לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2007, 08:07
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
וגם לא לפיזיקאים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "הרצאת האלוף במיל' ידידיה יערי בנושא לוחמה מבוזרת"

אני לא פיזיקאי ולא מתמטיקאי, אבל השימוש שהוא עושה בפסאודו-מתמטיקה ודאי יגרום חררה לשתי הקבוצות האלה.
חוץ ממה שכתבתי בזמנו על הספר שלו, אני צריך לציין שהוא מגזים ביכולות הנשק המדוייק (דווקא במלחמה האחרונה היו כמה דוגמאות שליליות לסוגי נשק מדוייק שנורו בכמויות עצומות לעומת התוצאות, אגב). כמו-כן הוא מציג בעיה מודיעינית לא חדשה כאילו היא פיתוח מדהים שלא היה כמוהו בתולדות ימות המלחמות (סגירת מעגלים על המשגרים, הגם שיכולת ההשמדה במהירות של חלק נכבד הייתה טובה מאוד), וגם מתעלם מהירידה החדה בירי קטיושות בשטחים שצה"ל נכנס, ומרדד את המלחמה כולה להשמדת מטרות (רגע, את זה כבר כתבתי בביקורת על הספר שלו).
את חיים אסא אשמע בפעם אחרת.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2007, 11:10
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
קח גוש פחם,
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "וגם לא לפיזיקאים."

נניח בצורת כדור. חצה אותו לשני חלקים. עכשיו נחש מה – שטח הפנים גדל עכשיו ב-50% , בחיתוך אחד!
למה? כי שטח פני הכדור הוא 4Pi*r^2, ואילו כשחוצים אותו לשני חלקים שווים, אז נוספים עוד שני משטחים עיגוליים שנוצרים בגלל החתך, של Pi*r^2 כל אחד. אם הולכים וממשיכים כך לשבור את מה שמתקבל, אז בסוף מתקבל אבק ממש, עם שטח פנים עצום, עד כדי כך, ש"מהחיכוך" של האבק באוויר, הוא בקושי ישקע.
אז מה?, פחם נשאר פחם, גוש דומם – לאבק דומם. אבל אורגניזם זה לא רק סכום המרכיבים שלו. אפילו ג'וק – אם יקצצו אותו להרבה חלקים קטנים, הם כבר לא יתפקדו כל כך טוב.
נוצלו פה מונחים רלוונטיים לתחומם (של שטח פנים גדול, חיכוך ואפילו מולקולות) והפעילו אותם בהקשרים לא שייכים, בלשון המעטה. אנלוגיה לא תקיפה.
חיזבאלה לחמו בצורה מבוזרת? לא בהכרח בהקשר שהגאונים הצבאיים שלנו אולי כיוונו אליו, כי הלחימה שלהם הייתה הגנתית בעיקר, עם פגיעה בנוסח גרילה בכוחות התוקפים. האם כוח מסוג כזה של לחימת גרילה יוכל למשל להתארגן לרכז כוח ולפרוץ מטבעת מצור שסוגרת עליו מכל הצדדים? אולי יש גם צדדים פחות מלהיבים ב"מבוזרות" הזאת. הכל כל כך פשוט?
כל אחד מקבל כנראה את מה שמגיע לו. יש כאלה שקונים דימויים פשטניים וספינים לשוניים. את המחיר משלמים כולם.
ישן 20-01-2007, 00:44
  AirZone AirZone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
יש לי בעיה עם המושגים שבהם הוא משתמש...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "הרצאת האלוף במיל' ידידיה יערי בנושא לוחמה מבוזרת"

לא בגלל שאני לא מבין, אני מבין טוב מאוד, אלא בגלל חוסר הקשר המעלה גיחוך.
הוא פשוט לוקח מושגים שלא קשורים ואונס אותם לשדה הקרב, אני לא מבין מה הבעיה לדבר במושגים קצת יותר רלוונטים, מובנים ואפילו "חס ושלום" פשוטים. מה גם שכל היחידות יוכלו להבין את הפקודות ולא תיהיה חוסר הבנה. לא שאני אומר שמפקדינו בצבא הם מפגרים גמורים, אלא שאני לא חושב שמפקד לפני יציאה לקרב צריך שהתדריך שלו יראה כמו מאמר פילוסופי עתיר מושגים מפוצצים ורבדים שונים שצריך להתעמק בהם. מה הקטע עם לשחק אותה חכמים ב"כאילו" ולא פשוט לפשט?

באמת שזאת הייתה הרצאה מוזרה ואפילו קצת מעצבנת, הוא יכל לדבר בצורה הרבה יותר ברורה וחדה ובלי לזרוק כל הזמן מושגים שבכלל לא קשורים...
ישן 20-01-2007, 13:57
  AirZone AirZone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי SNimrod שמתחילה ב "אוי אלוהים"

אני לא מבין את הטרנד של האלופים לאחרונה להשתמש בכל המושגים האלה, קראתי רק לאחרונה את הספר של מוטה גור על פלוגה ד' בצנחנים. ובאמת רואים פקודות מאוד ישירות ומובנות ואחרי זה בתיאור רואים שהם עשו הכל, בלי צורך במולקולות אקטיביות לצורך ביזור לינארי או אנאערף...

אין כמו השפה העברית הישנה והטובה למרות שאני לפעמים גם חוטא ומדבר במושגים לועזיים כמו כולנו...

ובקשר לפילוסופיה, כן אתה צודק, לא התכוונתי לסיבוך של המשפטים אלא התכוונתי לשימוש במושגים בפילוסופיה...השימוש במושגים הפילוסופים מאוד מובנים לאנשים שלומדים את החומר הנלמד, אבל לך תסביר למשל על האובייקטיביות וסובייקטיביות של סארטר למישהו שאין לו בסיס מוצק בנוגע למושגים הפילוסופים ששונים מהשימוש היומיומי שאנחנו משתמשים בהם בדרך כלל...
ישן 20-01-2007, 17:28
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
לפוחדים מפילוסופיה

הויכוח בינתיים שטחי, משום שהוא על הצורה ולא על התוכן. יערי את אסא נמצאים כרגע בשלב שבו הם מנסים למכור, את הרעיון, קודם. אין מה לעשות.. על מנת להציג רעיון, יש צורך לפעמים להשתמש בפילוסופיה.
גם אם תקראו את ספרו של גנרל גורדיאן על הרעיון מאחורי ההבקעה העמוקה, תיתקלו ב"פילוסופיות".
אני מניח שלתסמונת גל הירש, והנחילים המשתבללים שלו, יש יד ורגל בדחייה שמרגישים קצינינו המצויינים משימוש במילים גבוהות.
אבל צריך לשים בצד את הפחד משינויים (שהוא מובן), ולהבין כי הכיזבללה הוא יריב ערמומי, חושב, מתוחכם, מתוכנן, ודרושה פילוסופיה על מנת להביס את הרעיונות (הנכונים, מבחינתו) שהוא מביא למערכה מולנו.
זה גם לגיטימי לקחת מושגים מדיסציפלינה אחרת (במקרה שלנו מהפיזיקה והביולוגיה), על מנת לפשט את הסבר הרעיון.
ישן 20-01-2007, 20:58
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05

דקה 6:05
"לא טובה כאשר אתה עומד מול יריב לינארי אבל היא פשוט אבסורדית כאשר אתה עומד מול יריב אה-סימטרי שבנוי בצורה מבוזרת. אתה יכול לסוע לאן שאתה רוצה אתה לא מגיע לשום מקום. שדה המערכה ריק"

"מסה וירטואלית שצריכה להיות מסוגלת להחליף מסות פיזיקליות ואני מדגיש בMIX. במינון שאתה בכל מקרה צריך להחזיק את שניהם... קישקישקוש... אפקט ביזורי גדול...."
נמאס לי אחרי הדקה השביעית.

למה לא לעבוד עם מצגת מסודרת במקום לברבר על מולקולות, פיסיקה והנדסת המרחב? גם אם הם מתעקשים לערבב מונחים מכמה תחומים שונים, הם יכולים לפחות לפשט את זה עם ציור או צילום או אפילו שולחן חול. מספיק רק לראות את הפרצופים של האנשים המתעפצים בקהל כדי להבין שגם שם הם לא ממש מבינים מה רוצים מהם.

אם זה הניתוח של מלחמת לבנון השניה, אז עכשיו אני ממש מודאג מאיך שתיראה המלחמה השלישית.
ישן 21-01-2007, 12:00
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
מנפלאות המסחר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "דקה 6:05 "לא טובה כאשר אתה..."

רפא"ל התחילה כמעבדה לאומית למו"פ בטחוני עם מדענים כאנשי מחקר. אולי גדלו מהר מידי, התחילו עם מינוסים בקופה. כנראה שכולם שם רצו להיות חוקרים.
ואז, לפני לא כל כך הרבה שנים, הפכו להיות חברה ממשלתית, שזה בעצם כמו הפרטה. אולי עכשיו החוקרים שם הם בעיקר מדענים, אבל מצד שני, זה יהיה מפתיע אם יש להם עכשיו שנת שבתון ועוד כאלה תנאים אקדמיים, ולכן זה לא בטוח שאלה הרואים עצמם מדענים ירוצו לשם כבחירה ראשונה.
אבל, לשוק החופשי יש את הכללים שלו – רפא"ל התחילה להרוויח. ומי העומד בראש רפא"ל עכשיו? – ידידיה יערי, זה של המולקולות והחיכוך. זאת לא בדיוק פיזיקה שניתן להציג בכנס פיזיקאים וגם לא בדיוק פילוסופיה כדיסציפלינה מדעית, אבל מי מתווכח עם פלוס גדול במאזן הכספי.

ואולי בכל זאת יש איזה סוד כמוס במולקולות האלה של ידידיה. לך תדע....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר