לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2007, 19:36
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kokomania שמתחילה ב "קידוד והצפנה"

בראש ובראשונה - אם מיישמים את זה לבד - צריך שהתקשורת בין הלקוח לשרת תהיה מוצפנת (SSL) במהלך שליחת הטופס. כדי שלא תהיינה הודעות שגיאה על אי-אבטחה בדרך, הנ"ל גורר אוטומטית צורך ברכישת Certificate מחברה מוכרת, כגון VeriSign. מדובר בתשלום שנתי של כ 100 דולר (אם אני זוכר נכון...).

משם - יש שתי דרכים - או ששומרים את הנתונים על השרת, בתוך מסד נתונים (ההצפנה חסרת משמעות בדרך כלל - אסביר בהמשך למה) - ואז בעל החנות ניגש לאתר דרך ממשק HTTP מוצפן גם הוא (SSL כאמור), וקורא את הנתונים (ובעדיפות - מוחק אותם לאחר מכן...) ומבצע סליקה ידנית - או שמעבירים אותם אל מקום אחר בצורה מאובטחת (כי אחרת אפשר לקרוא את המידע בדרך) - למשל דרך אי-מייל, כאשר פתיחת ההצפנה מתרחשת במחשב הפותח. הבעייה היא שוב, שאם פרצו לשרת, זה לא יעזור, כי המפתח שמצפין הוא אותו המפתח שגם יפתח (בדרך כלל - על כך - גם בהמשך...)

הנקודה שאני הכי מנסה להעביר כאן - היא - שלא משנה באיזו הצפנה בעולם משתמשים - אם משיגים גישה לשרת - המידע לרוב יהפוך לנגיש לחלוטין. המקרה היחיד שבו הצפנה כן תועיל הוא לדעתי במקרה הבא:

לעתים הגישה שפורץ משיג לאתר היא גישה ברמת קריאה בלבד - כלומר - אי יכולת לשנות את הקובץ שמקבל את פרטי האשראי, אפילו שיש יכולת לקרוא אותו (מה ההבדל? אם יש גישת כתיבה, הפורץ יכול פשוט לשנות את הסקריפט ככה שהוא ישלח לו את הפרטים בלי להצפין כלל...) במקרה המסויים הזה - אפשר להשתמש בהצפנת Public Key - ולהצפין באמצעות המפתח הציבורי של בעלי האתר, כאשר המפתח הפרטי נשאר במקום בטוח (לדוגמא - המחשב בבית). במקרה המסויים הזה - רק בעלי המפתח הפרטי (שאינו כלל על השרת) - יוכלו לפענח את המידע המוצפן, אפילו אם אנשים אחרים הצליחו לקרוא מידע מהשרת - הוא יהיה די חסר ערך עבורם.

לסיכום - אבטחת השרת (ולא רק הסקריפטים) - היא הנקודה הקריטית ביותר. הנושא לא פשוט, והרבה מאוד נכשלים בו - בייחוד בישראל [מה הפלא, המדינה היחידה בעולם שרוב האתרים בה מבוססים תשתיות של מיקרוסופט? ]

זה ממש על רגל אחת...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2007, 20:57
  kokomania kokomania אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07
תודה על התגובה המפורטת והמהירה!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בראש ובראשונה - אם מיישמים את..."

יש לי עוד שאלה...
אם אני בונה את זה ככה שהמספר של האשראי מקודד ע"י מפתח רנדומלי בכל פעם מחדש ובעל החנות מקבל למייל את המפתח הרנדומלי של אותה רכישה זה מספיק טוב?

זה מכסה את הסיפור של פריצה לשרת וגם אין משמעות לקריאת קוד ה PHP.

עוד דבר, ראיתי שב oscommerce הם נותים אפשרות של ביצוע עיסקאות ע"י אשראי ללא סליקה מקוונת, הם פשוט מורידים את הסיפרה האמצעית של מהמספר של האשראי ושולחות אותו במייל לבעל החנות.

זה נראה לי קצת פשוט מידי, בגלל שהפרוץ ישים לב לכך שחסרה ספרה וינסה להשלימה עד שיעלה על מספר ערטיס חוקי, בדיוק באותה דרך שoscommerce מוודא נכונות של מספר כרטיס.

עכשיו, חשבתי על דרך לפתור גם את זה... להוריד ספרות בצורה אקראית ולהחליפם בספרות שונות ולשלוח לבעל החנות תבנית משלימה למספר שנשמר במסד הנתונים בצורה הבאה XXX4XX5XXX3X7XX7.

אהה! וכמובן שאני עובד עם SSL לא ציינתי בהתחלה כי זה נראה לי ברור אבל בכל זאת, ואני עובד על שרת LINUX אז רציתי לדעת אם מבחינת אבטחה זה מספק או שעדיין צריך לדאוג...

תודה מראש לכולם!
ישן 02-01-2007, 21:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי kokomania שמתחילה ב "עוד דבר שחשבתי עליו..."

הכל יהיה אפשרי, אבל הרבה יותר פשוט זה להחליף את הקוד, ולשלוח העתקים של הפרטים למישהו אחר. וזה לא קשה לעשות את זה בצורה כזו שאתה לעולם לא תדע. תאמין או לא, דברים כאלה קורים ברחבי העולם יום יום.

אין מערכת הפעלה בטוחה בצורה מוחלטת - המערכת הקרובה ביותר כיום היא כנראה OpenBSD - ועדיין - תמיד ימצאו טעויות מתכנת - ולכן חובה לנקוט באמצעים נוספים - לוודא שמתקינים כל תיקון אבטחה שיוצא באופן מיידי, יצירת שכבות אבטחה ברמת תוכנה, רשת, וידוא קלט, ניטור (IDS), טיפול בניטור (IPS) - ועוד. כאמור, יש חברות שמתעסקות בזה - ולדעתי שווה לשלם לגורם חוץ שיעשה בשבילך את הכל (לא את ענייני האבטחה שאמרתי כרגע - אני מדבר על הסליקה) - בייחוד שזה לא ממש יקר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:31

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר