לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2006, 20:23
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
אני דווקא לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב ""חברה חמושה היא חברה מנומסת"? - נקודה למחשבה..."

בארה"ב ברוב הפשעים האלימים יש שימוש בכלי נשק חם: ברוב מוחלט של מקרי הרצח, בחצי מהתאבדויות ובשני שלישים מתקיפות שלא הסתיימו ברצח היה מעורב כלי יריה כלשהו (תודה לויקיפדיה).
מי שחולם על לייבא את המודל הזה לארץ שידמיין שבכל ה3-4 קטטות מועדונים של סוף השבוע יהיו אקחים ורובים במקום סכינים, במקום פצועים קל ובינוני יהיו לנו הרוגים.
מתווספת לזה גם העובדה שבקרבות ירי בשטחים עירוניים, הסיכוי שיפגעו אזרחים שלא מעורבים הרבה יותר גבוהה מאשר בקרבות סכינים.

עזה היא דוגמה מצויינת למה שקורה שכל אידיוט מקבל לידיו נשק, ותחשוב שעל כל מקרי הפשע האלימים ברצועה אתה לא שומע בחדשות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2006, 21:19
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ומצד שני, לא היה צורך בנשק חם כדי לעשות רצח-עם בסגנון רואנדה.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בדיוק מה שמראה שחימוש האזרחים אינו ערובה לדבר"

ולקורבנות לא היה איך להגן על עצמם.

נשק הוא חלק אחד במשוואה. לכן אני לא משוכנע שיש איזשהו קשר בין חברה תקינה עם נשק לחברה בקריסה עם נשק.

במידה מסויימת, ישראל היא דווקא דוגמה חיובית; כמות כלי הנשק שמסתובבת בארץ באדיבות צה"ל הייתה עלולה להוביל למצב בו נוביל את הטבלה באלימות בשיתוף נשק. אנחנו *מאוד* רחוקים מזה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 18-12-2006, 21:48
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

זאת לא הכמות זאת האיכות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ומצד שני, לא היה צורך בנשק חם כדי לעשות רצח-עם בסגנון רואנדה."

אני מודה שאני לא יודע מה התקנות להחזקת נשק בקנדה, אבל אני מאמין שהן רחוקות מהמתירנות שרווחת בארה"ב. במצב שבו יש פיקוח הדוק על כלי הנשק שהציבור מחזיק ויש פיקוח הדוק על הציבור שמחזיק כלי נשק, התוצאה היא שרק שני סוגים של אנשים מחזיקים בנשק: אזרחים שומרי חוק שעומדים בקריטריונים הנקבעים בחוק, ופושעים מספיק כבדים כדי להשיג נשק בדרכים לא חוקיות (כמה כבדים זאת פונקציה של רמת האכיפה של המשטרה).
אני לא יודע כמה ישראלים מחזיקים בנשק, אבל אני רוצה להאמין שכל אחד מהם עובר איזשהי בדיקה כשהוא מבקש רישיון להחזקת נשק (לפחות בדיקה של עבר פלילי). שלא כמו בארה"ב שבה הזכות של כל חבר כנופיה בן 15 לרכוש אקדח מעוגנת בחוקה.
ישן 19-12-2006, 19:10
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
לא טענתי כי "שחברה לא חמושה בהכרח אינה מנומסת" כדברך למעלה, אלא שהבריטים מנומסים,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אמת, אבל לא נובע מהטענה שחברה לא חמושה בהכרח אינה מנומסת. ולדעתי - הכל מתחיל בתרבות."

ואין זה מענייננו איך הפושעים שם מסתדרים.
כפי שאמר זה שנתן את דוגמת אנגליה, יש כאן חברה שברובה לא חמושה והם מנומסים (לפחות ביחס אלינו), ומההקשר של התגובות שלי ניתן היה להבין שלדעתי זאת בהחלט דוגמת נגד לאלה שחושבים שחימוש אזרחים הוא בהכרח טוב לעניין הנימוסים.
ואשר לתרבות, זאת מילה גדולה. אולי פשוט יותר לדבר על אספקטים יותר פרקטיים – למשל, כמה תאונות נשק ישנם, לעומת מספר אירועי טרור ו/או פשע שנמנעו אולי על ידי אזרחים חמושים (עם מחיר לא כבד לסובבים)?
אם מדברים על תרבות "אופיינית" מערבית, לצורך העניין, אז נראה לי שאין הצלחות רבות לשימוש לגיטימי של נשק על ידי אזרחים (מלבד אולי כמה מקבצים טובים במטווח האזורי).
ישן 20-12-2006, 11:11
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "אפרופו, עוד מיתוס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
ריבוי כלי נשק בידי האזרחים אינו תורם בהכרח לביטחון.
על פי רוב, ובאופן גורף, אזרחים שמחזיקים נשק אינם מאומנים היטב בירי (לא מכוון פה לאף אחד מהקילרים הצלפים החברים בפורום).
מסכים בהחלט ולכן אני תומך בכך שאים כבר יש מדיניות מרסנת (שלדעתי מגוכחת לגמרי) אז שלפחות תהיה על בסיס של יכולות ומוחנות ולא על בסיס שרירותי .
אני אומר כל מי שעומד היום בקריטריון (כולל משא"ז שהופסק כרגע) פלוס כל חייל משוחרר/חייל מילואים
שאין כל מניעה פלילית אוו נפשית (בדיקה של ועדת מומחים מטעם המדינה) יכול להתחיל בקורס של
25-40 שעות שבו ילמד את רזי השימוש בנשק לרבות בטיחות ואחריות פלילית לאחר מכן יעבור מבחן תאוריה על על החומר ומבחן מעשי ע"י בוחן מוסמך מטעם משרד הפנים /משרד ביטחון הפנים.
אם ימצא מתאים יוכל לרכוש נשק לצורך הגנה עצמית אוו כל צורך אחר.
באינתיפאדה השניה לא חסרו לנו דוגמאות של פיגועים בהם היה ירי של אזרחים ושוטרים שיצר פגיעה באזרחים עקב רמת קליעה נמוכה (אם אני זוכר נכון, היה איזה פיגוע ירי בעפולה שבו מרבית הנפגעים היו כתוצאה מירי האזרחים).
יש לך דוגמאות למיקראים הנ"ל?
אני מכיר בדיוק מיקרא אחד שקרה דווקא בנתניה שבו אזרח יריה בטעות על כוח מגב והללו השיבו באש למרבה המזל ולאור רמת הקליעה ה"איכותית " בשני הצדדים ללא נפגעים!
בפיגוע בעפןלה היחידים שירוי היו המחבל שריסס באש אוטומטית וצוות של שוטר ומתנדב מיחדת
"יואב" שחיסלו את המחבל!
(המתנדב נחום שלמה קיבל את עיטור המופת על פעולתו באותו ארוע)

ישן 20-12-2006, 10:48

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "לא טענתי כי "שחברה לא חמושה בהכרח אינה מנומסת" כדברך למעלה, אלא שהבריטים מנומסים,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hi_Frequency
ואין זה מענייננו איך הפושעים שם מסתדרים.

כפי שאמר זה שנתן את דוגמת אנגליה, יש כאן חברה שברובה לא חמושה והם מנומסים (לפחות ביחס אלינו), ומההקשר של התגובות שלי ניתן היה להבין שלדעתי זאת בהחלט דוגמת נגד לאלה שחושבים שחימוש אזרחים הוא בהכרח טוב לעניין הנימוסים.
ואשר לתרבות, זאת מילה גדולה. אולי פשוט יותר לדבר על אספקטים יותר פרקטיים – למשל, כמה תאונות נשק ישנם, לעומת מספר אירועי טרור ו/או פשע שנמנעו אולי על ידי אזרחים חמושים (עם מחיר לא כבד לסובבים)?
אם מדברים על תרבות "אופיינית" מערבית, לצורך העניין, אז נראה לי שאין הצלחות רבות לשימוש לגיטימי של נשק על ידי אזרחים (מלבד אולי כמה מקבצים טובים במטווח האזורי).

הנה דוגמה אחת זריזה להצלחה מהלא רבות שיש גורמים שלא מעונינים שתדע
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3310950,00.html
לגבי הסטטיסטיקה כנראה שזה סוד יותר כמוס מסודות הגרעין של ישראל .
למה?
כי הם נמצאים בידי משטרת ישראל שגם היא לא ממש מתה כנראה על אזרחים חמושים !
ופרסום שלהם עוד עלול חס וחלילה להראות שכל ה"מדיניות מצמצמת" שמשרד הפנים מפעיל (והמשטרה משמשת כיועץ למשרד הפנים) הוא פיקציה אחת גדולה ואין שום מניעה אוו אולי יש אפילו
היגיון שאזרח מי השורה יחזיק בנשק לאור ""מוצלחות "" משטרת ישראל בהגנתה על האזרח התמים.

ישן 20-12-2006, 12:52

אז אם להמשיך את הקו שלך,
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "..."

אם המשטרה מפשלת – נהיה אנחנו המשטרה, ואם הצבא כשל – אולי נקים צבאות פרטיים וכו' וכו', הרי כולנו ראמבו-ים (?), נניס התוקפים, והעיקר שיהיה לנו אקדח. אבל, ד"א, היו מקרים של חטיפת חיילים חמושים, לצערנו.
המדינה רוויה נשק קל, שמטבע הדברים מחלחל דווקא למקומות אלימים. אז בישוב בדואי יש יריות, אז אם יש להם נשק, זה אומר שגם לשכן הכאסח שלי צריך להיות אקדח? אולי במקום זאת יאספו נשק מהבדואים, למשל? ואם המשטרה מפשלת, אז אולי ינסו לשפר את המשטרה? מה כולנו ראמבו?
לאלה שפשוט אוהבים להתעסק בנשק – יש הצעה: נסו PAINTBALL , זה ממש יורה למשהו כמו 50 מטר, וקשה לגרום נזק בשגגה.

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 20-12-2006 בשעה 12:54.
ישן 20-12-2006, 13:52

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אז אם להמשיך את הקו שלך,"

ציטוט:
אם המשטרה מפשלת – נהיה אנחנו המשטרה
איפה בדיוק אני אמרתי כזה דבר?
אני אומר שכל עוד יש בחוץ סכנה אם זה טרור אוו פלילי וכל עוד המדינה לא מצליחה ליצר בשבילי סביבה שבה אני יכול לחיות ללא חשש של תקיפה מחובתה להרשות לי להתגונן בעצמי (וזה אפילו מגובה בחוק במדינת ישראל)
, ואם הצבא כשל – אולי נקים צבאות פרטיים וכו' וכו', הרי כולנו ראמבו-ים (?), נניס התוקפים, והעיקר שיהיה לנו אקדח. אבל, ד"א, היו מקרים של חטיפת חיילים חמושים, לצערנו.
לצערי היו עוד יותר מיקראים שאנשים שהותקפו עמדו שם לבד עם ביפ' ביפ' ביד למה? כי הרי אנחנו מדינה מתקדמת מתוקנת .
דוגמה אחת שקרובה לליבי אני עמדתי 150 מטר מפיגוע ירי שבו נהרג אדם ושני נפצע קשה מאד ו עד כמה שאני זוכר לבסוף מת מפצעו (אולי יוספון יזכור את הפרטים טוב ממני זה היה בחודש אפריל 2001 ליד המכללה) ועם מה עמדתי ?
נכון! עם הביפ ביפ ביד !
למה ?
כי איזה גאון במשרד על הפנים החליט שרק אחרי שנה של מגורים בישוב זכאי יש לך הזכות להגן על עצמך !
חיב לצין לטובה את המשטרה שבמקרא הזה התעלתה על עצמה ואחרי 7-10 דקות התחלנו לשמוע את הסירנות הראשונות מתקרבות מרחוק (יצון שתחנת המשטרה ממוקמת 500 מטר לערך מהמקום)
וכאמור זה מיקרא שקרוב לליבי יש עשרות אם לא מאות של מיקראים שאני יכול למנות לך של אזרחים שמגנים על עצמם אוו מיקראים שלדעתי אקדח אחד ביד של אדם עם מימנות סבירה משנים את כל התמונה .
המדינה רוויה נשק קל, שמטבע הדברים מחלחל דווקא למקומות אלימים. אז בישוב בדואי יש יריות, אז אם יש להם נשק, זה אומר שגם לשכן הכאסח שלי צריך להיות אקדח? אולי במקום זאת יאספו נשק מהבדואים, למשל?
בבקשה ,אתה יותר ממוזמן לנסות כי המשטרה שלך פוחדת להתקרב לשם בכלל כנ"ל הישובים הערבים בצפון !
ואם המשטרה מפשלת, אז אולי ינסו לשפר את המשטרה?
באמת, אל תצחיק אותי,מה אתה גר יומים בישראל?
ואתה יודע מה נגיד שזה אפשרי ,מי יגן עלי אלך ועל השכן הצ'ילבה בנתיים?
נשכור שומרי ראש כמו "הצדיק" זאב (רוזנשטין כמובן) אוו "איש העסקים" שוני גבריאלי?
מה כולנו ראמבו?
כדי להגן על עצמך אתה לא צריך להיות לא רמבו ולא קינג קונג ואפילו לא סתם לוחם ימ"מ וגם אישה בת 70 פלוס במשקל של פחות מ60 קילו על מטר וקצת יכולה להבריח עם אקדח בן 40 פולס מחבל חמוש בקלאצ' (לצערי לא מצאתי את הכתבות הרלוונטיות ברשת)
אבל זה דיון אחר לחלוטין
לאלה שפשוט אוהבים להתעסק בנשק – יש הצעה: נסו PAINTBALL , זה ממש יורה למשהו כמו 50 מטר, וקשה לגרום נזק בשגגה.
דווקא לאלו "שפשוט אוהבים להתעסק בנשק " יש פיתרונות מסודרים זאת הבעיה הכי קטנה .

ישן 20-12-2006, 14:56

באמת לא אמרת שאנחנו נחליף את המשטרה, אבל
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "[QUOTE=Hi_Frequency]אם המשטרה..."

מכל הדברים שכתבת למעלה, אפשר בהחלט להסיק כי אם לא נהיה אנחנו המישטרה, אז אולי איזו מיליציה....
ויתכן שזה באמת פתרון לשטחים, ואולי כך זה שם למעשה.
אבל, אם המשטרה כאן לא מעיזה להכנס לישוב בדואי, אז אולי נשלח את הסבתא, כדבריך :
ציטוט:

כדי להגן על עצמך אתה לא צריך להיות לא רמבו ולא קינג קונג ואפילו לא סתם לוחם ימ"מ וגם אישה בת 70 פלוס במשקל של פחות מ60 קילו על מטר וקצת יכולה להבריח עם אקדח בן 40 פולס

נראה לך שמחבל יחכה עד שהסבתא תוציא את האקדח ותירה בו?לא כולם הם מטרות במטווח, אתה יודע, ובמיוחד אם הם מפגעים שלא מפחדים מכלום.
אין לנו מצב בטחוני טוב, אבל זאת לא סיבה לערער אותו עוד יותר.
ישן 20-12-2006, 10:29

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "לא הכמות ולא האיכות- היישות בלבד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
חפשנו דוגמא לחברה מנומסת ולא מזוינת בעליל- נסו את בריטניה.
כשהאקדח מונח על השידה במערכה הראשונה וכו'... כשיש רובים- יורים. וגם מחפשים תירוצים לירות.
זה נכון אגב גם לגבי לבנון 2, וגם לגבי הקיץ המתקרב.
דוגמה יותר טובה מזאת לא יכולתי להביא בעצמי !
למשל הידעתה שבברטינה לפי סוף שנות לא היתה למעשה שום הגבלה על רכישת ואחזקת נשק ואפילו לא רישום כל שהוא ובאותה תקופה בדיוק נערך מחקר שהראה שיותר אנשים נפגעו (ונהרגו) כתוצאה מנפילת עציצים מעדן החלון מאשר מכלי יריה (נחש מה ?,עד היום אין חוק שאוסר הנחת עציצים על עדן החלון!).
ואז קמו להם כמה פוליטיקאים פופוליסטים שהחליטו שלקחת את הנשק מהאזרחים יהיה רעיון המילניום שיפתור את בעיות הפשע ברחובות .
ואכן חמש שנים מאוחר יותר ...........כמות הפשעים הקשורים בנשק אוו שבהם מעורב נשק עלה ב500% .
אוסטרליה מיהרה לחכות את מדינת האם ו.........אותם תוצאות בדיוק .

כשנדרש מאמץ להניח יד על כלי נשק, כשהחזקת כלי נשק אינה חוקית:
1. הדבר מעכב לפחות במעט את מי שהולך לבצע אקט אלים (הוא צריך להשיג נשק)
2. אפשר לאתר ביתר קלות גורמים שואפי\מחרחרי\מחפשי אלימות בחברה.
צודק !
בוא נאסור מכירת סכינים ,דוקרנים,מברגים,פטישים סתם מטות מתכת ומשחזות ,סכינים יפניות מסמרים סיגריות עם פילטר............................................. ............... וכי חשוב כלי רכב מנועים
שהם הנשק ברוב ההריגות בארץ.
מה שאתה כנראה לא מבין ידידי זה שאם אדם כבר החליט לבצע פשע חמור הוא הולך לבצע אותו ללא קשר לזמינות של כלי כזה אוו אחר .
אם אין אקדח רובה הוא ירצח עם סכין (לכולנו יש סכין מטבח לסטיק אני מניח)ואם לא עם סכין אז עם דוקרן /מברג שגם זה יש לרובנו בבית בהישיג יד מידית ואים לא עם מברג אז עם אלה מאולתרת מכל
רגל של שידה/כיסא שיש בטונות ליד הפח השכונתי .

ישן 20-12-2006, 12:57
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "[QUOTE=freedom_fighter]חפשנו..."

ציטוט:
מה שאתה כנראה לא מבין ידידי זה שאם אדם כבר החליט לבצע פשע חמור הוא הולך לבצע אותו ללא קשר לזמינות של כלי כזה אוו אחר .

זכורה לי תוכנית בערוץ 8 על אחד ממקרי הרצח של הורים בידי ילדיהם, בין השאר היו גם ראיונות עם הילדים. אחד מהם העיד שכשהם החליטו לרצוח את ההורים (שני אחים) הם ניסו לרכוש אקדחים למטרת ביצוע הרצח, אבל הייתה תקופת המתנה ברכישה של אקדחים. אז הם רכשו רובי ציד (שעליהם לא הייתה תקופת המתנה) ורצחו את את ההורים שלהם באותו הערב.
ציטוט:
אם אין אקדח רובה הוא ירצח עם סכין (לכולנו יש סכין מטבח לסטיק אני מניח)ואם לא עם סכין אז עם דוקרן /מברג שגם זה יש לרובנו בבית בהישיג יד מידית ואים לא עם מברג אז עם אלה מאולתרת מכל
רגל של שידה/כיסא שיש בטונות ליד הפח השכונתי .

אין ספק שמי שהחליט לרצוח יעשה את זה, אבל תסכים איתי שאי אפשר להשוות בין ניסיון רצח עם כלי יריה לבין ניסיון רצח עם סכין מטבח. הסיכוי שהרצח באמצעות כלי נשק חם יצליח הוא הרבה יותר גבוה מאשר בשימוש בסכין/מברג/מוט ברזל. לא צריך להקל על רוצחים במשימתם.
ישן 20-12-2006, 14:08

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "[QUOTE][color=#0000ff]מה שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fenriz
זכורה לי תוכנית בערוץ 8 על אחד ממקרי הרצח של הורים בידי ילדיהם, בין השאר היו גם ראיונות עם הילדים. אחד מהם העיד שכשהם החליטו לרצוח את ההורים (שני אחים) הם ניסו לרכוש אקדחים למטרת ביצוע הרצח, אבל הייתה תקופת המתנה ברכישה של אקדחים. אז הם רכשו רובי ציד (שעליהם לא הייתה תקופת המתנה) ורצחו את את ההורים שלהם באותו הערב.
נו ומה אתה אומר ?
שאם היה כזה איסור על רובי ציד ההורים היו חיים עוד שבועים?
ואים לא היה נשק חם בעולם החברה הללו לא היו רוצחים את ההורים שלהם ע"י דקירה שיסוף גרון בשינה חניקה הרעלה אוו סתם חבלה באוטו המשפחתי?

אין ספק שמי שהחליט לרצוח יעשה את זה, אבל תסכים איתי שאי אפשר להשוות בין ניסיון רצח עם כלי יריה לבין ניסיון רצח עם סכין מטבח. הסיכוי שהרצח באמצעות כלי נשק חם יצליח הוא הרבה יותר גבוה מאשר בשימוש בסכין/מברג/מוט ברזל. לא צריך להקל על רוצחים במשימתם.
לא מסכים בכלל צא קנה עיתון דפדף ותסמן רציחות עם סכין דוקרן ........ותראה אחרי חודש כמה קטעי עיתון צברתה .
ושוב אני חוזר ואומר הבעיה היא שגם היום עם המדיניות המצמצמת היא תקפה מראש לשומרי החוק
כל השאר משיגים נשק בקלות רבה (ואני מדבר כבר מרמת סוחר הסמים השכונתי לא מפיונר גדול)

ישן 20-12-2006, 15:05

לגבי הפלסטינים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "לא מסכים?"

יש הרבה לכאן ולכאן על תשכח שכל מה שאתה יודע הוא דרך מסננות ופיגוע ירי שאין בו נפגעים כלל אוו פיגוע דקירה "קטן" אם אין ברוג לא תשמע ממנו בכלל והוא יקבר אי שם בעמוד 30 בעיתון ליד צבע התחתונים המועדף על ידוענית התורנית .
ככה שקשה לקבל מידע מדויק אוו לחשב "כמות הרוגים /פצועים ממוצעת בארוע" הגורמים שמחזיקים במידע כאמור לא ממש ששים לפרסם אותו .
נכון לנשק חם יש יתרון של טווח על נשק קר בצד השני אני מכיר שכפצים שעוצרים קליעים אני לא מכיר
הרבה אמצעי מיגון שעוצרים אלת ביסבול .
אבל כל הדיון הזה הוא לא הענין .
השאלה היא לא מה היתה מעדיף שליריב יהיה השאלה היא מה אתה מעדיף שלך יהיה במקרא שהיריב
ינסה לרצוח אותך!
כאמור לצד השני אין בעיה להשיג נשק מכל סוג בכל מיקרא כי הוא גם ככה שם קצוץ על כולם.
ולרעיה כמות הרימונים/טילי /רימוני נ"ט שנורים בארץ הכל שנה בסיכסוכי העברינים.
וברמה היותר פרקטית אלינו כאזרחים שומרי חוק כשאני יודע שיש שם בחוץ כמות אדירה של אידיוטים
עם גישה לסכינים וכלי משחיט אחרים ואולי אפילו לנשק חם ואני יודע שהם לא יהססו לרגע להפעיל אותם
בכל וויכוח טיפשי על מקום חניה אוו שאחד מהם חושב ש"הסתכלתי עלו" (עם הגבות ,כן).
והמדינה שאני חיי בה לא מספיק חזקה לקחת אחד כזה ולאפשר לו נופש לכל החיים על חשבון משלם המיסים כן אני רוצה שיהיה לי (ולכל אזרח שומר חוק אחר )יכולת להגן על עצמי מפנו.
ועם לסכם את הענין אני אומר שאם הינו חברה מנומסת לא הינו צריכים להיות חברה חמושה אבל כל עוד אנחנו חברה שבחלקה האחד מנומסת ובחלקה האחר חמושה אנחנו חיבים להפוך לגם חמושים וגם מנומסים.

ישן 20-12-2006, 16:56
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "לגבי הפלסטינים"

ציטוט:
השאלה היא לא מה היתה מעדיף שליריב יהיה השאלה היא מה אתה מעדיף שלך יהיה במקרא שהיריב
ינסה לרצוח אותך!

אני בן אדם מספיק רציונאלי כדי להבין שאם אני אחזיק באקדח, רוב הסיכויים שאני אפגע בעצמי או בעובר אורח ולא במי ש"ינסה לרצוח אותי". באופן אישי מפחידים אנשים שחושבים כמוך, ויום אחד ינסו "להגן על עצמם" ויירו כדור טועה שיפגע בי בטעות.

ציטוט:
כאמור לצד השני אין בעיה להשיג נשק מכל סוג בכל מיקרא כי הוא גם ככה שם קצוץ על כולם.

הגישה שלך היא של "if you can't beat them join them". מצטער, אני חושב שיש כבר גם ככה יותר מידי כלי נשק שמסתובבים בארץ, לא צריך עוד, אפילו אם הם יגיעו לאנשים הגונים.
יש לנו משטרה שתפקידה להגן עלינו, גם אם יש לך השגות לגבי התיפקוד שלה, צריך לשאוף לשפר אותה ולא להקים מסגרות חלופיות.
ישן 20-12-2006, 20:24

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "[QUOTE] השאלה היא לא מה היתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fenriz
אני בן אדם מספיק רציונאלי כדי להבין שאם אני אחזיק באקדח, רוב הסיכויים שאני אפגע בעצמי או בעובר אורח ולא במי ש"ינסה לרצוח אותי".
לרציונאל אין שום קשר לזה !
זה ענין של ידע ומימנות .
יחד אם זאת שלא תבין לא נכון אתה לא רוצה אקדח זכותך המלאה לא לקנות !
אף אחד לא רץ ברחובות ודוחף נשקים לידים של אנשים בכוח !
אבל למה זה שאתה לא רוצה אקדח צריך להשפיעה על זכותם של אלו שכן רוצים ?
באופן אישי מפחידים אנשים שחושבים כמוך, ויום אחד ינסו "להגן על עצמם" ויירו כדור טועה שיפגע בי בטעות.
פוביות זה ענין אישי יש כאלו שמפחדים מעכבישים יש כאלו שמפחדים מחושך אבל עם כל הכבוד הפחדים שלך לא מהווים טענה בדיון עיניני.
ואם הפעם אני יקרא בין השורות אותי מפחידים אנשים שיש להם פוביות מכלילות ולרוב הזויות ולא נכונות לגבי חלקים באוכלוסיה כי לרוב יש להם גם נטיות לא חברותיות משהוא למשש אותם בדרכים
שהחלק אוכלוסיה שממנו הם מפחדים יש סיבה להיתחמש (אני יחסוך לך פירוטים היסטורים ).
(למה מכלילות ? יש לך מושג מי אני ומה רמת השליטה שלי בנשק? למשל)

הגישה שלך היא של "if you can't beat them join them". מצטער, אני חושב שיש כבר גם ככה יותר מידי כלי נשק שמסתובבים בארץ, לא צריך עוד, אפילו אם הם יגיעו לאנשים הגונים.
יש לנו משטרה שתפקידה להגן עלינו, גם אם יש לך השגות לגבי התיפקוד שלה, צריך לשאוף לשפר אותה ולא להקים מסגרות חלופיות.
אוקי אני מבין אתה מהאופטימים חסרי התקנה .
שיהיה בהצלחה בתיקון המשטרה ובפעם הבאה שאיזה אידיוט מנסה לדקור אותך בגלל מקומות חניה אוו שלא נראה לו איך הסתכלתה עלו אני בטוח שתוכל לשכנע אותו שזה בסדר אתה לא בתכוונתה אוו לנסות לקרוא למשטרה .
ועוד דבר קטן ואחרון לא מבין מאיפה אתם מביאים פה שאני מכים מסגרת חלופית למשטרה ,מזה גם איזו פוביה כוללנית ?
אני מגן בעצמי לבדי על עלי על המשפחה שלי וביתי ואם אוכל לעזור לאדם אחר בצרה עשה זאת .
לא עושה כלום מעבר !

ישן 20-12-2006, 22:10

אתה שוב עם דימויי המערב הפרוע,
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "[QUOTE=fenriz]אני בן אדם..."

שולף ראשון בכדי להגן על עצמך כל יום שני וחמישי, כאילו.
מצבנו עדיין לא עד כדי כך גרוע. אם אתה גר בשטחים, אני מניח שזה די קרוב למערב הפרוע, ועל כן החזקת נשק רחבה היא בהחלט מוצדקת, גם אם לא כולם שם מומחים גדולים בירי מעשי. וד"א, הנה לך דוגמא של אזור רווי נשק, אבל לא הכי מנומס.
אבל, פה, ברוב חלקי הארץ, הסכנה באחזקת נשק גורפת (גם בידי סבתות בנות 70 בדוגמא הקודמת שלך) היא אמיתית. את הנשק מחזיקים כל הזמן, הוא יכול לפלוט כדור במקרים מסוימים, גם יש כאלה עם אצבע קלה על ההדק, וכל זאת אך ורק להסתברות של 1 למיליון, או משהו כזה, שיעשה בו שימוש ממשי להגנה עצמית.
לא פוביות ולא נעלים, פשוט קצת שיקול דעת. אנחנו עדיין מדינה רגילה ולא שטח צבאי סגור עם רמבו-ים (בדימוי עצמי, לפחות) חמושים שמסתובבים בשטח, כמו איזו מיליציה אזרחית. מה זה פה, רפובליקת בננות? נראה לי שעדיין לא.
ישן 21-12-2006, 00:24

טוב אני יחבר לך את ההודעה הקודמת ונוכחית.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אתה שוב עם דימויי המערב הפרוע,"

טוב קודם כל קצת על עצמי
אני מהנדס אלקטרוניקה בן 30 נשוי מזה שנה גר ברמת גן וחילוני לגמרי.
המגורים שלי באריאל היו עקב לימודי במכללה במקום .
אני עוסק בירי ספורטיבי ונמצא בשלבי כניסה לירי מעשי בוגר ירי מבצעי וירי מעשי וכן הכשרות שונות מתחומי העיסוק הקודמים שלי בתחום האבטחה ואגב התנדבותי ביחידה מיוחדת (תח"צ) במשא"ז
עם תראה אותי ברחוב אני נראה (כנראה) בדיוק כמוך גבוה ושרירי מהממוצע וסביר להניח שבכלל לא יחלוף בדעתך שאני חמוש בכלל .
אני חבר גאה בשתי המיליציות היחידות הקימות במדינת ישראל (מילואים בצה"ל והמשמר האזרחי,מה הקשר ? אשמח לפרט) .
(תודה שלא ציפית לזה )
במסגרת פעילותי במשמר האזרחי אני פועל בשני מרחבים פה במרכז אני מתנדב כסייר במרחב יפתח (שאחראי על דרום ת"א לרבות אזור המועדונים במסגר ושות' ועל יפו) ובמרחב לכיש (שם גרים הורי ושם התחלתי להתנדב בגיל 17 וממשיך עד היום) אני חבר ביחידת אבטחת התחבורה הציבורית .
ככה שהכרותי עם המשטרה בישראל לאורך השנים היא עמוקה ואינטימית .
והאמן לי שכל גינוי שאני מוציא על משטרת ישראל כואב לי ובא מלב שבור שזה המצב הקיים לצערי!
אני אוהב את הארגון הזה ואת החברים שלו השכירים והמתנדבים שהם גם חברים אישיים שלי !
אני לא קורא בשום דרך ובשום צורה ובשום אופן להקמה של שום "מיליציה" מעבר לאלו הקימות היום !
לאור העיסוק שלי במסגרת "המיליציה" אני אומר לך במלוא כובד האחריות שאני אשמח יותר לרוץ ערום ביום אידאלפיטר דרך הכפר הערבי העוין ביותר מאשר להכנס הימי חמישי שישי בלילה לאיזור המועדונים פה ממש לידי במסגר .
רוצה לדעת למה ??
תשים לי פרטי ואני אשתדל לארגן לך אופציה להצטרף אלי לסיור באיזור בו אני עובד (זה יסביר לך קצת על מה אני מדבר במרחב הפלילי בוא נאמר שמה שאתה קורא בעיתון פה ושם זה הדובדבן על ערמה מאד גדולה של צואה שצומחת בארץ ) .
אחרי זה אור לבוקר למחרת נצא יד ביד לטיל מאיזור הדולפינריום לאורך הטיילת עד השיגרירות האמריקאית בערך נעלה דרך אלנבי עד דרך מנחם בגין עד איזור גשר מעריב נחזור לתחנה המרכזית
הישנה והחדשה נחזור דרך התחיה נלך דרך קינג גורג' עד הסנטר ונזכר ביחד בכל פיגוע ופיגוע שהיה
באיזורים הללו .
אם תראה לי איזור ב"קצת הארץ" שיש לו צפיפות כזאת של פיגועים על שטח כזה מוגבל מה שאתה רוצה ,אגב אפשר לטייל גם בפ"ת אוו נתניה באותה מידה.
למה אני חושב שהפיתרון הוא לא במשטרה ?
תשב איתי בנידת (או בכל מקום אחר) במשך כמה שעות טובות ואולי אני יסגור את פרק המבוא !

כן !!! אני מאד מסכים איתך ועם חברים אחרים שטוענים כי רמת המיומנות הממוצעת (ושכיחה והחציונית גם) בקרב נושאי הנשק היא גבולית ומטה ובמקרים לא מעטים האנשים הללו הם יותר סכנה לעצמם ולסביבה מאשר גורם מועיל ומתגונן אבל ביחד עם זאת אין זה אומר שזאת צריכה להיות
סיבה מספקת למניעת הזכות הבסיסית להגנה עצמית (שמעוגנת בחוק).
מה לעשות?
יש לחייב מסלול הכשרה מתאים לתקן בחינות ממינות
יש לי ולחברים אחרים יותר ותיקים ומיקצועים ממני באותו פורום שחקק את האימרה "חברה חמושה היא חברה מנומסת" על דיגלו אין סוף רעיונות מה לעשות בנושא, ויש אפילו מזה שנתים או שלוש תוכנית מוכנה ומגובשת איך עושים את זה שגובשה ע"י טובי וותיקי מדריכי הירי בארץ!
מי מכשיל את זה ולמה ?
אהה תרשום עוד סעיף בשיחה ההיא של כמה שעות !!!
לגבי סכנת האחזקה עצמה :אני יכול לומר לך שאני כמי שמשתמש בנשק בצורה אינטנסיבית מגיל 14
וב6 שנים האחרונות נושא נשק על בסיס יום יומי 24/7 365 יום בשנה (ביום כיפור אני כונן תגובה ב4 בתי כנסת באזור המגורים של הורי.) מעולם אבל מעולם לא שלחתי כדור אחד שלא התכוונתי אליו לכיוון שלא התכוונתי אליו !.
למה ?
הכשרה נכונה, מודעות, זהירות,יראת כבוד לכלי .
סיכוי של 1 למליון להפעיל את הנשק : הלוואי כי אז היו לנו רק 7 פשעים אלימים בשנה כמה יש היום ?
הערכה גסה כ 30 אלף כלומר לפחות אחד מכל כ230 איש יהיה קורבן לפשע אלים בשנה הבאה עלינו לטובה !!!!
מתוך זה מעל 600 רציחות וניסיונות לרצח כלומר אחד מכל 11 אלף לערך יהיה קורבן לרצח או ניסיון לרצח.
כמה מתוכם הם רציחות מיותרות של "הסתכלת עלי עם הגבות" ? לא מעט לצערי !
ועוד לא דיברנו על שוד מזוין,גרימת חבלה חמורה,אונס (כן גם גברים) ....................
ולסיום לזקנה שכה התחבבה עלך :
מדובר בתושבת אחד הישובים בגדה אשר מחבל חמוש בקלץ' חדר לישוב בוא היא גרה בסמוך לחזרתה הביתה והחל במסע הרג .
הוא זיהה שתי נערות צעירות יושבות במרכז הישוב ופתח עלהן באש השתים נפצעו ועד כמה שאני זוכר אחת מהן מתה מפצעיה מאוחר יותר והשניה שרדה .
היריות תפסו את אותה הגברת ליד האותו בדיוק שהיא יצאה ממנו .
הנ"ל הוציאה מהתיק אקדח די עתיק בקוטר 7.65 וירתה מספר כדורים לעבר המחבל המחבל הפסיק לירות לכיוון של שתי הנערות הפצועות והחל לירות לכיוון הגברת הנ"ל וזאת השיבה אש עד אשר היה מעצור באקדח (לא ברור איזה) בשלב הזה החליט ידידנו המחבל שזה זמן טוב לקפל זנב ולעוף כיוון שהוא כבר גיבור הכפר שביצע פיגוע ואם הוא יקח את הרגלים ויעוף יש סיכוי שיזכה לספר על זה
לנכדו ,ובכלל טוב לשרוד ולהרוג יהוד ביום אחר.
לצערי אני מחפש הרבה זמן את הכתבה שנערכה על אותה גברת באותו סוף שבוע ולא מוצא .....

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 21-12-2006 בשעה 00:30.
ישן 21-12-2006, 11:30

ואתה לא מזכיר את תנאי הרישיונות בבלגיה, ארה"ב ואחרות, לגבי נשיאת
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "ולגבי רפובליקת בננות"

נשק בפומבי, או בנסתר. מעניין שבביקורים הלא מעטים בארצות שהזכרת, לא ראיתי אזרח אחד חמוש. אולי, בארופה במיוחד, הם שומרים נשק בבית (כמו השוויצרים). לא בדיוק מערב פרוע ולא רפובליקת בננות.
בכל אופן, מתן רישיונות נשק הוא תנאי הכרחי אבל לא מספיק (כמו שאומרים המתמטיקאים) לזה שנהפוך למשהו כמו מערב פרוע. התנאי הנוסף – המספיק, זה שנושאי הנשק יהיו חובבי ירי, עם אצבע קלה על ההדק והרבה איומים שלא בהכרח שכולם קריטיים. קרקע פורייה לרפובליקת בננות.
או בסגנון שלך: הבבונים, או כאלה שרוצים להיות בבונים, כפי שאתה התבטאת כל כך ברור, הם בסופו של דבר אלה שעושים את רפובליקת הבננות. אבל, אם כבר יש מגמת בבוניזציה, לא חייבים להוסיף שמן למדורה, ולתת רישיונות נשק בסיטונות.
ישן 21-12-2006, 14:19

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "ואתה לא מזכיר את תנאי הרישיונות בבלגיה, ארה"ב ואחרות, לגבי נשיאת"

ציטוט:
נשק בפומבי, או בנסתר. מעניין שבביקורים הלא מעטים בארצות שהזכרת, לא ראיתי אזרח אחד חמוש. אולי, בארופה במיוחד, הם שומרים נשק בבית (כמו השוויצרים). לא בדיוק מערב פרוע ולא רפובליקת בננות.
זהוא בדיוק שאת הנשק האזרחי אתה לא צריך לראות אלה לדעת שהוא שם זה מספיק
ואם טרחתה לקרוא את תגובתי הקודמת ולו רק את ההתחלה היתה יודע שגם אצל בבון (אגב אם לא איכפת לך אני מעדיף גורילה ) כמוני לא תראה נשק למעט ב2 מצבים 1)במטווח 2)על המדים במיליציות
(ויש לזה הרבה שיקולים מעבר לפוליטיקליקורקט).
ואים היתה טיפ טיפה פחות "נאור" ו"יודע כל" היתי גם מספר לך שגם בארץ לצערי הרב מרבית כלי הנשק ברשיון נשארים לצערי בבודים אוו בארון למה ?
הגלל ""נאורים"" כמוך שהחליטו להקשות את חיי "הבבונים " ואז כשיש פיגוע דקירה פה ממש "ברוב
הארץ " צומת אוסם מי מאיתנו לא עובר שם מידי פעם עומד שם מתנדב ""מיליציה"" בלי נשק למה?
כי אסור לו לקנות נשק ועומד שם "בבון" סמוי שיש לו נשק אבל בבית ויש עוד "בבון" עם נשק שאין
לו מושג איך להפעיל אותו למה? כי הוא מעולם לא התאמן ולא חשב על מה קורא בשניה שהוא רואה
מחבל ,מה הוא בבון מליטנט אוו משהוא ? ואז מתעשת ה"בבון" הסמוי לוקח את הנשק מה"בבון" הלא מליטנטי וירה כדור אחד לרצפה (אחרת "הנאורים" יגנו אותו על היתו בבון לא !!)
והמחבל זורק את הסכין ונעצר כמה זמן לקח הענין הזה ?
משהוא כמו 10 דקות !!!!!!! שבהם מחבל (אם זה עוד בסדר לקרוא להם ככה ,אולי לוחם חופש לגיטימי ,לא יודע אני כולה בבון) משתולל והורג אזרחית ופוצע 12-14 אזרחים נוספים חלקם קשה
אם יש בבון כמוני שם ברדיוס 50 מטר ,בשיא הצניעות ,15-20 שניות ולוחם החופש האמיץ מבלה עם 70 בתולות!!!

בכל אופן, מתן רישיונות נשק הוא תנאי הכרחי אבל לא מספיק (כמו שאומרים המתמטיקאים) לזה שנהפוך למשהו כמו מערב פרוע
הוא בכלל לא תנאי היום כמעט ואין נשק לאזרחים והמערב הפרוע כבר כאן פשוט יש כמה "מיסיונרים"
כמוך למשל שמתעקשים להקים מיסיונים ולהעמיד פנים ש"טומסואון" היא עיר נוצרית טובה .
(מזה טומסטון ?,אתה המומחה למערב הפרוע )
. התנאי הנוסף – המספיק, זה שנושאי הנשק יהיו חובבי ירי, עם אצבע קלה על ההדק והרבה איומים שלא בהכרח שכולם קריטיים. קרקע פורייה לרפובליקת בננות.
כמה חובבי ירי אתה מכיר בכלל?
אוו שנוח לך לסווג כל אדם אם נשק ולראות אותו כאיזה מזוקן עם כיפה סרוגה בסנדלים תנכיות עם גרבים ועוזי רודף ויורה אחרי בני מיעוטים אוו כיוצא רוסיה גבוהה וקירח לבוש מדי הסוואה ונעלים צבאיות.
אני מזמין אותך למפגש הבא של "הבבונים" (אגב "וובי" בעל אתר הבבונים גולש פה ואני בטוח שיגבה את הזמנתי) תבוא ותוכל לפגוש כמה בבונים חלקם עורכי דין חלקם רופאים חלקם אנשי מחשבים וחלקם מוסכניקים ועובדי בניה גילם נע בין 14 לשנות ה80 המוקדמות והם מפוזרים מדן ועד אילת ברחבי הארץ ואם אני חושב ומתאמץ עדין קשה לי מאד לראות ולו אחד מהם שיכול להתאים לפרופיל שיש לך בראש .
אם תכיר כמה חובבי ירי אני מבטיח לך שתדע שהדבר האחרון שיש להם זה אצבע קלה על ההדק
למעשה תרצה שכל בעל נשק יהיה חובב ירי

או בסגנון שלך: הבבונים, או כאלה שרוצים להיות בבונים, כפי שאתה התבטאת כל כך ברור, הם בסופו של דבר אלה שעושים את רפובליקת הבננות. אבל, אם כבר יש מגמת בבוניזציה, לא חייבים להוסיף שמן למדורה, ולתת רישיונות נשק בסיטונות.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 21-12-2006 בשעה 14:22.
ישן 21-12-2006, 15:11

חבל על המאמץ, גם אם תחזור עוד 20 פעם על "בבון", "מיליציה"
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "[QUOTE=Hi_Frequency]נשק..."

ועוד, כאשר אתה כמובן מוציא אותם מההקשר המקורי אליו כיוונתי (ושהוא ברור לאלה שאולי שעדיין קוראים את השרשור), אז אתה בעצם יורה לעצמך ברגל. זאת, כי ה"אירוניה" שלך, שהוצאה כאמור מההקשר, נשחקת די מהר, וכאשר אתה גם מתחיל עם "נאורות" (תנסה גם "יפי נפש" – זה תמיד עבד אצל המתלהמים) אז ה"אירוניה" עם הבבונים נעלמת כליל. נשארים בבונים נטו.
ולעניין נשיאת הנשק – בשווייץ מחזיקים את רובה השרות בבית, ולא מטיילים איתו בקניון. אז זה שידוע שיש רובי שרות בבית, ימנע מעשי אלימות בקניון? קיימות גם מגבלות על נשיאת נשק בהסתר.
אז כל הדוגמאות שלך לגבי כמה שחימוש האזרחים הוא נפלא, זה פשוט לא רציני. אקדח הוא לא איזה שוקר חשמלי, או מיכל גאז להגנה עצמית. אקדח הוא נשק מלחמה, ורק למעטים יש את ההכשרה הקרבית להשתמש בו, במיוחד כאשר זה נעשה ברשות הרבים.
תעזוב, אני רואה די הרבה אזרחים שמסתובבים עם איזה גלוק בחגורה, ולא שמעתי הרבה דיווחים על זה שסוכלו ניסיונות פיגוע באמצעותם. אז אם יהיו יותר גלוקים בחגורות, אז נשמע יותר על סיכולים כאלה? – אני בספק. מה שכן, מעצם ריבוי נשק, אז סטטיסטית צפויים בהחלט להיות יותר תאונות נשק, ויתכן גם שימוש שלא לצורך בהם. תעשה טובה, תקנה כבר גלוק, ברשיון, ותחשוב קצת יותר.
ישן 22-12-2006, 09:20

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "חבל על המאמץ, גם אם תחזור עוד 20 פעם על "בבון", "מיליציה""

ציטוט:
ולעניין נשיאת הנשק – בשווייץ מחזיקים את רובה השרות בבית, ולא מטיילים איתו בקניון. אז זה שידוע שיש רובי שרות בבית, ימנע מעשי אלימות בקניון? קיימות גם מגבלות על נשיאת נשק בהסתר.
נכון קימות הגבלות מסוימות ועדין כל אזרח שומר חוק יכול וראשי לשאת נשק .
אתה יודע למה הם בוחרים שלא לעשו כן ?
כי אין "לא מנומסים" עובדתית (לא רבים אומרים אוו נראה לי) יש להם פחות פשיעה אלימה המשטרה
הרבה יותר סמכותית ומיקוצועית ומטילה את מרותה .
תנסה לקיים בשוויץ סתם ויכוח קולני ברחוב ,תוך דקה מישהוא מתקשר למשטרה תוך מספר דקות הם לידך !
מה אצלנו?
אם אף אחד לא נדקר עדין אז "אין ענין משטרתי" אוו "אין חשש לעברה" סוגרים ארוע הולכים
נחזור שתיהיה דקירה ואז יש לנו רצח אוו ניסיון לרצח נישפוט את הרוצח יקבל איזה 10 שנים מאסר במקרא הטוב מינוס שליש זה כבר 7 שנים מינוס קצת מתוך זה שנתים "אסיר בשיקום" שתכלס הוא יותר בחוץ מאשר בכלא (כן וגם מקרא אחד חריג!!).
אז כל הדוגמאות שלך לגבי כמה שחימוש האזרחים הוא נפלא, זה פשוט לא רציני. אקדח הוא לא איזה שוקר חשמלי, או מיכל גאז להגנה עצמית. אקדח הוא נשק מלחמה, ורק למעטים יש את ההכשרה הקרבית להשתמש בו, במיוחד כאשר זה נעשה ברשות הרבים.
אז מה כן רציני?
לעמוד ולצעוק אקדח זה מסוכן ללא שום הכרה של העובדות על בסיס נראה לי ש.... ורבים אומרים ש...!!
נשק הוא כלי מסוכן !!!
אין ספק!!!
לא תשמע אותי אומר אחרת !!!!!
אבל כל יום אנחנו משתמשים בדברים מסוכנים לא פחות כמו רכב,גז,אש,חשמל ,חומרי ניקוי ..........
וכן אני מכיר הרבה יותר מיקראים של אנשים שנהרגו בתאונת דרכים ,שרפה ,נשימת גז ,מכת חשמל ......מאשר מיקראים של אנשים שנפגעו מתאונות נשק /ירי לא מוצדק וגם את אלו שנפגעו מנשק אפשר היה למנוע אילו בעל הנשק היה מקבל הדרכה נכונה ורצינית אבל למה שיקבל הדרכה כזאת מה הוא בבון מליטנט? הוא כולה קנה נשק כדי להגן על המשפחה ומה יותר טוב מלהשאיר את הנשק טעון במגרת התחתונים ?! זה הכי נגיש שם (אז מה אם גם לילד הרי הסברתי לו שזה מסוכן) )
אז מה בגלל שזה מסוכן אסור שיהיה ?
בדיוק כמו בכל הדוגמאות שצינתי אנחנו יודעים שזה מסוכן אז נוקטים אמצעי זהירות מתאימים
ומשתמשים במידת הזהירות הראויה!!!
זה המצב שאני רוצה לראות!! אנשים שומרי חוק מקבלים נשק להגנה עצמית לאחר הכשרה מתאימה
שתכשיר אותם לשימוש בכלי המסוכן ולאחר שהוכיחו את עצמם ראוים בפני בוחן מוסמך!
תעזוב, אני רואה די הרבה אזרחים שמסתובבים עם איזה גלוק בחגורה, ולא שמעתי הרבה דיווחים על זה שסוכלו ניסיונות פיגוע באמצעותם.
בטח שלא שמעתה כי אתה לא רוצה לשמוע יש לך הצעה על השולחן לבוא להכיר ולשמוע (ויש מה והרבה ורק באשכול הזה הבאתי 3 דוגמאות לארועים שסוכלו אוו הופסקו ע"י אזרח חמוש)
אבל אתה בוחר שלא לענות לה!
אז אם יהיו יותר גלוקים בחגורות, אז נשמע יותר על סיכולים כאלה? – אני בספק. מה שכן, מעצם ריבוי נשק, אז סטטיסטית צפויים בהחלט להיות יותר תאונות נשק, ויתכן גם שימוש שלא לצורך בהם.
על איזה סטטיסטיקה כבודו מדבר ?
על סטטיסטיקת רבים אומרים אוו נראה לי?
אתה מכיר מחקר רציני שיאמת את דברך ?
פשוט אני מכיר אחרים שסוטרים אבל שוב כנראה שאתה ממש לא רוצה להתבלבל עם עובדות!
תעשה טובה, תקנה כבר גלוק, ברשיון, ותחשוב קצת יותר.

ישן 22-12-2006, 10:40

לא מפסיק לקשקש, סמל ראשון:
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "[QUOTE=Hi_Frequency]ולעניין..."

ציטוט:

אז אם יהיו יותר גלוקים בחגורות, אז נשמע יותר על סיכולים כאלה? – אני בספק. מה שכן, מעצם ריבוי נשק, אז סטטיסטית צפויים בהחלט להיות יותר תאונות נשק, ויתכן גם שימוש שלא לצורך בהם.
על איזה סטטיסטיקה כבודו מדבר ?
על סטטיסטיקת רבים אומרים אוו נראה לי?
אתה מכיר מחקר רציני שיאמת את דברך ?
פשוט אני מכיר אחרים שסוטרים אבל שוב כנראה שאתה ממש לא רוצה להתבלבל עם עובדות!
תעשה טובה, תקנה כבר גלוק, ברשיון, ותחשוב קצת יותר.

בענייני סטטיסטיקה: אם הסיכוי לכך שנהג כלשהוא יאבד את השליטה על ההגה הוא 1 למיליון, אז מה הסיכוי שתהיה תאונה כתוצאה מאיבוד שליטה, אם באותו זמן נעות, למשל רבע מליון מכוניות? עכשיו תנסה לעשות מאמץ שכלי לא גדול ותעשה אנלוגיה לנושאי נשק, שבניגוד לתנועת מכוניות, נשיאת נשק היא לא ממש חיונית. קולט?
אז במקום לנפנף ב"מחקרים" שאתה לא כל כך טורח להביא את המובאה שלהם (אולי בגלל שהם נמצאים באיזה שהם חוברות לנשק כמו THE GUN או משהו כזה) נסה להפעיל את הראש שלך. לא כל מחקר חייב להיות רלוונטי לסיטואציה שלנו כאן, וחייבים לבדוק טוב-טוב מה מידת האובייקטיביות שלו בכל מקרה. אז אל תנסה להרשים במילים גדולות, ובוודאי שלא בריבוי סימני קריאה. כמה שאתה שם יותר מהם, נראה פחות משכנע.
עכשיו, מה הטעם לחזור כאן על כל ההסתייגויות שכבר חזרתי עליהם כמה וכמה פעמים לגבי חימוש סיטונאי של אזרחים – דבר אל הקיר, והקיר חוזר על הדוגמאות המופלאות שלו על סבתא שהניסה מחבל ועוד כמה בסגנון – שמע אני יודע אישית על....
ואחר כך עוד יש לו טענות כשאני כותב על "אומרים ש..". ואכן, אני מכיר אנשים שגרים בניו יורק שספרו לי על הפחד שלהם להיקלע לשכונות מסוימות. לא מאמין לי, לא נורא – תמשיך להתלהם כרגיל, תבנה תיאוריה על סמך שלושה מקרים שנוחים לתיאוריה שלך (ותתעלם ממה שלא מתאים), ותנפנף ב"מחקרים" נוחים גם כן, עם הרבה סימני קריאה, על גבי פורום מכובד זה. מתחיל להיות פתטי ממש.
ישן 22-12-2006, 12:37

נו טופ לפחות התקדמתי מבבון לקיר אני מנייח שגם זה משהוא
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "לא מפסיק לקשקש, סמל ראשון:"

עכשו אני מבין פשוט מאד "סטטיסטיקה " זה כל רעיון שקיים בראש של אדם נאור כמוך שנכנס לחדר
צעק אותו 3 פעמים שמע את ההד ועכשו הוא מאמין בו כאילו הוא עובדה .
אז מה אם אין לו ביסוס אוו אחיזה במציאות.

נשיאת נשק לא חיונית ? למי ?
לך איש העולם הגדול והנאור שמבקר בכל העולם לעיתים כל כך תכופות ומכיר את הלכות הנשק בעולם המערבי (מוכן להתערב שתכל'ס אתה מכיר קדחת חוץ ממה שהאומרים "האומרים") ומכיר את ה"אומרים" בניו יורק (אחד האזורים היחידים בארצות הברית שנשיאת נשק ע"י אזרחים אסורה למעט מיקרים מסוימים שמתחיבים מהחוקה) אז אולי פשוט אתה עסוק מידי מכדי לפתוח פה בארצנו שלנו אנו עיתון ולקרוא עם ריח קפה עלית של הבוקר ,על עוד צעיר שנדקר על זה "שלא עשה כבוד" ועל עוד 3 בחורות שנאנסו,ועל עוד שוד אלים של קשיש ששוכב עכשו מחוסר הכרה ועל עוד פיגוע שסוכל בנס .
ואת הדברים הללו לצערי גם אני לא קורא בעיתון אני פוגש את רובם פנים אל פנים בכל פעילות שלי
במשא"ז (סתם עוד דוגמא חריגה אחת אני חוזר עם עצור לתחנה ועל הדרך מתעדכן בחקירה של עצור אחר שבלילה הקודם דקר שוטר ,החוקר שואל אותו למה עשית את המעשה מה עונה הבחור בלי להניד עפעף ? "לא ידעתי שהוא שוטר" ,אבל זה כאמור שווה כקליפת השום סה"כ עוד מקרה חריג לא ? )

לגבי המאמרים שאני מצין ולא מביא סימוכין אתה יותר ממוזמן וזאת הפעם המי יודע כמה שאני מזמין
אותך פה באשכול לבוא לקרוא ולהעלות לאחר מכן כל הסתיגות שיש לך ואים לא סיפקתי את דעתך
בקשר למקור למהימנות המכון.
אתה יותר מרשאי לעלות פה בפורום ולפתוח אשכול שאני מוכן שיהיה הכרזה מטעם מנהל תקוע בראש העמוד לפרק זמן בלתי מוגבל שאומר סמ"ר "הוא חתיכת בבון ופסיכופת מליטנטי מסוכן"
כמו כן אני מוכן לראות ולהקשיב לכל מחקר רציני שנערך ע"י מכון נורמלי (תתקשר ל"אומרים" בניו יורק
יש שם כמה מחקרים כאלו שהזמנו ע"י הליגה נגד נשק וירתה להם ברגל אז הם בחרו להצניע אותם
והם פרסמו ע"י אחרים)ולא לסיגים לא מבוססים שבאים מאיזה פוביה לא מוסברת .
מה שאומר שלא זאת בלבד שאני לא בונה תאוריה על סמך לא 3 ולא 30 ולא 300 מיקרים
אלה על מאות בארץ (וזה למרות הפרסום החלקי שיש) ועל אלפים בעולם ועל בסיס עשרות של מחקרים שונים שנצברו לאורך השנים.
ואני לא מתעלם מכלום מוכן להתמודד עם כל עובדה או מחקר רציני שתציב בפני אבל לא על גיבוב של שטיות של נראה לי ואמרו ה"אומרים" .
היחיד פה שלא מוכן להענות להזמנה להתמודד עם העובדות הוא אתה .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 22-12-2006 בשעה 12:45.
ישן 22-12-2006, 13:16

אתה בטוח שאתה מהנדס בן 30 ?
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "נו טופ לפחות התקדמתי מבבון לקיר אני מנייח שגם זה משהוא"

אולי היית רוצה להיות, או לחליפין, כבר לא מקפידים כל כך על מיון, במקומות מסוימים, אולי. מה בדיוק לא ברור לך ממה שכתבתי כאן?:
ציטוט:

בענייני סטטיסטיקה: אם הסיכוי לכך שנהג כלשהוא יאבד את השליטה עלההגה הוא 1 למיליון, אז מה הסיכוי שתהיה תאונה כתוצאה מאיבוד שליטה, אם באותו זמןנעות, למשל רבע מליון מכוניות? עכשיו תנסה לעשות מאמץ שכלי לא גדול ותעשה אנלוגיהלנושאי נשק, שבניגוד לתנועת מכוניות, נשיאת נשק היא לא ממש חיונית. קולט?
ולגבי השאר, כל סיפורי האקשן שאתה מפזר פה לא מוכיחים דבר וחצי בנוגע לבעייתיות מתן רישיונות לנשק בסיטונות לכלל האוכלוסייה.
אתה הוא זה שהתחלת לנפנף עם "מחקרים", אז מן הראוי שאתה תבוא ותוכיח שמאמרים אלו לא רק שהם רלוונטיים למצבנו בארץ, אלא שהם יכולים להוכיח שמחקרים אחרים, שבהם הגיעו למסקנות הפוכות – לא צודקים. ככה זה בשיטה המדעית, כל עמדה/מודל/תיאוריה יש להוכיח מול האחרות. אם תגיע פעם לדבר שנקרא הגנה על תזה (ואם לשפוט על פי רמת טיעונך עד עכשיו, ספק רב אם אי פעם תגיע לזה), תדע שנפנוף סתמי במילה "מחקר" בכלל לא נחשב, ולשלוח מישהו אחר לעשות בשבילך את שיעורי הבית, אז זה בכלל מצחיק.
בקיצור, ככל שאתה מקשקש יותר, אתה משכנע פחות ופחות. באמת פתטי.
ישן 22-12-2006, 16:10

אתה יודע שיש לך בעיה בהנת הנקרא?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אתה בטוח שאתה מהנדס בן 30 ?"

אחרי 30 הזמנות לבוא ולראות לשבת ולהבין
אני זה שצריך לבוא ולהוכיח?
ריבונו של עולם
זה מה שאני אומר לך כבר יומים שלמים בוא תראה!!!!
תראה לי מחקר אחד סטטיסטי נורמלי ששהוא לא מילים ריקות מתוכן כמו ה"סטטיסטיקה " והאומרים ו"הברור ש..."
(אגב אתה מזכיר לי את המורים למטמטיקה שלי שכל פעם שהיו אומרים "ניתן להוכיח בקלות" ו"ברור ש..." הכוונה היתה "אין לי שום צל של מושג רחוק איך עושים את זה".)
אתה זה שלא הרמתה את הכפפה עד הרגע הזה
אתה זה שמתחמק פה מלתת ולא סימוך אחד מיסכן לכל הטעונים שלך ומציף אותי עם "הסטטיסטיקה"
(שאותי אגב לימדו שזה כלי מחקר שנותן אינפורמציה על מרחב המדגם שנבחר)
אולי אצלך לימדו אחרת וזה כלי שאומר "אני צודק גם אם אין לי צל של מושג על מה אני מדבר"
עם משאל ה"אומרים" .
אני שב ומזמין תפגוש אותי עוד שבועים עוד חודש אני יסדר ויארגן את כל החומר עם סימוכין ועם הכל
להנאתך.
אני אסדר לך לשבת איתי משמרת בנידת תראה מול מה אני עובד
אני מזמין אותך לבוא ולפגוש את "חובבי הירי עם האצבע הקלה על ההדק" שתראה על אתה מדבר בבורתך.
ועכשיו אוו שאתה ילד קטן שפשוט צריך שתהיה לך את המילה האחרונה בכל דיון ואתה תמיד צודק ואז אין לי מה לדבר לקיר "נאור" שתמיד יודע יותר טוב ולא מסוגל להודות שאולי ,יש סיכוי, שאין לו את כל הנתונים ביד והוא טועה או שכבר תרים את הכפפה ותגיד "כן,אני בא ואני אוכיח לך שאתה טועה" .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 22-12-2006 בשעה 16:20.
ישן 22-12-2006, 17:00

מהנדס (?) נכבד,
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "אתה יודע שיש לך בעיה בהנת הנקרא?"

אם אינך רוצה, או לא מסוגל, לקלוט שטעון סטטיסטי המתייחס להסתברות של תאונה לקרות, כתלות במספר כולל של כלים, הוא טעון משמעותי, בניגוד גמור לסיפורי האקשן שלך במשמר האזרחי, אז אין לי אלא להצטער על בזבוז הזמן שלי בניסיון לנהל פה דו-שיח כלשהו.
עכשיו, ממתי הזמנה לראות אותך באקשן במשמר אזרחי מהווה הוכחה למשהו? גם אם תזמין משהוא 50 פעם, זה לא יהווה הוכחה. מה בעצם המסר שלך עד עכשיו? תחמשו את כולם, ואם אתם רוצים הוכחה שזה רק טוב, אז "שופוני" במשמר האזרחי. עלוב מאוד, רחוק מלשכנע.
ולגבי המילה האחרונה, במקום להעלות השערות לגביה, בקשר אלי, אתה יכול לתת דוגמא אישית (פייטר או לא פייטר) ולא לענות יותר. כבר אמרת מספיק, קלטנו את הפרינציפ.
ישן 22-12-2006, 19:58

אוו אני שמח ששאלתה פעם ראשונה בחיך שאלה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "מהנדס (?) נכבד,"

מה אני מנסה לומר?
שב99.99% מהמקרים (עד כאן "נתון סטטיסטי") המתנגדים למתן רשיונות נשק לאזרחים שומרי חוק
הם דמגוגים יהירים צדקנים שגרים להם במגדל שן שיצרו לעצמם מתוך אמונה שהם מתנת האלים לאנושות ,אנשים אלו גם מפתחים רגשות עליונות מוסרית שכן "אני ואפסי עוד" נכתב עלהם במקור.
וחס וחלילה שיבוא מישהוא ויקרא תיגר על אזשהוא רעיון או דעה שלהם הרי האגו הנפוח שלהם לא יעמוד בזה.
אז מה אם לאותו אחד יש אולי גם ביסוס לטענתו יותר קל לזרוק מילים מפוצצות בביטחון ולהציג פוביות מחשבות ודעות אשיות כעובדות אולי אף אחד לא ישים לב שאין להם צל של מושג ירוק על מה הם מדברים.
והכי קשה לאגו המנופח יתר על המידה והצדקני שלהם להודות חלילה רחמנא לצלן בטעות.
עדיף פשוט לברוח מהמציאות ולהמשיך ולהתפלפל סביב ניסוחים ותאוריות ו""סטטיסטיקות"" למנהן
וכשבלוף נחשף אוו אז נרד לפסים אישים ונתקוף את זה שעומד מולי ונוקיע את הלגיטימיות שלו .
("מהנדס (?) ...........","בבון" ,"קיר")
אין אדם שמוכיח זאת טוב ממך!
צר עליך ידיד אתה איש קטן עלוב נפש ופתטי (כן הפוסל במומו פוסל) גם אם קשה לך להודות בזה בפומבי במקום לעשות צעד קטן אחד שאולי היה מראה לך כמה אני טועה ומנפח עוד יותר את האגו הזה שלך ולהענות להזמנתי,בחרת להמשיך בעלבונות וקיעקוע הלגיטימיות שלי ע"י צעקה נוספת של עוד מילים חלולות מתוכן אמיתי וירידה לפסים אישים.
אתה מתווכח לצורך הויכוח ורק כדי לא להודות שאין לך שום דבר אמיתי לתרום חוץ מכמה פוביות, דעות קדומות ומיטוסים מופרחים,וזאת משום שפשוט האגו שלך לא יעמוד בזה .
בקיצור עליתה על עץ גבוהה והאגו שלך לא נותן לך לרדת.
עזוב אותך מתזות ,אתה צריך להיות פוליטקאי זה ממש מתאים לאופי שלך.
תראה איזה דמיות מופת יש לך לחקות -אנשים כמו נפולאיון בונפרטה ,סטלין,מוסוליני ,היטלר צ'אושסקו ......
כולם חשבו כמוך שהם כבר יודעים הכל יותר טוב מכולם!

ואגב אם אתה תוהה מי הם ה0.01% אז אלו אנשים שיש בעברם איזו שהיא טראומה בגלל נשק
לאלו אפשר לעזור יחסית בקלות ,אנשים כמוך צריכים פסיכולוג טוב כדי להתמודד עם הבעיות שלהם!!

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 22-12-2006 בשעה 20:11.
ישן 23-12-2006, 00:04

יופי בדיוק על זה אני מדבר
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "ניסיתי לדון בנושא על סמך ניסיוני האישי והפעלת טעונים רציונאליים,"

תגובה חכמה רציונאלית וענינית של ה"נאור " "והרציונאלי" ו"הסטטיסטיקאי המשכיל" ו"איש העולם הגדול"
עכשו יצא המרצע מהשק !!!(כן כן סמני קריאה)
מסתבר שצדקתי כולך דמגוג אם אופי שברירי ואגו יותר נפוח מבלון תצפית !
וגם שהכל פונה נגדך אתה לא ממש יודע להגיד "פוס" אולי אני טועה.
אתה יוצר עולם פרטי משלך שבו אני שמזמין אותך חזור והזמן לדיון עניני שיראה לך שאתה טועה (מין הסתם אפילו המוח הקטן שלך מבין שאי אפשר לעלות לרשת מאות עמודי חומר שהיו מוצגים בפנך אילו היתה נענה לאתגר,ובטח שאנשים אי אפשר לעלות לרשת) זה שמתחמק מדיון עניני עם עובדות (עובדות אמיתיות, מחקרים סטטיסטים,מיקרים ונתונים אמיתים מהארץ ומהעולם ולא "אומרים" ו"סטטיסטי " ו"תזות" ).
מי שאינו חושב כמוך הוא "רודן" ו"נבל" עוד לפני שפגשת אותו .
אולי תעשה לנו שרות עד הסוף ותחשוף את פנך האמיתיות תספר לנו מה האג'נדה הפוליטית שלך ותראה לכולם כמה צדקתי שאתה מתנחלופוב (כן זה החשש האמיתי שלך לא ? מחתרת ,הפיכה ) קטן.
ולכן ידיד אם יש פה "בבון" ו"קיר" אמיתי אז זה אתה לא אני !

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 23-12-2006 בשעה 00:11.
ישן 23-12-2006, 09:50

אתה מתלהם פתטי ומסכן,
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "יופי בדיוק על זה אני מדבר"

לא יכולת להתמודד עם הטעון הסטטיסטי שלי אז התחלת ללכלך, ובמקום טעון ענייני, המתאים לפורום בו אתה מנסה בכל כוחך להוכיח שאתה שווה משהו, אתה "מאיים" בטכסטים ארוכים, שחייבים לבוא אליך בכדי לעיין בהם. זה באמת מגוחך ומתאים בהחלט לכלומניק, ושים לב עכשיו טוב – טוב: לא אמרתי שאתה כלומניק, אמרתי שהתנהלותך מתאימה לכלומניק, ואותו עקרון חל על הבבון והקיר.
אז לא יעזור לך המהלך העלוב של איסוף כל מיני מילים שאמרתי בכדי לנסות לנגח אותי, ולא יעזרו לך הסילוף, הלכלוך, וההתלהמות נמוכת המצח שאתה שופך כאן בשפע. גם חזרה על אותו מונח, שנשמע לך חזק, ושהצלחת איך שהוא ללמוד אצל מישהו – "פוביה" כבר מזמן לא עושה רושם.
טוב עבורך שאתה מופיע כאן לא בשם האמיתי, אחרת מי שישקול אולי אם לתת לך רישיון (מכול סוג שהוא) תהיה לו בעיה להחליט אם ניתן להפקיד בידך אחריות לנוכח סימני ההתלהמות שלוחת הרסן שאתה לא מפסיק להפגין פה. אתה מהווה אילוסטרציה לא רעה לכך שזה יכול להיות מסוכן לתת רישיונות כלי ירי בסיטונות לכל מיני אזרחים.
ישן 23-12-2006, 14:56

בלה בלה בלה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אתה מתלהם פתטי ומסכן,"

תמשיך ככה עוד תהיה ראש ממשלה.
כאילו מה אם אמרתה סטטיסטי בפעם המי יודיע כמה עכשו זה לא טיעון זה עובדה?
הסיבה שאני לא מתמודד עם ה"טיעון הסטיטסטי" שלך היא פשוטה : אין לך שום טיעון סתם מילה שאתה זורק באוויר כי להוסיף נופח של אמינות לבדיות ולתאוריות המתנחלופוביות שלך.
אם יש טיעון סטטיסטי יועיל נע כבודו לצין מה המחקר שנערך איפה ואיך ועל איזה אוכלוסית מדגם על פני כמה זמן ........ (כן מסתבר שהבבון למד גם איזה כמה קורסים ב שיטת מחקר סטטיסטיקה והסתברות) .
אין לי בעיה לבוא עד למקום שאתה תחליט לעין במחקר שלך ללמוד אותו ולהתיחס עלו באופן עיניני
אבל אם זה עוד "ידוע" ו"אומרים" אל תיתחבא מאחורי מילים שאולי נראות לך מפוצצות אבל הן ריקות מכל תוכן תגיד חזק וברור "על פי הבנתי"אוו ל"דעתי" ותהיה נכון לזה שאולי יש איפה שהוא גם מישהוא שלא מסכים איתך ויש לו עובדות שלא מסכימות איתך ותהיה פתוח להתמודד איתם!
אני מעולם לא איימתי על אף אחד, זאת לא דרך ההתנהלות שלי. אני הזמנתי אותך חזור והזמן להיפגש עם העובדות (עזוב אותי) ואתה באופן עקבי ושיטתי בורח ומתפטל מאחורי כל מיני טעונים שונים רק כדי שלא תצטרך לעשות אחת משתים אוו להודות שאין לך מושג על מה אתה מדבר אוו להיפגש עם עובדות שאינם תואמות את השקפתך.
למה?
ממה אתה כל כך מפחד?
לנפץ את האגו השברירי שלך ואת "הפוזה " הזאת של החכם המשכיל ונאור שאתה כל כך מנסה לשדר ולהראות לכל העולם ובעיקר לעצמך שאתה בסך הכל איש קטן רדוף פוביות (כן אני אומר את זה שוב כי זה מה שאתה) ודעות קדומות ?
ואם בפתטי עסקינן תסתכל במראה אפילו את החשש האמיתי שלך מפני חופש הציבור לשאת נשק
אתה מפחד להגיד בגלוי שלא יראו מי אתה באמת .
אתה מחפס אותו בדברי אחרים גם אם הוא לא שם בכלל ואז רץ ומיסתתר מאחורי "האומרים" ו "טיעון
סטטיסטי "אלק .
והטענה שלך שאני כאילו מסתתר מאחורי הניק שלי פשוט מגוכחת לנוכח העובדה שאני מציע לך להיפגש בפעם המיליון .
זאת ועוד מנהלי הפורום מכירים אותי אישית בשם האמיתי ובמפגש הפורום היחיד שהיה עד כה הצגתי את עצמי בשמי המלא ובניק גם יחד ,בנוסף חלק מהחברים פה קיבלו לא פעם את שמי ואף את מספר הפלאפון שלי לצורך הרחבות ברורים ועזרה הדדית .
ואני חושב שגם ההצגה העצמית שלי פה היתה מעל ומעבר למקובל בפורום .
אתה יודע מה אדרבה תוסיף להצעה הנדיבה הקודמת שלי לאפשר לך להשפיל אותי פה בפורום
אתה תקבל את שמי המלא ומספר הת.ז שלי שתוכל להתלונן על כמה שאני איש מסוכן למי שרק בא לך ואני מוכן גם להציג בפניך את תעודת ההסמכה שלי למהנדס כפי שטענתי .
מה אתה מוכן להציג איש "נאור" ו"משכיל " חוץ מכמה בדיות ו"טיעונים" ??

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 23-12-2006 בשעה 15:01.
ישן 23-12-2006, 16:21

שמע, אין כל בעיה לבטל בצורה גורפת,
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "בלה בלה בלה"

(כמו שאתה ממשיך לעשות) את כל הטעונים שלך. הרי האמירה שלך:
ציטוט:

ולכן ידיד אם יש פה "בבון" ו"קיר" אמיתי אז זה אתה לא אני!
זה ממש מקרה קלאסי של "על ראש הגנב בוער הכובע" כי מעולם לא הגדרתי אותך אישית כבבון, אלא רק את אופי הטעונים בהם השתמשת. אבל, זה עדיין כלום לעומת הסתירה עם איך שהגדרת אתה את עצמך בהקשר זה. רוצה ציטוט?
זאת דוגמא אופיינית המעידה על ה"רמה" שלך, וצר לי, אבל אתה פשוט לא ראוי ליותר מידי התייחסות, ואין לי כל צורך לדעת את הפרטים שלך. לא אני הוא זה שצריך לתת לך רישיונות.
תמשיך לשים מירכאות סביב כל המילים שבהם השתמשתי, אולי בסופו של דבר גם תבין את המשמעות שלהם ורק אל "תשכח" את ההקשר בהם נאמרו.
תבורך על התנדבותך ופעילותך החיוביות. ההתלהמות כאן לא נכללת בזה, ויש לשער שהיא אף גוזלת את תשומת ליבך וזמנך.
ישן 24-12-2006, 15:04

להיפך
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "חבר'ה, לא מנהל ולא רוצה להתערב, אבל מה דעתכם להמשיך את זה בפרטי?"

לדעתי טוב מאד שהדיון הזה נערך בציבורי .
אין דוגמה יותר בוטה מידידנו FREQUENCY לסוג האנשים שמתנגדים לנשק בקרב אזרחים שומרי חוק
כמוני ואני מנייח שגם כמוך וחברים נוספים בפורום.
היגיעה הזמן שפעם אחת ולתמיד יראה הפרצוף האמיתי שמסתתר מאחורי כל המסכות של התרבותי והנאור שהם מנסים להתחבא מאחורהם.
פרצוף שלא היה מביש לא חבר בKKK ולא אף"מדים חומים" בגרמניה של אז אוו גלוח ראש בגרמניה של ימנו .
קווים משותפים: שנאה יוקדת כלפי אוכלוסיה של אנשים שאינם כמהוא ושאותה לא פגש מעולם אבל הדבר לא מפריעה לו לעשות הכללות ודמוניזציה לאותה קבוצה.
עכשו, הם בעצמם יודעים יפה מאד שאים יעלו את הטיעון האמיתי שלהם מיד ישרפו את עצמם כפאנטים
פובים,ואף אדם עם קצת שכל לא יקשיב למילה ממה שיש להם לומר.
אז הם מסתתרים מאחורי טעונים רציונאלים כביכול ושאתה קצת מגרד שכבה אחת אתה מגלה שלא רק שאין מאוחורהם כלום,אלה שבעלהם יעשו כל מאמץ להתחמק מלראות דוגמאות ומחקרים שיעשו
ולו חור הקטן ביותר בכל ה"תזות" שלהם וכל האוויר מהם יצא .
אני חושב שהדיון הזה מצליח לא רע להראות את זה.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 24-12-2006 בשעה 15:07.
ישן 24-12-2006, 16:12

שים לב לא קראתי לך "חולצה חומה " אלה
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "סמל ראשון ירד מהפסים, בלשון המעטה"

אלה לפרצוף של כל האחרים שמתנגדים ......
אתה רואה גם אני יכול לשחק את אותו משחק כמוך (זה פשוט נמוך מידי בשבילי,אני לא חושש להגיד מה שאני חושב באמת בצורה גלויה ולא מתחבא מאחורי משחקי מילים כמוך)
נו באמת אין לי כבר מילים לכנות את ההתנהגות שלך ואני נאלץ לחזור לילדותית ,פתטית ומגוכחת .
רץ ומתחבא מאחורי קוצו של פסיק כל שניה,ומתפלפל לי על על ניסוחים במקום להגיד חזק וברור את מה שאתה חושב באמת ואומר ע"י הסבות פוליקליקורקט אלק .
וכן שאתה מכנה בכינוים "אנשים שכמותי" ו"כאלו שמחזיקים בדעות שלי" אז די ברור שהכוונה היא אלי.
וכן דמגוג דגול שלי שאתה מטיל מימך נגד הרוח תהיה בטוח שהרסס יחזור עילך!
וכמו שכבר אמרתי בכל תגובה שלך הדמגוג הגדול הנאוור והמשכיל איש העולם הגדול ממש הולך ונעלם
ומפנה מקום לפרצוף האמיתי שלך (כמה זמן אתה חושב שתוכל עוד להתחבא מאחורי הפסיקים?)
אבל לא שיערתי בדעתי המופרחת ביותר שתוך 2 תגובות תהפוך כבר לילד בן שלוש שדוחף מישהוא בארגז החול ושההוא מחזיר רץ בוכה ומתחבא מאחורי הסינור של הגננת (אוו במקרא הזה מנהל הפורום)
תתבגר כבר !
בישלתה דיסה תוכל גם אם היא קצת מלוחה מידי לטעמך!

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 24-12-2006 בשעה 16:15.
ישן 24-12-2006, 16:51

כמה פעמים עוד יהיה צורך לחזור, סמל ראשון LOSER?,
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "שים לב לא קראתי לך "חולצה חומה " אלה"

אנשים שחושבים כמוני, אבל מה הם חושבים? - שמתן רישיונות נשק באופן סיטוני הוא בעייתי בגלל סכנת תאונות ושימוש לרעה. את הטעון הסטטיסטי אתה לא רוצה או לא מסוגל לקלוט. זה תיאור הדברים. אתה הצגת את עצמך כאן כמאתגר חשיבה, המתמחה בלכתוב הסתה, אמנם עדיין לא ישירה, אבל ברורה מספיק. אני הוא זה שלא ארד לרמה שלך, לערבב פה חולצות חומות, כאשר אין טיעון רציונאלי. אם אתה אומר לי מה מתאים לי, אז אגיד לך מה מתאים לך – ללמוד ממסיתי אספסוף, נמוכי מצח, מהרמה הנמוכה ביותר. אתה בהחלט חושב כמוהם. כל הקורא שרשור זה יבחין בזה בקלות. רצית שפה ישירה – קבלת.
ואשר לדייסות וכאלה - אל יתהלל חוגר כמפתח. יש לי הרבה סבלנות. ולגבי המנהלים – נראה לי שהם דווקא מרוצים ממהלך העניינים. אין לך מה לחשוש, כנראה. כל אחד ושיקוליו.
ישן 24-12-2006, 22:03

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "כמה פעמים עוד יהיה צורך לחזור, סמל ראשון LOSER?,"

ציטוט:
אנשים שחושבים כמוני, אבל מה הם חושבים?
שריבוי נשק בקרב אזרחים ישמש גורמים קיצונים מהימין להלן מתנחלים להן "דוסים" "להלן "נוער גבעות"לקחת את החוק לידהים /להקים ארגוני טרור /לעשות מהפכות והשד יודע מה יש לך בראש.
אלה שמה אין לך איך אומרים אצל הבובונים האספסופים "ביצים" לצאת ולומר את זה בגלוי
ואתה מסתתר מאוחורי טעונים שאין להם שום ביסוס במציאות ניסוחים ופסיקים .
אם היה לך את היושר לומר את זה בגלוי ולא להתחבא מאחורי טעונים רקים מתוכן.
ואים היתה פתוח לדיון ולא נעול באוסף של בכללות אמונות תפלות מיתווסים ושינאה עיוורת שמתאימה לאחד הקבוצות שהזכרתי קודם ולא לאדם נאור כל שכן ליהודי שהעם שלו סבל כה רבות מהכללות ודעות קדומות שכאלה.
והיתה מכון לקבל שיש גם מתנחלים וכל שכן אוחזי נשק שהם לא כאלו אוו לפחות
היתה מסכים לראות בעינים שלך שזה המצב ומוכן לשבת ולדבר הצורה ענינית היתי מוכן להתמודד גם עם טיעון כזה.
אבל לצערי אין לך היושר הזה ואתה מתעקש להמשיך להכליל ולכנות בשמות ולבטל כל טיעון במחי יד ללא שום ביסוס אמיתי (תחזור אחורה לסבתה רמבו ותראה איך אתה מתנהג כמו ילד בן 3) .
את הטעון הסטטיסטי אתה לא רוצה או לא מסוגל לקלוט.

לגבי הטיעון הסטטיסטי אני מבין יופי מה אתה מנסה לומר ואילו היתה לפחות פתוח לקבל איזה שהוא רעיון חדש כמו זה שלא כל אוחזי הנשק אחד הם ,ואים לא היתה כל כך עסוק בלהתעלם מכל שביב מידע ומכל פיסת עובדה ומכל הזמנה לבוא וללמוד למה אתה טועה היתי שמח להסביר לך למה אתה טועה גם פה .
לדוגמה כמו שכבר הסברתי כבר בהתחלה בגלל זה שהאלמנטים המסוכנים בחברה כמו ארגוני טרור
(איסלמים ויהודים כאחד ,אני לא קורא להם "מיליציה " כי זאת תהיה הזניה של המילה ותאמין לי שאני סולד מהם לא פחות ממך) ופושעים מכל הרמות כבר חמושים עד הצאוור ממילה וזאת מסיבה פשוטה
שהם ממילא מצפצפים על החוק ועל שילטונו ולצערי אין בישראל כוח שיכול להתמודד איתם ביעילות
קח לדוגמה את מחתרת בת עין שאומנם זוכו מכל אשמה של הקמת אירגון טרור ורצח במשפט
אבל לא ניתן להתעלם ממיצבור הנשק שנמצא ע"י המשטרה בסמוך למקום מגורהם .
למה אמור היה לשמש הנשק ואיך הגיע לשם ניחוש שלך טוב כמו שלי .
אבל הנקודה שלי היא שאים ארגון קיצוני כמו "כך" שאנשו נמצאים תחת פיקוח מתמיד של השב"כ
והמשטרה גם יחד מצליח לצבור כמות כזאת של נשק כולל מיקלעים רוסרים תתי מקלע ורימונים
אז למה שנשלה את עצמנו שהגבלת כמות הרשיונות לאקדח מסכן אחד לכל אזרח שומר חוק שמוכן
לעמוד בתנאים הקימים אוו אחרים שיקבעו לרבות קורס מתאים אמונים תקופתים ובדיקה פסיכולוגית תקופתית ישנו ולו משהוא?

פה אנחנו מדברים על זכותם של אזרחים פרטים כמוני וכמוך שאולי מעלים טונים וירטואלים
ואולי אפילו מכנים זה את זה בשמות "חיבה " כמו בבון רודן חולצה חומה אוו פאנט אבל לעולם לא ניקח את זה מעבר לזה (ופה אני שם 1000 סימני קריאה) לקבל בזכות ולא בחסד רשות ואמצעים
להגן על עצמם והיקרים להם אם יקרא הגרוע ביותר.
ואים לנסח את זה במשפט אחד המסוכנים כבר פה עכשו אנחנו מאזנים אותם .
ומכיוון שהמשטרה ומערכת המשפט חלשות מידי מכידי להתמודד ביעילות מולם אוו לפחות להגן על האזרח הקטן וזה לא נראה שמשהוא הולך להשתנות בטווח הנראה לעין (אלה אים כן ג'וליאני יקבל מינוי ליו"ר בית במשפט העליון ומפכ"ל המשטרה גם יחד עם תקציב בלתי מוגבל) אין מנוס מאשר לתת לכל אזרח את הזכות הבסיסית להגן על עצמו.
ואת סכנת התאונות ניתן למזער ע"י חינוך ויצירת אווירה חיובית כלפי אלו שמתאמנים על מנת להיות בטיחותים ויעילים עם הכלים שיש בידכם ,אלה שאנשים כמוך שאצלם כל אוחז נשק הוא בבון מיליטנט
ורודן מקשים עלהם את זה .
מכיוון שאתה ממליא לא מקשיב ולא מוכן לקבל שום עובדה אוו מחקר ולא מוכן לעשות ולו צעד אחד קטן כדי לפחות להבין על מה אני מבסס את הטיעונים שלי ומכיוון שבכל הודאות שלך חדי העין וגם אלו שפחות חדים לא יתקשו להבחין באג'נדה האמיתית שלך הבחנתי מיד שלא מדובר בטיעון רציני
אלה בעוד מסך עשן על בסיס ראטורי בלבד שאין מאחורו שום כלום (כמה תאונות נשק קרו השנה ?
בשנה שעברה? לפני שנתים?) שום מחקר רציני שום נתונים .
ולכן טיעון כזה לא שווה התיחסות
ואגב למדע שעלו התכוונתה לא קוראים סטטיסטיטקה אלה הסתברות ומה שאתה אומר ניתן לנסח
כבהיתן כמות תאונות X על מרחב המדגם Y אז ניתן בקלות להניח שאים המרחב יגדל ל2*Y אז כמות התאונות תגדל בהתאמה ל2*X כל זאת שריר ונכון כל עוד המדגם הוא הומוגני מה שלא קורא במקרא שלנו כמו שכבר הסברתי .
ואים היתה טורח לעשות את הצעד הקטן ולהענות להזמנותי היתי שמח לפרוס בפנך מחקר שמראה את זה בדיוק רב.

- שמתן רישיונות נשק באופן סיטוני הוא בעייתי בגלל סכנת תאונות ושימוש לרעה.
עם זה אני יותר ממוכן להתמודד בתנאי שהמציג עושה זאת על בסיס נתונים מוצקים אוו אפילו בבורות גמורה כל עוד הוא עושה את זה מתוך אמונה אמיתית בטיעון הזה וכל עוד הוא פתוח לקבל
הוכחות שאין הדבר כך.
שני תנאים שממש לא קוראים אצלך!
זה תיאור הדברים. אתה הצגת את עצמך כאן כמאתגר חשיבה, (מתי ואיפה אני לא מאתגר כלום אני אומר מה שאני חושב וזהוא ויותר ממוכן להוכיח את "התזה" שלי לאדם נאור באמת שמוכן להקשיב)
המתמחה בלכתוב הסתה, אמנם עדיין לא ישירה, אבל ברורה מספיק. אני הוא זה שלא ארד לרמה שלך, לערבב פה חולצות חומות, כאשר אין טיעון רציונאלי.
אוהוו אני בטוח שאתה רואה יפה מאד את הרציונאל בטענתי ונכונות קווי הדמיון בין הטיעונים שלך ודרך המחשבה שלך לבין אותם קבוצות שציניתי וזאת הסיבה בדיוק שאתה מפחד להציג את הטיעון האמיתי שלך באופן גלוי ואתה מסתתר מאחורי ה"אומרים" וה"טיעון הסטטיסטי" שלך
לגבי הסתה כמו שכבר אמרתי אני (שלא כמוך) אומר בגלוי כל מה שיש לי לומר והנה אני אומר בגלוי
אני סולד ונגעל עד כדי הקאה מאנשים בעלי דעות קדומות מכלילות בעלות אופי פובי ואף גזעני לגבי אוכלוסיה אחרת על בסיס דת גזע מין העדפה מינית דעה פוליטית עיסוק וכל היוצא באלו!
ואני חושב שכל אדם שרואה את עצמו מתאים לתוארים תרבותי נאור ומשכיל צריך לחוש כמוני.
אם אתה אומר לי מה מתאים לי, אז אגיד לך מה מתאים לך – ללמוד ממסיתי אספסוף, נמוכי מצח, מהרמה הנמוכה ביותר. אתה בהחלט חושב כמוהם. כל הקורא שרשור זה יבחין בזה בקלות. רצית שפה ישירה – קבלת.
אין בעיה אני אומר לך בדיוק מה מתאים לי:
מתאים לי לנהל שיח תרבותי עם אדם בוגר ונאור שמוכן לשמוע ולהשמיע לפחות לנסות להבין את דעתי שהוא פתוח לראות גם דברים שאינם עולים בקנה אחד עם השקפתו ולא פוחד להודות הטעות אם ישוכנע שאכן יש כזאת .
שינסה לשכנע אותי בצידקתו על בסיס עובדתי כניני אמיתי ושיהיה מספיק כנה לומר שאין כזה אם אין ולבל נשכח שלא יהיה נעול בדעה קדומה ואף גזענית.
וכיוון שברור לי (ואני מניח שגם לקוראים האחרים) שאתה לא האיש הזה ולמעשה אתה בדיוק הפוך ממנו זאת תהיה התיחסותי האחרונה עלך בדיון הזה !
ואשר לדייסות וכאלה - אל יתהלל חוגר כמפתח. יש לי הרבה סבלנות. ולגבי המנהלים – נראה לי שהם דווקא מרוצים ממהלך העניינים. אין לך מה לחשוש, כנראה. כל אחד ושיקוליו.
סבלנות אולי יש לך אבל הסובלנות חסרה אצלך בגדול וכנראה שגם שאר התכונות שהתעדרתה בהם כמו משכיל נאור ואיש העולם לא ממש בנמצא!
ולסיום אוסיף שאני מעריך את אותו גלוח ראש נאצי יותר מאשר אותך לפחות יש לו את האומץ לבוא ולומר בגלוי "אני ישחט אותך כי אתה יהודון" לך אפילו את האומץ הזה אין!

ישן 24-12-2006, 22:28

סמל ראשון LOSER באמת נפל על הראש:
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "[QUOTE=Hi_Frequency]אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמל ראשון
ולסיום אוסיף שאני מעריך את אותו גלוח ראש נאצי יותר מאשר אותך לפחות יש לו את האומץ לבוא ולומר בגלוי "אני ישחט אותך כי אתה יהודון" לך אפילו את האומץ הזה אין!

ממש גיבור מקלדת אמיץ יש לנו כאן - סמל ראשון LOSER.
שים לב, מאותגר חשיבה מתלהם - אתה הוא זה שעשית קולות של "בבון גאה". אתה רוצה שאצטט אותך? ואז בתרגיל סילוף קטן של - הוא שונא ציבור שלם ( איפה דברתי על נוער גבעות?) , יוצא מזה שהוא כמו אחד מאותה רשימת כל הרשעים שגייסת לעניינך השפל.
שונא? הרי אם אתה מתיימר כאן לייצג ציבור של חובבי נשק שנראה להם נכון לתת רישיונות נשק בסיטונות, בלי לקחת בחשבון את הסכנה שבכך, אז כל הרגשות השליליים שזה אולי מעורר בי זה רגשות בוז לטמטומם ואטימותם.
שונא? לא בדיוק. אפשר לשנוא את אלה המסוכנים באמת. אתה מסוג אלה שמתאים בקשר אליהם – "כלב נובח לא נוש(ך)ח". ובינתיים אתה הוא זה שמסית כנגד מה שאתה מכנה "הנאורים", ללא הצלחה גדולה, יש לציין.
לא נורא, בזכות ההשכלה, האינטרנט הפתוח לכל, האנשים יפלו פחות לידי הסתה פראית ומניפולציות פרימיטיביות. אפשר לפחות לקוות לזה.
ישן 21-12-2006, 12:07

בכוונה או, שלא בכוונה, ערבבת כאן
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "טוב אני יחבר לך את ההודעה הקודמת ונוכחית."

כמה וכמה עניינים. קודם כל, לגבי המיליציות – יש מיליציות במסגרת ממלכתית (כך, נדמה לי קוראים למשטרה הרוסית), ויש מיליציות של התארגנויות שלא בדיוק מפוקחות על ידי המדינה. דוגמאות?- תחשוב על ה"ברונים" החמושים של המזרח הרחוק, או כל מיני ארגונים חמושים בסביבותינו. היה די ברור מההקשר, שדברתי על המיליציות שלא מאפיינות מדינה מערבית רגילה עם משטר דמוקרטי.
אתה יכול לקרוא למשמר אזרחי מיליציה, אבל זה ארגון ממלכתי, כוח עזר למשטרה, ולא התארגנות מפוקפקת. הבנת את כוונתי?
ומי טען שאין אלימות אצלנו? ד"א, אומרים שבארה"ב (בחלקים ממנה, לפחות) האלימות הרבה יותר גדולה. אז יופי שאתה מתנדב למשמר האזרחי, אבל לבנות תיאוריה על לחמש את כל האזרחים על סמך איזה מקרה אחד, בלתי רגיל, של אישה זקנה מניסה מחבל – זה ממש לא רציני. אם יבוא איזה דיווח על ילד בן 12 שהניס מחבל, אז נתחיל לתת רישיונות נשק מגיל 12?
ישן 21-12-2006, 15:38

טוב כנראה ששוב יש לאדם נאור כמוך מה ללמוד מהבבון
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "בכוונה או, שלא בכוונה, ערבבת כאן"

מילציה היא שם לצבא אזרחים ואלה עם כן משוהא השתנה בארץ ולא קיבלתי את המיל אז צה"ל עדין מוגדר ככזה .
וכמו שאתה כבר יודע מביקורך הרבים בארצות נכר ככה בדיוק השווצרים קוראים לצבא שהם !
את הקשר בין משא"ז למיליציה אני יסביר קצת יותר באריכות
תחילת המיליציות בארצות הברית החל עם תחילתה של מלחמת העצמואות תהילה היתה ההתקוממות מקומית ע"י תושבים בכל עיר וכל כפר (מסיבת התה של בסוטון ןכ"ו) ואז בשלב מסוים הוחלט לארגן
התקוממות מסודר ולשם כך הוקם גוף צבאי מסודר שעבר אמונים ע"י מומחים מאירופה והפך לצבא
(שגם הוא סיפור מענין בפני עצמו אבל לא מעינינו כאן) הגוף הצבאי היה יחיסית קטן וחלש וכך לפני כל קרב גדול שהיה צפוי להתרחש היה נשלח שליח לכל עיר וכפר ומורה על גיוס "המיליציה " המקומית
שהיתיה מורכבת בגדול מכל גבר חופשי (לא עבד,ולא ילד) שיכל לשאת נשק (ומכאן אתה מתחיל להבין את הקשר האמיץ שיש במוח האמריקאי בין נשיאת נשק לחופש,מה גם שהאנגלים אסרו אחזקה ויצור של נשק ע"י התושבים בקולוניה ) .
משנגמרה המלחמה וארה"ב זכתה בעצמאות ישבו האבות המיסדים וניסחו את החוקה
ועלתה שאלה מי יגן על המדינה החדשה
החלופות שעלו היו צבא שכיר שהיה יקר לתחזוקה ומדינות הדרום חששו מפני כך שכוח כזה שנאמן ישירות לנשיא הופך למעשה את הנשיא לרודן .
והחלופה השניה המשך המתקונת של מלחמת האזרחים של צבא בט"ש קטן עם גיוס של המיליציות
ע"פ צו נשיאותי אוו של מושל המדינה כאשר יש חשש למלחמה (מצלצל מוכר, לא? ,צה"ל? מילואים?).
ומה צריכה כזאת מיליציה ?
נשק!
ועל כן הסעיף השני בחוקת ארה"ב מיד לאחר הסעיף הראשון שהוא למעשה הצהרה על עצמואות
הוא הזכות של כל אזרח חופשי לשאת נשק כדי שיוכל להיות חבר במיליציה ,שמטרתה להגן על עצמאות ארצות הברית (שוב הקשר חופש= נשק).
מכל מקום עם הזמן הבינו האמריקאים שזה לא עסק שכל אחד תופס נשק מכל הבא ליד ובה ויש צורך
בסטנדרטיזציה ובאמונים סדירים כדי להפוך את "המיליציה" לכוח צבאי לוחם וככה בצורה אבולוציונית
הדרגתית הפכה "המיליציה" למה שאנחנו מכירים היום כמשמר הלאומי של ארצות הברית .
ואיך זה קשור למשמר האזרחי ?
כאשר הוקם המשמר (רשמית 74 בפועל עוד לפני) הדגם שהמקיים ראו לנגם עניהם היה שילוב של המשמר הלאומי האמריקאי ושל המשמר האזרחי שפעל בברטניה (וגם בארץ) במלחמת העולם השניה .
כלומר כוח אזרחי התנדבותי מקומי שמוקפץ ומוזעק ע"פ הצורך וכפוף ישירות למפקד ההגמ"ר /מל"ח/הג"א במקום (כמו המושל של המדינה אצל ארצות הברית) וגם כפוף להנחיות השילטון הכולל ממשלה /צה"ל/פיקוד משטרה ונכון לכל משימה שלה ידרש ברמה הארצית גם כן .
וזאת ע"פ הגדרתה מיליציה
אם אתה מתענין עוד בהסטוריה של אותם הימים יש לנו פה את אחד המומחים שהיה חלק בהקמה אני בטוח שישמח להרחיב.
מה רצו ומה יצא ? תוסיף לאותה שיחה שלנו.

אלו שתי המיליציות שאני מכיר ושמח וגאה להיות חלק בהם מליציה אחרת?
פוביה שלכם ""הנאורים"" לא של הבבון הזה.

ישן 21-12-2006, 16:01

הבנת הנקרא
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "טוב כנראה ששוב יש לאדם נאור כמוך מה ללמוד מהבבון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמל ראשון
פוביה שלכם ""הנאורים"" לא של הבבון הזה.

ומכיוון שכבר הגדרת את עצמך כאן(אפילו ללא מרכאות), אז לא נותר לי אלא לומר כי אם היו לבבונים יותר כישורים של הבנת הניקרא, כמו למשל, להבין את מה שכתוב כאן (על ידי באשכול זה):
ציטוט:

יש מיליציות במסגרת ממלכתית (כך, נדמה לי קוראים למשטרה הרוסית), ויש מיליציות של התארגנויות שלא בדיוק מפוקחות על ידי המדינה. דוגמאות?- תחשוב על ה"ברונים" החמושים של המזרח הרחוק, או כל מיני ארגונים חמושים בסביבותינו. היה די ברור מההקשר, שדברתי על המיליציות שלא מאפיינות מדינה מערבית רגילה עם משטר דמוקרטי.
אתה יכול לקרוא למשמר אזרחי מיליציה, אבל זה ארגון ממלכתי, כוח עזר למשטרה, ולא התארגנות מפוקפקת. הבנת את כוונתי?

אז לא היה צורך למחזר היסטוריה של ארצות הברית.
מה לשרות כמו-צבאי, במשמר לאומי/משמר אזרחי/מיליציה ממלכתית כמתנדב/מילואים או אחר, לבין חימוש כל האזרחים, עם כל הבעיות שהוזכרו לפחות 3 פעמים, זה כבר עניין אחר.
ישן 21-12-2006, 16:07

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "בכוונה או, שלא בכוונה, ערבבת כאן"

ציטוט:
ומי טען שאין אלימות אצלנו? ד"א, אומרים שבארה"ב (בחלקים ממנה, לפחות) האלימות הרבה יותר גדולה.
מי זה אומרים ?
אתה ועצמך?
תבוא למפגש שלנו תודיע מבעוד מועד ונכין לך מחקרים ממיטב מכוני המחקר שמראים בכל מקום שבו
הציבור בשומר החוק הופרד מהנשק הפשיעה לא רק שלא ירדה אלה עלתה במאות אחוזים על פרקי זמן
של שנים בודדות(לרבות ארצות הברית בתקופת "המלחמה בכנופיות")
אז יופי שאתה מתנדב למשמר האזרחי, אבל לבנות תיאוריה על לחמש את כל האזרחים על סמך איזה מקרה אחד, בלתי רגיל, של אישה זקנה מניסה מחבל – זה ממש לא רציני.
אם יבוא איזה דיווח על ילד בן 12 שהניס מחבל, אז נתחיל לתת רישיונות נשק מגיל 12?
זה מיקרא הקיצון הפיקנטי אבל אומן קריאה בין השורות כמוך כנראה שקצת מתקשה לקרוא את השורות הכתובות .
אני כתבתי שעם הדרכה נכונה כל אדם ממוצא (אפילו אם נכות קלה) יכול להפעיל נשק ביעילות להגנה עצמית ולא צריך להיות ""רמבו" כהגדרתך ,ושיש לי עשרות רבות של מיקראים כאלו שאספתי של אזרחים מהישוב שמנעו פיגוע אוו לפחות מזערו את נזקו.
רוצה להכיר וללמוד או שטוב לך בבורות המתנחלופובית שלך?

ישן 22-12-2006, 08:37

לא מה פתאום הכל בדיות שלי
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "שמע בחור, תרגע"

סתם "נדלקתה " איך ששמעתה אריאל
ואני אמרתי
ציטוט:
אם המשטרה מפשלת – נהיה אנחנו המשטרה, ואם הצבא כשל – אולי נקים צבאות פרטיים וכו' וכו', הרי כולנו ראמבו-ים (?), נניס התוקפים, והעיקר שיהיה לנו אקדח. .

והמשכתי ואמרתי
ציטוט:
מכל הדברים שכתבת למעלה, אפשר בהחלט להסיק כי אם לא נהיה אנחנו המישטרה, אז אולי איזו מיליציה....
ויתכן שזה באמת פתרון לשטחים, ואולי כך זה שם למעשה.
מענין מה נתן לי את הרעיון הזה בכלל ?!
.

וגם אני זה שמחלק פה בין "רוב הארץ" "ומקצת הארץ"
אז לאור הנ"ל ולאור זה שאני "בבון" שלא מכיר פוליטקליקורקט, כן ידידי היקר את מתנחלופוב שרואה בכל נושא נשק איזה כהניסט מיליטנט קיצוני עם אצבע קלה על ההדק שכל היום עסוק רק בלחפש על מי לירות!!
ולמרות שאני מבין שאין שום טעם לבלבל אותך עם עובדות עדין ההצעה שלי להפגיש אותך עם כמה נושאי נשק שרחוקים שנות אור מהפוביות שלך ולהציג בפנך מחקרים מיקצועים רצינים על עובדות של
אחזקת נשק בידי אזרחים (לא "רבים אומרים" מחקרים מדעים) ועשרות רבות של מיקראים של אזרחים פרטים מהישוב שמנעו פיגועים פתוחה ושרירה כל מה שאתה צריך לעשות זה להרים כפפה
ולהגיד "אני בא" ,מה כבר יקרא תצתרך להודות בטעות.

ולגבי העצבנות שלי
למזלי הרב אני לא צריך את האישור שלך .
מי שהיה צריך לתת לי אישור נתן גם נתן עם ברכת הדרך!
שהרי ממילא לדעתך לא היתה נותן אישור לאף אזרח שומר חוק לשאת נשק .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 22-12-2006 בשעה 08:42.
ישן 20-12-2006, 09:58

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "זאת לא הכמות זאת האיכות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fenriz
אני מודה שאני לא יודע מה התקנות להחזקת נשק בקנדה, אבל אני מאמין שהן רחוקות מהמתירנות שרווחת בארה"ב.
יש תבחין אחד פשוט -להיות חבר במועדון ירי שחובות החברות בו הם תשלום דמי רישום וחברות ומעבר
קורס בטיחות ושימוש בנשק ,אחרי זה אתה רשאי לרכוש כמה כלים שאתה רוצה מאיזה סוגים שאתה רוצה .
כל שנתים אתה מחויב להציג הוכחה על המשך חברות במועדון.
במצב שבו יש פיקוח הדוק על כלי הנשק שהציבור מחזיק ויש פיקוח הדוק על הציבור שמחזיק כלי נשק, התוצאה היא שרק שני סוגים של אנשים מחזיקים בנשק: אזרחים שומרי חוק שעומדים בקריטריונים הנקבעים בחוק, ופושעים מספיק כבדים כדי להשיג נשק בדרכים לא חוקיות (כמה כבדים זאת פונקציה של רמת האכיפה של המשטרה).
אני לא יודע כמה ישראלים מחזיקים בנשק
ע"פ נתוני משרד הפנים כ230 אלף רשיונות לאזרחים פרטים+160 אלף למפעלים ראוים
שזה באופן גס כלי אחד לכל 20 אזרחים יהודים מעל גיל 21 (למי שתוהה במגזר דווקא יש יחס גבוהה יותר בגלל כמות כלי הציד )
, אבל אני רוצה להאמין שכל אחד מהם עובר איזשהי בדיקה כשהוא מבקש רישיון להחזקת נשק (לפחות בדיקה של עבר פלילי).
תלוי אים אתה אזרח אז כן ,אם אתה מגיע דרך מפעל ראוי כמו חברת שמירה אז הבדיקה היא במקרא הטוב בדיחה רעה.
שלא כמו בארה"ב(וגם בארצות הברית יש בדיקה של רישום פללי ורשיון לנשיאה סמויה ברוב המקומות יש גם )
שבה הזכות של כל חבר כנופיה בן 15 לרכוש אקדח מעוגנת בחוקה.
אם תקרא קצת עיתונים תראה שגם בארץ לחבר כנופיה בכל גיל אין ממש בעיה להשיג נשק

ישן 20-12-2006, 09:31

ואולי אתה יכול לעזור לי בהסבר קצר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "אני דווקא לא מסכים איתך"

איך זה שבמדינה ה""לא חמושה"" שיש לנו היום כל שבוע מושלך רימון /יש קרב יריות על רקע "חיסול חשבונות בעולם העבריני"?
איך זה שכל שבועים יורים על איזה מאבטח אחר בכניסה למועדון כזה אוו אחר?
ואיך כל כניסה של משטרה לכפר בדואי נגמר בקרב יריות רב מששתפים?
בוא אני יציע לך הסבר קטן !
האנשים הללו שאתה כל כך חושש מזה שיקבלו נשק כבר חמושים עד הצוואר מסיבה פשוטה שהם מזמן לא סופרים את המדינה את החוקים שלה אוו את המשטרה ,אז הם לא ממש מחכים לאישור של מישהוא
מי נשאר לא חמוש ?
אזרחים טובים וישרי דרך שומרי חוק ומקמי חובות אזרחיות שלא יעלו על דעתם בחלום הכי גרוע לשאת נשק ללא רשיון.
ואיזה הגנה יש למסכנים הללו ??
משטרת ישראל שתופיעה במקום תוך רבע שעה 20 דקות ?

ישן 18-12-2006, 22:29
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל- fenriz
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב ""חברה חמושה היא חברה מנומסת"? - נקודה למחשבה..."

תחילה, ה"מתירנות" בחלוקת נשק לאזרחים בארה"ב כבר אינה מה שהייתה...מלבד כמה מדינות בדרום, רוב המדינות מגבילות מאוד נשיאת נשק (הרשיון הוא בעיקר אחזקה, כשמספר כלי הנשק לאחזקה כמעו ואינו מוגבל) אבל זה אינו משנה כי ההגבלה החמורה היא על סוג וכמות התחמושת.
לגבי "חברה חמושה היא חברה מנומסת" - אני מניח שכוונתו של המשפט היא שאם אתה יודע ש-80% מהאנשים ברחוב נושאים נשק, סביר שתחשוב פעמיים לפני שתדחוף מישהו בתור, תחתוך אותו בכביש וכיו"ב. העובדה היא כי החברה האמריקנית היא אכן, מנומסת, הרבה מעבר לממוצע. לא סתם מנסים שם שנים לבטל את המילה "לא"...(אין "אני לא רוצה לצאת איתך" אלא "אני חושבת שבתנאים הקיימים יהיה קשה עבורי להתראות איתך"...אין "אתה לא מתאים לחברה הזאת" אלא "אנחנו חושבים שתהיה בעיה למצוא לך ג'וב שיהלום את כישוריך, וכן הלאה...)
ישן 20-12-2006, 11:01
צלמית המשתמש של GARFILD
  GARFILD GARFILD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.06
בסה"כ....

המטרה של נשק לכל אזרח זה בכדיי שיהיה להם נשק לבטחונם האישי(כך בחו"ל)
והנחת העבודה בארץ היא שהמשטרה אמורה להשליט סדר ובטחון-מה שלא כל כך עובד לדעתי.
אני לא חושב שכל אחד צריל ללכת כמו אקדוחן במערב הפרוע,אבל גם ככה התבחינים לקבלת נשק בארץ נוקשים מאוד במצבם הנוכחי ולא כל אחד יכול,ועדיין רוצים להקשות יותר ושמתנדבים במשטרה למשל לא יוכלו לקבל נשק ועוד.
מי שעומד בתבחינים הנוקשים ממילא היום זה בכל מקרה מיעוט יחסית!
ולפי דעתי לא צריך להקשיח את התבחינים עוד מפני שסה"כ,לעולם הפשע לא חסר נשקים
וזה פוגע בביטחון הפנימי,והמשטרה לא מצליחה להשליט סדר מי יודע מה,אז יוצא שלאדם הפשוט אין כלים להגן על עצמו,וכמובן שהאזרח הפשוט נפגע.
אבל בכל הנוגע ל"מאבטחים" במקומות ציבוריים חייבים שיהיה פיקוח על כך מפני שזה סדום ועמורה מה שהולך שם,נתנו לידידה שלי נשק והיא לא ידעה לתפעל אותו והייתי בהלם שמישהו נתן לה לצאת ממטווח כשהיא לא מצליחה לדרוך את הנשק!!! (שייקחו כמה נקודות מהאבטחה הממלכתית-מסופים...רש"ת..וכו)

ישן 23-12-2006, 18:12
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הערה לווכוח שיצא מכל פורפורציה

ראשית, יותר נשק משמע אכן יותר תאונות/אסונות בהנחה ששיעור הנטיה לשימוש שלילי נותר קבוע. מבחינה זו hi frequency צודק. יחד עם זאת, החמרת התנאים לקבלת רשיון לנשק, לאופן ההחזקה בו ולאופן האיחסון שלו (ודומני ש"סמל ראשון") לא יתנגד לכך) עשויה לצמצם את שיעור מקרי השימוש השלילי גם אם יעלה שיעור מחזיקי הנשק באוכלוסיה.
שנית, יש לעסוק בסטטיסטיקה בזהירות כי יש לה היבטים שונים: למשל, מחקרים סטטיסטיים בארה"ב מראים שמבחינה סטטיסטית יותר מסוכן לילדך שיהא לך בריכת שחיה בחצר הבית מאשר נשק שכן בארה"ב מת בשנה ילד אחד מנשק לכל מליון נשקים בעוד שילד אחד מת לכל 11000 בריכות שחיה (נתון הלקוח מהספר -- freakonomics
של Levitt & Dubner
יש לנו נטיה לשים לב לתאונות נשק ומקרי רצח הקשורים בנשק יותר מאשר על כאלו שלא בגלל הבולטות של מקרים הקשורים בנשק.
מצד שני, האם נשק בידי אזרחים מועיל בכלל? לדעתי כן. לא רק מבחינת המקרים שבהם אזרח עצר מחבל (והיו מקרים לא מעטים כאלו) אלא גם מבחינת תחושת הביטחון שהנשק נותן לאזרח שחי במדינה מוכת טרור שאיננה מסוגלת להקצות שוטר לכל קרן רחוב בכל עיר.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 23-12-2006 בשעה 18:23. סיבה: שכחתי את פרטי הספר ועוד כמה פרטים...
ישן 23-12-2006, 19:39
  baal baal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הערה לווכוח שיצא מכל פורפורציה"

החמרת התנאים לקבלת רשיון?

התנאים כיום לאבדיוק קלים.
לא כל אחד שרוצה נשק מקבל אישור ( אלא אם הוא עבריין ..)
קריטריונים שהיו קיימים פעם בוטלו ( מתנדבי משא"ז לדוגמא).
יש הרבה קריטריונים שהתנאים ידועים רק לפקידי משרד הפנים( ישוב זכאי לדוגמא).
אין שום חוק מסודר בנושא.
בקיצור מי שרוצה לקבל רשיון נשק מובטח לו לעבור 7 מדורי גהינום שבסופם לא בטוח שיקבל אותו.
לגבי הכשרות מתאימות - מסכים לחלוטין , ההכשרה כיום נעשית בחידוש רשיון אחת ל3 שנים, וגם היא קצרה מדי.
בקשר לסטטיסטיקות: צריך לבדוק על מה הנתונים מדברים . יש נשק שניתן מחברת שמירה , יש נשקים פרטיים, יש נשקים של גורמים פליליים ויש כמובן של חיילים. מישהו בדק פעם עבירות נשק לפי הנושאים שלו?
ישן 24-12-2006, 10:36

לא רק שמסכים אלה מחזק
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הערה לווכוח שיצא מכל פורפורציה"

בד"כ שאני וחברים "מסוכנים" "ורודנים" כדברי frequency שלי יושבים ומנתחים תאונת ירי תמיד אבל תמיד הגורם לתאונה הוא אחד מכמה סיבות אוו חוסר מיומנות בשימוש בנשק אוו חוסר הכרה אוו הקפדה על כללי בטיחות אוו שהנשק הגיעה לידים לא מוסמכות.
ואיך מנכנו מגיעים למצב הזה ?
אני יכול לשים את היד על שני גורמים :
1)המנטליות הישראלית של אני היתי קמצ"ר פרצ"ר ביחידה X מי אתה שתלמד אותי?
שזאת אני מסכים תופעה מיוחדת לארץ הקודש
2)בגלל אנשים כמו frequency חוששים בעלי האקדחים לשאת אותם בפומבי כל שכן לצאת ללמוד את רזי הפעלת הנשק ולהתאמן בו שאז הם מיד יסווגו כ"בבונים מליטנטים ורודנים מסוכנים" אז המצב הוא שהיום 90% מבעלי כלי הנשק מתאמנים אחת ל3 שנים ומקבלים הדרכה על רגל אחת של שעה גג ,נו אז מה הפלא שפה ושם יש תאונות ?
ולמרות זאת
רוב רובן של התאונות ומקראי הירי הלא מוצדק /בשוגג שאני מכיר קוראים משום מה בקרב שתי קבוצות.
שוטרים ואנשי קבע שחיובו לשאת נשק בפקודה אלה שמישהוא שכח להוציא פקודת אימון ביחיד איתה .
ואנשי חברות האבטחה למינהם.
ודווקא אצל "חובבי הירי עם יד קלה על ההדק" משום מה הם נדירות יותר
ולמה ?
מכל הסיבות שצינו להלן כגורמות לתאונות ובשל שיטת הבחינה של כל מועמד ומועמד בחברות האבטחה ואופי ההכשרה שהם מקבלים.
פה המקום לצין שכבר יותר משנתים מונחת במשרד הפנים תוכנית שגובשה ע"י טובי מדריכי הירי
בארץ שתחייב כל מקבל רשיון נשק לעבור קורס של מינימום 20 שעות (רצוי 40 ) עם ירי של מינימום 150 (רצוי 500 ) כדור ומבחן בטיחות ומבחן מעשי בסופו לפני שיורשה לשאת נשק .
מעליה מונח דו"ח של ועדה שישבה ובחנה את דרך רישוי הנשק לחבורות האבטחה והמליצה לשנות אותה מהיסוד .
למה הם שוכבות שם ומעלות אבק?
בגלל גורמים אינטרסנטים וחזקים מאד פוליטת וכלכלית כמו חברות השמירה ובעלי הקיניונים והמסדות
המאובטחים למינהם שיפסידו מיליונים בכל חודש מהפעלה של שתי התוכניות הנ"ל.

אגב חבל על הזמן שלך לנסות ולהעלות מחקרים לטובת frequency הרי תיכף הוא יגיד שזה לא מיצג
ושזה נערך בקיץ ולא בחורף וש"האומרים" אומרים שבניו יורק זה אחרת ...................... ובכלל הרגע המצאתה את זה.
העיקר לא להודות שדיבר שטויות מרחשי ליבו ללא הכרה של שום נתונים .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 24-12-2006 בשעה 10:40.
ישן 24-12-2006, 12:47

LOSER, LOL 2
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "ועובדה !!"

קודם כל ראה את הסיג הילדותי שלך, ואחרי זה נזכיר לך את מה שכתבתי קודם:
ציטוט:

הרי האמירה שלך:
ציטוט:

ולכן ידיד אם יש פה "בבון" ו"קיר" אמיתי אז זה אתה לא אני!

זה ממש מקרה קלאסי של "על ראש הגנב בוער הכובע" כימעולם לא הגדרתי אותך אישית כבבון, אלא רק את אופי הטעונים בהם השתמשת. אבל, זה עדיין כלום לעומת הסתירה עם איך שהגדרת אתה את עצמך בהקשר זה. רוצה ציטוט?
זאת דוגמא אופיינית המעידה על ה"רמה" שלך, וצר לי, אבל אתה פשוט לא ראוי ליותר מידי התייחסות.

מכאן מקבלים את הרושם על רמת טיעוניך, הפגנת תת רמה לאורך כל הדרך, וכך אחרי שכשלת בלטחון מים מולי, אתה ממשיך לעשות זאת, בעקיפין, דרך אחרים, סמל ראשון LOSER .
ישן 24-12-2006, 14:35

אני הילדותי ?
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "LOSER, LOL 2"

נו טוב
אגב תמשיך עם התגובות "המשכילות" שלך
אני נהנה מכל רגע .
אילו היתי צריך אני ללכת ולמצוא פרטנר לדיון שימחיש את הטענות שלי אחת לאחת
לא היתי מוצא אחד מוצלח כמוך.
אבל זהירות עם כל תגובה שלך אתה מוריד עוד שכבה בתדמית הנאורה והמלומדת שאתה כל כך מנסה לשדר כדי להוסיף מימד של רצינות לגיבובי השטויות שלך וחושף עוד טפח בפרצוף האמיתי שלך .
תמשיך ככה ועוד יום יומים אם יש לך ולו אחד פרו מיל של נאורות ומשכילות ממה שאתה מנסה לשדר .
תסתכל במראה ותקיא מהגועל של הפאנט והבור בעל הדעות הקדומות שתראה שם.

והנה סוף סוף יש בנינו קצת הסכמה נכון לא הגדרתה אותי אישית בבון .
אלה אנשים שכמוני כבבונים ורודנים ועצבנים ומסוכנים ......................יחי ההבדל.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 24-12-2006 בשעה 14:45.
ישן 25-12-2006, 17:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
איזה חום נהיה פה ...
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתה כל כך צודק לפעמים!"

"הדיון" שהתפתח מוכיח את הטענה שהמשפט הידוע מפורום הסליק אינו מדוייק, חברה חמושה אינה בהכרח חברה מנומסת. ההגיון שמאחורי המשפט הינו "כיוון שישנו סיכוי סביר שאתה נושא נשק הרי שעלי לנהוג איתך בנימוס אחרת אחטוף ... ובצורה סופנית", אולם הכשל במשפט הינו שבהיותה של חברה חמושה, הרי שכולה חמושה ומכאן שאין יותר את אותו איום כיוון שאם כולנו חמושים חזרנו לנקודת המוצא, כאילו היינו כולנו לא חמושים.אם כבר אז נכון הרבה יותר המשפט של רוזוולט "דבר בנימוס אולם קח איתך מקל גדול (תרגום חופשי)"

ואם נרד רגע מאולימפוס הפילוסופיה - הדיון גלש למחוזות אחרים והפך לדיון על הצורך במתן הרשאה לחימושם של אזרחים ובהקלות על מתן רשיונות נשק לאזרחים - כאן דעתי ברורה הרבה יותר :
1. במדינת ישראל קיים איום בטחוני על חיי האזרחים (מה שלא קיים בקנדה / שוויץ ...), וכל עוד לא הוסר האיום אני בהחלט בעד מתן הרשאה לאזרחים לשאת נשק.
2. הדרך בה ניתנים הרשיונות היום הינה שערורייתית - הן ברמת הקריטריונים והן ברמת הפיקוח על ההדרכה והכשירות - ופה בהחלט צריך לבצע עבודה ושידוד מערכות.
3. כיוון שגם אני נכחתי באירוע של מחבלים חמושים הפותחים באש על אזרחים וירי חוזר פתר את האירוע אני קצת לא אובייקטיבי, אבל תחקירים של אירועי פח"ע מעלים שהסבירות של הימצאות נשק בידי אזרחים משפיעה על צורת תכנון הפיגוע ע"י המפגעים.

my 2 cents.

ישן 25-12-2006, 18:52
  doohan1 doohan1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.04
GUN CONTROL

חבל שנושא חשוב ומעניין התגלגל לרמה נמוכה כל כך.

בספר מצויין More Guns, Less Crime: Understanding Crime and Gun-Control Law מנתח הכלכלן ג'ון לוט את הקשר הישיר שבין חקיקת נשק ושיעור פשיעה. בניתוח מעמיק מאד - המבוסס על נתוני פשיעה ברחבי ארה"ב לאורך שנים המחבר מביא ממצאים מענינים מאד - חלקם אף מפתיעים.
1. במדינות שבהנן חוקי נשיאת הנשק מחמירים יותר שיעור הפשיעה לנפש גבוה יותר - נקודה. רבים ניסו להפריך את העובדה הזו בנימוקים כאלה או אחרים, אבל איש לא הצליח לאורך השנים להפריך את הניתוח הסטטיסטי המופיע בספר.
2. מדינות שבהן שיעור החזקת הנשק עלה בשיעור הגבוהה ביותר רמת הפשיעה ירדה בשיעור התלול ביותר.
3. אזורים שבהם שיעור הפשיעה הוא גבוה יותר, שיעור הירידה ברמת הפשיעה תלול יותר כתוצאה מעליה בשיעור נשיאת הנשק. המסקנות הסוציאליות מנתון זה מעניינות ביותר - השחורים בארה"ב הם הנהנים ביותר מירידה בשיעור הפשיעה שכן אחוז השחורים באזורים מוכי פשיעה הוא גבוה מאחוז הפלח באוכלוסייה (וזאת למרות התנגדות נמרצת להחזקת נשק בקרב הקהילה השחורה). מסקנה דומה נכונה לנשים שכן שיעור נפגעות הפשיעה גבוהה יותר - וע"כ המסקנה היא כי חקיקת נשק מחמירה היא גזענית וסקסיסטית.
4. סבירות פציעה גופנית של קורבן פשיעה פאסיבי גבוהה בהרבה מסבירות הפגיעה של קורבן אקטיבי המגיב בנשק חם לתקיפה.

לפני שאנשים יקפצו ויצביעו על השוני שבין ארה"ב וישראל אני ממליץ בחום לקרוא את הספר והנחות היסוד שבו - התרת החזקת הנשק לאזרחים שומרי חוק בלבד, וענישה מחמירה - חסרת פשרות. עבירת נשק בארה"ב נושאת עונשים כבדים ביותר של מינימום 10 שנות מאסר בכלא פדראלי בלי חוכמות, יציאה לחגים, ניקוי שליש על שליש, חנינה מהנשיא וכו'.

בהיבט האישי שלי - כתושב שומר חוק בארה"ב, בבעלותי 5 רובים המאוכסנים בבטחה בכספת בבית. אני חבר במועדון קליעה מקומי, ונהנה לראות כיצד קליעה היא ספורט משפחתי ולא נחלת מעטים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:01

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר