לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2005, 11:55
  gils gils אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
הודעת שגיאה בעבודה בWindows Explorer

לאחרונה החלה מתקבלת הודעת שגיאה (מצ"ב תמונה) במהלך העבודה ב- windows.

ההודעה עלתה בשלושה מקרים, לא באותו יום:
1. בזמן לחיצה של כפתור עכבר ימני על קובץ (כל קובץ), לפני הצגת התפריט. (לחיצה על "אישור" בהודעה שגיאה, גורם ליציאה מה-windows explorer וחזרה אליו.)
2. לאחר גזירה של קובץ ממחשב אחד בקבוצת העבודה הביתית ולפני הדבקתו במחשב אחר.
3. התקבלה גם הודעה בעלת נוסח דומה עם שינוי המילה "written" במילה "read" , בזמן התקנה של תוכנות (זכור לי כרגע רק Dr. DivX), ובזמן הפעלה של תוכנות ומשחקים (לדוגמה- Half Life2).
חשוב לציין:
-הודעה זו לא מתקבלת בדרך קבע אלא מזמן לזמן. במקרה של Half Life2, התקנה חוזרת של
המשחק ממקור אחר פתרה את הבעיה. (בשאר המקרים הבעיה חוזרת).
- מערכת ההפעלה היא WinXP Home Edition עם SP2.
- לפני מספר חודשים התקנתי שני כרטיסי זיכרון 256M של DDR במהירות 400MHZ, כאשר לוח האם שלי תומך עד מהירות של 266MHZ. (אולי זה קשור ?)
אשמח לקבל כל עזרה או עצה, הרבה תודה מראש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2005, 12:58
  unraven unraven אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gils שמתחילה ב "הודעת שגיאה בעבודה בWindows Explorer"

המשמעות של ה error הזה הוא שהתוכנה המדוברת יצאה מגבולות הזיכרון שנקבעו לה וניסתה לכתוב למקום שהיא לא יכולה/אמורה לכתוב אליו.

זה יכול לנבוע משלוש סיבות : 1.bug בתוכנה.
2. הזיכרון דפוק-כלומר התוכנה ניסתה לכתוב/לקרוא ממקום שהוקצה לה, אבל ה bits הספציפים האלה כנראה פגומים
3. הכי פחות סבירה היא שמנהל הזיכרון של windows נדפק במקרה כזה היית רואה את היית רואה את ההודעה בכל דבר שהיית עושה

אני הייתי מנסה שני דברים : 1. מריץ תוכנה לבדיקת זיכרון(קיים באתר של מיקרוסופט כלי כזהת memtest86 או משהו דומה)
2. ממקד את הבעיה לאחד מה chip,כלומר מוציא את אחד ה chip ורואה אם נפתרה הבעיה,אם כן, ה chip שהוצאת פגום,אם לא תחליף בינהם
3. אם זה לא הזיכרון אז כנראה שתצטרך להתקין את מנהל הזיכרון של ה windows עוד פעם ,=> להתקין את כל ה windows עוד פעם

בקשר למהירות של הזיכרון,אם אני לא טועה ל bios יש אפשרות לקבוע מהירות מקסימלית ששנקבעת על פי הchip האיטי ביותר בשילוב עם יכולות הלוח,כך שאם המחשב עובד סימן שנמצא mode שמתאים לכל הצדדים,
מצד שני יכול להיות ש mode שנבחר לא מתאים ב 100% ולכן אולי לפני שאתה מתקין את המערכת עוד פעם כדאי שתכניס זיכרון יותר איטי(בודד) ותנסה
ישן 20-01-2005, 17:23
  unraven unraven אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gils שמתחילה ב "ראשית, הרבה תודה על התשובה..."

כעיקרון כל הבדיקות היו אמורות להיות ב pass אם חלק מהבדיקות חזרו עם error ב test (אין צורך שתבין את משמעות הבדיקה אלא רק אם היא pass או fail) אז יש לך בעיה או ב chip של הזיכרון או ב slot שלו(פחות סביר).
אני לא בטוח שהבנתי אותך נכון ,אבל אם החלפת כמה זיכרונות בשני ה slots השונים וה memtest וחזר עם אותם בעיות אז הבעיה היא ב slots במקרה כזה חייך אכלת אותה רוץ אוץ לחנות הקרובה לביתך וקנה לוח אם(או אב) חדש ,שים לב שהוא מתאים למעבד .זיכרונות.כ.מסך(אותה מהירות ביציאת ה agp) וכו'
אם ה memtest עבר בשלום עם הזכרון הישן אז הבעיה היא בזכרונות וכדאי שתממש את האחריות אם יש או שתקנה חדשים
לפני שאתה מכניס את היד לכיס, אולי כדאי שתבדוק את הזכרונות במחשב אחר עם ה memtest
כך תפסול אפשרות של טעות כפולה(גם הלוח וגם הזיכרון דופקים)
ישן 20-01-2005, 19:18
  gils gils אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי unraven שמתחילה ב "כעיקרון כל הבדיקות היו אמורות..."

הבעיה נפתרה, ע"י שילוב של שתי פעולות:

1. הרצתי בדיקת זיכרון נוספת, הפעם עם memtest של מיקרוסופט (לא memtest86 ) שהורדתי מהאתר שלהם. ממשק המשתמש היה מעט יותר ידידותי, כמו גם המדריך המצורף לתוכנה. הmemtest שוב גילה טעויות בזיכרון אבל לא היה באפשרותו לבודד את הצ'יפ הפגום. בהחלפות בין 2 הצ'יפים ובין הסלוטים שלהם, מצאתי שרק צ'יפ אחד פגום. הסרתי אותו.
2. גם אחרי הסרתו הבעיה לא נפתרה... החלטתי להתקין את הווינדוס מחדש, ואחרי שעשיתי uninstall ל- service pack2 לקראת ההתקנה מחדש- גיליתי שהבעיה נפתרה. (אין לי מושג מה הקשר בין SP2 לבעיה).
לא שאלתי יותר מדי שאלות, אלא שמחתי בחלקי והמשכתי לעבוד רגיל ללא SP2.

האם אתה ממליץ לנסות להתקין שוב את הSP2 ולבדוק אם הבעיה חוזרת ?

פרט חשוב: בפעם הראשונה שהוצאתי את אחד הצ'יפים מהסלוט הקרוב ביותר למאוורר של הCPU ולגוף הקירור שלו הוא היה מלא אבק, יכול להיות שזה גרם לבעיה, השאלה אם זה בלתי הפיך.

בכל מקרה, שוב הרבה תודה, עזרת לי מאוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר