לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2007, 18:33
  PsyEythan PsyEythan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.06
מחפש אומנות לחימה שתיתן יתרון למבנה גוף שלי...

יש לי מבנה גוף צר, גובה ממוצע לגילי(15, ואין לי מושג מה הגובה שלי). חבר שלי שמתאמן בנינג'וטסו(ברמת אלון בחיפה, אם מישהו מכיר ויכול לספר קצת) אמר לי שאת כל הגילגולים ודברים בסגנון יהיה לי קל יותר לעשות. אשמח אם תמליצו גם על מקום בחיפה שיהיה ניתן ללמוד בו את זה. הלכתי לשיעור נינג'וטסו, היה כיף, אבל המורה שהיה באותו אימון היה מורה מחליף כי המורה הקבוע לא יכל להגיע, ככה שאני ילך לנסות עוד פעם שבוע הבא. עוד בעייה היא שהאימון הוא רק פעם בשבוע וזה מבאס ככה שלמשל על הגלגולים שלמדתי, אני לא יכול להתאמן בכל שאר ימי השבוע.

תודה מראש!

לקחתי את זה מפורום תפוז אני מניח שזה יועיל קצת:
אסתטיקה:
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"? לא.

קצב הלימוד ל"שימושיות":
את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
עד כמה את/ה מוכן/ה להמתין? יהיה נחמד אם תוך שנה בערך כבר יראו תוצאות, אבל זה לא כל כך חשוב לי.

תחרותיות:
האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך? תחרויות זה כיף תמיד, אז יש העדפה. למרות שהמטרה שלי היא פיתוח עצמי, מכל הבחינות.

התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה? יכול להיות שיקרה מצב כזה, אבל זה לא סביר, אבל עדיין יכול לקרות מצב כזה.

כלי נשק:
את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי?
את/ה מעוניין/ת ללמוד נשק מסורתי (חרבות, מקלות וכו')? לא משנה, זו רק תוספת נחמדה.

כושר:
עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל? על משקל אני לא יכול להתבסס בכלל, שיפור של הכושר זה דבר חשוב בשבילי, גם כוח סיבולת(יעני, להתרגל לחטוף מכות).

עדיפות לאיברי גוף:
חשוב לך ללמוד שימוש יותר בבעיטות? חשוב לך לפתח גמישות ברגליים? חשוב לך ללמוד להכות עם הידיים? שום עדיפות.

נפילות והטלות:
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל? אין לי מושג לגבי זה.

מוכנות לספיגה:
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים? את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)? אני בתקופה זו במצב שהעור בפנים שלי רגיש, וסביר להניח שמכות לפנים ישאירו לי צלקות על כל הפנים. כל שאר הגוף, כמו שאמרתי, לא אכפת לי לחטוף מכות וההעדפה היא להתרגל לחטוף מכות. בנוגע למפרקים, כל עוד אין הרס או שחיקה או סכנה לדלקות אני בסדר גם עם זה.

מסורת:
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)? אני מעדיף מסורת יפנית, אני לומד יפנית וקורא הרבה מיתולוגיה יפנית.

אווירה:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)? ידידודית ולוחמנית.

"רוחניות":
האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג? כן, הייתי מתאר את זה כמעין רוח לחימה, כמו הקיאי(רשמתי נכון?) בקנדו, הצעקות שהם משחררים. כלומר, לא ממש להוציא צעקות ככה כי זה פחות מתאים אבל מעין רוח לחימה כזו.

הרכב הקבוצה:
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד? מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)? מעדיף גם נוער וגם מבוגרים.

איזור למועדון:
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף? חיפה.

תדירות אימונים, שעות אימון:
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? יותר מפעם אחת, אם יש מכונים שבהם אפשר להגיע לאימון עם כל המתאמנים האחרים, ולהתאמן סתם בלי המורה זה יהיה נחמד.
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? ערב

נערך לאחרונה ע"י PsyEythan בתאריך 01-03-2007 בשעה 19:02.
חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 22:36
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
כמה אפשרויות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PsyEythan שמתחילה ב "מחפש אומנות לחימה שתיתן יתרון למבנה גוף שלי..."

סאן שין קראטה - אולי מה שהכי מתאים לך, שיטת קראטה יחודית, מסורת יפנית כפי שביקשת, מתמקדת בעמידה, כוללת כלי נשק ועוד... לפרטים : http://www.sanshin-kan.com/index.aspx
אני ממליץ!

טאקוונדו ITF - אומנות לחימה קוריאנית שמתמקדת בשימוש בבעיטות, לחימה בעמידה, תמצא גם תחרויות והגנה עצמית (אם כי פחות יחסית), תוכל לשפר את הכושר ומה שבטוח - תהנה (:
לפרטים: http://www.itf-haifa.com/index.htm
גם כן ממליץ!

א"ל סיניות, לא יודע אם תאהב אבל בכל זאת -

קונג פו במרכז אביחי - שמעתי הרבה המלצות, תוכל לראות פרטים באתר : http://www.kungfu.ybay.co.il/profile.html

קונג פו לונג דאו - גם כן שמעתי הרבה המלצות, תוכל לראות פרטים באתר : http://www.israel-kungfu.com/default.asp

אלו המקומות שאני ממליץ עליהם באיזור, לדעתי כדי לך לשקול ברצינות את הקראטה והטאקוונדו...

חזרה לפורום
ישן 02-03-2007, 12:49
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
הרחבת יפה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PsyEythan שמתחילה ב "מחפש אומנות לחימה שתיתן יתרון למבנה גוף שלי..."

עצה שלי לך תתנסה בכל מיני מקומות ושיטות וככה תחליט לפי מיקום, שעות פעילות, מספר מפגשים בשבוע, מחיר ומעל הכל הנאה וחברה.
לגבי טאקוונדו... זה מסורת קוראנית אתה תלמד שמות ויש גם פומסה (=קאטות) אבל זה בהחלט לא יפנית.
כלי נשק לא תלמד שם, גילגולים וקרקע אין, כוח הייתי אומר שעובדים על זה רק בפלג גוף התחתון וזה בתנאי שעובדים על חיזוקים באימון, ספיגה לא ממש תלמד שם, לחטוף בעיטות למגן גוף זה לא ממש ללמוד לספוג, לגבי שימושיות אני לא בטוח שתוך שנה תוכל להשתמש בזה למשהו וגם לא אחרי 4-5 שנים פשוט כי זו לא אומנות לחימה שנועדה לתת מענה לרחוב (אם תלמד ביחד עם שיעורי הטאקוונדו במסגרת המועדון הפקידו\הגנה עצמית אז תוכל להשתמש בבעיטות במקרים מסויימים), אווירה תלוי בסוג הקבוצה אם הקבוצה תחרותית האווירה תהיה פחות חברותית מאשר קבוצה שבאה להתאמן בשביל ההנאה שבאימון והרצון ללמוד דברים חדשים.
בהצלחה בהמשך מקווה שתמצא מה שהכי מתאים לך!

חזרה לפורום
ישן 02-03-2007, 22:36
  PsyEythan PsyEythan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.06
בקשר לאגרוף תאילנדי

חפשתי לעצמי קצת סרטונים ומידע על השיטה הזו (מכיוון שאני מכיר בערך את האחרות), ופשוט התאהבתי בדבר הזה. לא יודע מה גרם לי לכך אבל אני כבר לא יכול לחכות לשיעור ניסיון. מבנה הגוף של המתאמנים בשיטה הוא מה שאני רוצה להגיע אליו, עובדים הרבה על כושר-מהירות-סיבולת וזה בדיוק מה שאני רוצה, גם כל הקרבות האלה זה בדיוק מה שאני צריך כי אני נוטה להיכנס ללחץ נפשי כבד במקרה של מכות. גם למרות שציינתי כי היופי לא חשוב לי, כל התנועות בשיטה הזאת פשוט מדהימות(כמבון לפי דעתי).

אז לקחתי את הזמן וקראתי כל אשכול שהכיל את המילים אגרוף תאילנדי ודי התבאסתי. כולם הסכימו פה אחד שהשיטה הזאת שוחקת את הגוף ובגיל מבוגר כבר יוצאים מפורקים. אז אני בא לשאול פה, עד כמה? יעני, אם אני מתאמן בזה 2-5 שנים, שהמטרה בהן: לפתח את הכושר והסיבולת שלי, להתחרות וכמובן, להנות!
ואז אחרי השנים האלה לפרוש למשהו יותר רגוע(תמיד רציתי קנדו אבל זה ממש רחוק לי), זה הולך להשפיע עליי בצורה כזו נוראית? רק משהו אחד לפני שמישהו מתייחס לשאלה, ראיתי כמה תגובות של אנשים שאמרו שהם לא מוכנים לשבור את האף בגלל זה, לי אין דאגה כזאת, הוא עקום עקב תאונה מצערת(שמשום מה אני לא זוכר, פשוט התעוררתי יום אחד עם אף עקום). ובקשר לזה שהעור שלי רגיש עכשיו, אני מאמין שהמאמן יוכל לעשות קצת מאמץ ולוותר על מגע בפנים עד שכל זה יעבור(מקסימום חודשיים), עוד אפשרות זה שאני ילבש תמיד מגן ראש שמכסה את כל האיזור שתמחת לעיניים(לא כולל אף ופה כמובן), וכמובן אני יכול להתנסות בלוחמת קרקע או במשהו אחר שאני יאהב עד שתעבור התקופה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י PsyEythan בתאריך 02-03-2007 בשעה 22:53.
חזרה לפורום
ישן 03-03-2007, 11:09
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
לא מדוייק...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי PsyEythan שמתחילה ב "בקשר לאגרוף תאילנדי"

אתה יכול להתאמן באיגרוף תאילנדי, להיות בריא ולהמשיך כך הרבה זמן. אמנם האימונים באיגרוף תאילנדי הם קשים פיזית אבל מכן ועד שחיקה של הגוף יש מרחק רב. אם האימונים נעשים בצורה מקצועית ונכונה אין סיבה שיגרם לך כל נזק שהו (מלבד הנזקים שנגרמים מכל פעילות ספורט, כאבי ברכיים למשל).
אני יכול להגיד לך למשל שהאימונים היותר קשים הם למי שמתאמן במטרה להתחרות, בשביל זה צריך אימונים יותר קשים מאשר מי שבא להתאמן בשביל הגנה עצמית או כושר. יש הרבה מקומות של איגרוף תאילנדי שבהם למשל המגע לראש הוא לא בכל הכוח וזה על מנת לא לפצוע אחד את השני באימונים, ושוב אצל מי שמתחרה יכול להיות שזה יהיה שונה.

וכן אני מאמין שהמאמן שלך יתחשב בך בזה שהעור שלך רגיש בתקופה זו, אין סיבה שלא...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר