לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2005, 08:43
  cold_lazarus cold_lazarus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
אתה - זו לא המדינה (למזלנו)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אולי תסביר בבקשה"

למרות שאימרות כאלה וודאי מרמזות על משטרים בהם חושב אדם את עצמו לכזה.
רק בתודעת פאשיסטים או ריאקציונרים חשוכים יכולה להשתרש מחשבה על-פיה ידע צריך להיחסם שרירותית משום שיהווה "סכנה" למשטר/לחברה. אולי מי מבין ההיסטוריונים כאן יוכל להיזכר גם בתיאור תועמלני זול כזה של אנשי רוח.

חברה שפויה לא רק שצריכה לדאוג לחינוך, להרחבת אופקים ולהעמדת ערכי מוסר - אלא צריכה אף להבטיח את קיומם הסביר (ולא להסתפק בהקצאת משאבים מינימלית כפי שעושה היום). אבל כנראה שוב שכחתי שלדידך "ידע אוניברסאלי", "ראציונאליזציה" או (ר"ל) "מוסר" - הן מילות-גנאי המחייבות רק צד אחד שעל המפה הפוליטית...

ואתה עוד מלין על משטרת מחשבות? לפעמים אני המום מהיציאות שלך. שאל את ידידך האדמין מה דעתו על הפסקת תקצוב הפקולטות למדעי-הרוח (שם גם שכמותו זוכה ב"לימודים ניהיליסטים של הבלים"...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2005, 09:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לזרוס שלנו ממשיך נואשות לייצג עמדת שמאל, ללא שמץ של יכולת:)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "אתה - זו לא המדינה (למזלנו)"

למעט בליל הקלישאות הרגיל ("חשוף", "שפוי") שמאפיינות אותך כנציג השמאל בדיון - יש לך איזו
טענה, או שכרגיל אתה מנסה לבשר לנו משהו?
אני מבין שאתה לוחם למען זכותי לחינוך הומניסטי ראוי. תנוח דעתך, מכיוון שהחוג שלי הוא אמנם
הסטורי, אבל במסגרת הנדרשת להגנת המדינה (מפני הפרטנרים של עילויים מסוגך), הוא לא נכלל
באותה קבוצה, יחד עם חוגי הפילוסופיה-בגרוש, בכל הנוגע לתקצוב (שאל את הממשל האמריקני,
שהשקיע בו מיליארדים, במקביל להשקעת אפס בחוגי הפילוסופיה...).

מה שיפה זה שאתה מגנה תלונות על משטרת מחשבות - כאשר אני לא זוכר מחשבה מקורית אחת
שלך, שלא נכתבה לפניך ע"י 58758 שמאלנים אחרים...
ישן 19-01-2005, 18:12
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

הדמוקרטיה היא משטר בעל הרבה חולשות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "אתה - זו לא המדינה (למזלנו)"

אחת מהחולשות המפורסמות של הדמוקטיה היא העובדה שהיא מאפשרת לחתור תחת עצם קיומה
נכון , אי אפשר לחסום דעות מסוימות כל עוד הן אינן מוגדרות כהפרה של החוק (למשל הטפה לסרבנות או לאלימות) . כמו שאי אפשר ללמד אותך לקרוא נכון ולהבין שמעולם לא הצעתי לחסום איש מללמוד פילוסופיה ואו לסתום לו את הפה . אבל לאלץ את אזרחי המדינה לשלם בעבור התגבשותם של דעות כאלה - זה פאשיזם לשמו . המדינה מכריחה את האזרחים לשלם עבור מה שמזיק להם , כי הכל "למען המדינה"
מדינה שפויה צריכה להשקיע בחינוך ובהרחבת אופקים (מי כמוך מהווה עדות לכשילונה המצער של ישראל בתחום זה) אבל בשום פנים ואופן לא להעמיד ערכי מוסר - מדינה חופשית לא מכתיבה מוסר - זה פאשיזם

ה"מוסר" אותו אתה רוצה שהמדינה תכתיב לי הוא אכן מילת גנאי המחייבת רק צד אחד של המפה הפוליטית . ואפילו לא את כולו .

אני לא אלין בפניך על משטרת מחשבות (כמו שכספר בבנק לא מתלונן אצל השודד על גזל מעות מן הציבור )

נ.ב. , כשכתבתי על מדעי הרוח התייחסתי לדברים שאין בהם תועלת כמו פילוסופיה ונגזרותיה . להיסטוריה יש ערך , יהודים חכמים יכולים ללמוד ממנה על גורלן של מדינות שניסו לחנך לערכים או על התרומה השלילית של השגי כניעה לקיומה של אומה . העבר של אומה הוא מה שמאחד אותה , הפילוסופיה היא שעשוע פרטי שאינו תורם כלום לחברה (ההפך)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-01-2005, 00:45

פשטנות מביכה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הדמוקרטיה היא משטר בעל הרבה חולשות"

על-סמך מה אתה קובע שלימודי פילוסופיה משמעותם גיבוש של דעות החותרות תחת הדמוקרטיה/המשטר? האם המתימטיקה פוליטית? האם ידוע לך מהם התחומים אותם מקיפה הפילוסופיה?

פחד ("מדינה חופשית לא מכתיבה מוסר") נובע מבורות. כדאי אולי שתבדוק כמה תזות פילוסופיות משחקות בפיהם של מנהיגי ימין, וכמה חכמים יהודים עסקו בפילוסופיה. ב"הסברים" שהענקת אני אפילו לא מנסה לגעת, משום פשטנותם המחרידה ("הפילוסופיה היא שעשוע פרטי שאינו תורם כלום לחברה").

טרמינולוגיה פאשיסטית היא בדיוק זו המכוונת למניעת ידע משום הסכנה שיערער את יסודות המשטר. אתה לא משלם עבור "גיבוש דעות" - אלא עבור העברת ידע. "גיבוש דעות" והכתבת תודעה ("העבר של אומה הוא מה שמאחד אותה") כלולים בשיח מסוכן הרואה באינדיבידואל יצור חסר-אונים שאף לא ראוי לחשיבה עצמאית. הנח, ברוב טובך, לאזרחי מדינת ישראל להחליט בעצמם מהי "דעתם" - ואל "תסייע" להם להחליט, מפחד שלא יחליטו "נכונה".

קשה להתעלם מן האנלוגיה לטיעוניהם של החרדים בדבר ההסתפקות ב"מקצועות הליבה". הבערות מבטיחה להם רובוטיזציה של קהלם העתידי - וזה בדיוק מה שאתה מבקש עבור אזרחי המדינה כולם (בשם מסע הפחדה של "חתירה תחת אושיות המדינה").
הפסקת תמיכה = משמעה קריסת הפקולטות (כאן אין חברת היי-טק שתסייע במימון משום אינטרס בגיוס עובדים פוטנציאלים). ההתממות פה אינה במקומה.

נערך לאחרונה ע"י cold_lazarus בתאריך 20-01-2005 בשעה 01:01. סיבה: זליגת ציטוטים
ישן 20-01-2005, 18:41
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

הנלעגות שלך אינה יודעת גבולות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "פשטנות מביכה"

דלות הטיעונים שלך משאירה אותי פעור פה .

המילה פילוסופיה אכן מקיפה הרבה תחומים , מלימודי הפילוסופיה האקדמיים בישראל (ובעולם) לא יוצאים מתמטיקאים דגולים , אני בספק אם יש להם בכלל קורסים במתמטיקה , הם לא מתקדמים הרבה מעבר לשלב ה"לוגיקה שמאפשרת אמירת הבלים" .

כשאני כותב שמדינה חופשית לא מכתיבה מוסר - אתה טוען שזה פחד , שצריך להכתיב מוסר . כלומר אתה פאשיסט שמעיד על עצמו .אח"כ לא שוכח לקונן על הכתבת היסטוריה משום שזה פאשיזם?אסור להכתיב היסטוריה , אבל מוסר מותר? כמה נלעג (במאמר מוסגר , אני אפילו לא ביקשתי להכתיב היסטוריה אלא ללמד אותה)

בהסברים שנתתי אתה לא מעז לגעת משום שאתה מעדיף לשים דברים בפי ואח"כ להגדיר אותי בצעקות כמו שעושים שמאלנים קיצונים המצווחים על גדר הפרדה לשוטרים שבאים לגרד אותם ממנה . זה בגלל שאין לך תשובה אמיתית לשאלה "מה לימוד הפילוסופיה תורם למדינת ישראל" . אז במקום לחפש תשובה (אין) אתה מגדיר אותי כפשטני? מחפש פשטני? תסתכל במראה.

ביקשת שלא "אסייע" לאזרחי ישראל להחליט . אלא אתן את הבחירה בידיהם . זה בדיוק מה שאני רוצה , לא לשלם כסף לפקולטות שלא מועילות למדינה . לא לסייע להם , אלא לתת את הבחירה בידיהם , אם יחליט מישהו ללמוד פילוסופיה - שיבושם לו .

הפסקת המימון פירושה קריסת פקולטות . אם יהיו עדיין מי שירצה ללמוד פילוסופיה על חשבונו אזי יתקיימו עדיין חלק מהפקולטות . אם לא - אז לא . הטפת לחוסר כפייה , זוכר?

המשל שלך על החרדים , מתאים בדיוק לענינינו , אלא שהוא מתאר את הדעה שלך ולא את שלי . הטענה נגד החרדים היא שהם לא לומדים שום דבר מועיל בבחרותם וכך נסמכים על שולחן המדינה בבגרותם . הטענה אינה נכונה באופן גורף משום שאפשר לא ליפול על המדינה לעול גם ללא תעודת בגרות /לימודים אקדמיים . אבל היא נכונה באופן חלקי שכן לימודים מקטינים את סיכוייך להיות נתמך על חשבון הציבור . זאת בדיוק הטענה שלי כלפי הפילוספים . התרומה של לימודיהם למדינה נמדדת בערכים שליליים (אנדרסטייטמנט) , יתכבדו ויממנו את הלימודים מכיסם . המדינה צריכה לספק רק לימודים שמועילים לה . כמו שלא יעלה על הדעת שהמדינה תממן ישיבה גבוהה אצל החרדים , או כולל לאברכים .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-01-2005, 22:52

מה זאת ההתנשאות הזו ?!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הנלעגות שלך אינה יודעת גבולות"

מי אתה שתכנה את הפילוסופיה הבל ?
מי שמך לקבוע אילו לימודים "מועילים למדינה" ולאילו "ערך שלילי" ?
ע"ס מה אתה קובע שסטודנטים לפילוסופיה לא משלמים עבור לימודיהם? שנתחיל להשוות את שכר הלימוד שלהם לזה של האברכים? שנשווה בקרב מי מן האוכלוסיות שיעור הנתמכים גבוה יותר?

אתה נורמלי ?!!

הכתבת מוסר ?! מי מכתיב לך מוסר? מה אתה מקשקש על ימין ושמאל בכלל?

אתה בא לפה וקובע שזכות קיום תינתן רק עפ"י "מדד תרומה למדינה" (?!) ועוד מכנה אותי פאשיסט ?

מצדך שמחר יופסקו לימודי אומנות, ספרות ופילוסופיה רק משום שאינם "יעילים"? ומה צריך לעשות עם אותם אנשים "לא יעילים" שחטאו בדגש הומני, להעבירם "חינוך מחדש" ?

תתבייש לך !

ישן 20-01-2005, 23:35

קשה לסלוח...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "סליחה שהפרעתי לך ...."

ציטוט:
לא לשלם כסף לפקולטות שלא מועילות למדינה
ציטוט:
התרומה של לימודיהם למדינה נמדדת בערכים שליליים (אנדרסטייטמנט) , יתכבדו ויממנו את הלימודים מכיסם . המדינה צריכה לספק רק לימודים שמועילים לה
ציטוט:
להיסטוריה יש ערך , יהודים חכמים יכולים ללמוד ממנה על גורלן של מדינות שניסו לחנך לערכים או על התרומה השלילית של השגי כניעה לקיומה של אומה
ציטוט:
הפילוסופיה היא שעשוע פרטי שאינו תורם כלום לחברה (ההפך)
ציטוט:
לאלץ את אזרחי המדינה לשלם בעבור התגבשותם של דעות כאלה - זה פאשיזם לשמו

אתה זה המדינה, ואני זה הפאשיסט המודחק שזקוק לטיפול...

ישן 21-01-2005, 09:35

אתה יודע מה...ניסיון (רגוע) אחרון
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לצטט , זה סוג חדש של ריפוי בעיסוק?"

נגיד שלציטוטים אין שום קשר לתרעומת שהבעתי, והנה, אני זונח לרגע את החיטוט ברציונל שעומד מאחורי ההצעות שלך.

מה היתה כוונתך מלכתחילה? מדוע הפריע לך לפתע החוג לפילוסופיה ?

כמה? 100, 200, 500, 1000, 5000 סטודנטים בשנה מתחילים ללמוד פילוסופיה? כמה מתוכם בוחרים במסלול חד-חוגי בפילוסופיה? כמה מתוכם ממשיכים לתואר שני?

האם אותם אלה, שמשלמים כ"א 12,000 שקל בשנה (!) - מהווים נטל כל-כך גדול על תקציב משרד החינוך?
האם אותם אלה מאיימים על קיומה של המדינה בפעילות חתרנית?
האם אתה רואה אותם מכתיבים לך ולשכמותך "מוסר"?

נמק אתה את הפיסקה הפותחת שלך:

ציטוט:
הפילוסופים "הדגולים" בכתבה , מוכיחים עם זאת שתארים אקדמאים אינם ערובה לחכמה ושמוטב למדינת ישראל שלא תשקיע את כספה בפקולוטות למדעי הרוח פן תייצר פה דור של ניהליסטים הרואים את העולם דרך פריזמת כוס הקפה שלהם או בקבוק הוודקה שלהם

איזה דור של שתיינים ניהיליסטים מיוצר פה בחסות הפילוסופיה? איפה הם?

אתה בחור רציני? תסביר אתה יותר טוב.

נערך לאחרונה ע"י cold_lazarus בתאריך 21-01-2005 בשעה 09:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:02

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר