לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2007, 02:38
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
"לבשל" רימוני יד - האם מתאמנים/התאמנו לבצע את זה בצה"ל?

"לבשל" רימונים - תרגום חופשי ל-Cooking off Grenades, אני מתכוון בזה ששולפים את הניצרה, עוזבים את המנוף (נותנים לו "לקפוץ") ובעצם לא זורקים את הרימון ישר, אלא זורקים רק שנשאר זמן יחסית קצר עד לפיצוץ - הטכניקה הזאת מוצגת בהרבה סרטים (לדעתי גם ב-Black Hawk Down) וגם בכל משחקי המחשב.
המטרה מאחורי זה היא כמובן לא לאפשר לאויב לנצל את השנייה וחצי לתפוס מחסה (או אפילו רק להישכב על הריצפה מה שמאוד יכול לעזור) או אם קצת מזל לפוצץ אותו מעליו וע"י כך להשיג אפקט רסס יעיל יותר, כמו כן גם יעיל במקרה שהאויב נמצא על מדרון חלק יחסית ככה שהרימון יכול להתגלגל.

אצלנו שזרקנו רימון אז זרקנו אותו ישר, ואף אחד לא הזכיר את הנושא. באופן אישי הטכניקה הזאת נראית לי מאוד מסוכנת - רוב הסיכויים שאם החייל לא התאמן בטכניקה הזאת, יש סיכוי גדול שרק מהקפיצה של המנוף הוא יעזוב את הרימון וכנראה יהרג את עצמו ואת מי שלידו.

מתוך מדריך השדה של צבא ארה"ב (3-23.30, מהדורת יוני 05) - עמוד 38:

ציטוט:
b. Above ground detonation is especially critical when engaging bunker-type emplacements. To achieve above-ground detonation or near-impact detonation, remove the grenade’s safety pin, release the safety lever, count ONE THOUSAND ONE, ONE THOUSAND TWO, and throw the grenade. This is called cooking-off. Cooking-off uses enough of the grenade’s 4- to 5-second delay (about 2 seconds) to cause the grenade to detonate above ground or shortly after impact with the target. Do not cook-off fragmentation or white phosphorous hand grenades when in training
אחרי זה יש גם אזהרה בולטת לא לנסות את זה באימונים עם רימונים חיים...

השאלה שלי האם למישהו פה יצא להתאמן או להשתמש בטכניקה הזאת?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2007, 13:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תרגום
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אם משהו ממה שכתבתי עד כה לא היה מובן אני מתנצל !"

• רציתי שתאשר שקיימים רימוני רסס:
    1. ללא השהיה אלא שמתפוצצים בהקשה
    2. עם השהיה קצרה מזו של רימוני 26
  • רציתי שתאשר את קיומם בצה"ל:

1. בעבר
    2. ביחידות מסויימות ולא ברוב הצבא.
  • רציתי שתאשר שכל הנ"ל נכון גם לרימוני עשן והלם.
קומפרהנדה?

נ.ב.
מצטער על טעויות ההקלדה דלעיל

ישן 12-01-2007, 10:23
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
המ"מ שלי בתקופתו עשה את זה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב ""לבשל" רימוני יד - האם מתאמנים/התאמנו לבצע את זה בצה"ל?"

באיזה מארב בלבנון - חיכו לנו 2 מחבלים בתוך השיחים שבהם היינו אמורים להסתתר. הם נלחצו כשהגענו ופתחו באש לא מדוייקת. מכיוון שהיינו בירידה ביחס למקומות המסתור - המ"מ לקח רימון, הוציא ניצרה ושיחרר את המנוף, ספר שתי שניות וזרק... אחרי זה הוא אמר לנו שהוא פחד שהרימון יתגלגל בחזרה לכיווננו, וגם שהוא חשב על איך הפצצות המנתרות של המטול מתפוצצות - וקיווה שהרימון יתפוצץ באויר.
לא הצלחנו להרוג את המחבלים - אחד כנראה נפצע, ושניהם ברחו.
בכל מקרה - המ"מ הזה תיפקד בקור רוח מופתי. אני בכלל לא הייתי חושב על זה...(אח"כ הוא היה מ"פ, סמג"ד - ועבר ליחידת עילית).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר