לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2006, 06:46
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יונתי שמתחילה ב "תותחים סורים\ מזרחים מלחמת ששת הימים?"

ציטוט:
Syria's artillery capability is significant, as it is armed with 122mm Type 2S1s and 152mm 2S3s. Its towed artillery is comprised mostly of 122mm, 130mm and 152mm weapons

http://www.globalsecurity.org/milit.../syria/army.htm
http://www.globalsecurity.org/milit...y-equipment.htm

זכור לי סיפור שבמהלך לחימה ברמת הגולן (לא זוכר אם 67 או 73) תפש צהל שלל תותחים סורים, ועוד במהלך אותה לחימה, סובב אותם והפגיז איתם את הסורים.
אני זוכר שהייתה הערכה טובה לתותחי הנגררים 122מ"מ, נדמה לי שהמצרים ניידו אותם, התקינו אותם על טובה כל שהיא. לתותחי ה130מ"מ טווח מצויין. הם נתפסו שלל מן הסורים וגם בשלום-הגליל לאחר שהפלסטינים השתמשו בבודדים מהם להפגיז את הגליל. נדמה לי שהיו בשרות צהל, כי לפני שנים ראיתי אחד בבה"ד 20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2006, 16:51
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
תומתים סוריים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[left][QUOTE]Syria's..."

התומתים מדגם 2S1 ו-2S3 הם דגמים מאוחרים שפותחו ע"י הסובייטים לאחר מלחמת יום כיפור. כך למשל קרוי היה בשעתו ה תומת 122 מ"מ M1974 כאשר הספרות מלמדות על השנה בה הכלי החל להכנס לשירות.הכלים נכנסו לשימוש בכמויות גדולות לצבא הסורי בשנות ה-80. במלחמת יו"כ היו לסורים תומתים מאולתרים, שהיו מורכבים מתותחי D-30 שהורכבו ע"ג תובת T34, כאשר התותח והצוות היו חשופים ללא מיגון. מספר תותחים כאלה נפלו שלל בידי כוחותינו. צה"ל תפס במהלך שתי המלחמות כמויות גדולות של תותחי 122 מ"מ קצר 122 מ"מ ארוך 122 מ"מ D-30 ו-130 מ"מ. כלים אלה הוכנסו לשימוש בצה"ל. כמו כן נלכדו בחזית המצרית מספר תותחי 152 מ"מ תומ"ת SU 152 ו-180 מ"מ. היו גם תותחי 100 מ"מ נ"ט דו-תכליתיים. כל האחרונים לא נכנסו לשימוש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר