לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2006, 19:11
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ואני עדיין לא מבין.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אז כנראה שלא"

עם כל הכבוד לסדנאות, ללמוד צניחה בהתכתבות נשמע כמו ללמוד שחייה בהתכתבות. יכול להיות שטייסים צריכים יותר מצניחה אחת, אבל ההבדל בין אפס צניחות ושום תרגולים מקדימים לצניחה אחת ומספר ימי תרגולים גדול יותר לכאורה מההבדל בין צניחה אחת לחמש צניחות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2006, 15:14
  roeis01 roeis01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.06
פרוטקציה לטייסים בלבד??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avirano שמתחילה ב "סגן י'"

מנסיוני,הצבא אינו מתעסק עם "פרופילניקים" - הוא ממש לא מחפש להסתבך אם יקרה משהו
וישר מעיף אותם על 21(רפואי קבוע),אני מכיר מקרה של מישהו שלא גילו לו איזושהי בעיה באוזן שנפתרה בניתוח. הוא היה כבר בתוך הקורס טייס - וכשהוא גילה להם מיוזמתו- עף כמו טיל.בלי שאלות.

לגבי הנתוחי לב - לא כזה סיפור :-)
בד"כ מצליחים-והמתרפא(ולא ה"חולה") מבריא מקצה לקצה תוך שעות.

(די דומה לפצועים קשה -שאחרי שבוע הם חוזרים לתפקד כרגיל).

צינתורים?? סה"כ נסיון לאמוד מצב/לתקן במינימום פולשניות.

אני יכול גם להעיד על "נס" אחר שראיתי -בזמנו -בבקו"ם - בחור שהיה לו חור בריאה-
בפוקס איכשהו זה התגלה-ממש במקרה(אם לא- היה לו חודש בלבד להריח את הפרחים מלמעלה).

עוד:
אותו קצין מאוגדת בנימין שזרקו עליו אבן מגשר
והתאושש בצורה מדהימה(גל הירש??)
עוד אחד:
קצין קטוע גפה(גולני?)שמשרת כמג"ד בקרבי ויש לו פק"ל רגל... :-( לא זוכר את שמו.

נערך לאחרונה ע"י roeis01 בתאריך 26-12-2006 בשעה 15:19.
ישן 27-12-2006, 18:57
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ניצב אורי בר לב
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "אל"מ אופק בוכריס"

מתוך NRG

כמו הראל, גם בר-לב סוחב פציעה חמורה. לא תמיד ניתן לשים לב לכך כשמסתכלים עליו, אבל רגל שמאל שלו היא תותבת. הוא איבד את הרגל ב-80' כאשר שימש מפקד פלוגת הנדסה, במהלך טיפול בחומרי נפץ ברמת הגולן.

לדברי בר-לב הוא התעקש שהפציעה ברגל לא תגביל אותו. הוא יצא עם רגל תותבת לטיול תרמילים ארוך באירופה שבסיומו חזר לצה"ל. "כשחזרתי והייתי חניך במכללה לפיקוד ומטה, מאמן הכושר של המכללה הורה לי להוריד את התחבושת האלסטית מהרגל בזמן שרצנו. רק בסיום הריצה, כשהוא כבר ממש כעס עלי, הראיתי לו שאני לא יכול להוריד את התחבושת פשוט בגלל שהיא מחברת לי את הרגל התותבת. הוא הופתע שאני רץ רגיל גם ככה. לאחר מכן, כשכבר פיקדתי על יחידת דובדבן, צעדתי בראש החיילים במסעות הכומתה מבית גוברין למצדה לאורך 123 קילומטר. האמת שזה היה טיפשי מצדי להתנהג כמו פופאי, אבל כנראה רציתי להוכיח שאני לא עושה שום הנחות לעצמי".

באחד ממבצעי היחידה נעץ אחד המחבלים סכין ברגלו של בר-לב. למרבה המזל זה היה ברגל התותבת. הסכין נתקעה. האגדה מספרת שהערבים שראו אותו ממשיך לתפקד כרגיל עם הסכין הנעוצה התחילו לקרוא לו "השטן". חייל של בר-לב בדובדבן סיפר פעם כי באחת הפעולות, כאשר עמדו להתקרב לבית של מבוקש, נשמעו חריקות מהרגל התותבת. בר-לב הסיר אותה וקיפץ עד לבית המבוקש על רגל אחת כדי שהכוחות שעמדו להסתער לא יתגלו. במבצע אחר, בשכונת רפידיה בשכם, שבו חוסלו חמישה מחבלים, זחל בר-לב עם אנשיו תחת אש עד ליעד. בסוף הפעולה מצא חתך ברגל התותבת. עד היום לא ברור האם הפגיעה נגרמה כתוצאה מירי.

בר-לב פיקד על יחידת המסתערבים בשנים 86'-89'. באותו זמן גדלה היחידה מ-12 חיילים לכמעט 200 ועדיין נחשבה לאחת הסודיות ביותר בצה"ל. לקראת אחד המבצעים ב-87' הגיע סגן הרמטכ"ל אהוד ברק לביקור ביחידה והחליט באופן ספונטני להצטרף לפעולה. כמו הלוחמים הצעירים, ברק התחפש גם כן. היעד היה בית בשומרון שבו נלכדו לבסוף שישה מבוקשים ונשק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר