לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 09-04-2007, 22:29
  J-R J-R אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.01.06
הודעות: 744
זה לא כמו בלאק ווטר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "חברות צבאיות פרטיות בישראל"

בעצם ההבדל הוא בעיני המתבונן. חברות כמו דיינקורפ ועל אחת כמה וכמה בלאקווטר הן חברות המציעות שירותים רחבים ולגיטימיים שרובם סביב מערכי סיוע לוגיסטיים לצבאות ממשלות או גופים פרטיים. הבעייתיות (לפחות המוסרית אם לא החוקית) מתחילה בשירותים היותר "מתקדמים" שמציעה החברה (ואני אקח לדוגמה את בלאקווטר שאותה אני טיפ טיפה מכיר). הם מציעים שירותי אבטחה אך בפועל מגייסים ומפיצים שכירי חרב (פרילאנסרים) במלוא מובן המילה. מגייסים יוצאי יחידות מיוחדות מצבאות שונים ומציבים אותם כעובדי קבלן בזירות שונות (דרום אפריקה, עיראק, אפגניסטאן וכו') בשנים האחרונות הם הפסיקו כמעט לגמרי להעסיק ישראלים מפאת טבען של זירות העבודה הנוכחיות שלהן, והישראלים המעטים שכן מגוייסים נשלחים רק לזירות בהן לא מתפללים על מחצלות. זה לא בדיוק מה שעושות חברות ישראליות (לא יודע לגבי חוד החנית), שמפעילות שירותי הדרכה פרטיים לגופים ממשלתיים/קבלניים בחו"ל, ותוך כדי כך סיפקו שירותי אבטחת אישים אגב עבודתם ההדרכתית. במה זה בעצם שונה מללכת לעבוד אצל ספרא אחרי הצבא, כמו שעשו כמה מחברי, מלבד העובדה שאצל ספרא משלמים לך שתתנוון תמורת בצע כסף? אני יכול לתת לך מספר גופים בעולם המודרכים ע"י מדריכי לחימה ישראלים ואין עם זה כל בעיה חוקית. היו שנים (השנים שבהן רבים מחברי הפורום הותיקים היו בגיל הרלוונטי להערכתי) שבהן היה די מקובל ליוצאי יחידות מסויימות להגיע לעבודות כאלה לתקופה של חצי שנה-שנה בשיטת "חבר מביא חבר", לרוב לאמריקה הלטינית או אפריקה. כיום לפי מה שידוע לי זה פחות מקובל, למרות שעדיין יש לי בפלאפון כמה מספרים של חבר'ה כאלה, אם בכל זאת תרצה .
_____________________________________
אין מקום רחוק מידי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 10-04-2007, 21:19
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.03.06
הודעות: 6,684
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=J-R] הם מציעים שירותי..."

מצד שני, צריך לאשר גם את התקציבים של זה.

אבל כאן יש פתרון נחמד - יש סכום כולל של "תקציב שחור" שמאושר ע"י הקונגרס, אבל החלוקה שלו נשמרת בסוד.

ככה הקונגרס מאשר את הכסף ויודע כמה יצא מחד, אבל לא נחשפים פרטים על הפעילות הממומנת מאידך.

נדמה לי שהתחילו לעבוד בצורה מסודרת כזו אחרי הפדיחות של אוליבר נורת' והקונטראס (שלאחר ביטול מימון הקונגרס קיבלו את הכסף מתרומות של טקסנים עשירים, אילי נפט סעודים, טיוואן וכנראה גם ישראל במין עסקה סיבובית, ומאוחר יותר כשהצטבר כסף שחור שאי אפשר להסביר את מקורו כתוצאה מעסקאות הנשק-תמורת-בני-ערובה עם איראן, גם מהמאגר הזה), והטענה הדי-מעניינת שהועלתה על כך שאם הרשות המחוקקת יכולה לסגור תקציבים לפעולות מבצעיות שיוזם הממשל כי הן לא נראות לה ובכך לבטל אותן זה סוג של הפרת הפרדת הרשויות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 10-04-2007, 22:38
  J-R J-R אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.01.06
הודעות: 744
ביקשת קיבלת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם יש סימוכין לכך? ככל..."

בנסיון התנקשות שבוצע בשנת 2004 כנגד הנשיא הנבחר החדש של אפגניסטאן (זה שעלה לשלטון בחסות ארה"ב) קרה האירוע הבא: מתנקש, אשר התחזה לאיש משמר הארמון הצליח להתקרב למכונית הפתוחה ומוקפת ההמון בה נסעו הנשיא הטרי ומושל העיר ונופפו לקהל. הוא פתח באש אוטומאטית מקלאשניקוב מטווח קצר. המטח החטיא את הנשיא אך פגע במושל והרג אותו במקום. בעוד הנשיא מתכופף לתוך המכונית זינקו שני אזרחים מן הקהל על התוקף והתגוששו עימו על הקרקע. השני שירה היה המאבטח של הנשיא האפגני, אמריקני יוצא הנייבי סילס, עובד חברת "דיינקורפ" שפתח באש אוטומאטית מתמ"ק MP5 לעבר החבורה הנאבקת (שכזכור שניים מתוכם היו אזרחים שומרי חוק). הוא פוגע והורג את שלושתם.
המאבטח היה עובד קבלן שמקבל משכורת עבור נטרול איומים על חייו של המאובטח שלו, וזה מה שעשה. ממש לא מעניינו מי היו השניים האחרים שנהרגו בתקרית המצערת. אפשר רק את הסימפטיה והאמפטיה המועטות שחש מאבטח אמריקני לבן לגבי ילידי אפגניסטן..

זה מסביר לך את רוח הדברים. בגלל תקריות כאלה (כמו גם אבטחת ברוני סמים, אימון מיליציות חמושות וייעוץ לגורמים רדיקלים) הפך מקצוע ה"פרילאנס" לדי מוקצה, תלוי כמובן את מי שואלים.
_____________________________________
אין מקום רחוק מידי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 11-04-2007, 14:46
  J-R J-R אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.01.06
הודעות: 744
חשוב להבהיר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "לחוק יש שוליים אפורים רחבים מאד"

ציטוט:
ולמרות שפורמאלית כוחות פרטיים שעובדים בצמוד לצבא כפופים לחוק הצבאי,


לא מחוייב המציאות. כוחות פרטיים הם כשמם- כוחות פרטיים שמעניקים את שירותיהם למרבה במחיר. זה יכול להיות הפנטגון האמריקאי כמו שזה יכול להיות ארגון טרור או משמר של ברון סמים. כמובן שמופעל שיקול דעת, בעיקר מבחינה תדמיתית- האם כדאי לספק שירותים לגוף זה או אחר, אך הנקודה היא שאין כל חוק המגביל את אותן חברות לחתום חוזים עם הצבא או המדינה בלבד. לראיה, בישראל ישנם כיום לא מעט יוצאי יחידות כאלה ואחרות בני 40+, שבילו את מיטב שנות ה 20 שלהם במדיין וסביבותיה. גם כיום ישנם לא מעט חבר'ה שהמשכורות הגבוהות קוסמות להם יותר מהכל. ההצעה מגיעה לקראת סוף הקבע בטלפון שבור מלוחמים בצוותים הבוגרים יותר (משוחררים) וכוללת את כל הצוות. אני לא אפרט איפה ולאן כי זה לא רלוונטי לפורום וגם כי אני לא יודע מספיק (השתדלתי לא לדחוף את אפי לעסקים האלה) ולא רוצה להגיד סתם, אבל על זה שזה עוד קיים אני יכול להעיד.
_____________________________________
אין מקום רחוק מידי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 10-04-2007, 21:15
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.03.06
הודעות: 6,684
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "זה לא כמו בלאק ווטר"

אני מכיר בעיקר את המקרה של אקזקיוטיב אאוטקומס, שהיא מקרה די חריג (והתפרקה לפני כמה שנים טובות, למרות שנדמה לי שסנדליין היא סוג של דור המשך שלה).

בעוד חברות רבות מספקות בעיקר שירותי הדרכה ושירותים לוגיסטיים, ולמצער שירותי אבטחה, אקזקיוטיב אאוטקומס סיפקה גם שירותי לחימה של ממש - ידועה העיסקה שלהם עם ממשלת סיירה לאונה בשנות התשעים, בה לוחמי אקזקיוטיב אאוטקמס שהגיעו עם מסוקים רוסיים משומשים השתלטו עבור הממשלה על מכרות היהלומים, ובתמורה לכך חברת הכרייה ברנץ' שהייתה גם קשורה לאקזקיוטיב אאטוקמס קיבלה זכיונות כרייה, ומהרנטות שהופרשו לממשלה שולם גם שכרם של הלוחמים.

מהי "ספרא" שאותה הזכרת?

לא ממש ידוע לי על חברות ישראליות - שמעתי את השם "לב-דן" ואני יודע שבמלחמת קוסובו ב1998 היו חבר'ה רוסים, בעיקר נהגי משאיות כבדות, שנסעו לאזור כדי לשרת כמתנדבים לצד הסרבים - אבל ככל הנראה על בסיס התארגנות פרטית שמקורה ברוסיה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 11-04-2007, 11:56
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
תשובה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני מכיר בעיקר את המקרה של..."

משפחת ספרא היא משפחת בנקאים יהודים ממוצא חלבי, הם מהיהודים העשירים ביותר בעולם. בבעלות המשפחה בנק השקעות "אינטרקונטיננטל". המטה העסקי שלהם נמצא בסאו-פאולו מוכת הפשע, אבל יש להם סניפים ובני משפחה בכל העולם.

משפחת ספרא בוחרת להעסיק מספר גדול של קרביים מישראל, בכל העולם.

משפחת ספרא הם יהודים חמים וציונים, התורמים רבות מכספם לחברה הישראלית.
לפני יותר מעשור, הייתה כתבה ב-TIME על שכירי חרב בעולם. המגזין דירג במקום השלישי את חברת "לב-ארי" הישראלית, שבונה את המשמר הנשיאותי של אוגנדה (או מדינה אפריקנית אחרת...).
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 28-08-2007, 14:18
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.06
הודעות: 3,778
חוד החנית - שוב בחדשות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "חברות צבאיות פרטיות בישראל"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3442875,00.html
ישראלי המבוקש בידי האינטרפול נעצר במוסקבהאל"מ במילואים יאיר קליין, אזרח ישראלי, נעצר בחשד כי נמלט מעונש מאסר בקולומביה. לפני 16 שנה הורשע בקולומביה שלא בנוכחותו באימון מתנגדי משטר בקולומביה
סוכנויות הידיעות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]
פורסם: 28.08.07, 13:40

אזרח ישראלי, המבוקש על ידי המשטרה הבינלאומית (אינטרפול), נעצר אתמול במוסקבה. העצור הוא אל"מ במיל' יאיר קליין (61), שהורשע בעברו באימון מתנגדי משטר בקולומביה, נעצר על ידי אנשי הסוכנות הרוסית ללוחמה בפשע המאורגן, לאחר שאותר אתמול בנמל התעופה במוסקבה.
טרם מעצרו של קליין העביר האינטרפול מידע אל משרד הפנים הרוסי, לפיו קליין עלול לנחות בנמל התעופה במוסקבה במהלך חודש אוגוסט. עוד נודע כי בכדי להתנהל באין מפריע במעבר בין המדינות, חרף היותו מבוקש בינלאומי, דאג קליין לשנות את שמו הפרטי, את מספר הדרכון ואת תאריך הלידה שלו. כך למשל, כאשר נעצר, התנוסס השם גל קליין, על דרכונו.על פי הדיווחים, בעקבות מעצרו יוסגר קליין לישראל, ולאחר מכן יועבר לקולומביה.
_____________________________________

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #25  
ישן 15-02-2008, 13:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "חברות צבאיות פרטיות בישראל"

להציל ממות את סא``ל (מיל.) יאיר קליין
שם עתון: "צפון העיר תל אביב"
חנן עזרן (15/02/2008 09:43:05)

*יאיר קליין הוא לא פושע. לא עבריין* מדינת ישראל, חרף כל הבעייתיות, שבהתנהלותו העסקית הכושלת, חייבת לו עדיין תודה והוקרה* תודה על ימיו כקצין, לוחם אגדי, בבקעת הירדן, בשנות הששים בסיירת 'חרוב'*

סא"ל (מיל.)יאיר קלין, בעבר ממפקדי סיירת 'חרוב' עצור מזה מספר חודשים בכלא, במוסקבה. העילה למעצר - הפעלת צו הסגרה שהוציאו נגדו בקולומביה שם נשפט, שלא בפניו, לפני יותר מעשר שנים ל-12 שנות מאסר באשמת אימון אנשי קרטל סמים.
יאיר קליין הוא לא פושע. לא עבריין. מדינת ישראל, חרף כל הבעייתיות, שבהתנהלותו העסקית הכושלת, חייבת לו עדיין תודה והוקרה. תודה על ימיו כקצין, לוחם אגדי, בבקעת הירדן, בשנות הששים בסיירת 'חרוב'.
מדינה הנותנת "חסות" לפושעים אנשי צווארון לבן ו"מנציחה" כנורמה התנהגותית יחסים האסורים בין אנשי ההון ושילטון, צריכה להתפקח. לא לעצום עיניים ולהתעלם מאזרחיה שנקלעו לצרות. על המדינה, קודם כל לחבק את לוחמיה גם אם הם כשלו.
קליין נשפט בישראל על סחר לא חוקי בנשק (ללא התרי ייצוא) ושילם את חובו על המעידה שלו. בקולומביה ממתין לו עונש של 12 שנה. העונש הזה נגזר במדינה הפכפכה, שאין יודעים מי שם השילטון ומי הם סוחרי הסמים. הסגרתו לקולומביה פרוש הדבר חריצת דין מות על האיש הזה.
אמת, יאיר קליין הוא טיפוס שנוי במחלוקת. גם אני אינני שלם עם מקצת ממעשים ששמו נקשר בהם. אבל במדינה מתפוררת, שצבאה איבד את עוצמתו צריך לשמר את גיבוריה גם שמעדו. חשוב לסייע להם להיות סמלים מאשר להפוך אותם לאיקון של אובדן דרך וגאווה לאומית.
את מעלליו של סא"ל קליין תיארתי בספר שכתבתי בשם "חוד החנית - יאיר קליין שכיר חרב ישראלי". בספר אני מתאר אוטוביאוגרפיה של איש מעניין ומרתק, בקולומביה, אפריקה, אנטיגאוה ופנמה, מנקודת מבט של עיתונאי. קליין בעייני הוא גם סמל של סטריאוטיפ ישראלי של שנות הששים. "מוצר כושל" של איש הצבא, לוחם נועז, המסיים שרות ויוצא לעולם האזרחי ללא מקצוע למעט "השכלה צבאית שימושית"- לירות, לאמן ולהרוג. מצב כזה איננו בשום פנים ואופן רישיון לעבור על החוק, אבל בגלל שמקורו של מצב כזה הוא תוצאה כשל חברתי במדינה בראיית עתידם של אנשי צבא (מצב שאינו קיים היום), צריך לעזור לו .קליין הוא אולי שריד של אותם ימים.
במקומותינו, ישראלים אחרים, מהשמנה והסלתא של החברה הישראלית, שגנבו, עשקו, סחרו בסמים ובנשק והיו שעשו הכל כדי להסתיר את מעשיהם. מבחר של קצינים בכירים שעברו למסחר בנשק בעוד ריח טרי מאד של מדי הצבא של צה"ל על בגדיהם.
אמת, אין הדברים נמדדים אחד מול אחד, אבל לסטריאוטיפ כיאיר קליין צריך לסלוח. למזער את האיום על חייו. המדינה הזאת היא ביתו. היא צריכה לסתור לו ,כהורים מוכיחים, אבל לא לתת לו להינמק בכלא הקולומביאני ולמות שם.
תעשה שרת החוץ, ציפי לבני, בביקורה ברוסיה ובמגעיה הדיפלומטים, את מה שמתבקש באמנה הישראלית: בנים אזרחים גם שכשלו מחזירים הביתה לצדק הישראלי, שהוא נחרץ לא פחות. שתאמר לרוסים הניחו לו. הרי ישראל פוחדת להמר את פי הכוחניות בקולומביה מחשש לייצוא הביטחוני לארץ זו- פרק הראוי פעם לניתוח מעמיק בפני עצמו.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 15-02-2008, 17:48
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 14.08.05
הודעות: 2,277
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "על סמך מה הוא קובע שקליין לא עבריין?"

לא מדובר במחסה - אלא בהסגרה והעמדה לדין .

יאיר קליין אינו סוחר סמים . מדינת ישראל שילמה עבור סוחר-הסמים
(אל"מ במיל') אלחנן טננבאום , תשלום כבד של 450 מחבלים שפוטים .

יאיר קליין פעל למען המדינה "קצת" יותר מאחד מ-ל"ו צדיקים , זאב רוזנשטיין ,
שמדינת ישראל נלחמה על החזרו ארצה לריצוי עונשו (למרות שהסגירה אותו לארה"ב...) .

יאיר קליין אינו פושע לפי אף קנה-מידה , בטח ובטח שלא קנה-מידה ישראלי ,
ורק קונסטלציה פוליטית פנים-קולומביאנית הביאה לבקשת ההסגרה .

אם יאיר קליין יוסגר לקולומביה , הוא יומת (גזר דין מוות או "תאונה" בכלא - זה לא משנה) .

לטעמי , זכותו של סא"ל מיל' יאיר קליין לבקש -ולקבל- את עזרת מדינת ישראל .
_____________________________________
A friend in need - is a friend indeed

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 15-02-2008, 18:09
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.01.05
הודעות: 5,883
הוא אינו סוחר סמים אלא סתם מדריך ארגוני טרור
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[b][color=blue]לא מדובר במחסה..."

בוודאי שמדובר במחסה - נגד האיש עומד צו מעצר של האינטרפול. אכן זו טעות חמורה של מדינת ישראל שהיא מנסה להגן על פושעיה או להיטיב עם מורשעיה בחו"ל. זה שיש מי שמרוויח מהחזרתו של רוזנשטיין, לא אומר שזה נכון ושראוי להפוך את זה לנוהג. אני מניח שקליין יכול לגייס כסף, או לחילופין לאיים על מי שצריך כדי שיזכה ליחס דומה.

אלחנן טננבאום נחטף בגלל היותו ישראלי - זו פעולת טרור ולכן מדובר בסיפור שונה לחלוטין. בהערת אגב אציין שהמחיר שישראל שילמה עבורו מופרז. בהתחשב בנסיבות חטיפתו הוא בוודאי היה צריך לצנוח ישר לאחד מבתי הכלא בישראל לאחר שחרורו מהשבי.

בקנה המידה שלי, סיוע לארגון טרור הוא פשע, גם אם אתה עוצם עין למעשי הארגון ורק מכשיר את אנשיו "להגן על עצמם".

זכותו של יאיר קליין לבקש מהמדינה שתגן עליו, כשם שזכותו של אלי פימשטיין לבקש הקלה בעונשו משום ששכל את ביתו. למדינת ישראל יש זכות (ולדעתי חובה) לסרב לבקשתו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 15-02-2008, 19:35
  hatamoto hatamoto אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 20.06.07
הודעות: 17
PMCs and Klein/Colombia
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[b][color=blue]לא מדובר במחסה..."

As someone who works (occasionally) in close contact with Private Military Companies (PMCs) of one sort or another, I disagree very strongly with Avishon. While Colombia is by no means the best of states, the accusations against Klein there are probably justified. On the whole, there are far fewer Israeli PMCs in Africa and LA than there used to be, and that is good. For anyone interested, try Google Scholar: there is a wide range of scholarly, well researched material on PMCs. On the whole, it is negative. The reasons are basically that they do NOT adhere to local law, and tend to create more local damage than troops operating under the law. In conditions where law (military or civilian) does not exist, or is not enforced, they become simple predators very quickly For those who have read Machiabelli, who had nothing good to say about mercenaries/PMCs, his perspectiuve is till true. I ahve one colleague who has large amounts of first hand material on activities of PMCs in Iraq. In practice they act like a bunch of cowboys (and I've seen some of this evidence, including radio intercepts and operations journals, and it is frightening. I also have perosnal experience of PMCs in Afghanistan: on the whole, the the posturing, hanpazot (knives, bandanas, dark glasses, weapons loaded with the most esoteric gear) is not worth it. Most of them (a) annoy the locals to the point that Karzai (Afghan president) simply got rid of them (blackwater, in this case), and in another case, of which I have good evidence, they simply picked up and ran when a few shots were fired in their direction. They are (this is a generalization, I am sure there are some better ones) perfectly content to receive 100,000 a year bonus, but at the same time, not really willing to earn the money if it means not spending it because there is a risk they will go home in a body bag. That having been said, many large firms such as Blakcwater actually make their money not by supplying security/battle personnel, but "military services' ranging from laundry to intelligence (electronic and visual). Hoeffective such wervies will be when the shit hits the fan is debatable. As for the idea that they are all ex-special forces, that is ludicrous. I dpent some hours six months ago in a certain airport waiting for a plane along with a load of PMC personnel going to Iraq. Almost all those I spoke to were the equivalent of ex-shekemistim. All of them spoke like a mix of Tarzan and Rambo (and dressed appropriately). As said, this is a generalization, and I know a few real special Ops types who are in the busiess as well, but what happens if you mix shit and ice-cream? Do get better shit or worse ice-cream, and, the number one question, do you really want to eat it?
.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #30  
ישן 01-03-2008, 09:27
  strong11 strong11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.04
הודעות: 2,109
אפרופו יאיר קליין יבדל"א, מודעת דרושים מתוך במחנה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "חברות צבאיות פרטיות בישראל"

אפרופו יאיר קליין יבדל"א, מודעת דרושים מתוך במחנה...על פי אתר האינטרנט שלהם www.nirtal.com החברה קיימת כבר 13 שנים בערך והנהלה כוללת כוללת בין היתר את אלוף מיל' עמירם לוין, תא"ל מיל' אריה שקד וכמנכ"ל סרן מיל' ניר שאול שהקריירה שלו בצה"ל כוללת תפקידים כמו מפקד קורס לוט"ר, מפקד יחידת לאבטחת אישים במטכ"ל וגולת הכותרת "מפקד הפעולות המיוחדות באיו"ש וברצועת עזה בין 1989-1990" (בדרגת סגן/סרן לא פחות...) רשימת המדריכים בתחומים השונים כוללת כ 20 בוגרי יחידות מיוחדות וסיירות למיניהם.

http://www.nirtal.com/aboutus.html

נראה שהחברה פועלת בשני כובעים - בית ספר ומבצעים (כולל במספר לא מבוטל של מדינות מעבר לים) .. שימו לב למשל לסילבוס של הקורס התלת-שבועי להגנת אחמ"מים
http://www.nirtal.com/vip2.html


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #31  
ישן 01-03-2008, 11:05
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.06.06
הודעות: 2,073
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "אפרופו יאיר קליין יבדל"א, מודעת דרושים מתוך במחנה..."

עיון קצר באתר העלה את הנתון המעניין הבא:

ציטוט:
Nir Dror
Age: 26
Rank: lt.
Military Service
1993 - 1996 - Service as a operative in one the IDF special forces groups. During his service Nir has accumulated vast combat experience and participated in various classified operations. Nir has also, in the course of his service been trained in all the different fields of expertise required of an operative in such a unit.
1997 - 2000 - Service as an operative in the Israeli Police Counter Terrorist and hostage rescue unit. During this period of time Nir was trained in all the facets of hostage rescue and has participated in numerous operations.
In 1998 during his service in the unit Nir was sent to participate in the secret service course for executive protection.
2001 - Instructor for NIRTAL


אם הוא בן 26 אזי הוא נולד ב 1982 וכבר בגיל 11 (בשנת 1993) שירת ביחידה "מיוחדת"...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:08

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר