לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2006, 18:08
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yulisses שמתחילה ב "המלצות לקניית ציוד"

עוד פעם יתחיל עכשיו סלט....
yulisses היקר אתה חייב לפרט טיפה יותר. איזה מין סטודיו זה יהיה לצילום אנשים,מוצרים,בעלי חיים מה? דבר שני איזה מין סטודיו ברצונך להקים אחד שאתה עושה לבד בעצמך או ברצונך להשקיע בסטודיו מקצועי שזה כולל פלאשים (לא הsb800) חיצוניים, ספוט בוקסים רקעים מיוחדים וכו... וכו... (עסק לא זול חייב לציין)
האם התמונות יצוגו למכירה האם זה משהוא עיסקי שברצונך לפתח או משהוא חובבני ומשם תיראה עם ברצונך לנסות ולשווק את עצמך?
האם איזה שהיא מערכת קורצת לך? קאנון,ניקון,פנטקס,מינולטה... עדשות מיוצבות גוף מיוצב?
אם ברצונך להשקיע בעיקר בצילומי סטודיו אז המלצה שלי לרגע זה היא מערכת של ניקון אך שימוש בגוף של פוג'י הS3 שכרגע המצלמה המומלצת ביותר לסטודיו עד תקציב של כ10 אלף שקל לגוף.. כיום תוכל למצוא אותה במחיר של כ4 אלף+- עם איני טועה ולרכוש עדשות מצויינות בכסף שנישאר ועוד אביזרים נילווים . יש המון המלצות על ציוד שונה.. פלאש טבעתי,תאורה שונה,אביזרים שונים, עדשות קבועות שיתנו את התוצאות הטובות ביותר ועוד.. אך אי אפשר להמליץ בכלליות אתה חייב לפרט קצת יותר מה אתה הולך לעשות עם הציוד.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2006, 22:20
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

ציוד סטודיו:
2 פלאשים
2 מטריות
2 חצובות
ללא ציוד רקעים - 5300 ש"ח במזומן אצל וילנסקי (נכון ללפני שנה).
רקעים - כ 500 ש"ח לרקע מקצועי - להכין לבד עולה משהו כמו 150 שקל לרקע.
סופט בוקסים ומוצרים נוספים - כיד הדמיון והכיס.

עדשות לסטודיו:
- פורטרטים:
- - 50 מ"מ
- - - פה יש לך אפשרות לרכוש את ה 2.8 מקרו של סיגמא שהיא עדשה חיה ברמות שתספק לך עדשת פורטרטים מושלמת + אפשרות לצילומי מקרו אמיתיים).
היתרון הטוב שלה הוא שאין לך טווח פוקוס מינימאלי. תוכל לעשות קרופים בצילום עצמו מקרוב מאוד לפנים של המודלית וטווח הפוקוס לא יגמר לך בחיים (עד שתוציא לה עין). (1400-1800 ש"ח)
- - - 50 מ"מ 1.8 (500-600 ש"ח)
פשוטה, קלה, זולה וחדה ללא פשרות. עדשה מעולה לפורטרטים וגוף מלא. מגבילה לעומת הקודמת באקסטרים קלוז אפ (במיוחד על חיישן DX) אבל הייתרון במחיר מפצה על כך בקלות.
- מקרו:
- - 50 מ"מ 2.8 של סיגמא (1400-1800 ש"ח)
חדות ללא פשרות, קלות עבודה, איכות אופטית ובוקה מושלם (כיאה לעדשות המקרו של סיגמא). החיסרון שלה הוא טווח פוקוס קצר. צריך להתקרב פיסית לאובייקט ובשימוש בתאורת סטודיו רחוקה, העדשה תצל על האובייקט שלך ויהיה קשה להאיר אותו כמו שצריך. במקרים כמו צילום תכשיטים ושאר אובייקטים קטנים, עדיף עדשה עם אורך מוקד גדול יותר, כמו העדשה הבאה:
- - 150 מ"מ מקרו 2.8 (סיגמא) (3000-3300 ש"ח)
מהירה מאוד, שקטה. איכות אופטית, בוקה שישאירו גם את העדשות של ניקון וקנון ללא מענה אמיתי (בעיקר ביחס למחיר). כבדה ומצריכה חיבור קולר לחצובה, אך נוחה מאוד לשימוש בסטודיו. אפשרות לצלם מרחוק ללא הפרעות תאורה. מהניסיון שלי בצילום תכשיטים איתה - היא פשוט מושלמת.
פחות נוחה לצילום אנשים. צרה מאוד ודורשת מרחק פיסי גדול (בעיקר על חיישני DX).

מצלמה:
סדרת ה S Pro של פוג'י היא הפתרון הבאמת איכותי ביותר לסטודיו.
בניית מצלמה עפ"י גופי ניקון (עם מאונט ניקון) וחיישני פוגי' המתקדמים.
נכון לעכשיו, הדבר היחיד שתוכל למצוא ממש על המדף היא ה S3Pro שאמנם מצלמת שלושה פריימים לשניה שזה לא כל כך פרקטי לספורט מוטורי וצילומי ציפורים, אבל בסטודיו אין לה שום חיסרון.
הרבה זמן כולם מנסים לרחרח אחרי ה s5 pro של פוג'י, אבל חוץ מזה שהם משוויצים בחיישן חדש ומהמם (מבטא אורי גלר), אין עדיין מפרט מלא של המפלצת (הבנויה על הגוף D200 של ניקון) וגם לא תמצא אותה על המדפים (גם לא ב BH).
הבאסה הבאמת גדולה היא המחיר המופרז שעולה אפילו על ה D200 עצמה (אני מדבר על ה S3Pro UVIR).
בתגי מחיר נמוכים יותר, תוכל למצוא את ה D200 / D80 של ניקון ואת 30D של קנון.
את ה D200 תוכל לקבל בתמורה ל 1340 דולר בניו-יורק (תג המחיר שלה בארץ לא ידוע לי), ואת ה 30D בתמונה ל 1170 (לדעתי ה 170 דולר הפרש שווים את המעבר ל D200).

פלאש חיצוני למצלמה - כמובן SB800 אשר ניתן להפעלה אל-חוטית מובנית. מאוד יעיל בסטודיו גם כפלאש ראשי וגם כפלאש אפקטים. (1800 ש"ח).

בקיצור - אתה קצת צפוף פה עם הקניה הזו, אבל זה אפשרי.
זכור שבשביל צילומי סטודיו אתה לא צריך מצלמה מאוד מהירה (FPS גבוה) כיוון שבלאו הכי לוקח זמן עד שהפלאשים נטענים וגם מצלמה של 3 פריים בשניה תהיה מספיק טובה מהבחינה הזו.
חבל שאין לך תקציב ל 5D, כי גודל החיישן שלה היה מהווה יתרון משמעותי.

בהצלחה!

ישן 24-12-2006, 22:34
צלמית המשתמש של coolpix

בתור תוספת קטנה ל"מאמר" המופלא של מתן אני יוסיף שאני ממליץ מנסיון אישי בעבודה בסטודיו בעיקר בצילום אנשים על הניקון 85 ממ 1.8 (1.4 לא נסיתי סורי....אין תקציב...) עדשה חלומית לצילומי סטודיו. פרופורציות מושלמות חדות ללא פשרות וקושר הפרדה מעולה.... (כנ"ל לגביי המקבילה שלה מקאנון)

בכול מיקרה לא ניראה לי יש יותר מידי צורך לעדשת מקרו מסוג 150ממ לסטודיו הריי העדשה הזו מיועדת בעיקרה ליצלומי טבע בישביל להתקרב לאובייקט שלא יברח ולא יבחין בך.. וכו... עדשת 50ממ מקרו תיהיה בחירה מצויינת גם עדשת פורטרטים מצויינת+מקרו 1:1 בהחלט ורסטליות לשמה. לגביי עדשת טלה לסטודיו לא כול כך סגור ולא מבין מדוע ולמה. במיוחד ולא עדשות כגון ה70-300 לא משנה עם זה של ניקון,קאנון,סיגמה . פשוט לא עדשות שמשתמשים איתן בסטודיו.

אגב המצלמה פוגי' s3 ו הs5 מתחילות להיות ממש איטיות ברגע שמגדירים מרחב דינמי מקסימלי במצלמה למקסימום. ואני מתכוון לאיטיות של 1.5 פרימים לשנייה. אך עדיין במיקרה וסטודיו הוא העיסוק העיקרי ממליץ בחום על הs3 הs5 יקרה מידי ולמרות שהתחילו כבר לקחת הזמנות,ההגעה שלה למדפים של ישראל תיקח קצת זמן.. ואני בטוח שהמחיר יהיה גבוהה מ2000$ בצורה ניקרת.... ישראלים מה לעשות...
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 24-12-2006 בשעה 22:37.
ישן 24-12-2006, 22:43
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "בתור תוספת קטנה ל"מאמר"..."

ממה שפוג'י כותבים באתר שלהם, החיישן של ה S5 PRO זו טכנולוגיה של חייזרים שעוד לא הגיעה לכדור הארץ... אני לא יודע עד כמה הטווח הדינאמי שלהם באמת כל כך מופלא, אבל זה ידוע שהם אלופים בחיישנים.
המחיר לצערי גבוה מדי, ולא מצאתי בכלל נתונים של FPS למצלמה הזו באתר שלהם, ולא ב Dpreview.
גם בב"ה חיפשתי את המצלמה והיא פשוט לא קיימת שם. אוף!

בנוגע למקרו, אני חוזר שוב, אם אתה רוצה לצלם מקרו פרחים / תכשיטים / חרקים בתוך הסטודיו שלך, ה 50 תדרוש ממך להתקרב פיסית לאובייקט ובכך העדשה תצל עליו מהפלאשים.
מנסיון - היא מעולה לצילום פורטרטים ואנשים (מה זה מעולה... מעולה זה understatement) אבל במקרו היא עשתה לי חיים קשים.
עם ה 150 אפשר להתרחק ולקבל תאורה מלאה מהפלאשים.
את הצילומים של העיניים במקרו (מה שמופיע גם בלוגו של הפורום - העין של ניץ) צילמתי עם ה 150 כי לא יכלתי לקבל אור עם ה 50 מ"מ.
אמנם היא יקרה פי 2 וכבדה פי 3, אבל כשאתה יושב על כסא והעדשה מחוברת לחצובה בסטודיו, זה לא ממש מפריע.
אם אתה רוצה, אשלח לך בפרטי סט צילומי טכשיטים שצילמתי איתה להתרשמות (לא חושב שזה רלוונטי כרגע לאשכול הזה אז אני לא רוצה לזבל [אחרי כזאת השקעה מקודם]).

טל - אין לי צורך בעוד כוכב.
ידידותך חשובה לי יותר

ישן 24-12-2006, 22:55
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ממה שפוג'י כותבים באתר שלהם,..."

בנוגע לפוג' s5 אנחנו בידיוק לומדים עכשיו את המיבנה שלה במכללה הוא לא שונה בהרבה מהS3 שלהם פשוט הוסיפו עוד שני קולטי אור בפיקסל עצמו וחילקו אותו עכשיו ל5 קולטים שכול אחד אחריי על צבע אחר וטווח דינמי שונה טיפה.... אבל עזוב שטויות של משועממים..... בכול מיקרה התוצאה לא תיהיה גבוהה פי 2 מהs3 ותידרוש מערכת עיבוד נורא מסובחת ואיטית.. דבר שיכול לפגוע חזק בשיווק של המצלמה.... הפרמטר הכי חלש של פוג' מאז ומתמיד היה המהירות.... את עיבוד הרעש שלהם אני מאמין שהם משלבים עם הטכנולוגיה של ניקון +תוספות של פוג'י... יהיה מעניין בקיצור... מאוד מעניין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר