לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2007, 14:55
  אוראלהזמיר אוראלהזמיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
בקשה לחיל מודיעין:"לימודי ערבית" קדם צבאיים

הי חברה
יש לי כמה שאלות בנושא הערבית
המורה שלי בבית הספר שמכיר אותי(לערבית) מכיר אותי מכיתה ט' שלמדתי אצלו
בכיתה י' לקראת החומר היותר רציני והבגרויות בערבית לא המשכתי
שאלתי אותו לפני כמה זמן אם אני אוכל להגיש בקשה אולי ללמוד ערבית בצבא וע"י כך להתמיין לחיל המודיעין והוא שמח ואף אמר לי שאם אני יהיה רציני הוא יגיש בקשה וסגן המנהל שלי שיש לו קשרים חזקים בצבא ישמח לעשות זאת
הוא אמר לי שקיימת אופציה כזאת ששלוחים אותי ללמוד (נחשב על הפז"ם?או שזה דח"ש)
באיזה בית ספר בצפון הארץ(ז"א קורס מזורז) ואז ממיינים אותי לכל מיני יחידות
השאלות שלי הם:
1.מישהו אולי מכיר או עשה את הדבר הזה?האם זה שווה בכלל לעשות את זה?(יש לציין יש לי מבטא טוב בערבית ואני די מחבב את השפה-אבל העדיפות ה 1 שלי היא מחשבים בצבא)
2.אם אני נגיד עושה תקורס הזה רוב הסיכוים שימיינו אותי לפי השמועות להאזנות לא?
3.יש אפשרות של שילוב ערבית עם מחשבים בצבא?
ואם נגיד שמים אותי בהאזנות או משו כזה..אני נשאר שם לכל אורך השירות שלי?

תודה לכל העונים!
אוראל הזמיר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2007, 15:01
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "בקשה לחיל מודיעין:"לימודי ערבית" קדם צבאיים"

יש דבר כזה...
אני לא בטוח שאני יכול למסור את שם הפרויקט אז אני אמנע מזה.

זה משהו שעושים לא על חשבון הפז"ם. חצי שנה - שנה או משהו כזה לומדים את השפה לרמה גבוהה מאוד ואז הולכים לתרגום, האזנה וכל היוצא מכך...

יש שילוב של מחשבים וערבית. זה נקרא וובינט - עבודה מול האינטרנט בתרגום, חיפוש ושיט כזה.

שווה? זה בטוח. ללמוד שפה ברמה גבוהה מאוד על חשבון הצבא ולהשלב בחיל המודיעין זה דבר שלא בא ברגל. השאלה היא אם אתה רציני. זה קורס מאוד אינטנסיבי. זה לא ללמוד ערבית שעתיים שלוש ביום.
זה יותר מואץ מהקורסים של מי שלמד ערבית בתיכון ואלה גם מתמוטטים מהעומס ..אז תדמיין לבד מה הולך עם אלה שלא למדו.

אבל שוב, אם אתה רוצה את זה אתה תצליח.

בהצלחה.

ישן 12-01-2007, 13:04
  אוראלהזמיר אוראלהזמיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי s.k.s.b.t שמתחילה ב "פרוייקט אופק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s.k.s.b.t
זה לא מסווג...בפרוייקט עושים 5 חודשים קד"צ...לומדים ערבית ברמה גבוהה מאוד ואז מתגייסים עושים טירונות ואז עוד 3 חודשי למידה...
הקטע בפרוייקט זה שמודיעין מחפשים אנשים איכותיים שהם ילמדו אותם ערבית בשביל תפקידים שדורשים את השפה כי לא כל מי שמגיע עם ערבית זה אומר שיש לו נתונים מספיק טובים בשביל מודיעין...
וכן התפקיד אחר כך זה האזנות ותרגום (וזו הסיבה שבגללה חתמתי ויתור על התפקיד...)...
קיצר התפקיד לא משו...התנאים מצויינים (בכל זאת מודיעין)...ו-וואלה...לומדים ערבית ברמה גבוהה מאוד....אם זה מעניין אותך....שווה ללכת...

אח שלי תודה על התשובה..
רציתי לשאול...אתה עשית את הקורס הזה??איך התנאים למי שועשה את זה..?איפה זה מתבצע..הכונה שלי היא כאילו אתה הולך לגור רחוק מהבית באיזה מקום בארץ ולומד בקורס מיוחד שהצבא שולח אותך?אתה נקרא אזרח כשאתה עושה את זה?
עוד משו...לכולם מציעים רק האזנות?כאילו איך הענין עובד??
אם תוכל להסביר לי מאוד אשמח
אוראל
ישן 12-01-2007, 13:22
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "[QUOTE=s.k.s.b.t]זה לא..."

זה לא כזה בצפון - זה ליד חדרה, בגבעת חביבה. אם הערבים שלומדים ומלמדים שם יודעים את זה, אין שום סיבה שאתה לא תדע את זה, והדבר פורסם פעמים רבות בתקשורת הגלוייה.

התנאים עצמם סבירים, בערך ברמה של מעונות סטודנטים מהסוג הזול - חדרים משותפים לחמישה-שמונה חבר'ה, מיטות דיקט עם מזרני ספוג, מקלחות ושירותים משותפים לכל הקומה, נקיון סביר ויציאות הביתה מידי יום חמישי.

הקורס הוא קורס אזרחי לחלוטין ברובו, ואין בו שום דבר סודי - לומדים ערבית וקצת על העולם הערבי ודת האיסלאם. הרבה עומס, המון שיעורי בית.

גילוי נאות:
אני עצמי ביקרתי שם רק כאורח, והמידע מתבסס על פרסומים גלויים משנות התשעים. יכול להיות שדברים השתנו.
ישן 12-01-2007, 16:03
  s.k.s.b.t s.k.s.b.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.06
קודם כל אני לא אח...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "[QUOTE=s.k.s.b.t]זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אוראלהזמיר
אח שלי תודה על התשובה..
רציתי לשאול...אתה עשית את הקורס הזה??איך התנאים למי שועשה את זה..?איפה זה מתבצע..הכונה שלי היא כאילו אתה הולך לגור רחוק מהבית באיזה מקום בארץ ולומד בקורס מיוחד שהצבא שולח אותך?אתה נקרא אזרח כשאתה עושה את זה?
עוד משו...לכולם מציעים רק האזנות?כאילו איך הענין עובד??
אם תוכל להסביר לי מאוד אשמח
אוראל

מילא אחות.....לא...לא עשיתי את הקורס...כמו שאמרתי חתמתי ויתור אחרי הראיון...אבל ביום המבחנים יש נציגים של היחידה שמסבירים לעומק על הפרוייקט ועל התפקיד...
עכשיו יש משו שלא ציינתי וזה שזה לא רק ערבית זה ערבית או פרסית...וכמו כל דבר בצבא...זה לא רק בחירה שלך מה תעדיף ללמוד אלא זה גם צורכי הצבא...אז....זהירות...
כמו שאמרו לך זה בגבעת חביבה בתנאי פנימיה...יוצאים ביום חמישי הבייתה....הכל על אזרחי...
וזה האזנות או תרגום....יש שאומרים שעדיף תרגום...גם אני חושבת...אבל כל אחד ומה שעושה לו את זה....וכמובן גם צורכי הצבא (שוב...)...
שוב התפקיד הוא לא הכי בסט....אבל זה יכול להיות שווה בשביל באמת הלימוד.....הקורס מאוד קשה ...לומדים ערבית ברמה מאוד מאוד מאוד גבוהה...תזכור שאתה לומד את זה בשביל לשמור על בטחון המדינה...ככה שזה אפילו לא דומה ללימודים של תיכון...
אם זה באמת מעניין אותך...אני אומרת למה לא...?...
ישן 12-01-2007, 13:16
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "בקשה לחיל מודיעין:"לימודי ערבית" קדם צבאיים"

יש דבר כזה, והוא לא סודי במיוחד (כלומר, התפקיד לוטה בערפל כמו כל דבר אחר במודיעין, אבל לא עצם קיומו).

מלשבי"ם שנמצאו מתאימים (לאו דווקא בעלי ידע קודם בערבית) נשלחים לקורס קדם-צבאי בגבעת חביבה, אותו הם עוברים על אזרחי. לאחר מכן, הם משובצים בכל מיני תפקידים בהם נדרשת ידיעת השפה הערבית במסגרת חיל המודיעין. יש המוצאים אירוניה מסויימת בכך שגבעת חביבה בה ממוקם "המרכז היהודי-ערבי לשלום" וכמוסד חינוכי היא בעלת זהות "יונית" מאוד ובמסגרתה לומדים ומלמדים גם ערבים רבים, היא בית היוצר ל"מרגלים" עבור מערכת הביטחון...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר