לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2011, 13:05
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מתוך אתר יד לשריון - קורס מאסטר גאנר

3 באפריל 2011: מאסטר גאנר: יריית הפתיחה
קורס חדש וייחודי יוצא לדרך בחיל השריון: ה"מאסטר גאנר" - קורס שיכשיר מפקדי טנקים להיות "מומחי תותחנים" ביחידות סדירות וביחידות מילואים. "המטרה היא שאחוזי הפגיעה והמקצועיות יעלו", מסביר רמ"ד תותחנות בחיל.

דניאלה בוקור (מאתר צה"ל, 2 באפריל 2011)

קורס חדש בחיל השריון, "המאסטר גאנר", יחל לפעול בחודשים הקרובים במחנה ג'וליס ובשיזפון. הקורס שיתקיים אחת לשנה ויימשך כשבועיים, יסמיך עשרות מט"קים (מפקדי טנק) עם ותק של שני מחזורי פיקוד לפחות, להיות מוקדי ידע גדודיים בתחום התותחנות, והוא יופעל על ידי מדור התותחנות הסדיר ואנשי תח"ש במילואים.
השם "מאסטר גאנר" אומנם מצלצל כמו שם של משחק מחשב, אולם מדובר בבייבי החדש של תחום התותחנות בחיל השריון. השבועיים בהם יתקיים הקורס יתחילו בלימודים תיאורטיים בג'וליס, וימשיכו בשבוע עוקב בשיזפון, אשר יבחן את הכישורים הפרקטיים של המשתתפים. בעוד בשיעורים התיאורטיים יקבלו המט"קים מבוא ובו תכנים בסיסיים כגון בליסטיקה, תחמושת, תורת תותחנות, טכניקות ירי, בקרת אש, אימון תותחן בסיסי, מיגון ועוד, השבוע המעשי יבדוק את ניצול הידע בפועל, בדגש על טכניקות חירום ומצבי קיצון - דגש שלא תורגל בדרך כלל באימונים הסדירים.
"עד היום לא היה מישהו שריכז בצורה דומה את הידע בתחום התותחנות בגדודים השונים", הסביר רמ"ד תותחנות, רס"ן זהר כהן. "לא היה 'מומחה תותחנים'. היו לומדים את הנושא בהכשרה וזורעים עוד ניסיון תוך כדי אימון התותחן, לא היה אדם בעל סמכות על הנושא".
"המטרה, בסופו של דבר, היא שהתותחנות תהווה עיסוק מרכזי יותר בתחום השריון, ושבזכות כך יעלו אחוזי הפגיעה והדיוק בחיל, ושהמקצועיות שלו תעלה", הוסיף.
בוגר הקורס יהיה בעצם מעין שלוחה של מדור התותחנות בכוחות הסדירים. "הוא יהיה, במידת מה, הזרוע שלי שתדע מה קורה ברמה הפרטנית ביותר בתחום התותחנות בכוחות הסדיר והמילואים", ציין רס"ן כהן. מלבד זאת, יהווה המט"ק אבן דרך בהעלאת רמת המקצועיות בתחום התותחנות גם בקרב המפקדים והחיילים בפלוגה.

http://www.yadlashiryon.com/show_it...2619&itemType=0
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2011, 14:06
  יוחנן יוחנן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
דגש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "מתוך אתר יד לשריון - קורס מאסטר גאנר"

קורס מאסטר גאנר אינו לוקח מט"ק מגדוד והופך אותו לאחראי מלנ"גים, מה שנקרא בחלק מהמקומות "משה"ד גדוד", הקורס לוקח מט"ק מפלוגה בכל החיל ונותן להם ידע רב בכל נושא התותחנות (כלל הנושאים רשומים בכתבה). תפקידו של המט"ק, שלדעתי נכון שיהיה המשה"ד הפלוגתי או מט"ק ג'/ד' (מט"ק ותיק ומנוסה ובעל יכולת להשפיע על מט"קים אחרים בפלוגה) יהיה להעלות את רמת התותחנות בפלוגה אם ע"י העברת שיעורים, חניכת מט"קים וקצינים בפלוגה, חניכת התותחנים והפצת הקביעות המעודכנות שמוציא מדור תותחנות (ויש כאלה...). זהו תפקיד משמעותי מאוד ולדעתי מ"פ (בדחיפה של המג"דים) שיתמוך ויגבה את "המאסטר גאנר" שלו יעלה את רמת התותחנות בפלוגה שלו.
ישן 20-04-2011, 04:31
  DeddyZ DeddyZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "DeddyZ, אפשר לשאול מה הניסיון..."

יש תפקיד כזה בחטיבה 7, אני חושב שהמטק הזה גם יצא לקורס של שבועיים בביסלש אבל בזה אני לא בטוח, מה שאני כן בטוח זה שהרבה הוא לא עשה אחרי שהוא יצא מהפלוגה להיות "מאסטר גאנר" (שם יפה לסמבץ שאחראי גם על מלנגים)

תראה אם זה יקחו את זה באמת ברצינות זה יכול להיות אחלה, אבל מצה"ל שאני מכיר אני לא מצפה ליותר מידי בדברים כאלה.. יכול להיות שאני סתם פסימי, אני מקווה שאתם צודקים ושהצפקיד הזה יהיה משמעותי ולא מה שעשו מזה בחטיבה 7 כשבנג'ו הכניס אץ התפקיד הזה לחטיבה.

איך שאני רואה את מה שיקרה בזה שהתפקיד הזה יהיה סתם עוד משהו יפה שיהיה אפשר להגיד "עשינו" בדיוק כמו מסדר מח"ט על טנקים שבמקום לגרום לטנקים לעבוד גורמים להם להיות יפים, בדיוק כמו עשרות דברים אחרים שחיילים בשירות שבמקום לעשות אותם הכי טוב שאפשר עושים אותם ככה שיראה הכי טוב שאפשר (וכשאני אומר חיילים, אני ממש לא מתכוון חפשים - קצינים בכלל לא חפים מפשע בקטע הזה להפך לרוב הם אלה שמובילים את ההתעסקות הזה באיך לעשות את הדבר שנראה כאילו עשית ודווקא חיילים ותיקים במקרים רבים מנסים כן לעשות גם את העבודה ולא רק את היופי)
ישן 20-04-2011, 08:32
  יוחנן יוחנן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DeddyZ שמתחילה ב "יש תפקיד כזה בחטיבה 7, אני..."

ת'שמע, אתה ממשיך להגיד את השטויות שלך.
אתה נשמע כמו אחד שפשוט מחפש להתמרמר על הצבא, כנראה לא היה לך הכי טוב בשירות, אולי גם רבת עם הקצין שלך - אתה נשמע כמו איזה חפ"ש סוג ד' שיושב בפינת עישון בפלוגה וכל היום מקלל ומתמרמר על הקצינים בפלוגה!!

אין קשר בין המט"ק, שאתה לא מפסיק לתת אותו כדוגמא, מחטיבה 7 לבין כל המט"קים שיצאו לקורס הזה!
אצלכם היה זה מט"ק 1 מכל החטיבה ולכן יכלו לעשות ממנו איזה מט"ק מלנ"גים חטיבתי, במקרה של הקורס הזה מדובר על מט"ק מכל פלוגה בכל חיל שריון - אתה באמת חושב שאת כל המט"קים האלה ישימו בגדודים/חטיבות והם יהיו מט"קי מלנ"גים??
תעשה טובה, אם אתה לא מבין תפסיק לדבר שטויות. תמצא נושא אחר להתמרמר עליו, בטוח תמצא משהו - אתה נראה טוב מאוד בזה!
ישן 20-04-2011, 13:29
  DeddyZ DeddyZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "ת'שמע, אתה ממשיך להגיד את..."

אתם באמת שלא מכיר אותי, האמת היא שמאוד נהניתי מהצבא, הערכתי חלק גדול מהקצינים שלי, ניסתי תמיד לתת מעצמי הכי הרבה שאני יכול ואני לא מעשן

אבל רק דבר אחד, זה היה מטק בגדוד, לא בחטיבה, דבר שני יכול להיות שבאמת הפעם יעשו את זה יותר טוב, אני באמת מקווה שזה יהיה ככה, אני פסימי קצת בנוגע לזה, אבל באמת יכול להיות שיעשו את זה כמו שצריך הפעם, כל מה שצריך בשביל שזה יעבוד כמו שצריך זה שמישהו ירצה לעשות את העבודה קצת מעבר לסימון וי, יש הרבה קצינים וחיילים כאלה בצהל, אבל יש הרבה מאוד כאלה שרק הסימון וי חשוב להם, המפקדים האלה והמ"פים והמג"דים שלהם הם אלה שיכריעו בסופו של דבר את האופי של התפקיד הזה לא הרמ"ד תותחתנות ולא הדובר של הקשנ"ר.

בקיצור - זה יכול להיות פתרון מצויין וזה יכול להיגמר באחלה הודעה לעיתונות, נצתרך לחכות שיגמר הקורס הראשון כדי לראות איך יהיה, והלוואי ואתה צודק.

ועכשיו באמת בוא נפסיק לדון בזה,אנחנו טוחנים כאן מים ומדברים הרבה באוויר ונותנים הרבה השערות שלא מבוססות על יותר מידי.
ישן 10-07-2020, 23:15
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
עשור לקורס שהופך לוחם שריון ל"מאסטר גאנר"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "מתוך אתר יד לשריון - קורס מאסטר גאנר"

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...90%D7%A0%D7%A8/

הקורס שמתקיים בימים אלו בפעם העשירית בשיזפון ממשיך להתחדש. באמצעות תוכן ייעודי שנכלל לראשונה ותרגילים מאתגרים, הופכים מט"קים ותותחנים מצטיינים למאסטר גאנרים אמיתיים, כאלה שדואגים שכל כדור שנורה - יפגע במדויק במטרה

כך תהפכו ל"מאסטר גאנר" בתוך שבועיים

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...90%D7%A0%D7%A8/

הכירו את המאסטר גאנרים החדשים של חיל השריון - 50 מפקדי טנקים ותותחנים מצטיינים מכלל הפלוגות, שסיימו קורס מיוחד שהפך אותם למומחי תוכן בכל הקשור לירי בטנק. רגע לפני שהם חוזרים לחטיבות ומעבירים הלאה את הידע המקצועי שצברו, הנה כל מה שצריך לדעת על אחד הקורסים המדויקים בזרוע היבשה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר