לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2006, 12:02
  shaboo shaboo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.06
שאלה בקשר לועדה רפואית

יש לי כרגע פרופיל 97 + שני סעיפים, למשקפיים ולכוויות קור. הכוויות קור זה משהו די שולי ואני יכול לתפקד 90% איתם, חשוב גם להזכיר שהן מופיעות אך ורק בחורף בין ינואר לאמצע מרץ.

אמא שלי מתנגדת לזה שאני אלך ליחידה קרבית ולכן צירפה מכתב מראומטולוג שיש לי כוויות קור ושיש להוריד לי פרופיל (כשהלכתי לגיבוש צנחנים). סיפור ארוך ובאמת לא רלוונטי, העיקר הוא שנפסלתי רפואית.

בכל אופן, התקשרו אליי היום ואמרו לי שנקבע לי פגישה עם הועדה הרפואית בלשכת הגיוס ושאני צריך להביא את המכתב הזה. אני רוצה לשמור את הפרופיל הקרבי ולהתגייס ליחידה קרבית. השאלה שלי היא קודם כל מה זה בדיוק הועדה הזאת? מול מי אני מדבר? מומחים באיזה תחום? אני מדבר עם הרבה רופאים או אחד? הם סימפטיים לכאלה שרוצים ללכת ליחידות קרביות או לא? הם מוותרים או שהם עקשנים?

אני רוצה להגיד להם את האמת, שזה משהו שולי מאוד, ושהצבא מודע לכוויות הקור. שהמומחה ממליץ להוריד את כוויות הקור רק בגלל לחץ של אמא שלי ושהכוויות קור שלי לא שונות מכוויות קור של מישהו אחר שלא בא עם מכתב מראומטולוג. האם באמת יש לי סיכוי להתווכח איתם? אם אני באמת לא אוותר (לשם שינוי), גם אם הם יצעקו עליי, האם יש לי סיכוי להגיד את האמת ולצאת עם פרופיל 97 או 82 לפחות?

או שאני אאלץ לשקר קצת, שקר לבן, ולהגיד שהכוויות קור נעלמו לי. שימו לב שהפגישה הזאת ב10 לינואר ונכון לעכשיו אין לי בכלל כוויות קור למרות שבד"כ כן יש לי בתאריך הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2006, 13:55
  shaboo shaboo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.06
אוקיי אז...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "אני זוכר את הבעיה שלך מאשכול..."

למה הם בכלל עושים ועדה בשביל זה? הרי יש להם את המכתב, מה הם רוצים ממני? מה יש בועדה כזאת? האם הם בודקים אותי רפואית? אני כבר הכנתי מערך של ויכוח איתם
1. הצבא יודע שיש לי כוויות קור ושלי לא שונות משל מישהו אחר שאין לו אישור מראומטולוג. יחס שיוויוני במדינה דמוקרטית, לא? אם הצבא מתייחס לכוויות קור כסעיף, מדוע להוריד פרופיל רק אם יש אישור רפואי? זה אבסורד ולא הוגן בשבילי ובשביל כל האחרים.
2. אמצע ינואר, אין לי כוויות קור עדיין, אינדיקטור לחומרת הכוויות הקור וליכולת שלי להתנהל איתם.
3. אני רוצה להתגייס ליחידה קרבית, ובהתחשב ב"בעיה הרפואית" שיש לי, אני אפילו מוכן להתנחם ביחידה לא "מובחרת", כלומר גולני, גבעתי וכו'. אני בשום פנים ואופן לא רוצה למיין דפים למשך שלוש שנות שירות, ואני מעדיף אפילו לא להתגייס בכלל.
4. דעת המומחה עצמה היא לא דעה אובייקטיבית. המומחה לא מכיר אותי, הוא לא רופא משפחה, ולכן הוא לא מכיר את חומרת כוויות הקור (ועל כן על הצבא להתייחס אליהם כפי שהוא מתייחס לכל שאר כוויות הקור), הדעה עצמה נכתבה לאחר שאימי הפעילה לחצים על הרופא. הרופא ידע מהי מטרת המכתב הזה ולכן פעל בתמים כדי לעזור לנו, כלומר הרופא עצמו פעל ע"פ אינטרסטים.

אם הם בכל זאת לא יסכימו ויגידו שיש להם פה דעת מומחה והם חייבים לפעול על פיה אז אני שוב אצביע על כמה כל זה אבסורד. המכתב כבר בידם, מה מטרת כל ה"ועדה" הזאת אם אני לא יכול לשנות כלום? הם מוזמנים לבדוק אותי רפואית אבל אם כל העניין פה הוא לפעול ע"פ המכתב, למה הם בכלל זימנו אותי והעירו אותי בבוקר.

כל זה בהנחה שהם בכלל יתנו לי לדבר.
ישן 31-12-2006, 14:23
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
קודם כל...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shaboo שמתחילה ב "אוקיי אז..."

מצורת כתיבתך עולה כאילו האשמים בסיפור הם הרופאים בועדה ולא אתה ואימא שלך שהחוסר תיאום ביניכם גרם לכל התסבוכת הזו. בועדה הרפואית יושבים אנשים רציניים שטיפול בבעיות וויכוחים משפחתיים זה ממש לא בראש שלהם.

1. כמו בכל דבר אחר לכוויות קור יש דרגות שונות. יש אנשים שאצלם זה בקטנה והצבא לא מוריד פרופיל ויש אנשים שאצלם זה חמור ומונע מהם תפקוד. עכשיו במכתב שבידך כתוב שאתה מהסוג השני. בעיות רפואיות זה לא עסק של שחור ולבן.

2. הצג את זה כטיעון כשתשפוך את הסיפור שלך בפניהם.

3. גם את זה תגיד להם, כמה אתה רוצה להתגייס לקרבי ורצוי גם שתבוא עם יחידה ספציפית עליה אתה חולם.

4. שוב... הרופאים בועדה הם אנשים רציניים שאוהבים שמתייחסים אליהם ברצינות, אם הבאת להם טופס מרופא שעוסק ספציפית לגביך... סימן שהטופס הוא נכון. הם לא בדיוק אשמים שבמקרה שלך אימא שלך קימבנה את הטופס מרופא שבאמת רצה לעזור לה.

הועדה הרפואית פועלת כך שלפני שהם מכניסים שינויים כלשהם בפרופיל, הם צריכים לעשות זאת בנוכחות האדם שלו זה נעשה ותוך היוועצות עימו.

עצות אחרונות לי אלייך... אל תלך לועדה עם מצב רוח קרבי לתקוף את הרופאים... הם לא אשמים ואתה רק תהרוס לעצמך.
תבוא עם נאום מוכן מראש לגבי כל האמת מאחורי הסיפור תוך מתן נימוקים כמו זה שכתבת שעכשיו חורף ואין עלייך שום סימנים של כוויות קור וכו'. תהיה מנומס עם הרופאים ותבקש מהם שיעזרו לך פה- או בכך שהם לא יתייחסו אל הטופס ויתנו לך להחליט מה לעשות איתו, או שבמקרה אחר הם יתנו לך הזדמנות להביא טופס שני מרופא מומחה שיסתור לחלוטין את הטופס הראשון.

בהצלחה! ותעדכן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר