לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2006, 17:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תודה על הקישור. מובן כי הפתרון נכון. לסיכום:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי adinax שמתחילה ב "Great minds think alike"

ראשיתה בנבל מעופף שמצא את פטריוטיותו שלא בארץ הולדתו - אל קסאם נולד בסוריה ליד לטקיה . משנשקפה לו סכנה מצד הצרפתים ברח לארץ ישראל ועבד כמורה דת בחיפה. שם ליקט את בני חבורתו. מציאת משלוח הנשק של ההגנה בחביות המלט שימש עילה לאל קסאם למעבר למתקפה. הוא העדיף לפעול במרחב הכפרי ולא בחיפה מתוך הנחה כי יזכה ליכולת תמרון ושת"פ מצד האוכלוסיה המקומית.

שיאה בחיפוש גנבי אשכוליות - הסמל רוזנפלד יצא ממשטרת שאטה יחד עם שני שוטרים ושומר הפרדס בעקבות גנבי אשכוליות מפרדס עין חרוד [גניבה שהייתה מלכודת מכוונת] ואז נורה. רוזנפלד נבחר כמטרה דווקא מאחר והצליח ליצור דו קיום במרחב פיקוחו. בסיומה של עונה ללא גנבות ותיגרות קיים מסיבה בחצר התחנה וזכה לשבחים מהשלטון הבריטי.

ובאח שכול שנפל מיריות - אחיו בן מנחמיה נפל על משמרתו

המשכה סמוך ל'זייד', לא השומר וכן במערה - הבריטים שגילו יוזמה מבורכת בפרשה זו כיתרו את חבורתו של אל קסאם במערה בסמוך לכפר שייך-זייד. בקרב נפל שוטר בריטי בשם מוט ממשטרת נתניה. יתכן והנבל אל קסאם בחר במטרה מעט שגויה מבחינתו שכן גם חלק מהשוטרים הערביים וגם מפקדיהם הבריטיים גילו נאמנות לרוזנפלד וחתרו להשיג מידע אודות המרצחים ומחבואם.

וסופה הזמני ליד הגלידה הקרירה - אל קסאם נקבר בהלוויה המונית בבלאד אל שייך בסמוך לתל חנן של היום. ['גלידת תל חנן']

בסופה הסופי אנו כאן נשאר - ועמנו זכר אותו השוטר.

* לפני מספר שנים הבחין חברי [איש בטחון במקצועו] בספר 'מזכרונותיו של שוטר פלשתינאי' מאת חביב כנען המספר בפרוט על הפרשה. הוא זינק לעבר הספר תמה כיצד לא הכיר ספר המתאר זכרונות של 'שוטר פלשתינאי'. משהבין כי מדובר בתקופה אחרת ובשו"פ אחר הניח את הספר באכזבה. נראה לי כי היה מיטיב ללמוד על התקופה הנוכחית אם היה מתעמק בדברי הימים ההם.

* עדי, אתה יכול אולי להוסיף מידע על רצח הסב והאח השלישי?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 30-12-2006 בשעה 17:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2006, 18:47
צלמית המשתמש של adinax
  adinax adinax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תודה על הקישור. מובן כי הפתרון נכון. לסיכום:"

לא, אני לא יודע יותר ממה שכתבתי, אני חושב שהרוצח נתפס והוצא להורג בעכו.

הייתה לי פעם שיחה עם בנו של משה רוזנפלד והוא סיפר לי את המעשה הבא:
במקום מגוריו חנות ירקות גדולה. בעמדו פעם בתור לקופה, עמדה לפניו אישה זקנה וכאשר הגיע תורה לשלם אמרה לקופאי דרך אגב: "היום כבר אין ירקות כמו פעם בקיבוץ". רוזנפלד פנה אליה ושאל "באיזה קיבוץ היית?" "בתל יוסף" הייתה התשובה.
לא יכול להיות אמר רוזנפלד, אני בן תל יוסף ומעולם לא ראיתי אותך. אה, אמרה הזקנה, זה היה מזמן בשנת 35, נרצח שם שוטר ונשארה אישה עם תינוק, אני הייתי אז אחות צעירה בבית החולים בעפולה, ושלחו אותי לתל יוסף לטפל בילד. גברת, אמר לה רוזנפלד "אני הילד".

נערך לאחרונה ע"י adinax בתאריך 30-12-2006 בשעה 18:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר