לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #20  
ישן 24-12-2006, 10:10
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים
 
חבר מתאריך: 01.01.06
הודעות: 53,831
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mitaim שמתחילה ב "איזה מדינות באירופה נחשבות זולות?"

הנה תשובה של מדריכת טיולים


אני ממליצה לך על צ'כיה, ובייחוד על פראג אם עוד לא יצא לך להיות שם. מדובר בעיר יפהפיה, עם המון מקומות בילוי לצעירים.

והנה כמה דברים שליקטתי לך:

.1 העיר נפלאה ומרתקת.
פראג משופעת בתרבות ואמנות. למעשה, האזורים המרכזיים בעיר, הנם מוזיאון אחד גדול. בפראג תמצא מוצגים ארכיטקטוניים מסגנונות שונים ומגוונים. בכל פינה כמעט במרכז העיר ישנו משהו שכדאי לשטוף בו את העיניים. בעיר שפע מוזיאונים בנושאים שונים. לחובבי קונצרטים, אופרה ומחול מציעה העיר שפע מופעים שאין לו מתחרים. בעיר שפע מועדוני ג'אז מקסימים.

2.נעים, נח ורגוע בפראג.
לטייל בפראג, קל ונעים. מרכז העיר, בו מרוכזים מרבית המוקדים בהם תרצה לבקר, קטן ונגיש. ניתן, למעשה ללכת ברגל בין האתרים המרכזיים. בעזרת המדריך למטייל העצמאי , מפה פשוטה ונוחה והשילוט המצוי בכל פינה, ניתן להגיע בקלות לכל מקום. בפראג מערכת תחבורה ציבורית, מהטובות
באירופה. ניתן להגיע בקלות לכל נקודה בעיר בסיוע רכבות תחתיות, טרמים או מוניות )קרא בעיון את מדריך התחבורה הציבורית באתר זה(. בפראג בטוח ורגוע להסתובב.

.3 פראג קרובה ואינה יקרה.
פראג קרובה יחסית לישראל. זמן הטיסה: 3 וחצי-ארבע שעות. מרבית הטיסות יוצאות בשעות המאפשרות מיצוי הטיול, כלומר: יוצאות מישראל מוקדם בבוקר וחוזרות מפראג בלילה. למעדיפים לטוס בשעות נוחות יותר, קיימות שפע אפשרויות עליהן תוכל לקבל מידע מסוכן הנסיעות שלנו. בפראג ניתן ליהנות, לבלות, לאכול ולנסוע ממקום למקום - ובזול. היצע המסעדות והמועדונים הוא רב מאד ובאיכות גבוהה. שפע המסעדות מציעות מגוון של ארוחות מסוגים שונים. עיינו במדריכים השונים, הדפיסו את מה שמעניין - ובלו.

.4 הנקודה היהודית.
פראג היא אולי העיר היהודית ביותר באירופה. התערותם והשתלבותם רבת השנים של יהודי פראג בחיי העיר, מורגשת היטב. הרובע היהודי, הנמצא במרכז עיר, צפוי לרגש ולרתק גם ישראלים שאינם מחוברים במיוחד ליהדותם. קשה להתעלם מההקשרים היהודיים הרבים, הבולטים במספר מוקדים מרכזיים בעיר. סיור אישי ברובע היהודי יפגיש אותך עם הפנים הרבות של חיי היהודים במרכז אירופה בכלל ובפראג בפרט, בהיבטים היסטוריים, תרבותיים וחברתיים.

http://www.goprague.co.il/why.html

קפה
לשתות קפה ולהנות מהעוגות הטובות בעיר בבית-הקפה - Vita ,Dolce שברחוב 15 ,Siroka סמוך לרובע היהודי. לעלות לתצפית ולקפה, עם הרכבת המיוחדת )הפועלת זה יותר ממאה שנה, עם שינוי הקרונות(, לגבעת פטז'ין. ביום יפה, מומלץ לרדת ברגל. להתרווח באחת מבתי-הקפה שברחוב ,avodureNשמוביל מanarts Mala למתחם הארמון.
סמוך לכיכר הרפובליקה, - java Kava בית קפה מודרני המשלב סוגי קפה מגוונים עם סנדוויצים נפלאים. לידו: בית הקפה של Pariz ,Hotel במבנה היסטורי מרשים. נסו את בצקיות הגבינה הממולאות בפירות, והטבולות בחמאה. ביום שמש: קפה ב Zofim שעל האי .Slovansky מגשר Legii )המוביל מהרובע
הקטן לרחוב (Narodni פנה דרומה וצעד כ-001 מטר עד שתגיע לגשר, המוביל לאי. בית הקפה במבנה ,Zofim בצבע קרם.
בית הקפה Kava Kava Kava עם הקפה הנחשב לטוב בעיר, בפסא'ג היוצא מרחוב 37. Narodni

קניות:
לנסוע ברכבת התחתית לתחנת ,Zilcin ללכת ברגל 3) דקות( או לנסוע חינם באוטובוסים הנוסעים מהתחנה - למרכז הקניות הקרוי גם הוא , .Zilcin שפע חנויות בתחומים שונים. כדאי להיכנס לחנות IKEA ולאכול צהרים במסעדה הנפלאה שבמקום. לילדים, משחקיה כייפית. מרכז הקניות הראשון ברפובליקה הצ'כית - לנסוע ברכבת התחתית לתחנת most Cerny התחנה מובילה לקניון CCM הגדול ולחנויות מעברו השני של הכביש )מחובר בגשר עילי לתחנת הרכבת(.
קניות בכיכר וצלאב והסביבה: מרכז הקניות Ruze anreC)כתובת: 12 Prikope ,(Na - Dum Detsky מרכז חנויות לילדים שמולו וחנות Spencer and Marks שלידו )חנות נוספת במרכז הקניות ,(CCM באותו הרחוב: חנויות של Beneton Mexx, ו- .Mango חנות של C&A בקצה רחוב וצלאב סמוך לאנדרטה. עוד בכיכר בקצה הצפוני של כיכר וצלאב: רשת הנעליים .Bata בכיכר וצלאב וברחבי העיר רשת האופנה, בבעלות ישראלית: Kenvelo.
ספרים ומוסיקה, ניתן לקנות בחנויות הקטנות והנעימות שנמצאות ברחבי העיר ובעיקר במרכז העיר העתיקה ובסמטאות הסמוכות לה. ספר מומלץ למבקשים ללמוד מעט על ההיסטוריה של העיר ושל המדינה, Praha-Prag-Prague בכריכה עבה ובאריזה מהודרת ,
בהוצאת .Koneman למבקשים להעמיק יותר: truth in gniviLשל Havel .Vaclav את שני הכרכים של החייל האמיץ שוויק, ספרו האנטי-מלחמתי האקטואלי תמיד של ירוסלב האשק, ניתן להשיג בעברית, בתרגומה של רות בונדי.
טיפ כללי לגבי קניות: בקש בקניה שמעל 1,000 קרונות טופס להחזר מס. את הטופס, אליו יצמידו בחנות את סרט הקופה המפרט את המוצרים שרכשת יש להחתים בדלפק המכס, שבקצה אולם היוצאים בשדה התעופה )ליד דוכן הכרטוס של חברת air .(Fischer החזר כספי ניתן מיידית בשדה, בדוכן cook ,Thomas אליו מגיעים לאחר ביקורת הדרכונים )נמצא בסמוך לדלפקי הדרכונים של הנכנסים לרפובליקה הצ'כית(. גובה ההחזר כ- 22% ברוטו )בניכוי עלויות, עמלות וכו' 13-%18% החזר(. ככל שהחשבון גבוה יותר, שיעור הנטו של ההחזר גבוה יותר.

מופעים:
לצאת בערב לקונצרט באולם סמטנה בmud Obecni או באולם דובז'ק ברודולפיום. לחוות את חברת האופרה בבית האופרה הראשי שמול כיכר וצלאב, opera Statni או בתיאטרון העירוני.
מומלץ להכין כרטיסים למופעים מראש - באמצעות שרות כרטיסים למופעים שבאתר זה. ליהנות ממופע המזרקות המזמרות, fontana avokiziVשבמרכז הירידים, ,Vystaviste )הופעות מדי שעה במרבית ימות השבוע בין .06:00-21:00 כייף לראות את המופע בשעות בין-הערביים. הצעה לבילוי אחר צוהריים שקט: טיול רגלי רגוע בפארק Stromovka הסמוך למרכז הירידים ולאחריו, כניסה למרכז הירידים 2) קרונות לאדם( וצפייה במופע המזרקות 50) קרונות לאדם(. )למרכז הירידים אין נסיעה ישירה במטרו. כדאי שתיסעו במונית(.

מסעדות:
פראג משופעת במזללות ובמסעדות המציעות מזון במחירים נוחים. בחלקן של המסעדות תתקלו במהלך השוטטות בעיר. אל תהססו לטעום וליהנות. )זכרו - מקומיים במסעדה מעידים על איכותה!(. לנוחיותכם, ריכזנו המלצות למספר מסעדות. סביר להניח שתכנסו לאכול בהתאם לנגישותכם ולזמינות המסעדות השונות לאתרים בהם תבקרו. בכל מקרה, המגוון בעיר, לא ישאיר אתכם רעבים אם לא תחששו לנסות.
פרטים מלאים על המסעדות בפראג ניתן לקבל בפרק המסעדות של אתר הבית של Post. Prague The
מסעדות צ'כיות:
מסעדת ,Obora שבפראג 6 )כתובת: 10 namesti .Viezne טלפון: (.3121767 סעו לשם עם מונית, ראה טלפון של מוניות אמינות במדריך התחבורה הציבורית. מחירים נוחים למדי.
מסעדות .Svejk מסעדה טובה בסמוך לרובע היהודי: 20 .Siroka אוכל צ'כי טיפוסי, בהשראת ספרו של ירוסלב האצק, החייל האמיץ שוויק.
מסעדה נוספת מול גבעת פטז'ין.
http://www.goprague.co.il/shopping.html

רשימת הפאבים והברים בפראג-

http://www.pragueexperience.com/bars_pubs/bars_pubs.asp

מפה אינטראקטיבית:

http://www.viamichelin.com/viamiche...ctId=&x=16&y=12
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר