לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2007, 00:57
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
הממ....
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "בענין אחר, אך מאותו מאמר"

גם אני הרמתי גבות למקרא השורה הזו, נראה לי שיש כאן טעות כלשהי, כיוון שהשורה אומרת (במילים אחרות) שיקח שנים למלא מחדש את המחסנים לרמה שהיתה בהם לפני חצי שנה, שהיתה נמוכה ממילא, ואם זה נכון אז היכן "שנת המוכנות" והיכן הפקת הלקחים ?

בעיני השורה המעניינת ביותר במאמר היתה :

ציטוט:
מסוקי חיל האוויר ערכו במלחמה 94 גיחות לפינוי 332 פצועים. זמן הפינוי הממוצע עמד על כשלוש שעות וחצי. הנתונים נמסרו אתמול בכנס על רפואה תעופתית
שלוש וחצי שעות לפנות פצוע שנמצא מרחק של 2 ק"מ מקו הגבול כשיש לנו עליונות אווירית מוחלטת .... זה צריך לעורר זעזוע ורה-אורגניזציה עצומה בכל תחום הרפואה הקרבית.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 06-01-2007 בשעה 01:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2007, 04:05
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הממ...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
גם אני הרמתי גבות למקרא השורה הזו, נראה לי שיש כאן טעות כלשהי, כיוון שהשורה אומרת (במילים אחרות) שיקח שנים למלא מחדש את המחסנים לרמה שהיתה בהם לפני חצי שנה, שהיתה נמוכה ממילא, ואם זה נכון אז היכן "שנת המוכנות" והיכן הפקת הלקחים ?.
מה הסתירה? מה לא מובן? אפילו לחזור למצב הקריטי של הימ"חים לפני המלחמה, ...יקח שנים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
בעיני השורה המעניינת ביותר במאמר היתה :

שלוש וחצי שעות לפנות פצוע שנמצא מרחק של 2 ק"מ מקו הגבול כשיש לנו עליונות אווירית מוחלטת .... זה צריך לעורר זעזוע ורה-אורגניזציה עצומה בכל תחום הרפואה הקרבית.
אני מניח שמה שלקח את הזמן, זה לא הטיסה אל מקום הפינוי וממנו לבית החולים. אלה פינוי הנפגעים למקום ממנו ניתן לפנותם בביטחה.

ישן 06-01-2007, 11:45
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1][size=3]גם אני..."

כנראה לא הבנת מה כתבתי (אני מייחס את זה לשעה המאוחרת בה נכתבו התגובות) :

1. אני מסכים איתך. ולכן נראה לי שישנה טעות בכתבה, כיוון שאם המצב הוא כפי שתואר בה הרי שהמצב הוא חמור מאד וקשה לי לראות איך זה מסתדר עם ההצהרות שהשנה היא "שנת מוכנות" וצפי מלחמה נוספת בקיץ - ה"מלא מחדש" חייב להיות מהיר הרבה יותר.

2. נכון, ולכן דרושה החשיבה המחודשת ברפואה הצבאית. עד למלחמת לבנון החשיבה היתה שהפינוי לאחור יהיה הרבה יותר מהיר ולכן פורקו פלוגות רפואה קדמיות, וכך גם מתוקננים הרופאים וכד'. אם הפינוי לאחור לוקח כל-כך הרבה זמן יש צורך ביותר פאראמדיקים בפלוגות הקדמיות, יותר רופאים, אמצעים שונים וכו'.

ישן 06-01-2007, 15:13
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אתה רציני?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "הייכן "ההבטחה"?"

ציטוט:
האין טונגסטן מתכת כבדה במיוחד המשמשת בגלל זה לפגזים חודרי שריון? אל אף צורתם הפחות אוירודינמית, התנע בלבד יאריך את מסלול תעופתם...

קליע טונגסטן שמיועד לחדור טנק, אינו שוקל גרמים בודדים, ואת האנרגיה שלו הוא צובר בעת יציאתו מקנה הטנק ולא כתוצאה מהאצה במרחק קצר מן המטרה.

קליע בעל מקדם גרר גבוה - יאבד במהירות את מהירותו, ואם משקלו גרמים בודדים - אין זאת אומרת שנפילתו ופגיעתו באנשים תהיה קטלנית או מסכנת.

החומר ממנו עשוי הקליע הוא זניח בהחלט - משל היו שואלים אותך ממה אתה מעדיף להיפגע - מקילו נוצות או קילו פלדה.

ישן 06-01-2007, 15:48
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אתה רציני?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
קליע טונגסטן שמיועד לחדור טנק, אינו שוקל גרמים בודדים, ואת האנרגיה שלו הוא צובר בעת יציאתו מקנה הטנק ולא כתוצאה מהאצה במרחק קצר מן המטרה.
הכדוריות הנ"ל צוברות את האנרגיה ב-ד-י-ו-ק כמו פגז הח"ש. לאיזו "האצה במרחק קצר מן המטרה" אתה מתכוון. תמכור את זה לפרץ... אני מפחד שהוא יקנה את התאוריה הזו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
קליע בעל מקדם גרר גבוה - יאבד במהירות את מהירותו, ואם משקלו גרמים בודדים - אין זאת אומרת שנפילתו ופגיעתו באנשים תהיה קטלנית או מסכנת.[/QUOTE]"מקדם גרר גבוהה" וואוווו פרץ יתרשם מכך!! למעשה לא שמעתי מוסג זה מאז גמר התואר הראשון שלי... כבר התייחסנו שאלה 152 כדוריות.

[QUOTE=Soloavia]
החומר ממנו עשוי הקליע הוא זניח בהחלט - משל היו שואלים אותך ממה אתה מעדיף להיפגע - מקילו נוצות או קילו פלדה.
אני עדיין מעדיף נוצות. כמה שתדחוס אותן, עדיין זה ישאר הרבא יותר גדול מן הברזל ולכן יכאב פחות... כוח חלקי שטח, זוכר??

בקיצור ולעניין (לשם שינוי) על הייצרן להוכיח מה המרחק שיעברו הרסיסים בכל מעטפת הביצועים של התותח: זויות ירי ומרחק ייזום הקליע.
תזכור שאחד המקומות שמערכת כזו תוצב, זה אותו "אתר איסטרטגי" באשקלון. בינו לבין הרצועה חיים אי אלו מבני עמנו. לא תרצה להסביר לאבלים על "מקדם גרר גבוהה"...

ישן 06-01-2007, 17:05
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=Soloavia]קליע טונגסטן..."

ציטוט:
הכדוריות הנ"ל צוברות את האנרגיה ב-ד-י-ו-ק כמו פגז הח"ש. לאיזו "האצה במרחק קצר מן המטרה" אתה מתכוון. תמכור את זה לפרץ... אני מפחד שהוא יקנה את התאוריה הזו

קלע הח"ש מעוצב באופן שגורם גרר מינימאלי, ושומר על האנרגיה שלו במהלך המעוף (כמובן שישנו פחת, אבל אני מתייחס לקלע הזה לעומת הקלע של פגזי ה-AHEAD).
האצת קלע הח"ש מבוצעת רחוק מן המטרה, כאשר הדרישה היא שהאנרציה שלו תספיק לחדור את המטרה - לאחר שחלף את המרחק בין הטנק היורה והמטרה אותה הוא אמור לחדור.

קליעי ה-AHEAD מעוצבות כדיסקיות המיוצבות נגד סיחרור ובעלות מקדם גרר גבוה, ומקבלות חלק ניכר מן האנרגיה שלהן ע"י פיזורן באמצעות מטען, אל מיחוץ לקליע המכיל אותן (הקליע מכיל אותן בדומה לפגז מצרר), וזאת המרחק קטן מן המטרה אותה הן אמורות לחדור. בשל צורתן - הן מאבדות במהירות את התאוצה שלהן, וכתוצאה מכך - מאבדות את התנע.

ציטוט:
"מקדם גרר גבוהה" וואוווו פרץ יתרשם מכך!! למעשה לא שמעתי מוסג זה מאז גמר התואר הראשון שלי... כבר התייחסנו שאלה 152 כדוריות.

האם יש לך נתונים לגבי משקלה של כל כדורית שכזו? מה יהיה כושר החדירה שלה בנפילה חופשית?
אולי כדאי לבדוק מה מידת הקטלניות של כדוריות רובה צייד הנופלות על הקרקע לאחר שהחטיאה את הברווז?

ציטוט:

בקיצור ולעניין (לשם שינוי) על הייצרן להוכיח מה המרחק שיעברו הרסיסים בכל מעטפת הביצועים של התותח: זויות ירי ומרחק ייזום הקליע.
תזכור שאחד המקומות שמערכת כזו תוצב, זה אותו "אתר איסטרטגי" באשקלון. בינו לבין הרצועה חיים אי אלו מבני עמנו. לא תרצה להסביר לאבלים על "מקדם גרר גבוהה"...

בקיצור ולעיניין - כל כדורית כזו שוקלת 3.3 גרם, וכאשר מדובר ביצרן אלמוני כמו אורליקון, שייצר מערכת נ"מ כנגד מטוסים מנמיכי טוס, טילי שיוט ורקטות שונות, להגנת מתקנים (שאינם תמיד בשטח אוייב ובסביבה מבודדת היטב) וכאשר גוף אלמוני כמו לוקהיד, מנהל מחקר וניסויים כנגד קטיושות וקסאמים (וליתר דיוק - רקטות שיוצרו עפ"י המפרט ותכונותיהן של הרקטות) לשם התאמת המערכת לזירה שלנו - סביר להניח שלא מדובר בגופים שנרתעים מהצהרות כגון "דיברנו על זה בפורום ופסלנו את הרעיון"...

סביר להניח שמדובר בהרבה אנשים בעלי תואר ראשון או יותר (או פחות) שקרובים לנושא ומבינים בו יותר ממר פרץ, וכנראה (ואני אומר זאת בזהירות רבה) גם ממך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולעיון נוסף: http://www.rheinmetall-detec.de/ind...lang=3&fid=2894

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 06-01-2007 בשעה 17:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר