לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2007, 08:57
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל- tamido
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "סרטון מעניין שמצאתי-ירי על חמושים"

אתה טועה, ידידי. הסרטון, ככל שניתן לקבוע הוא אותנטי:
א. חסרה כאן הפומפוזיות והדרמטיות א-לה- הצגת בית ספר שאופיינית לסרטים מהסוג הזה.
ב. ה"חיוניות" שכינית את התנהגות הפצועים תואמת התנהגות של פגיעות ירי - מלבד פגיעה במערכת חיונית, פגיעות ירי מאופיינות בקריסה הדרגתית של הגוף. בניגוד למוות ההוליוודי-שהוא דרמטי ואינטנסיבי (הנפגע מניף ידיו אל על, נזרק באלגנטיות לאחור ופולט צעקה תוך כדי...), פגיעת ירי מאופיינת בקריסה הדרגתית של הגוף. הפצוע לא מאבד באופן פתאומי את הכרתו אלא גולש באופן מדורג למצב של ערפול חושים-דבר שבהחלט בא לידי ביטוי בסרטון - אבל בטח שלא מבצע תנועות ריקוד (בעיקר בגלל הירידה הפתאומית בלחץ הדם). קשה לי להאמין שה"במאי" נעזר בפראמדיקים כיועצים אומנותיים...
ג. אני לא מכיר את הוראות הפתיחה באש של צה"ל בתאריך המדובר, אבל הירי נראה מכוון היטב-לפלג הגוף התחתון.
ד. סאונד: הירי המרוחק ב"בודדת" נשמע בבירור. קשה לי להאמין שה"במאי" היה שולח חמוש כמה מאות מטרים ע"מ שירה ירי בודד להגברת האותנטיות...
ה. הטענה שלך בנוגע להעדר דם אינה נכונה. מהפצוע האחרון בהחלט ניגר דם. תוכל לראות אותו משתקף בבירור בסביבות הדקה ה-1:36 וכן כאשר הוא מפונה.

נערך לאחרונה ע"י יובל. בתאריך 10-01-2007 בשעה 09:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2007, 10:45
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
תגובה ליובל
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל- tamido"

ניסיתי למצוא את הכתבה הספציפית אותה ראיתי לפני זמן מה (לפני מעל חצי שנה) המתארת את הסיצנה הספציפית הזו כמבויימת. לצערי לא הצלחתי למצוא ברשת, אך עצם ההצהרה שהקליפ מנובמבר 2006 מטילה ספק באוטנטיות שלה.
אני מציע לצפות בכתבה הבאה ולהשוות הרבה מאד פרמטרים דומים בין שני האירועים (כתבה של כנראה דובר צה"ל או משרד החוץ - אורך 18 ד')
http://video.google.com/videoplay?d...pallywood&hl=en

לגבי הנקודות השונות שמעלים ספק ניכר באוטנטיות האירוע (ומקבילות לאירועים אחרים מבויימים): כל הנפגעים הפלסטינאים נופלים לפתע ואוחזים ברגליהם (הצלף אשר מצליח לפגוע ב3 דמויות נעות פעם אחר פעם ברגליהם מגיע לציון לשבח) וזאת מבלי לצרוח מכאב ולהתפתל, לעיתים ישנו כתם זעיר על האספלט אשר מאד יכול להיות שפיכת נוזל אדום ע"י הנפגע, סימולציות של קולות ירי, חילוצים הירואיים תחת אש, הליכה נון-שלנטית של הדמויות הלא נפגעות בשטחי האש, תזמון מדהים של צוותי החילוץ החודרים לתוך שטחי האש הישראלים וחוצצים בגופם בין הנפגע לכנראה כוחות צה"ל, אי בהירות לגבי מקור הירי - השחקנים לעיתים מתבלבלים בעצמם היכן להסתתר וכו'......

אולי האירוע הנוכחי אמיתי אך ישנם יותר מידי סימני שאלה.
ישן 10-01-2007, 12:55
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה נוספת ל- TAMIDO
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "סרטון מעניין שמצאתי-ירי על חמושים"

אין לי ספק שהפלשתינים משחררים סרטונים מבויימים. לא נראה לי שזה המקרה. כל סימני השאלה שהעלית הם דווקא סימני קריאה שמחדדים את עובדת האירוע בלתי-מבויים: צלף אמור להיות מסוגל לפגוע בפלג גוף תחתון. אין כאן יכולת עילאית. מדובר בפעולה שהיא בהחלט בתחום יכולותיו של כל צלף "ממוצע". סימני הדם על האספלט אופייניים לפגיעה שאינה עורקית: אם היתה מופיעה שלולית ענקית הייתי תוהה.דם כתוצאה מפגיעת ירי שאינה עורקית אינו פורץ בעליזות מבעד לבגדים כמו בסרטי אקשן, אלא נוזל לאיטו ומצטבר בין הבגד לגוף, כך שעל האספלט לא הייתי מצפה למצוא נהרות של דם...צריך לזכור שבפציעות ירי לא מעטות ניתן למצוא דימומים פנימיים דווקא. לגבי הגעת אמבולנסים: עפ"י רוב הפלשתינים מקיפים את זירת העימות ברכבים של הסהר האדום המוכנים לפנות את הפצוע בכל רגע. זו הסיבה לתגובה המהירה שלהם. ולסיום, קח בחשבון שבנובמבר06' בלבד הרגו חיילי צה"ל ברצועת עזה יותר מ-100 חמושים.
ישן 11-01-2007, 09:30
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה נוספת ל- TAMIDO"

יובל ידידי, אתה פעם אחר פעם נופל למלכוד של התעמולה הפלסטינאית.
הנך מציין שוב ושוב את העובדות הברורות שביים הקליפ רצה שתבחין בהם - נפילות פתאומיות התואמות פגיעת כדור, כתמי דם לא גרנדיוזים, ביום ירי בודד של צלף וכו' - והנך מציין פעם אחר פעם את העובדות הידועות גם לבמאי הפלסטינאי - אין שפריצים של דם, אין סלטות באויר בעקבות פגיעת כדור, גם בהוליווד אגב ימי גולן-גלובוס הסתיימו מזמן וברוב סרטי האקשן הטובים משתדלים לשמור על אוטנטיות מסויימת.

אתה מתעלם מהניואנסים:
1. מדוע באזור שטח אש פעיל בזמן ירי והתגודדות של פלסטינאים חולפת לה מונית?
2. לפי הסתתרות והתבוננות האיש שחילץ את הרובים הצלף ממוקם בבנינים מאחורי השיחים אז כיצד כל הנפגעים אינם בקו האש של הצלף? (הבחור השני שנפגע היה מוסתר ע"י בחור אחר שרץ במקביל לו וחצץ בין "מוקד" הירי לבינו, והבחור השלישי שנפגע היה במרכז חבורה בעת שנפגע ברגלו - כל אלה כן מצביעים על יכולות על אנושיות של צלף המסוגל לפגוע במטרה מוסתרת.)
3. כיצד אתה מסביר שקבוצות אנשים בסמוך לחבורה שביימה נפגעים אך עדיין נמצאים בקו האש אינם טורחים להסתתר, או לכל הפחות מוצאים מחסה מהכיוון המנוגד למקור האש, אלא עומדים ומתבוננים?
4. כיצד מוקמה מצלמה נייחת ובמקום אסטרטגי ואשר מצלמת לפרטי פרטים את ההירואיות הפלסטינאית אך לשנייה אחת אינה חושפת או מנסה להתמקד במקור האש, והצלם אינו מנסה למצוא מחסה או רועדת לו היד בכל פרץ של ירי אם אכן זהו אירוע ספונטני?
5. מדוע אינך מציין שהקליפ ערוך וחסרים ממנו לא מעט סגמנטים?
6. מדוע החמושים הרבים הפרוסים באזור ההתרחשות אינם יורים לכל עבר כפי שלרוב הפלסטינאים מתנהגים בעת התקלויות עם כוחות צה"ל?

ולבסוף מה הקשר בין מספר ההרוגים של הפלסטינאים בנובמר לבין אוטנטיות הקליפ - אני צפיתי בקליפ חודשים רבים לפני נובמבר, והאירוע מזכיר יותר את העימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינאים בתקופה בה צה"ל שהה בעזה טרם הפינוי.

ככל שאני צופה בקליפ יותר ויותר אני יותר משוכנע בחוסר האמיתות שלו, פשוט יותר מידי דברים נראים לא ספונטנים....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר