לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2007, 18:00
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "כשמשגרים מחוץ לישראל יש בעיה..."

זאת-אומרת שאכן ה-"אופק" הבא ישוגר עם ה-PSLV של הודו?
כי זה קצת מדאיג, לא שאני כזה מבין בדברים האלה, אבל:
אבל את ה-AMOS 1 שיגרנו עם ה-Ariane 4 הצרפתי, את ה-AMOS 2 שיגרנו עם ה-Soyuz הרוסי,
את ה-EROS A שיגרנו עם ה-Start 1 הרוסי, את EROS B גם.
את ה-VENUS אנחנו מתכננים לשגר באמצעות מַשגר צרפתי*, את ה-TAUVEX באמצעות ה-GSAT 4 ההודי.
כך שסדרת השיגורים היחידה שהיא "כולה" ישראלית היא סדרת ה-"אופק".
לא שאני רוצה שכל הלווינים הישראלים ישוגרו באמצעות משגרים ישראלים בגלל שאני פטריוט,
אבל היכולת העצמאית של מדינה, שרוצה להיות (ואני מצטט) "בין חמש המדינות המפותחות ביותר בחלל", לשגר לווינים קטנים כגדולים - חשובה. (אני מניח)
אז למה אנחנו לא משגרים את לווינינו באמצעות ה-"שביט"?
אני יכול לחשוב על כמה תשובות, אבל אני אתמקד בשתיים הסבירות ביותר לפי דעתי:
1) עלות. זול יותר להשתמש במשגרים אחרים?
2) הקונספט של השביט, הוא נכנס ל-LEO (לא יודע איך לתרגם את זה) באופן רטרוגרדי (זה נכון לומר ככה? אני מתכוון ל-Retrograde) - מה שלא מאפשר נשיאה של לווינים "כבדים" (רק עד 350 קילו), או לווינים שפועלים במסלול (Orbit) גבוהה יותר מ-LEO (עד 2000 ק"מ) -אני מנחש-.

# נכתב גם איפשהוא, אני לא זוכר בדיוק איפה - שה-"שביט" לא אמין כל-כך, בגלל שהיו לו שתי (או שני?) כישלונות: אופק 4 ואופק 6.
זה למה אנחנו משתמשים ב-PSLV ההודי עכשיו?

אז בהתבסס על הסיבה השנייה, ה-Shavit Space Launch Vehicle (איך מתרגמים SLV דרך-אגב?) - הגיע לגבולותיו, כל עוד הקונצפט שלו (מסלול וכניסה רטרוגרדית) לא ישתנה? (כן, זאת השאלה P=)
ואם התשובה חיובית, איך מתגברים על זה?
לא כדאי להשקיע קצת כסף בפיתוח סוג חדש של "שביט", שישוגר באופן "רגיל" (לא רטרוגרדי) וישומש אך ורק מחוץ לישראל?
אני מניח שרוב הסיכויים שזה לא כזה בעיה לעשות, והבעיה היא בעיקר תקציבית. למרות שזה יפתח לתעשייה-החללית-הישראלית שוק חדש.
וחוץ מזה, תמיד טוב לדעת שיש לך "גב", ואת ה-Know How לשגר לווינים גדולים יותר למסלולים גבוהים יותר.
אבל לא תסכים איתי שאם אנחנו באמת כל-כך שאפתנים בחלל - הכסף יהיה שווה את זה? (וזאת שאלה היפוטית כמובן)

*אני מניח. אתה יכול לאשר את זה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2007, 11:43
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "זאת-אומרת שאכן ה-"אופק" הבא..."

מכיוון שלא קיבלתי שום תשובה, אקפיץ פעם אחרונה את השרשור ואוסיף עוד כמה הערות :>
1) אני רוצה להדגיש שאני ממש לא בטוח בנוגע לסיבה מס' 2 :<
2) אפשר לחשוב על עוד סיבה טובה להשתמש ב-PSLV - הוא מסוגל להכניס לווינים למסלול "שמש-סינכרוני" (Sun Synchronous Orbit), דבר שהיה עד כה (באופן מסחרי) אפשרי רק דרך חברות-חלל-רוסיות.
3) לפי וויקיפדיה, יש יתרון גדול בלהכניס את לוויני הריגול של ישראל דרך מסלול רטרוגרדי, מכיוון שהם חולפים על-פני המזרח-התיכון שישה (או שש?) פעמים ביום. להשוואה - לוויני-ריגול אמריקאנים או רוסיים חולפים על-פני המזרח-התיכון רק פעמיים ביום. אבל, ה-"כיסוי" הזה של המזרח-התיכון פוחת אחרי כמה חודשים. מכאן אני פשוט אעתיק את הציטוט ואתן את הלינק:
Ofeq's east-to-west orbit at 36 degrees inclination is phased to give optimal daylight coverage of the Middle East. Ofeq makes a half-dozen or so daylight passes per day over Israel and the surrounding countries, whereas U.S. and Russian spysats only get one or two passes per day from their higher inclination orbits. This optimal coverage degrades after several months, nevertheless keeping a very good coverage of the Middle East.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ofeq
- ואנחנו נאבד את זה כשנשתמש ב-PSLV של הודו.
4) אם זה לא אפשרי לענות על רוב השאלות, מישהו יכול לפחות לאשר שאכן נשגר את VENUS עם מַשגר צרפתי?
ישן 31-12-2006, 15:37
צלמית המשתמש של A-10
  A-10 A-10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "שאלה-תוכנית החלל הישראלית."

ציטוט:
לקראת אמצע שנת 2006 אמור להיות משוגר הלווין הצבאי אופק 7. לקראת סוף 2007 ישוגר לווין התקשורת עמוס 3

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...%99%D7%99%D7%9F

ציטוט:

לסיום ביקשנו מפרופ' בן ישראל לענות על כמה שאלות מסקרנות. אחת מהן קשורה כמובן לתפקידו הקודם במערכת הביטחון, כמו מתי ישוגר הלוויין אופק 7?

"הלוויין נמצא בקנה. הייתי ראש ועדת החקירה של התקלה שארעה ללויין אופק 6 וגרמה להפלתו לים. ההמלצות שהמלצתי למשרד הביטחון התקבלו כולן. אחת התוצאות שלהן היא האטה בקצב השיגורים בגלל האילוץ התקציבי, תוך הקדשת הזמן לניסויים נוספים במשגר לפני שמשגרים עליו לוויינים נוספים. למשרד הביטחון יש תוכנית רב שנתית - לפחות ל-10 שנים קדימה של שיגורים כל הזמן. שנה וחצי לא שמענו על שיגורים. ב-2006 התוכנית תחזור למסלול. כמו כן בונים יתירוּת בתוך התוכנית. בסוף כשמשגרים – זה יהיה שיגור פומבי, שכן קיים חוק שכאשר שמשגרים משהו לחלל צריך להודיע עליו לאו"ם".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3168397,00.html

http://www1.idf.il/DOVER/site/mainp...&docid=37152.HE

http://www.debka.co.il/article.php?aid=1009
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר