לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2006, 09:40
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הכתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי f-22 שמתחילה ב "מעצורים בנשק ה"תבור" החדש של צה"ל"

התבור אמור להוות את ה"דור השלישי" של הרובים בצה"ל, אך לאחרונה מדווחים חיילי גבעתי: נתגלו בו תקלות העלולות לסכן את הלוחמים בחירום. צה"ל: "מחלות ילדות" כמו בכל נשק חדש.
אמיר בוחבוט
26/12/2006 7:21

עדיין לא הנשק האולטימטיבי: מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ יואל סטריק, החליט לעצור את קליטת נשק ה"תבור" לחטיבה, לאחר שהלוחמים והקצינים התלוננו כי התגלו בו מספר בעיות שמובילות למעצורים בנשק. עד שאלו יתוקנו, הוחלט בחטיבה להחזיר לשימוש את רובה ה-M16.

"התבור נראה מבטיח, אבל החשש הוא שהמעצורים שהתגלו בנשק משפיעים באופן מהותי על תפקודו", אמרו ל-nrg מעריב גורמי צבא בתוך החטיבה. "לכן על מנת לא לקחת סיכונים מיותרים, בוודאי בזמן לחימה, הוחלט להחזיר לשימוש את ה-M16 עד לטיפול יסודי בבעיה".

בתחילת שנות התשעים היה צה"ל שותף לתכנון רובה הסער והציב מספר דגשים על מנת שזה יענה על הקריטריונים הנדרשים מלוחם חי"ר. עיקר הדגש היה על לחימה בשטח בנוי ועמידות בתנאי שטח קשים, בהשוואה לרובה ה-M16 האמריקני המקוצר, שנמצא כיום ברשות מרבית הלוחמים בצה"ל והיחידות המובחרות.

בשנת 2005 הועבר הנשק באופן מדגמי לפלוגה בחטיבת גבעתי וליחידות נוספות בזרוע היבשה, כדי לבחון את הנשק בשטח ולקבל עליו תגובות מהלוחמים עצמם. לאחר שהתקבלו תגובות חיוביות לאור משקלו הנמוך, יכולת תפעול פשוטה, ואורכו הקצר - הוחלט על ההצטיידות רחבת היקף בסכום של למעלה מ-50 מיליון שקלים בשלב הראשון.

"בכל קליטת אמל"ח מתגלות 'מחלות ילדות'"
באמצע שנת 2006 החלו חיילי חטיבת גבעתי להצטייד בנשק מסוג "תבור", לאחר הסכמה של זרוע היבשה לרכוש אלפי רובים, כשהיעד הוא לרכוש רובים עבור כל חטיבות החי"ר בצה"ל ולדלל את נוכחות ה-M16 בטענה כי נשק ה"תבור", עולה עליו באיכותו.

"התבור" מיוצר על ידי חברת IWI הישראלית בכמה דגמים, כגון רובה סער, "תבור" קומנדו, "תבור" מפקדים, תבור "קלעים", ומיקרו "תבור", אף נרכש מהחברה הישראלית על ידי צבאות זרים, ביניהם על ידי צבא הודו ויחידת "מצדה" בשירות בתי הסוהר. כמו כן, בקרוב אמורה חטיבת כפיר, בפיקודו של אל"מ דוד מנחם, לקבל רובי תבור לכלל הלוחמים בחטיבה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "התבור הינו רובה מתקדם בעל יכולות משופרות לפעילות החי"ר. כמו בכל תהליך קליטת אמל"ח מתגלות "מחלות ילדות". זרוע היבשה, בשיתוף התעשייה, פועלת לביצוע התיקונים הנדרשים להגעה לכשירות מלאה, ולאחריה המשך אספקת כלי הנשק ליחידות".

עוד נמסר מגורמים צבאיים כי התבור נמצא כיום בניסוי בצה"ל, במהלכו נתגלו בנשק תקלות ומעצורים הדורשים תיקון. לאחר הערכת מצב שבוצעה אצל מח"ט גבעתי, הוחלט שחלק מהפלוגות יעברו ל-M16, וחלקן ימשיכו להשתמש בתבור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2006, 10:15
  ramtal ramtal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
אין חדש תחת השמש.......
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי f-22 שמתחילה ב "מעצורים בנשק ה"תבור" החדש של צה"ל"

מבלי להיות בקי בפרטים המלאים שאכן דרושים בירור יסודי ומעמיק - יש לי תחושת בטן על סמך ניסיון העבר כי תע"ש שוב מנסים להמציא את הגלגל מחדש תוך שיקולים זרים של בצע כסף וחסכון.....זכור לי היטב עד ליום זה את הנשק המהולל תוצרת תע"ש בשם מיקרו גלילון קרבין 0.3 שלאחר שנופק לנו פשוט לא היה מסוגל לבצע ירי בגלל כל מיני תקלות שונות ומשונות בסדרי גודל שלא חשבנו שייתכנו עד אז......זכורים לי נציגי תע"ש שהגיעו לבדוק את הנשק ולמרות שהוא לא ירה כלל - הסבירו לנו כמה הנשק טוב ויעיל.....קשה לי להאמין כי דברים השתנו בתע"ש מאז....(הנשק כדרך אגב הוחלף רק לאחר אירוע מיבצעי בו כשל(מעצור שלא ניתן לתפעול...)....מי שזוכר את האירוע של המחבל שהתחפש לחייל בתחנה מרכזית עפולה...- יש לי תחושה שתע"ש כבר מכרה אותו לאיזה צד שלישי......ובטח לא חשבה לגרוט אותו..)

ישראל מעולם לא הציגה הישגים מרשימים בתחום הנק"ל והאקדחים......

m-16 הוא נשק מוכח ויעיל ולא ברור לי כלל מדוע הצבא שלנו זקוק לנשק אחר....(ממליץ כי מבקר המדינה יתעמק מעט בנושא זה של הקשרים בין תע"ש לצבא אולי יגלה "ממצאים חמורים"....)

פשוט מדאיג!!

וכל הכבוד למח"ט אמיץ אחד שיש לו האומץ לעצור ולהפסיק את סיכון חייליו - בימים אלו אנו זקוקים לאנשים טובים כאלה .
ישן 26-12-2006, 13:49
  ramtal ramtal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
איכות בינונית ומטה - פאר היצירה אכן אייקונים מפוארים.....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב "[QUOTE=ramtal]ישראל מעולם לא..."

לידיעתך כשיריונר שעשה את כל שירותו עם הגלילון - לא הייתי מתפאר בנשק זה - מחליד באופן קבוע כבד ביותר - לא מדוייק.....אמנם מעצורים וכמעט ולא היו - אך הייתי דורש זאת מכל נשק שהרי מטרת הנשק היא לירות בסופו של דבר...כלומר זוהי דרישה בסיסית .ולראייה הגלילון כמעט ויצא מהשירות בצ.ה.ל .(אין חוכמה גדולה בלייצר חיקוי לנשק הקלא'צ....) .
ועדיין לא הזכרתי את כל חוויתי מהמיקרו גלילון קרבין -
וכנושא אקדח יריחו כיום (שלא מבחירה) הייתי אומר - בסך הכל מדובר בחיקוי דיי גרוע של הטנפוליו...(חלקו של היריחו אף יוצר בידי טנפוליו האיטלקית למיטב הבנתי) -אקדח כבר מאוד בוודאי לא אקדח מודרני ואינו בר השוואה כמובן לכל מוצר מדף אחר מוכח מקביל לדוגמא הגלוק - שכל תקלה ומחלת ילדות שמתגלה אצלו מייד דואגת החברה לקחת אחריות ולתקן ולכל הפחות ליידע את לקוחותיה .

לא זכור לי שתע"ש מזמינה את כל בעלי היריחו לתקן את ציפוי האקדח המתקלף....או את ההשחמה היורדת...

האקדח בסך הכל יורה ותו לא ...
ישן 26-12-2006, 20:17
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
השתמשתי גם ב-M-16 וגם בגלילון,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "גלילון"

ולמרות שבאם-16 יריתי כמה וכמה אלפי כדורים ובגלילון רק אי-שם בסביבות אלף, אני חושב שיש לי איזה מושג על הכלי הנכבד הזה.
אז:
1. אין ספק, הגלילון מחליד במהירות. הגם שהוא יורה גם כשהוא חלוד.
2. שפתי המחסנית של אם-16 רגישות הרבה יותר משפתי מחסנית של גלילון. גם במחסנית מתכת, ובפרט בפלסטיק (מחסנית פלסטיק של גלילון זה דבר סביר, אגב. של אם-16 - זוועה).
3. בירי אוטומטי הרבה יותר קל לי לייצב גלילון. זה שבאופן עקרוני לא אמורים לירות אוטומט - דבר אחר.
4. ירי מהיר - הגלילון היה 'נופל' חזרה למיקום הבסיסי שלו, האם-16 קופץ. מה זה אומר? אם הייתי מכוון ויורה במהירות 3-5 כדורים בלי לכוון מחדש באמצע, הפיזור בגלילון היה קטן יותר מאשר באם-16. מצד שני, המהירות באם-16 עם אלביט גבוהה הרבה יותר.
5. יש גם כאלה שאוהבים את כוונות הלילה של הגלילון (במידה ולא פירקו אותן כבר מהנשק...).
6. הגלילון בהחלט פחות מדוייק מאם-16. אבל זה לא אומר שאי אפשר להשיג איתו תוצאות טובות בהחלט בירי מהיר.
7. הכוונת של הקלאצ' ידועה בציבור (ויתקן אותי מי שהשתמש בקלאצ') כפחות מדוייקת מכל כוונת של נשק מערבי ממוצע, במיוחד בגלל המרחק בין הכוונת הקדמית לאחורית. למיטב הבנתי היא גם-כן יוצאת מאיפוס בקלות.
8. הגליל הוא לא העתקה של כל הקלאצ'. הוא העתקה של כמה וכמה נשקים...

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-12-2006, 11:20
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
M16

אני לא חושב שיש בעולם נשק בו נקשרו מיתוסים (מופרכים!) יותר מה-M16. האגדות מגיעות עד תחילת שנות השישים...מאז השתנו דברים, כפי שאפשר לתאר. טענות כלפי M16 מזכירות לי את החבר שהודיע לי שאקדחי גלוק לא שווים הרבה כי א"א לדפוק בהם מסמרים...חבר'ה, מסתבר שהנשק הזה (תמיד היה) מתוחכם מידי לעובדי הנשקיות בצה"ל. נכון, הטיפול בו טיפה יותר מורכב ודורש טיפה יותר אחריות מנשק אחר (ואין כמו הגליל כדי להנציח את כל מה שבינוני בחברה שלנו. שאלתם פעם מישהו למה הוא מעדיף גלילון? ב-90% מהמיקרים תשמעו תשובה בסגנון "זה אחלה נשק. לא צריך לנקות ולטפל בו"...וזה אומר הכל). לגבי התבור-הוא אמור להיות מופת של הנדסת אנוש - מרכיב שהוזנח ב-M16 ביחס לתבור, ל- AK47 ובוודאי לעוזי.
ישן 26-12-2006, 11:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

אולי שווה גם להגיד שבm16 המהולל ביו סדרות שלמות בתחילת קליטתו שעשו מעצורים שעלו בחיי חיילים אמריקאים, היו בעיות עם קנים מתעוותים ומכלולים שלא עמדו בעומס הכוחות שהופעלו עליהם.

צריך גם להגיד שכל זה שופר ותוקן תוך כשנתיים וחצי מתחילת קליטת הנשק, אי שם בשנות ה60.

וגם מותר לומר שאפילו היום, יש הבדל מוחשי בין m16 מתוצרת colt (החברה המקורית) לבין הm16 המיוצרים ע"י חברות אחרות (כן, יש יותר משבע חברות שמייצרות את הm16 לדגמיו), וההבדלים הם בעיקר בהתנהגות הקנים לאורך חיי הנשק ותפעול בעומס (ירי ממושך, תגובת הקנה להתחממות ועיוותים, שוב, באזור שורש הקנה אחרי אזור בית הבליעה המעובה). יש גם עניינים של התפתחות עיוותים בבריח (ה"שושנה" ).

נדמה לי שגם שווה ללמוד עד כמה שניתן מדוע האמריקאים השעו או ביטלו את כל תוכניותיהם לנק"ל שיחליף את הm16.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-12-2006, 16:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "את המעשה בהבדלים בין M-16 של חברות שונות לא הכרתי. איך זה קורה? איפה אבטחת האיכות?"

אין לי ידע מספק כדי לנתח, אך את המידע קיבלתי מעמית לעבודה שעוסק מקרוב בעבודה מבצעית עם הכלים וגם בבחינתם ובחינתם שיפורים שונים בהם, בין היתר על רקע ההתעוררות האדירה בארה"ב בנושא שיפורים (modifications) לסדרת הm16 לאור השהייה בעיראק.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-12-2006, 19:21
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

ובתור שריונר אני דווקא מאמין מאוד בגלילון. יש לי בבית עד היום שני ממטבעות של 5 אגורות עם פגיעת קליעי הגלילון שלי. לא הייתי עדין איתו (מכיר מה עושה נבג טנק בתרגולת עלייה מהירה לטנק? במג"ח 7 פשוט זרקנו את הכלי פנימה ואחרי ההתנעה מסדרים אותו שלא יצטודד בנסיעה בשניות שעוברות עד שהמפקד צועק "נהג התקדם".אין מכונה שלא דורשת תחזוקה ונקיון בסיסי, והגלילון בעיני צריך רק להיפטר מבעיית החלודה שלו. (מטלורגיה אני מניח).

ישן 27-12-2006, 08:37
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה לרגב 06

תראה, שנתי לא תנדוד אם אאלץ להילחם עם גלילון, אבל מאחר ויש לא מעט אלטרנטיבות- הנשק הזה הופך ללא רלוונטי. מבחינת מעצורים: הנשק עצמו לא בנוי לתפעול מעצורים. מאחר וה"ריצה" של הקפיץ אלימה מאוד ובעלת עוצמה חזקה ( רוב הגאזים הנפלטים בירי משמשים לדחיפת הקפיץ, בניגוד ל-M16 בו המגמה היא להיעזר בכמות הגאזים המינימאלית לכיווץ הקפיץ, מה שגרם בתחילה ללא מעט מעצורים. בעצם, גם היום...) על-מנת לגרוף את הכדור מתוך מחסנית הברזל בקלות. המשמעות היא במקרה ונוצרת הזנה כפולה-כמעט בלתי אפשרי-עד מסוכן- לחלוץ את התרמילים, בוודאי לא במהירות הדרושה בעת קרב. דברים נוספים: המבנה שכמעט ואינו מאפשר התקנת אמצעים שונים בלי להיזדקק למתאמים מסורבלים, המשקל והרעיון המטופש לצאת מאיפוס בכל פעם שמפרקים את הנשק...
ישן 27-12-2006, 17:19
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

הערה לגבי קלאשניקוב

כוונות מאד אמינות ולא יוצאות מאיפוס.

כשיודעים לעבוד איתן הן מאד מדויקות (נכון של ה מ- 16 יותר)

יש להן עדיפות בירי יישור מקורב.

הערה כללית

יש להפריד בין מעצורי תחמושת למעצורי נשק.

בס"ה נתקלתי המעצורים גם בקלאשניקוב גם בגליל גם ב מ-16 וכן גם בתבור.

השאלה איזה מעצורים ! (בלתי הפיכים זו בעיה קשה = ממחלות הילדות של הגליל) ומה התדירות !

אחת הבעיות הגדולות ב מ-16 היא שינוי תפיסה שלא בוצע !

עברו מעוזי ורומט אפ אנ (דורשי שימון רב בטיפול) ל מ-16 (נשק שנולד לעבוד יבש למעט חורי השימון בבריח)

מישהו הנפיץ 29 כדורים וגרם לבלאי מואץ של מחסניות.

30 כדור - נקודה !
ישן 28-12-2006, 14:17
  ilanb ilanb אינו מחובר  

כאחד שחונך על 29 כדור במחסנית ושמע שהאמריקאים משתמשים במחסנית באופן חד פעמי...........

נכונה לי בביקורי הפתעה - לא לא משתמשים במחסנית כחד פעמית - נקודה !
בשע"ח (לחימה) מקבלים גם בנדולרות עם מלאון וגם מחסניות המכילות 30 כדור ועטופות בניילון.
בעת קרב לא כועסים על חייל שזורק מחסנית בשטח, לזה נועדו המחסניות הנוספות.

הוראות החימוש האמריקאיות והצהליות מורות על 30 כדור במחסנית.
הוראות אמריקאיות מורות על פריקת המחסנית וטעינתה מחדש אחת לשבוע - הנימוק קפיץ צריך לעבוד.
כאשר המחסנית מכילה 30 כדור יש לחבוט בגב המחסנית או ללחוץ עד ששומעים קליק - אחרת לא נגרף כדור ראשון! (אם יש הזנה כפולה שפתי המחסנית פתוחות והיא פסולה)

ואת ההסבר הבא קיבלתי בקולט עצמו לשאלה על בלאי המחסניות.
כאשר המחסניות טעונות עד הסוף לחץ התחמושת כלפי השפתיים הוא הלחץ הנכון והמכסימלי וכך אם מחסנית נופלת או נחבטת יש להניח ששפתיה לא יתעקמו. וכך יקטן הבלאי לקחו לנגד עיני מחסנית חדשה מילאו ב 30 כדור וחבטו את תחתיתה בחוזקה בקרקע - דבר לא אירע. משהוציאו כדור וחזרו על החבטה הכדור העליון הזדקר.

אגב לסמל המחלקה יש מין הורס מחסניות (דומה לפותחן בקבוקים) וכל מחסנית ש"עושה צרות" הוא פוצע באזור החור המיועד לתפס המחסנית והופך לבלתי תקינה טוטאל. לא כמו אצלנו שמחזירים מחסנית בלאי והיא מיד עוברת לבא אחריך בתור (אולי תגידו לי למה?)

היתכן שמקור הרעיון ל 29 הוא מניעת פריקת המחסניות אחת לשבוע ?
את הסיפור הבא אולי יאשש ידידי מיכאל..........
כשהגיעו הפטונים הראשונים עם מיסב סגור היתה הדרישה שני אסוכים אחת לחודש.
קציני החימוש שקראו - אמרו זה לא יתכן והורו על אחת לשבועיים, המפקדים בשטח אמרו לא יעלה על הדעת וקיצרו לשבוע - העיקר לא לעמוד. ובשטח גרזו פעמיים שלש עם כל הלב. ככה נפרצו מיסבים אטומים בזה אחר זה. למה ? כי אנחנו הכי חכמים ! (חכמי חלם כמובן)

מישהו יספר לי :
איך זה שבשדה בוקר קראתי מערך שעור על מ-16 שיוצר בקולט = ביח"ר לצעצועים !
כשהערתי על כך הסתכלו עלי כחייזר - איך אני לא יודע שקולט זה לצעצועים !
נו טוב אם במכס ובמשרד הפנים היו מאשרים את זה ...........אז היו לי הרבה צעצועים.
?????????????????????????

איך בבה"ד 1 כשלצה"ל היה רק מ-16 מסוג A1 כתבו שהוא נועד לדמות בודדת עד 400מ' בזמן שכל ספרי האנגלית החימוש ומקחצ"ר ציינו עד 300מ' ואח"כ הופכים כוונת למטרה מקובצת.
?????????????????????????????

כשעוד היה מה"ד הוציאו מטרות איפוסון (אלו עם ה "ח" המפורסמת) בו הדריכו בגב המטרה כיצד לאפס - אך שומו שמיים המטרה כהה והלהב מטושטש - צריך להיות ההיפך להב כהה (עליו מיקוד העין) ומטרה מעט מטושטשת. 4 חודשים הפכנו עולמות עד שהוצאנו איפוסון משופר, שתיקן את המעוות וגם הראה מקבץ של 5 כדורים (לצורך נפ"מ) ולא 3 . יחד עם המטרה החדשה יצאה הוראה מפורשת בתפוצת נאט"ו לגנוז את הישנה ולהחליפה בחדשה. מס חודשים לאחר מכן כשכבר הייתי אזרח הזמינו הדפסה של מטרות, ומה קיבלו ? כמובן הדפסה חוזרת של המטרה הישנה. למה ?????????????
כי ככה זה בחלם.

כשהוחלט ב 93 על הכנסת A2 לכל המערך (בפועל החל להכנס כ 10 שנים מאוחר יותר) אצו רצו שני קצינים ששמם מתנוסס על מטרת האיפוס להכין מטרה חדשה שבה שינוי גובה הוא 0.9 ס"מ כל נקישה ולא 0.7 (אותה הברגה ללהב רק בהבדל של 4 תחנות במקום 5) .
למרות שהכלים לא נכנסו נותרה המטרה - הגעתי עם גדוד לאימון וקיבלנו הוראה לאפס A1 כ 0.9 ס"מ בהגבהה. כשניסיתי להעמיד את החונך על טעותו ולהסביר לו אותה - הוא החליט שאני לא מבין כלום !
מה לעשות אי אפשר לבלבל מי שיודע הכל עם עובדות.
????????????????????????????

בשלב מוקדם מידי הבנתי שמה שאני יכול לעשות הוא את המכסימום ביחידה שלי או ביחידות שבהן כן מוכנים לשמוע...............................
ומאז אני לא נלחם במערכת. למעט פעם אחת כשחזרו מסיבות רפואיות (משקל אפוד+נשק=שברי מאמץ) מ גליל ל מ-16 הציגו גרף מרשים שהראה התקדמות בקליעה. קמתי והרסתי את החגיגה וטענתי שלשיפור יש קשר ישיר למעבר למ-16, שאנחנו רחוקים מההישג הרצוי שניתן להגיע אליו ושניתקע עם אותן תוצאות לשנים הקרובות אם לא יחול שינוי בתפיסה (שיטת הכשרה יסודית / ע"י מקצוענים/ באוירה תומכת למידה / ללא העדרויות = מרכז הכשרה לקליעה - כמו למשל בי"ס לצניחה) אחרי 3 שנים שוב הציגו גרף תוצאות שלפתי מהתיק את הגרף הישן ואמרתי שאני מבקש סליחה שצדקתי התוצאות אפילו ירדו.

תאמינו לי אם הייתי קחצ"ר הייתי יורה באחד כמוני - מה הוא מפריע לעבוד?
ישן 30-12-2006, 11:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
קולט = בית חרושת לבובות ברבי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "כאחד שחונך על 29 כדור במחסנית..."

ראיתי את ההסבר הזה בסרט לפני שנתיים על היסטוריה של קולט תעשיות נשק בערוץ ההיסטוריה. קוריוז כזה קשה לשכוח:
בתחילת הייצור הסידרתי של ה M-16E1 ב 64' (אם אני לא טועה זה היה כבר אחרי המשלוחים הראשונים לקוראה), חברת קולט הייתה צריכה להוזיל עלויות. אחת הדרכים הייתה להעביר חלק מהייצור לספקי משנה ולהשתמש בחלקים פחות איכותיים. אז את הפלסטיק האיכותי החליפה הבקליט שיוצרה ע"י חברה בשם Mattel Inc שיצרה הרבה מוצרי פלסטיק זולים בזמנו. באמצא שנות השישים אחד המוצרים שלה תפס תאוצה - בובות הברבי.... הבעיה הייתה שהבקליט הייתה מסוג נחות (בזה מטל התמחתה, ייצור סדרתי זול מאוד של מוצרי פלסטיק, לא באיכות).
התוצאה הסופית הייתה שהחייל בשטח קיבל נשק עם בקליט שנשברת ועליה מוטבע השם של חברה שהוא הכיר רק כיצרנית של בובות בארבי....
ומכאן באה ה"אגדה" על זה שהנשק מיוצר ע"י חברות צעצועים.
מתי לאורך הדרך מישהו עשה את "קיצור הדרך" לזה שקולט היא חברת צעצועים, אני ממש לא יודע...

ישן 29-12-2006, 04:31
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בצה"ל רבותי בקבע יושבים אנשים עם ידע לא פחות משלי........ ואף יותר אני היום קצת מרוחק ולא מתחדש.
הם אומרים את אותם דברים כבר שנים.

האופי המחורבן שלי לא איפשר לי להישאר במערכת שקשה להזיז אותה.

אני באמת מוריד את הכובע בפני מי שנשאר.

כל פעם שיש מפקד שרוצה לקדם את הנושא יש לו על מי להשען גם בתוך המערכת.

פעם יצא לי בקורס מכי"ם להעביר שמירה יחד עם צחי הנגבי - אני קיבוצניק והוא בנה של גאולה כהן.
דיברנו אז על מה הוא היה עושה אם היו שולחים אותו לפנות את סבסטיה..........(מה שכמעט קרה ולא קרה בגלל תבונת מפקדים)
אז הוא ענה לי ככה :
יש שני דברים שהם מעבר לכל ויכוח פוליטי.
צה"ל ומדינת ישראל - ואת הגבול הזה אני לא אחצה.
תאמינו קינאתי בו

גם בקולחוז שלי חינכו לשירות מיטבי בצה"ל - אבל תמיד היו בצידה התניות פוליטיות.
(ראו תופעת ההשטמטות של בני קיבוץ אחרי לבנון 82)

לכן גם אחרי שבעטו אותי ממילואים, אם יקראו לי לדגל לעולם לא אסרב.
אין לי ארץ אחרת ואין לי צה"ל אחר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר