לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2006, 12:13
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
שאלות על קצונה ואמל"ח בשייטת

שלום לכולכם
במסגרת יציאתי האפשרית לקצונה (הנתונים מתאימים מאוד-קב"א 54 ודפ"ר 80, עברתי כבר מיונים ראשוניים, מה שנשאר זה רק המבד"קים, שלפי מה שהבנתי לא כאלה מסובכים), הוצעה לי אפשרות של לצאת מחיל המודיעין ולהגיע לשייטת בתור קצין אמל"ח (אני לא קרבי למי שעוד לא הבין). הדבר אפשרי כיוון שלאבא שלי יש חבר קצין ביחידה, שיכול לסדר לי מעבר לשם, מה גם שבדיוק חסר שם תקן לקצין אמל"ח.
למה אני חושב על מעבר? כי ביחידה שלי אין תקנים לתפקיד שלי (לוגיסטיקה) ואמנם תמיד יש אפשרות של קצונה חיילית, אבל אני עלול להגיע ליחידה ותפקיד מעצבן, דבר שדי ימרר לי את כל השירות, אפילו בתור קצין, ואני מעוניין להגיע לתפקיד טוב בתור קצין, אם כבר יש לי סוף סוף אפשרות לבחור מה אני רוצה לעשות בצבא, במקום ההיפך...

ולשאלות:

1. ממי שמכיר-איך השירות ביחידה? (להזכירכם אני לא אהיה לוחם שם מן הסתם) איך התנאים והמקום?
2. איך התפקיד באמל"ח? מה עושים שם (ממה שניתן לפרט כמובן)? איך היציאות ובתור קצין מי שיודע איך התנאים פחות או יותר והתפקיד? האם יש הרבה שגרה או שיש עניין ואתגר?
3. איך ההשלמה החיילית לקצינים בחיל הים והיכן היא נערכת?

אני אשמח אפילו לשביב מידע בודד, כי בחיל הים אני ממש לא מבין. אני אמנם נמצא באחלה בסיס עם תנאים סוף הדרך, אבל השיעמום והשגרה הורגים אותי, ואם כבר יש לי אפשרות לקצונה עם אחלה נתונים, מה גם שאני מעוניין בלהיות קצין וחושב שאני יכול להיות טוב, אני חושב שאני אלך על זה, מה דעתכם?

תודה ושבת שלום!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2006, 18:52
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
אסף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "שאלות על קצונה ואמל"ח בשייטת"

ממש לא כדאי לתכנן לצאת לקצונה, על סמך תוכניות שיבוץ ביחידה X ותפקיד Y עקב קשר רופף של אבא - כאשר לא עברת עדיין מבד"קים, לא סיימת הכנה, לא עברת מבחני כניסה אל בה"ד 1 , לא עברת אותו ולא סיימת השלמה. אל תשקול לצאת לקצונה על פי תפקיד מסויים, אני מכיר מספיק אנשים שהבטיחו להם שיבוץ ביחידה שלהם ואחרי הקק"צ נזרקו למקום רחוק, מבודד וקר/חם הרבה יותר מכפי שתכננו.

שנית, נשמעת לי קצת מוזר הההצעה הזו למשוך חייל לוגיסטיקה ביחידה עורפית שלא מכיר את התחום (כנראה). קציני אמל"ח בד"כ הם לוחמים לשעבר (בעיקר מאותה יחידה) שעברו הכשרה והתמחות בנושא, או ביחידות מסויימות קציני חימוש בעלי רקע הנדסי שתופסים את התקן הזה - אבל שם מדובר על בעיקר במערכות נשק ואמל"ח ולא ציוד פרט. איזו נגיעה יש לך בהבנת צרכי הלוחם בנושאי מנשאים, אפודים, מערכות לבוש, מגן ושאר ציוד פרט וסיוע לחימה? ניסיון ברכש, עבודה מול גופים אזרחים? נשמע לי מוזר בלשון המעטה...

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 29-12-2006 בשעה 18:54.
ישן 29-12-2006, 21:02
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
אני חושב שהבנתי את הבלבול כאן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "שאלות על קצונה ואמל"ח בשייטת"

הכוונה היא לא לקצין אמל"ח ספציפית, הכוונה היא להיות קצין במדור, לאו דווקא קצין אמל"ח, אלא קצין במדור של האמל"ח, הרי יש שם כמה תפקידים, מהיכרות קטנה עם דברים דומים ביחידה שלי (אם כי זה שונה לגמרי...)

בכל מקרה, נתתי לו את המספר אישי שלי ונתונים עליי, והוא יברר עלי מה אפשר לעשות, אני מקווה לטוב, כי בתפקיד שלי ביחידה שלי אין לי תקנים, ואני נורא רוצה לצאת לקצונה למשהו טוב, כי כרגע הדבר היחיד שהציעו לי הוא חיילי, ואני לא רוצה, כי רק ביום האחרון אני אדע לאן אני מגיע, וזה עלול להיות מקום נוראי

מקווה שיהיה בסדר, ואשמח לעוד תשובות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר