לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2006, 20:12
  5דרקון5 5דרקון5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "שאלה על חיל תותחנים"

אני יסביר לך בדיוק:

- קודם כל לא תפגוש מחבלים.. הדבר הכי נורא שתפגוש הוא בקבוק תבערה וגם אז רוב הסיכויים שזה יהיה מתצפית(כלומר תראה את זה מרחוק. כמו כן גם לא תהרוג... אולי כמה זבובים בשבטה שיעירו אותך בבוקר לא יותר מזה. יש מצב שתחתוף איזה אבן בסיור... אל תדאג הגומי עושה את שלו. תותחנים לא תופסים קווים שיש בהם חשד אמיתי לפעילות פחע ועוד לא שמעתי על מקרה אחד שהיה.
- מעצרים זה לא המעצרים שאתה מכיר, כבר הייתי בהם. המעצר האחרון היה פשוט ככה: ראו שני אנשים זורקים בקבוק תבערה מבניין.. למחרת נחנסנו לעצור אותם... ועזוב תפרטים זה ממש סתם לא מדובר במחבלים סתם חברה בעיתיים. כמו כן מעצרים זה רק לפזמניקים בוותיקות כלומר רק מי שכבר שנתיים או יותר בצבא.

התפקיד הייעודי שלך הוא להפעיל תותח, עזוב תתפקידים זה משעמם(טען זה קצת כיף זה כמו ריקוד שחוזר על עצמו). אמנם בזמן שאין מלחמה אין צורך בארטילריה.. ולכן יש מעט מאד קווים של כוננות בעיקר. מה שתעשה רוב השירות זה קווי חי"ר(לא כמו חיר ממש). כלומר הסוללה(פלוגה) שלך תתפוס גזרה(אזור מסוים, בדרך כלל איזה 3 כפרים פלסתינים והתנחלות) ותבצע בו: מחסום, סיורים רכובים, ויזומות... וכמובן הרבה הרבה הרבה שמירות. המחסום יהיה על כביש שמוביל לתוך(ומתוך) השטחים. הסיורים יהיו על הגדר או בצירים בשטחים. יזומות זה הכי מעצבן.. בקיצור זה מחסומים יזומים, "מעצרים", מארבים ועוד. לפעמים גם יש פלבוקסים(מגדלי שמירה ותצפית) שתיהיה בהם עד שבוע.

מבחינת חי"ר, תותחנים לא ממקוצעים בתחום, לא תיהיה לך פעילות חיר אמיתית. לפני חודש בקו הקודם שהייתי בו היה מודיעין על מבוקש(וזה מאד מאד נדיר בגזרות של תותחנים) ופשוט שלחו את יחסר צנחנים... אנחנו רק ראינו אותם עוברים במחסום וזהו.

מבין?

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 29-11-2006 בשעה 20:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 14:11
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "אני יסביר לך בדיוק: - קודם..."

- קודם כל לא תפגוש מחבלים..
קודם כל חמוש הוא כבר מפגע אם אמצעי וכוונה וישה כלאלו שנצפו ואיזו סוללה מחזורים לא פתחה עלהים באש רק בנוהל מעצר חשוד טמטום!...

- מעצרים זה לא המעצרים שאתה מכיר
מי אמור להכיר מעצר? מישהו שעוד לא התגייס?... ואיזה מעצרים אתה מכיר?!... רק שתדע שכל מעצר מורכב באמת גם לא צנחנים עושים... כנראה אתה לא יודע איך צבא פועל... כמובן שהקווים שתקבל בתותחנים הם לא ג'נין,שכם או משהו בסגנון אבל לא סתם יסימו גדוד כדי שיחזיק גזרהץ

התפקיד הייעודי שלך הוא להפעיל תותח - התפקיד של חיל התותחנים זה באמת להפעיל מערך ארטילרי שבלעדיו כמעט ובלתי אפשרי במלחמה... שום חיל האוויר לא יוכל לירות כמות תחמושת כאזת כמו תותחנים לאורך זמן... בזמן שלום יש קו כחול שזה קו ארטילרי בכוננות! זאת אומרת לתת מענה זריז לפעילות עויינת... אני לא הבנתי את זה בחמזורים למה מקפיצים אותי מהבית ולמה נדחת היציאה למה יש צוריך לישון ליד הכלי... עד שאיזה יום בהיר אחד בחודש מאי בשניה התחילה הפצצה של חיזבאללה ואנחנו השבנו אש אליהם והם החזירו עלינו ירי מרגמות... ורק שתדע בניסיון חטיפה הזה של חיילים הם לא הצליחו! עכשיו יש פרק זמן שאתה תופס קו ארטילרי או קו חי"ר כי אי אפשר להיות בשירות שלך על אותו קו ומיוחד עם תומתים כי זה פיגור... אז יש גיוון וזה טוב ויש פעם בה כמה זמן אימון שזה חמשושים שזה מצויין.

מבחינת חי"ר, תותחנים לא ממקוצעים בתחום, לא תיהיה לך פעילות חיר אמיתית - אנחנו ממוקצעים ל 03 ואתה פשוט לא יודע כנראה מה מבדיל בין 03 ל 05 שזה בסך הכל ירי במחלקה ופלוגה... אם לא עושים את זה כנראה שאין צורך כי באמת אנחנו לא חי"ר אבל כל עוד אנחנו תופשים קו חי"ר זאת אומרת בלי תותמתים אנחנו חי"ר לכל דבר!

אתה באמת מדבר שטויות!... אתה עוד לא נמצא מספיק זמן בוותיקה אתה נמצא בקושי שבועיים וחצי... ואתה סתם משביז אנשים אולי כי אתה שבוז כי אתה בחיל... באמת חבל כי אני הכרתי בסוללה שלי את האנשים הכי טובים בעולם! וזה ממש מעצבן לקרוא זיבולי שיכל כמו שלך...

ישן 29-11-2006, 20:55
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

קצת סדר בדברים: מתעסקים גם בתותחנות וגם בחי"ר במהלך השירות, יש כאלו שיוצא להם להיות יותר בראשון ויש כאלו שיוצא להם להיות יותר בשני.

כאשר אתה באימון רוב האימון יתמקד בתותחנות, כדי לשמור על הכשירות למלחמה.
כאשר אתה בקו מבצעי יש יותר סיכוי שהקו יהיה שטחים מאשר תותחנות, בגלל שזה היום הדבר העיקרי שהמדינה מתעסק איתו.

בקשר להכשרה וטיפה לסדר את השטויות ש5דרקון5 כתב, תותחנים זה לא גולני וזה לא גיבעתי, בזמן שהם לומדים להשתלט על גבעות תותחנים לומדים תותחנות. הסיבה שהם עוברים גם תכני חי"ר היא בגלל שהיום רוב הלחימה היא בשטחים ואין סיבה להעמיס את כל המשימות על חירניקים אם יש עוד חיילים שמבחינת יכולות (פרופיל, הכשרה) מסוגלים גם לבצע את העבודה.

אז נכון שהקוים הם לא בתוך ג'נין, וסביר להניח שאת המשימה של לתפוס מחבל מסוכן יטילו על הכוח שהכי מוכשר לזה בגיזרה, אבל תותחנים עושים קוים בשטחים, וכמו בחי"ר יש להם קווים יותר מעניינים ופחות מעניינים, וגם לתותחנים כבר יצא להיתקל במחבלים, ויותר מפעם אחת יש מחבל בגזרה.

ואולי אנשים יופתעו לגלות, אבל גם בחי"ר עושים פילבוקסים וטוחנים שמירות ועושים יזומות שניראות חסרות תכלית כל לילה.
ישן 30-11-2006, 00:19

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "[font=Verdana]1. מה זה שמירות..."

4) כמו שמארתי, יש איזה קו או שניים של כוננות ארטילרית למקרה של מלחמה או משהוא. חוץ מזה כולם... MLRS מורן מיתר והגדודים של התומתים עושים קווי חיר

3) שיש מעצר בגזרה מבצעים אותו החיילים מהפלוגה שזאת הגזרה שלה. אם זה וותיקות אז זה בדרך כלל איזה קצין או שניים, מפקד ופזמניקים. אם זה אימון מתקדם אז זה פשוט צעירים במקום פזמניקים.

2) בכל דבר יש סיכון אבל זה לא מעצר רגיל.. אני לא יפרט כי אנשים פה מתעצבנים וזה לא ממש חשוב.

1) שמירות בקו זה שמירות מהאל, בסיס, ש.ג. ... ועוד. מחסום ופלבוקס וכאלה זה מוגדר משימה למרות שזה אותו חרא

מה שאמרתי בתגובה הראשונה נכון ולא שטויות... מה שHIGH HOPES אמר גם נכון ולא נוגד. רק גולני זה לא סתם לכבוש גבעה ותותחנות זה לא לימודים

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 30-11-2006 בשעה 00:22.
ישן 01-12-2006, 14:26
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
קודם כל אני יענה לפילד מרשל
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "4) כמו שמארתי, יש איזה קו או..."

1) יש מסימות מחסום סיורים וכמובן שימרה על הבסיס שזה ש.ג.
2) לא זה לא להכנס עם רכב משוריין אנחנו לא תופסים גזרה של בית חנון או משהו.
3) תראה עם גדוד תופס גזרה אז לכל סוללה (פלוגה) יש את הגזרה שלה והם מבצעים בגזרה שלה סיורים מחסומים ומעצרים. מן הסתם לא לצאת למעצר כי אתה לא רוצה זה כן סירוב פקודה אבל אם את תגיד למפקד שלך או משהו הוא יבין אותך ויכל להיות שישנו את זה. ותכלס אין מה לפחד.. כי אתה לא לבד.
4) Mlrs זה אשכרה כלי למלחמה לכן אצליהם זה הרבה שמירות בקו חיר אבל זה לא מידע אישי אלה מאנשים שיש להם חברים שם. קווי תומתים תופסים הרבה קוים ארטילרים במחיוחד בצפון.

עכשיו אני יענה לדרקון.
טוב תקשיב..
"כמו שמארתי, יש איזה קו או שניים של כוננות ארטילרית למקרה של מלחמה או משהוא. חוץ מזה כולם... MLRS " אם אתה אומר את זה אז אין לך מושג בתותחנות ובקווים של החיל שלך או נלךל קצת יותר בקטן אתה לא יודע אתה ההסטוריה של הגדוד שלך.
באמת נראה לך שיש קו או שניים של קו ארטלירי רק בצפון יש מספיק קווים שאתה תלך לאיבוד.

"שיש מעצר בגזרה מבצעים אותו החיילים מהפלוגה שזאת הגזרה שלה. אם זה וותיקות אז זה בדרך כלל איזה קצין או שניים, מפקד ופזמניקים. אם זה אימון מתקדם אז זה פשוט צעירים במקום פזמניקים" - סליחה שאני אומר לך ככה אתה פשוט צעיר ואין לך פשוט שום מושג! בטח אתה חושב שפזמניקים מעל שנתיים עושים את כל המעצרים וכו'... תאמין שלפזמניקים אין להם כוח לעשות את זה והסגל יתן לכולם לעשות אפילו למחזור ראשון בוותיקה.

"שמירות בקו זה שמירות מהאל, בסיס, ש.ג. ... ועוד. מחסום ופלבוקס וכאלה זה מוגדר משימה למרות שזה אותו חרא" - אתה כל כך תעיר שאתה עדיין חושב שיש שמירות מהאל. עצה לפני שאתה מתיישב לי המקלדת תבדוק את כל משאתה אומר ממתי עושים בוותיקות שמירות מהאל?!

ישן 01-12-2006, 16:40

עוד עצבני אחד.. לא נורא
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי 777 BigD שמתחילה ב "קודם כל אני יענה לפילד מרשל"

תלא מבין... יחסית לגדוד. מעניין לי תיודע מה כמה קווי ארטילריה יש... תלא מבין בתכלס יש רק סוללה אחת מקסימום בגדוד שתופסת קו ארטילריה. גם יכול לקרות שגדוד שלם יהיה בקו תומתים ואחר כולו בחיר.. זה מאד נזיל אבל אני לא צריך להוכיח שכרגע מרבית השירות זה קווי חיר.

הסיורים הם בסופה ממוגנת. נכון מאד שאין לו מה לפחד, להיפך הוא ירצה לפחד אחרי שהוא יראה באמת איזה שכונה זה.

לפני שאתה תוקף, תנסה להבין באיזה הקשר אני כותב ולא להמציא את ההקשר הלא נכון. כמו כן אני לא חושב שיש מישהוא שמבין בתומתים כמוני בחיל שהוא לא עתודאי או רב נגד או משהוא. אפילו המגד שלי לא יודע יותר מהחומר הבסיסי של קורס קצינים... ואני בטוח שזה נכון לגבי כל שרשרת הפיקוד.. פשוט אין התעניינות ושאיפה למצויינות בכל הדרגות. המסול שלי לא ידע מה זה טבעת תומכת(לא לומדים את זה בקורס תותחן).... הטבעת פלסטיק הזאת מתחת לטבעת נחושת המובילה(אני יכול להרחיב).

אני לא מתכוון להמשיך להתווכח, אני מכיר טוב טוב מה שאני עושה ומה קורה בחיל שלי... מגדודי תומתים אחרים MLRS ומורן וזיק.

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 01-12-2006 בשעה 16:45.
ישן 01-12-2006, 19:50

לא אמרת שאתה מרץ 06?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "עוד עצבני אחד.. לא נורא"

זה אומר שעכשיו אתה בסוף המחזורית או אחרי מחזור ראשון בסוללה ותיקה.
שחצנות היא לא תכונה חיובית במיוחד, בזמן שיש לך בצבא לא משנה כמה השקעת, אתה עדיין לא יודע יותר מאחרים.

דבר ראשון לפי מה שאתה כותב נראה שאתה לא יודע שום דבר על הגדוד שלך, לעבור את קו ניל"י זה לא בידיוק מדד לדעת "מה תותחנים עושים בשטחים", האם אתה יודע שלפני שנתיים בערך הקו תפס את פלס נח"ל, קו שנתפס בדרך כלל על ידי הנח"ל החרדי והגדוד קיבל את הקו הזה רק כי האמינו שהוא מסוגל (והיה הרבה התנגדויות מלמעלה, ובסיכום הם הסכימו שזה לא היה רעיון רע אחרי הכל) וייחסית אליו ניל"י היה קייטנה? אתה יודע באיזה שנה הגדוד תפס מחבל מתאבד עם חגורה עליו? איזה סוללה זאת הייתה ואיך קראו למפקד צוות שתפס אותו במחסום פתע? אתה מכיר את הסיפור על אל-נתן שכטר ז"ל ואיך הוא נהרג? אתה בכלל יודע איך נראתה הסיכת גדוד הקודמת?

להגיד שאתה יותר מקצועי מהמג"ד זה קצת מצחיק, כי אם היית יודע טיפה על הגדוד היית יודע שהמג"ד היה רמ"ד מקתמ"ר, ובניגוד למי שהחליף אותו הוא עשה הרבה מאוד בתפקיד הזה, הוא פחות או יותר כתב את כל התו"ל המקצועי של חת"ם מחדש (ותאמין לי, אי אפשר להתקיל אותו, הוא זוכר הכל בעל פה - ניסיתי יותר מפעם אחת ואפילו הפסדתי בקבוק קולה בכלל זה)

לחשוב שזה שאתה מכיר איזה בורג בתומ"ת יותר טוב מהמסו"ל זה חוכמה גדולה מראה שאתה לא מבין את בעלי התפקידים בסוללה - מי שצריך להכיר כל בורג ובורג בתומ"ת הם מפקדי הצוותים, הסמפל"גים ואנשי החט"ס. מסו"ל צריך לדעת לנהל את הסוללה, לנהל אש ולהכיר את התומ"ת ביכולות שלו ובמגבלות שלו - לא יותר מזה. (כמובן שכל ידע שמעבר הוא יתרון)

בוא תרשה לי לשאול אותך שאלה פשוטה, בערמון - איפה נמצא מסך "היסט קרטזי" ומה הוא עושה?

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 01-12-2006 בשעה 19:52.
ישן 21-12-2006, 18:52

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "טעיתי בשאלה"

ב- http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...170#post1714170
בקשת ממני לענות על השאלות שלך.

בו נתחיל מזה, ככה איזה קטע קטן שירגיע אותך קצת:

-אוקי אז באשכול הזה התגובות שהבאתי לא רק היו מוגזמות אלא גם טיפשיות... אבל הביקורת שהעברתי במקומות אחרים בסך הכל סביר. בכל אופן ביקורת כזו גורפת כבר הפסקתי להעביר כי אין טעם אבל מאחר שבקשתה הסברים לאשכולים ותגובות.

ועכשיו לתוכן:

אז ככה, על הערמון אני לא יודע כלום חוץ מזה שעוברים בקרוב לשדר חם(קרוב היה לפני המלחמה ונדחה לעוד חודש חודשיים) ולא שווה לי ללמוד עליו(לא שמישהוא היה מלמד אותי). כלומר אין לי מושג מה התשובה לשאלה שלך ואני אפילו לא הולך לבדוק בקרוב.

בפקל"ץ צוות קראתי בערך 60%(כנ"ל לגבי "ספר גדוד").. ואז התחילו לצחוק עלי שאני קורא אותו אז הפסקתי. "מתן אש" לא קראתי בכלל. החוברת תחמושת היא הדבר היחיד שלמדתי מהמילה הראשונה ועד לאחרונה כי בקשו ממני להעביר על זה שיעור ואני לוקח משימות ברצינות( ובסוף בכלל לא העברתי אותו, לא אמרו לי אפילו למה).

שאמרתי שאני מבין בתומתים יותר מכל אחד בחיל חוץ מהעתודאים או נגדים שעוסקים בהם מי יודע כמה עשרות שנים התכוונתי לתומתים(הכלי עצמו+תחמושת)... לא דיברתי על תו"ל פיקודי או חיילי סוללתי/גדודי/חיילי... ולא על מפיק ולא שום דבר אחר. לא אמרתי שאני יכול להיות מסול או מגד או שאני מבין יותר בצבא מהם. אתם שוב משנים את מה שאני אומר.

כמו כן להגיד שאני יודע יותר מכולם בחייל אני מודה שזה היה הגזמה קודם כל כי מן הסתם אני לא מכיר את כל החייל... פשוט היה נמאס לי שכל מי שפניתי אליו אמר לי לא ללמוד ולעזוב את זה והיה ברור לי שלאף אחד גם לא אכפת ולא מעניין שום דבר מעבר לתפקידם המסכן או הקידום או מה שזה לא יהיה.

לגבי המג"ד.. שאמרתי שהוא לא מבין מעבר לקורס קצינים זה כמובן היה הגזמה(אני גם לא בדיוק מכיר אותו), אני פשוט מסתכל על המסלול ועל האנשים והמוטיבציה ומה שהולך פה וחושב איך יכול להיות שהוא לא עושה כלום לשפר את זה ושמישהוא בדרגה כזאת אמור להבין בזה ולשאוף לפחות לרמה מינימלית מסויימת. כמו כן גם הייתי מעוצבן עליו בגלל שהוא מעניש חיילים עונשים כבדים על מעשים קלים יחסית להתנגות הנהוגה) מה שמראה שהוא לא מודע להתנהגות החיילים שלו.

לגבי השאלות שלך עם החייל שמת והמחבל והקו שהגדוד תפס והסיכה הקודמת... אין לי מושג ואני גם לא הולך לברר.

לגבי מה שאמרת על הקווים:
אני כן צוחק ומתנשא לפעילות(חי"ר) והכשרה(חי"ר בעיקר) שלנו ולא אכפת לי באיזה קווים הגדוד היה. אני הייתי בהכשרה וראיתי בדיוק איזה שכונה עושים... רמת המשמעת, הרמה האנושית(עזרה ותמיכה) המוטיבציה של החיילים(אין דבר כזה פרט למקרים בודדים),ההדרכה והפיקודיות. שלא לדבר שלא יודעים להעריך עבודה רצינית ומוטיבציה... ומעריכים רק רעש("יאללה חבברה קדימה"- יוציא אותכם לקצונה)
אחרי זה בקווים במבצעי הופתעתי איך אנשים מתכמנים ועושים כמה שפחות(כולל חלק גדול מידי מהפיקוד) ואיך לאף אחד באמת לא אכפת ממה שהוא עושה או מצבא וזה דיי שבר לי את הלב. חשוב לציין שיש מקרים בודדים שזה לא נכון לגביהם אבל זה לא קרוב למספיק.
אני הייתי בגיבוש של שייטת 13 וטייס וראיתי אנשים שנותנים הכל ועוזרים, אנשים שעוד רגע מתעלפים ובכל זאת סוחבים תחברה מהצוות שלהם שלפני יומיים הם בכלל לא הכירו... הכל למען המשימה שלהם והרמה האנושית שאליה חונכו. ומתעניינים בכל דבר קטן ואכפת להם מהאיכות של המשימה יותר מהשעות שינה שלהם כי הם רוצים לתרום. זה היה מאד קשה לעבור מקיצון לקיצון.

בגדוד במסעות או בתומ"ת או בכל דבר, כולם היו עם עצמם. לא ראיתי עזרה אמיתית ראיתי רק חבורה של מסכנים חסרי שאיפות(ובמקרים רבים גם השכלה) שרוצים רק להתחפשן גם על חשבון אחרים או הצבא. כולם בקבוצות ויש כל הזמן יריבות. למדתי לראשונה מה זה "על הז**ן שלי" וכל מיני משפטים שבחינוך שלי לא היו קיימים.

חשוב לי לציין מקרה אחד מסויים שיהיה הדוגמא היחידה למה שאמרתי:
היינו במארב מבצעי באזור אילת..ישבנו על איזה כיפה סמויה והיה לנו אמר"ל והיינו צריכים לתצפת איזה 12 שעות(נראה לי שיותר.. לא זוכר, בפועל אפילו היינו יותר זמן ממה שהיינו אמורים) . המשימה הייתה לראות שלא מעבירים דרך הגבול המצרי שום דבר לתוך ישראל. היינו צוות קטן של ארבע + קצין. אני זוכר שמהר מאד כולם איבדו ריכוז והתחילו לנקר, כעבור בערך 8 שעות הייתי היחיד ער למשך שעות תיצפתי בלי הפסקה עמדתי כל הזמן. העיקר שאמרו לנו שזה מאד חשוב וכל מיני בלבולי מוח ולמרחת המסול שיבח אותנו על ה"מאמץ". לאחר מכן שמעתי שגם הצוותים האחרים ישנו ובקיצור לא הייתה כמעט שמירה על החלק ההוא שקבלנו ואף יתכן שמשהוא עבר. חשתי לאורך כל היום מועקה קשה.
ישן 21-12-2006, 20:50

סוף סוף אפשר לקרוא את דברייך בלי להתעצבן
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "ב-..."

אם היית כותב ככה מהתחלה אני בטוח שכל הייחס אלייך ביתר האשכולות היה שונה לחלוטין.

ציטוט:
אז ככה, על הערמון אני לא יודע כלום חוץ מזה שעוברים בקרוב לשדר חם(קרוב היה לפני המלחמה ונדחה לעוד חודש חודשיים) ולא שווה לי ללמוד עליו(לא שמישהוא היה מלמד אותי). כלומר אין לי מושג מה התשובה לשאלה שלך ואני אפילו לא הולך לבדוק בקרוב.

בפקל"ץ צוות קראתי בערך 60%(כנ"ל לגבי "ספר גדוד").. ואז התחילו לצחוק עלי שאני קורא אותו אז הפסקתי. "מתן אש" לא קראתי בכלל. החוברת תחמושת היא הדבר היחיד שלמדתי מהמילה הראשונה ועד לאחרונה כי בקשו ממני להעביר על זה שיעור ואני לוקח משימות ברצינות( ובסוף בכלל לא העברתי אותו, לא אמרו לי אפילו למה).

מסיבה כל שהיא בלבלתי אותך אם מישהו אחר והייתי בטוח שאתה מ.ט, השאלה באמת לא הוגנת למי שהוא לא מ.ט (וגם למי שהוא כן היא לא קשלה בכלל), ותקרא מה שבא לך, מה איכפת לאנשים מה אתה קורא?

ציטוט:
שאמרתי שאני מבין בתומתים יותר מכל אחד בחיל חוץ מהעתודאים או נגדים שעוסקים בהם מי יודע כמה עשרות שנים התכוונתי לתומתים(הכלי עצמו+תחמושת)... לא דיברתי על תו"ל פיקודי או חיילי סוללתי/גדודי/חיילי... ולא על מפיק ולא שום דבר אחר. לא אמרתי שאני יכול להיות מסול או מגד או שאני מבין יותר בצבא מהם. אתם שוב משנים את מה שאני אומר.

אני לא יודע כמה עגום המצב שלך בסוללה, או כמה אתה חושב שהוא עגום, אבל הכרתי מפקדים וחיילים שהידע שלהם בתומ"ת היה מדהים, אני לא אכנס פה למספרים אבל תעשה את החישוב לבד ותבין שהמפק"צים שלך הם לא אחוז כל כך גבוה מתוך כל המפק"צים בחיל, זה שאולי נפלת על מפקדים מצ'וקמקים זה לא אומר כלום. בקשר לכל מה שלא קשור לתומ"ת, לפי דעתי אם זה באמת מעניין אותך (ועושה רושם שזה כן) אתה חייב ללמוד דברים מעבר לתומ"ת (לקרוא את ספר הגדוד זה רעיון טוב, אבל עדיף שתקרא קודם דברים שקשורים לסוללה), אני מאמין שאם תבין את המערכת הזאת יותר תדע גם להעריך אותה יותר.

ציטוט:
כמו כן להגיד שאני יודע יותר מכולם בחייל אני מודה שזה היה הגזמה קודם כל כי מן הסתם אני לא מכיר את כל החייל... פשוט היה נמאס לי שכל מי שפניתי אליו אמר לי לא ללמוד ולעזוב את זה והיה ברור לי שלאף אחד גם לא אכפת ולא מעניין שום דבר מעבר לתפקידם המסכן או הקידום או מה שזה לא יהיה.

עצוב מאוד, אבל כמו שכתבתי מקודם, זה שלאחרים לא איכפת זה לא אמור למנוע ממך ללמוד, כל הספרות נמצאת בסוללה. וכמו שכתבתי קודם, אני מכיר המון מפקדים שכן עשו הכל כדי ללמוד עוד יותר ולדעת (לא היה אימון אחד שלא היה לי מפק"ץ במפי"ק שביקש ללמוד איך זה עובד ומה קורא בו)

ציטוט:
לגבי המג"ד.. שאמרתי שהוא לא מבין מעבר לקורס קצינים זה כמובן היה הגזמה(אני גם לא בדיוק מכיר אותו), אני פשוט מסתכל על המסלול ועל האנשים והמוטיבציה ומה שהולך פה וחושב איך יכול להיות שהוא לא עושה כלום לשפר את זה ושמישהוא בדרגה כזאת אמור להבין בזה ולשאוף לפחות לרמה מינימלית מסויימת. כמו כן גם הייתי מעוצבן עליו בגלל שהוא מעניש חיילים עונשים כבדים על מעשים קלים יחסית להתנגות הנהוגה) מה שמראה שהוא לא מודע להתנהגות החיילים שלו.

תראה, יש לי הרבה דברים טובים להגיד עליו והרבה דברים רעים, במקצועיות הייתי נותן לו 10 אבל כמעט בכל תחום אחר אני חולק איתו לחלוטין, הדבר הייחידי שאני יכול אולי לעודד אותך בו היא ששמעתי שמועה על מי הולך להיות המג"ד הבא שלכם ואם זה יצא לפועל אז אתם הולכים לקבל את אחד המג"דים הכי טובים שאפשר.

ציטוט:
לגבי השאלות שלך עם החייל שמת והמחבל והקו שהגדוד תפס והסיכה הקודמת... אין לי מושג ואני גם לא הולך לברר.

מצד אחד אתה כל הזמן מדבר על החוסר במוטיבציה, מצד שני אתה לא מתעניין בשום דבר שקשור לגדוד שלך, כל מה שכתבתי הוא מהעשור הזה, חלק מהדברים הם מהשנתיים האחרונות- זה דברים שחייל בגדוד אמור להתעניין בהם.

ציטוט:
לגבי מה שאמרת על הקווים:
אני כן צוחק ומתנשא לפעילות(חי"ר) והכשרה(חי"ר בעיקר) שלנו ולא אכפת לי באיזה קווים הגדוד היה. אני הייתי בהכשרה וראיתי בדיוק איזה שכונה עושים... רמת המשמעת, הרמה האנושית(עזרה ותמיכה) המוטיבציה של החיילים(אין דבר כזה פרט למקרים בודדים),ההדרכה והפיקודיות. שלא לדבר שלא יודעים להעריך עבודה רצינית ומוטיבציה... ומעריכים רק רעש("יאללה חבברה קדימה"- יוציא אותכם לקצונה)
אחרי זה בקווים במבצעי הופתעתי איך אנשים מתכמנים ועושים כמה שפחות(כולל חלק גדול מידי מהפיקוד) ואיך לאף אחד באמת לא אכפת ממה שהוא עושה או מצבא וזה דיי שבר לי את הלב. חשוב לציין שיש מקרים בודדים שזה לא נכון לגביהם אבל זה לא קרוב למספיק.
אני הייתי בגיבוש של שייטת 13 וטייס וראיתי אנשים שנותנים הכל ועוזרים, אנשים שעוד רגע מתעלפים ובכל זאת סוחבים תחברה מהצוות שלהם שלפני יומיים הם בכלל לא הכירו... הכל למען המשימה שלהם והרמה האנושית שאליה חונכו. ומתעניינים בכל דבר קטן ואכפת להם מהאיכות של המשימה יותר מהשעות שינה שלהם כי הם רוצים לתרום. זה היה מאד קשה לעבור מקיצון לקיצון.

בגדוד במסעות או בתומ"ת או בכל דבר, כולם היו עם עצמם. לא ראיתי עזרה אמיתית ראיתי רק חבורה של מסכנים חסרי שאיפות(ובמקרים רבים גם השכלה) שרוצים רק להתחפשן גם על חשבון אחרים או הצבא. כולם בקבוצות ויש כל הזמן יריבות. למדתי לראשונה מה זה "על הז**ן שלי" וכל מיני משפטים שבחינוך שלי לא היו קיימים.

חשוב לי לציין מקרה אחד מסויים שיהיה הדוגמא היחידה למה שאמרתי:
היינו במארב מבצעי באזור אילת..ישבנו על איזה כיפה סמויה והיה לנו אמר"ל והיינו צריכים לתצפת איזה 12 שעות(נראה לי שיותר.. לא זוכר, בפועל אפילו היינו יותר זמן ממה שהיינו אמורים) . המשימה הייתה לראות שלא מעבירים דרך הגבול המצרי שום דבר לתוך ישראל. היינו צוות קטן של ארבע + קצין. אני זוכר שמהר מאד כולם איבדו ריכוז והתחילו לנקר, כעבור בערך 8 שעות הייתי היחיד ער למשך שעות תיצפתי בלי הפסקה עמדתי כל הזמן. העיקר שאמרו לנו שזה מאד חשוב וכל מיני בלבולי מוח ולמרחת המסול שיבח אותנו על ה"מאמץ". לאחר מכן שמעתי שגם הצוותים האחרים ישנו ובקיצור לא הייתה כמעט שמירה על החלק ההוא שקבלנו ואף יתכן שמשהוא עבר. חשתי לאורך כל היום מועקה קשה.

הדברים שאתה מעלה הם בעיות בצבא, לא בעיות בתותחנים - חוסר משמעת? כנראה שאף פעם לא יצאת למשימה עם חי"רניקים, אתה לא מתאר לעצמך איזה הבדל של יום ולילה זה המשמעת שלהם ושלנו (ואני לא מזלזל, אבל זה המצב - תותחנים ושיריון הם יותר ממושמעים).
חבל שעוד לא יצא לך לעשות קו רציני, אבל אני מבטיח לך שמתי שתגיע לאחד תראה שהדברים נראים אחרת לגמרי. מארב שכל החיילים נרדמים בו זה תקלה רצינית, אבל זה לא בעיה ששמורה לתותחנים - במיוחד בקווים "שגרתיים" כאלו זה בעיה נפוצה בכל חיל.
ואין לי שום בעיה להביא לך עשרות דוגמאות הפוכות למה שסיפרת, על מארבים שהתבצעו בצורה מלאה.
בקשר לגיבוש שייטת - אני אישית מעדיף את החברות האמיתית שהייתה לי עם אנשים בצבא (אנשים שנשארו איתי ערים כל הלילה שאני הייתי צריך לעבוד על אימון, שידעו בידיוק מתי אני שבוז, ששינו תאריך של הפניה כדי שאני לא אתקע בבסיס ועוד) מאשר את החברות המזוייפת של "אחי, אחי" והלוואי שמישהו יפול עכשיו כדי שאני אוכל להרים אותו והמפקדים יעבירו אותי את הגיבוש.

ישן 21-12-2006, 22:51
  chaikr chaikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.06
אני מרגיש חובה פנימית להגיב לאשכול הזה

בקשר לשאלה של מי ששאל על היסט קרטזי, וואלה אין לי מושג אבל זה באמת לא כזה חשוב...

בקשר לשאלה המרכזית של הדיון
לדעתי זה הולך ככה
אם אתה בקטע של קו חי"ר חם, של סיכון כלשהו, של סיכוי לאקשן אז חי"ר זה בשבילך

אם אתה חושב שבזה שאתה הולך לתותחנים אתה תפטור את עצמך מלעשות עבודת חי,ר וסיכון של חי"ר אז אני מצטער להגיד לך שאתה טועה. תמיד יכול לבוא מחבל לגיזרה, תמיד אתה יכול להיות החייל הכי חסר מזל בעולם שהמחבל המתאבד בא דווקא ל8 שעות מחסום שלו, אין הרבה מה לעשות בעניין, כל לוחם בצה"ל לוקח עליו סיכונים כאלה...

מן הסתם השירות בחיל הוא איפשהו באמצע, לא הכי קרבי בעולם אבל ממש ממש לא ג'ובניקי. מבחינת התנהלות תותחנים מתנהלים בשטחים כמו כל גדוד חי"ר ויש את היציאות קו ואת הטחינות בקו (גם צנחן נטחן במחסומים/ששמירות/פילבוקס) ואת המטלות וכ"ו. מצד שני בד"כ רמת הסיכון או במילים אחרות הסיכוי להיתקל במחבל או לפתוח באש היא יותר נמוכה מאשר בחי"ר רגיל אבל כמובן שהיא תמיד קיימת.

אם אתה רוצה להיות קרבי, לעשות עבודה מאוד חשובה ומשמעותית בעת מלחמה, לעשות קווי חי"ר אבל מצד שני לא להסתובב בקסבה של שכם תותחנים זה המקום בשבילך

שיהיה בהצלחה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר