לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2008, 07:59
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "עדיין לא מובן לי מדוע נדרש מטוס מאוייש ולא מל"ט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
הקצין אמר בכתבה שהצופית מפעילה מטעד גדול שלא נישא ע"י מזל"ט ויש לה מהירות גבוהה - יש מל"טים (מחץ ואחרים) שיכולים (להבנתי) לשאת מטעד לא פחות מהצופית. לגבי המהירות - כל עזה כמה ק"מ ספורים (ותצפית רואה מרחוק), לשם מה נדרשת מהירות גבוהה במיוחד?

למה לסכן אנשי צוות? (נמסר קודם ב YNET שמסוק נפגע מכדור מעל עזה...)

דעה אישית שלי, אחרי כל הטכנולוגיה, גודל , מהירות וכ"ד עדיין צריך human touch ברגע האמת/בשטח
משהו שאולי בעתיד ישתנה עם תפעול כטבמי"ם.
בנוסף לא ניראה לי שאוירון אחד על ציודו ויכולתיו יכול להיות מוחלף ע"י כטב"ם בודד וזן מסויים - לפחות בשלב זה.

רק השארה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2008, 02:14
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
מבולבל אינני יודע מה מאחורי מבול החשיפות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "פעילות טייסת 100באזור עזה - כתבה מחדשות ערוץ 2"

אך בי זה מעורר דווקא התפעלות איך:
  • בליל אירגונים די קטנים, כ"א מושך לכיוון פחות או יותר שונה
  • עם הרבא כסף, אך כוח אדם (לרוב) לא איכותי.
  • עם עורקי הספקה ארוכים סבוכים ומסוכנים.
  • משטח מוגבל ביותר! כולה כמה עשרות ק"מר וידוע מראש.
כנגד:
  • צבא הרבא יותר גדול.
  • בעל אמצעים (יחסית) לא מוגבלים. טכנולוגיה מעל לכל דמיון.
  • כח אדם, בגדול, יותר איכותי והרבא יותר מאומן.
ממשיך להצליח להרים לנו יום יום אצבע משולשת ולשגר עשרות רקטות בכל עת וככל העולה על רוחו.

ימח שמם! אני אינני אף חשוד בשמולניות, אך בי זה מעורר לא מעט הערכה, על המוטיבציה המגשרת ומפצת על הבדל תהומי באמצעים.
אף עצם הפעלת אמצעים כה משוכללים, אנשים כה מקצועיים כנגדם, מבלי לדבר על התוצאות החלקיות ביותר, הוא ציון לשבח לנבלים. אני במקום צה"ל הייתי שומר את הפעלתם בסוד רק מן הבושה נגד מי הם מופעלים ועם אלו תוצאות. לכך יפה השתיקה!
וה-ח-ז-ב-ל-ה על אחת כמה וכמה יכל לנחור בשקט ושלווה.

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 16-03-2008 בשעה 02:16.
ישן 16-03-2008, 10:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "אינני יודע מה מאחורי מבול החשיפות"

אתה לא יכול להשוות בין הצדדים, מכיוון שהם אמנם נלחמים באותו תא שטח, אבל המשימות שלהם שונות לחלוטין.
לא מזמן ynet ציטטו מישהו מהחיזבאללה שטען שהם ניצחו בסבב האחרון בעזה כי הם לא הפסיקו לירות עלינו.
המטרה שלהם מוגדרת כ"יצירת מגע עם האויב". ככזו, כל עוד אדם אחד מסוגל לזרוק אבן או לצייר גראפיטי, הם עומדים במטרות שלהם, הם "מנצחים".
הם הורידו ציפיות למינימום אפשרי, וכל מה שהם יצליחו לעשות, כולל ירי באוויר מטווח 2 קילומטר עם קלאצ', מהווה הצלחה.
צה"ל אמור "להביא שקט לתושבי הדרום". איך אתה עושה את זה?
כל עוד יש אדם אחד שמסוגל להגיע עם נשק אישי (גם רובה אוויר) לגדר ולירות על המושבניקים, אתה לא עומד במשימותיך, שלא לדבר על פצמ"רים ופיגועים שיוצאים מהרצועה.
הפתרון הצבאי היחיד הוא להטיל מצור מלא על עזה (מנהרות) ולחכות עד שתגמר להם התחמושת, או להרוג עד האחרון כל אדם שמסוגל לשאת נשק (כולל ילדים בני 12).
אני מקווה שאתה מסכים איתי ששניהם לא פתרונות ישימים.

השימוש באלימות ממוסדת (צבא) הוא רק אמצעי אחד מכלל האמצעים הקיימים בידיו של המדינאי.
הוא טוב ליצירת תנאי פתיחה טובים לאמצעים האחרים,
אבל לא כתחליף להם.

ישן 16-03-2008, 20:53
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

מבולבל אבל, אבל, אבל, השורה התחתונה מדברת...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה לא יכול להשוות בין..."

אין ויכוח על הבדלי המשימות,
אין ויכוח על הרציונליות, הקשר למציאות ואמיתות הטענות, או חיסרון אחת או יותר מהן. הדמיון הערבי מפצה על כולם.

תחלס, עבורם, זה ע-ו-ב-ד!

לא רק שהם לא נשברים, אלה לא נראה שיש סיכוי לשבור אותם. בכל רגע שהם נלחצים באמת, הם שוב ושוב שולפים את "נשק" ה "אסון האומניטרי!" ואנחנו, המצרים וארה"ב ממהרים לסוג, להפסיק ולפתוח את השערים.

מזון למחשבה: המצרים הסכימו לדבר על שלום, רק לאחר שהם "ניצחו" אותנו. שוב המציאות והאמת המזרחית. אנחנו לא הכחשנו ונהנים מן התוצאות עד היום. רק חבל שלפלסתינים עדיין לא נולד הסאדת שלהם...

ישן 16-03-2008, 22:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "אבל, אבל, אבל, השורה התחתונה מדברת..."

אני מתקשה להבין את הנקודה.

עצם העובדה שהם יעילים בתעמולה לא אומרת שלא ניתן לנצח אותם.
מול דרום אפריקה (בעידן האפרטהייד, כאשר היא הייתה מדינה מצורעת גם באירופה) ב"מלחמת הגבולות" עמדו מערכי התעמולה של קובה וברה"מ. דרא"פ ניצחה גם את מלחמת הגרילה וגם את מלחמת התעמולה.

בשורה התחתונה כמעט כל אדם מונע ע"י שיקולים של עלות ותועלת. גם פסיכופט, אדם בעל הפרעה אנטי-סוציאלתי או דיס-סוציאלית מונע ע"י אותם שיקולים, פשוט ה"סבל" שהוא חווה מאי סיפוק יצר האלימות שלו מספיק גבוה ע"מ שהוא יבחר בסיפוק היצר למרות תג המחיר.
נדירים האנשים שאין להם יכולת שכלית להבין את הקשר בין סיבה ותוצאה.
תפגע בהם מספיק חזק הם ישברו, תעלה את תג המחיר לרמה בלתי נסבלת הם יכנעו.

גם יפן האמפריאלית, בה כניעה גררה בושה קשה יותר ממוות, אומה שקידשה את ההתאבדות הטקסית, שהוציאה מתוכה את טייסי הקאמיקזה, לאחר ששילמה מחיר מספיק כבד (הירושימה ונגאסקי) נכנעה ע"פ כל תנאי הטקס.

ברגע שתג המחיר שנגבה מהם יעבור את סף הכאב אותו הם מוכנים לשאת, הם ישברו, כמו כל אדם/ארגון/עם אחר.
השאלה היא האם אנחנו מוכנים לגבות תג מחיר כזה, לאור ההשלכות הצפויות של גביה זו.
האם אנחנו מוכנים להקים מחנות ריכוז כמו בריטניה במלחמות הבורים ובמצב החירום המלאי?
האם אנחנו מוכנים להפוך הוצאות להורג סיטונאיות של סייענים ואונס פומבי לנשק כמו פרו כשנלחמה נגד "הנתיב הזוהר"?
האם אנחנו מוכנים לדרוס אזרחים עם טנקים כמו סין בטיבט?
האם אנחנו מוכנים לגייס "ציידי ראשים" שיחצו את הגבול ויעשו בשבילנו את העבודה כמו דרא"פ במלחמת הגבולות?
האם אנחנו מוכנים לשרוף כפרים שלמים רק בגלל שהאזרחים שגרים בהם שייכים לאותם שבטים כמו המחבלים, כמו שקמבודיה עושה?

על שלטון והיחס האנושי בסין, קמבודיה ופרו אני לא חושב שאני צריך להרחיב, וגם לא על דרא"פ בתקופת האפרטהייד. אחרי שהבריטים המציאו את מחנות הריכוז, גם ראינו שכלול יעיל של אותה שיטה במרכז אירופה.

ההשלכות של גביית תג המחיר גבוהות מאוד.

קיימות אופציות אחרות:
פשרה פוליטית, כמו הבריטים באירלנד בתחילת המאה או בקפריסין ב1950 או ההסכם בין הפלגים השונים במלחמת האזרחים באנגולה.
הטמעה כמו המורמונים בארה"ב לאחר "מלחמות המורמונים" (מלחמות יוטה ואילינוי), תאילנד במלחמה נגד "המפלגה הקומוניסטית התאית", הטופאמארוס באורוגוואי או מלחמת האזרחים באל-סלבדור.
או ספיגה כמו הספרדים בחבל הבסקים ואינדונזיה במזרח טימור עד היום.

כיום דרך אגב ישנם גם פתרונות ביניים שלא היו קיימים לפני כן.
דוגמא לאחד שאני חושב שיכול להיות יעיל, הוא שימוש בשיטת הפעולה של הבריטים במלאיה ומלחמות הבורים, אבל את מחנות הריכוז להקים בשטחנו ע"י הצלב האדום ובסיקור תקשורתי מלא. אחד אחרי השני לפנות את האזרחים למחנות של הצלב האדום, עד שלא נשאר שם אדם אחד, טרנספר מלא, ניקוי השטח מאמל"ח ותחמושת, אטימת כל המנהרות ורק אז החזרת האוכלוסיה בצורה מסודרת לעזה. זה יקנה לנו מספר שנים טובות של שקט, אבל יהיה מאוד יקר בתחזוק המערך הזה.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 16-03-2008 בשעה 22:47.
ישן 21-03-2008, 21:24
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני מתקשה להבין את..."

אני מבין בהחלט את הטענות נגד הגישה שאתה מציג כאן.

אם המדיניות בצד שלנו מכתיבה מגבלות בהפעלת הכח, על הגוף המבצע להמציא דפ"אות שיעמדו במגבלות הרמה הממונה, וישיגו תוצאות.
לדוגמה- האם מישהו כבר בדק את האפשרות לשים תותח 30 מ"מ על כלי אוירי שיירה פגזים זולים וטפשים למטרת נקודה שתצפית כלשהי מאתרת?
מי אמר שחייבים לפגוע במטרת נקודה רק עם חימוש שעולה כמו מיגונית בשדרות?

ולעניין "הגדרות הנצחון"- אם ארגון צבאי קטן וחצי מאולתר (אך גם חצי מקצועי) יורה באמת רקטות אמיתיות שמתפוצצות באמת בישובים שלנו, סביר שזה ייצור הפרעה אמיתית לחיים של התושבים.
למה אנחנו האזרחים, חברי בית המחוקקים (שליחינו), חברי הממשלה (אלה שנבחרו להוציא לפועל את תקוות רוב המצביעים בבחירות) ומפקדי הצבא (הגוף שאמור להוציא לפועל את הרעיון שמאחורי תפישת המדינה- הבטחת יכולת אזרחיה לנהל את חייהם כרצון הרוב) לא משתוללים עד שיפסיקו ההתפוצצויות האמיתיות האלה?

אם כל מה שיישאר מפעילות הארגונים של האויב הוא ירי באויר של איש עם מקלע ביד, באמת שאין לי בעיה אם הוא מפרסם באל-מנאר שהוא ניצח.
כל עוד הרקטות באמת נופלות בצד שלנו של הגדר, משחקי ההגדרות רק שמים לנו רגליים.

אנקדוטה אחרונה- פעם, באחד המקרים הרבים בהם בא כוח של גויים להציק לישראלים בארצם, ארגן גדעון בן יואש 300 איש עם כדים לפידים וגם חרבות וזיין למדיינים את הצורה.
מן המפורסמות הוא שגדעון לא פשוט קם ועשה את זה, אלא היה ספקן וחששן לא קטן. עד כדי כך שהעז ודרש מאלוהים עצמו לעשות לו תצוגת תכלית פעמיים!!

כל זה כדי להראות שבסוף, אם אחרי התלבטויות וספקות והיסוסים ובדיקות אתה נכנס לפעולה משמעותית, סדורה, נחושה והחלטית, יש בהחלט למה לצפות.

בכדי לא לסטות לפוליטיקה, אסיים בפניה נרגשת לדרג המבצע- מפקדים יקרים, אנא אמצו ראשיכם והביאו דפ"אות נוספות לכוחותינו על מנת שנשיג את המטרה- הסרת האיומים הצבאיים על חיי אזרחי ישראל, על מנת לאפשר להם לחיות את חייהם כסדרם. נדמה לי שניסוח כזה אפילו עומד באמות המידה הצבאיות להגדרת מטרות לפעולה צבאית.

חג פורים שמח.
(בואו לא נשכח מה חוגגים בעצם בפורים, גם אז נדרשה תחבולה על מנת לנצח)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 16-03-2008, 20:37
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה תגובה כללית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "פעילות טייסת 100באזור עזה - כתבה מחדשות ערוץ 2"

הכתבה:

סחטיין על דבורי שהצליח לקבל אישור לכתבה שכזו (זוכרים את הכתבה שלו על ה"רואה יורה"?). צריך לזכור שגם בצה"ל מעוניינים להציג יכולות שכאלו ולכן הם משתפים פעולה ברצון ועוזרים עם הצנזורה.
אני מקווה שהיה מספיק שכל להסתיר את מה שדורש הסתרה.
עם זאת, אני יכול לראות בכתבה מספר קטן של דברים שהייתי מעדיף שלא יחשפו.

לגבי שימוש במטוס מאוייש ולא במל"ט, כמובן שנאמרו פה הרבה דברים נכונים. אני רוצה להוסיף את נתון מהירות הטיסה מהשדה במרכז הרץ ממנו ממריאה הפלטפורמה ועד לרגע שהיא מסוגלת לספק חוזי לאחור. לכטב"ם זה עדיין לוקח יותר זמן.

באשר לשם יהוא - היה גם תא"ל בצה"ל שנושא את אותו השם: תא"ל יהוא אבן-זהב שהקים ופיקד על יחידת לוטם (היחידה שנושאת את השם של הבת שלו, אגב).

ישן 21-03-2008, 22:50
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
"מומחי איסוף וניתוח" בני 18 ו-19 צוחקים מדחקות של הכתב... בטח אחמד רועד כולו מפחד...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי #roy# שמתחילה ב "פרק שני שודר עכשיו בטלוויזיה. מרתק ומפעם אני חייב לומר.."

לארה"ב יש 30 לווינים כל אחד "בגודל של אוטובוס" עם מצלמות שיודעות לזהות את הסדר של המולקולות בדם של הש"ג בבושהר, אז מהלווין הציוני הפצלוח הבודד שלנו "בגודל של מקרר" האיראנים יפחדו?... בארה"ב ב NSA, ב CIA ובפנטגון עובדים מנתחים מומחים אקדמאים עם 30 שנות ניסיון, אצלנו ילדה בת 20 עם ברזלים על כתפיים מעבירה "קורס לוויינים" לילדי דחקות וצחוקים בני 19 כאילו מדובר בכלל בקורס רשג"דים בצופים ולא בבטחון לאומי של מדינת ישראל... ועוד מתגאים בזה ב PRIME TIME... חברה, אם אני הייתי אחמדינג'אד, אחרי הכתבה הזאת אני הייתי ישן עוד יותר טוב מאשר שלשום... איזה ישן, חורפ כמו דוב קוטב... העיקר שאפשר "לזהות את כבל העגינה"... פשש... איך באמת היינו גוברים על החיזבאללה בעייתא א-שהב ובמרון א-ראס ב 2006 בצורה כל כך מעוררת התפעלות ללא המידע היקר מפז הזה על כבל העגינה פשוט איך...

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 21-03-2008 בשעה 22:55.
ישן 21-03-2008, 23:22
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב ""מומחי איסוף וניתוח" בני 18 ו-19 צוחקים מדחקות של הכתב... בטח אחמד רועד כולו מפחד..."

עצוב שזה מצחיק ומצחיק שזה עצוב.

הפכנו את היכולת לאלתר במינימום לדגל, ועכשיו אפילו כשאפשר להתרומם אל מעל למינימום, מי יודע איך לעשות את זה?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 16-10-2015, 02:15
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

מצער ומאכזב מאוד
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "מערך החוזי לוקח חלק במאמץ ללחימה בטרור"

עם כל השיפורים בפלטפורמות, מתעדים ושיטות הפעלתם
עדיין לא תחליפיים למאויישים!?
עדיין יש לסכן אנשים!
את העיתמים למניהם, אפשר להבין, לפחות לעת עתה... טווחי הפעלה וכמות מטרות...
אך כאן אצלנו מעל לראש! למה? אם זה כדי לספק תעסוקה ולתרגל טייסת המובטלת בשגרה, בסדר (אולי) אך אני מאוד מקווה, שלא כי אין לה תחליף למשימות הנוכחיות.
האם כך גם בצבאות אחרים?
לכאורה זה היה צריך הרחק מאחורינו: אותם האנשים היו צריכים לבצעה את אותן המשימות (לפחות) בפחות מאמץ, ולהפיק תוצאות טובות יותר, מהר יותר וללא כל נטילת סיכון, ...מן הקרון בבסיס

ישן 17-10-2015, 04:42
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "יש הסברים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
חלקם ,אני מניח, ישארו מסווגים.
את זה אני קונה, איך אפשר לא...

הסבר אחד ניתן בעבר בבטאון ח"א - מטוסים מאויישים עדיין יותר מהירים. מאחר ואי אפשר להחזיק לאורך זמן כטב"מים 24 שעות מעל כל איזורי העימות,
אי אפשר להחזיק לאורך זמן כטב"מים 24 שעות מעל כל איזורי העימות??
1) במקרה זה "כל איזורי העימות" הם פחות או יותר, יהודה ושומרון...
2) אז המאוישים זה רק כדי לתת לכטב"מים לישון בלילה? לא, לא קונה, כמה שעות טיסה של כטב"מים שווה אחת של מאויש... רק ואך ורק ביצועים שאי אפשר לקבל מכטב"מים ישכנעו, ואני תקווה שכאלו אין.

יש מצבים בהם קורה אירוע וצריך להזניק מטוס כי אין אחד בזירה. במקרה כזה המאויישים, כאמור, מהירים יותר.
לא רואה מצב כזה במצב הנוכחי, ואם נמדוד את הזמן מרגע ההזנקה ועד להגעה... נגיד לשומרון, ההכנות להזנקת מאויש, יפצו על מהירות הטיסה...
אלה אם כן, נדרשת תקיפה, וגם בזאת יש יתרונות לכטב"מים על האלטרנטיבה המדוברת.

ועוד ועוד כאנה וכאנה... נו באמת amirsgv... אתה! יכול למצא מוצלחים יותר אלה אם כן מסווגים... וזה עלה תאנה גדול למדי

ישן 17-10-2015, 11:15
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv]חלקם ,אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2liviu
אי אפשר להחזיק לאורך זמן כטב"מים 24 שעות מעל כל איזורי העימות??
1) במקרה זה "כל איזורי העימות" הם פחות או יותר, יהודה ושומרון...

כי האוייב ישן בשאר המקומות? מה לגבי עזה, לבנון, סוריה וזירות רחוקות יותר? בכולן נדרשת פעילות כטב"מים ובסופו של דבר מספר הכלים וכוח האדם שברשותנו מוגבל.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2liviu
2) אז המאוישים זה רק כדי לתת לכטב"מים לישון בלילה? לא, לא קונה, כמה שעות טיסה של כטב"מים שווה אחת של מאויש... רק ואך ורק ביצועים שאי אפשר לקבל מכטב"מים ישכנעו, ואני תקווה שכאלו אין.

יש גם את נושא המשקל והגודל, המטע"דים שאפשר לשאת על צופית למשל גדולים וכבדים יותר מאלו שאפשר על זיק וכתוצאה מכך הם נותנים ביצועים משופרים.
ישן 17-10-2015, 23:20
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
הסבר
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv]חלקם ,אני..."

לא, אי אפשר להחזיק כטב"מ 24 שעות מעל כל אזורי העימות. גם לא מעל יהודה ושומרון. יש עוד משימות נוספות לכטב"מים, והסד"כ מוגבל.
להערתך לגבי הכנות להזנקה - יש לך מושג מה זמני הכוננות בטייסות החוזי ? אולי, לצורך הדיון פה, נניח שיש מטוס מוכן עם צוות בטייסת בשדה דב, ולוקח למטוס הזה זמן קצר מאוד להמריא ?
ואולי נניח שיש באוויר גם כטב"מ וגם מטוס מאויש, שניהם באותו המרחק, והמאויש יגיע ראשון ?

אגב, למה אתה חושב שטיסה במטוס מאויש מסכנת אנשים ? אם היה מדובר בטיסה ישירות מעל עזה, הייתי מבין חשש מטילי כתף, אבל מדובר בטיסה מעל השטחים. הסבירות שם הרבה יותר נמוכה (לא אמרתי לא קיימת אלא הרבה יותר נמוכה)

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:33

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר