לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 12:42
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "קיבלתי את המלצתך וקראתי את מרבית התגובות ואני חייב לציין...."

בתחילת שנות התשעים ביקרתי חבר ששירת על סער 4. אני זוכר שהמגורים שלו היו פיסת רצפה בחדר האוכל שבה הוא היה מניח מזרון, ואת העובדה שלמרות שהיה איש מקצוע במי"ק רוב העבודה הייתה באמת נקיונות וצביעה. אבל הוא היה גאה בהיותו לוחם סטי"ל וככל שעבר הפז"מ גם תנאי השירות השתפרו. באותה תקופה אני ישנתי באוהל דולף בשטח אש עם הקיטבגים איתי במיטה בגלל הבוץ. לישון על רצפה של חדר אוכל לא נראה לי כל כך נורא וגם לחבר ששירת שם.
בביקור שערכתי בסער 5 המגורים נראו מצויין, כולל מיטות נסגרות בוילון ומערכת בידור ספינתית עם שקע אוזניות ליד כל מיטה.

אמנם מפקדים צריכים להיות מאוד קשובים לצרות ובעיות של חיילים ולסימני מצוקה מצידם, אבל צריך לקחת בחשבון שבכל זאת מדובר בח'ברה צעירים שרואים הכל בקיצוניות. אמנם אני מעריך ששיעור ההתאבדויות בשכבת הגיל הזו בחו"ל נמוך יותר, אבל אם נשווה אותו לקבוצת גיל דומה בחו"ל שהורחקה ממגורים בביתה ויש לה נשק זמין אני לא בטוח שיהיה הבדל גדול במספרים.

כל מקרה כזה הוא מצער. כל מוות מיותר כזה הורס משפחה שלמה. אבל צריך לקחת בחשבון שבאוכלוסיה גדולה של צעירים כמו בצה"ל דברים כאלו יקרו. זה לא אומר שלא צריך להלחם בכך ולהדריך מפקדים לשים לב לכל סימן מצוקה ולטפל בו, אבל אי אפשר יהיה לעצור כל מי שלמרבה הצער חפץ לשים קץ לחייו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 15:28
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
כמה מהתגובות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "היטבת להסביר ולתאר !..."

כמה מהתגובות של הקוראים :

ציטוט:

13. מסכים לחלוטין עם 1 ! ראשית אני רוצה להשתתף בכאב המשפחה,
הלוואי שלא תדעו עוד אובדן וצער.
בראשית דבריי אומר כי שירתתי 5 שנים בחיל הים. התחלתי בספינות הטילים ומשם לקצונת חוף (לא על הספינות) ולשרשרת של תפקידים פיקודיים בחיל הים ובמערך הכשרת הקצונה בצה"ל.
כקצין ומפקד בצה"ל, ובחיל הים בפרט, התחלתי את דרכי בספינות הטילים. גם אני ספגתי שנה וחצי של עבודה שחורה וסזיפית, מול אטימות וחוסר הבנה מוחלט של הקצינים ודרגי הפיקוד שמעלי.
אני מבקש להדגיש את הבעייתיות שיש בספינות לאילו שלא מכירים את ההיררכי:
המפקדים והקצונה בספינה מורכבים כולם מחובלים שהם קציני-ים האמורים לפקד ולנהל את מערכות הספינה המכאניות האלקטרוניות והאנושיות = החיילים.
אלא שכאן יש עיוות נוראי: אם בחילות היבשה עוברים הקצינים את אותו תהליך הגיוס ושירות של פקודיהם (שכן, הקצינים יוצאים משורות חיילי הסדיר) הרי שבחיל הים הגיוס למסלול הקצונה הימית הינו "קורס חובלים". קורס המתחיל עם הגיוס ולמשך שנתיים בסופם מגיע החובל לכלי השייט לפיקוד ישיר על חיילים שאין לו מושג וחצי מושג על מצוקותיהם ובעיותיהם,מה התהליך שעברו עד שהגיעו לספינה וכ"ו - פשוט כי הם עברו תהליך שונה ומנותק לחלוטין מהקורס שהוא עבר. קורס מקצועי המכשיר אותו לנהל ברמה המקצועית מחלקה בספינה. (חשבתם פעם למה חובל לא עובר קורס קצינים בבה"ד 1 אלא קורס פנימי של חיל הים ?! )
בסופו של דבר מתגבש תהליך של ניתוק מוחלט כמעט בין דרג הפיקוד בספינה ודרג הביצועי.
אותו ניתוק, חוסר מודעות למצוקות החיילים ולפעמים נוקשות בלתי סבירה שנובעת לעיתים מתפיסה שונה ולעיתים מחוסר הבנה - הם הם החולה הרעה של ספינות הטילים שלנו.
קצינים שלא מבינים ללב החיילים. מפקדים המרוחקים, לעיתים שלא מרצון, מפקודיהם.
אני אוהב את חיל הים וגאה על השירות ששירתתי בספינות. אבל הייתי רוצה שידעו כולם כי המצוקה הנוראית שעוברים חיילים רבים בספינות הטילים היא מולד של פיקוד שגוי והכשרה לקוייה של המפקדים שלהם.
אולי יקום מישהו בפיקוד הבכיר של החיל ויעשה מעשה שישנה את התמונה ויביא קץ לתהליך הזה שגבה לצערנו, קורבן נוסף.
א' , סטיל"ן לשעבר (28.01.07)

ציטוט:

16. צה"ל אדיש למצוקות החיילים צה''ל מאד אדיש לבעיות של מפקדים .. אני כחייל ביחידה מובחרת יכול לומר לכם שבמיוחד בהתחלה ובמיוחד ביחידות התנדבות המפקדים של החיילים מתעלמים מבעיותיהם והלחץ שמופעל על חיילים עם בעיות הוא עצום.. כחייל עם בעיות ת''ש ואסונות שפקדו אותי בתחילת השירות היחס שקיבלתי מהמפקדים היה מאד לא מתחשב ולרוב חושבים שאתה סתם עושה הצגה כי קשה לך.
מפקדים תשימו לב לחיילים שלכם ואים בחרתם לפקד אז תדעו את ההשלכות של זה .
חייל ביחידה מובחרת (28.01.07)

ציטוט:

30. ספינות עבדים עם חובלים שחושבים שהם אלוהים כמי שטחן צד תורן בספינות אני מבין ללב המתאבדים. עד כמה שזה נשמע נורא, לפעמים בהפלגות הייתי מקווה ליפול למים ולמות.

שירות נוראי כל הזמן מנקים בהפלגה לא עושים כלום חוץ מלהקיא ולאכול ביסקויטים מול לבנון, ואז קוראים לזה מבצעית.
והכי נורא זה החובלים שחושבים שהם אלוהים ומותר להם לטחון את החיילים.
למזלי הצלחתי לצאת לקצונת חוף ולברוח משם, וכשעזבתי כולם קינאו בי!
איזה מין חיל זה בלי גאוות יחידה?
אבל מה הפלא, עם כאלה אפסים כמו נועם פייג ודודו זבנג באשך שלא יתפלאו שזה נהיה יותר גרוע.
נועם פייג הוא הדוגמא הכי קיצונית לאיך חובל חושב, ואיך הוא מזלזל בחיילים שלו, וחושב שהם אלוהים. איך קיוויתי שיעיפו אותו מהחיל אחרי הסט"יל בלבנון, אבל אם יש משהו שחיל הים טוב בו זה בלכסת"ח! בזה הם מקום ראשון בצבא, אם הרמטכ"ל היה מחיל הים הוא לא היה צריך להתפטר, הוא כבר היה מכסת"ח את זה.
ומה שהכי עצוב, אני לא היחידי שחושב ככה.
איך אני יודע? תראו שכל מי שיקרא את התגובה שלי יחשוב לעצמו "וואלה צודק" ויגבה אותי בתגובה, ומי שלא אז כנראה שהוא חובל.

ציטוט:

36. אולי הגיע הזמן ... להחמיר בתנאי הקבלה לשייטות הסטי"לים.
ידוע לי כי אלו כבר די מחמירים אך העובדה שאולי,(רק אולי משום שעדיין לא ידוע על איזה רקע התאבדו שני החיילים),המתח שנגרם לחיילים המשרתים על הספינות עקב הצפיפות,הקושי,הדרישות הגבוהות,הוא מעבר לסיבולת הנפשית של כמה ואולי רוב האנשים וגורם לתוצאות כאלה דורשת בחינה פסיכולוגית מעמיקה יותר של המועמדים לשירות בשייטות הסטי"לים.
דבר מפתיע הוא שתנאי השירות על גבי הצוללות,קשים יותר למיטב ידיעתי,ולא שמעתי על מקרי התאבדות בקרב חיילים אלה.
י' (28.01.07)

ציטוט:

41. לוחם סטילי"ם לשעבר לקרא את הכתבה הזו גורם עצב רב, ובכל זאת אני לא מופתע. השירות בסטילי"ם היתה בשבילי חוויה גדולה אך יחד עם זאת אני יודע בדיוק על מה החיילים מתלוננים. בספינות הטילים קיימת בעיה שורשית קשה של מעמדות וממנה נגררת חלוקת המטלות בספינה. כל חייל עד פז"מ של שנה שמונה, הוא עבד בעליל, וכל חייל פז"זמניק הוא נסיך. החיילים הותיקים סבלו הרבה בשביל להגיע ל"מעמד" המיוחל, וכשהשם שם, נשארות כל המטלות לחיילים הצעירים, ומדובר במטלות קשות ביותר במשך כ-20 שעות ביום! הגיע הזמן שחיל הים יערוך בדק בית, ויתערב באופן בו החיילים נוטלים את המטלות, דבר שאולי יפגע בדור הנוכחי של ה"ותיקים"ויגרור התנגדודת לא קטנה, אך יקל את החיים בהרבה לכל שאר הדורות הבאים. מעבר לזה, השירות בחיל הים הוא בין האיכותיים בצה"ל ואני גאה מאוד בשירות שלי שם
פעם לוחם תמיד לוחם (28.01.07)

ציטוט:

49. מסכים מאוד עם 1,13 ודומיהם. כמי ששירת שנה וחצי בסטילים אני מסכים עם כל מילה . השירות פשוט סיוט כמה דוגמאות:
אחרי קורס מתיש בבה"ד חיל הים אתה מגיע לסטיל ומיד הופך להיות אחרון החיילים במה שנקרא "צד תורן", מפה אתה כמו עבד לספינה , לסמלים\סמלים ראשונים וכמובן לקצינים , אתה מביא להם את האוכל גם שבחוץ יש 2 מטר גלים, אתה מנקה אחריהם, בימי חמישי שהם יושבים על הרציף קוראים עיתון כמה שעות אתה מנקה כמו מטורף את המדור שלהם.
במשך חודשים ישנתי על מזרון על הריצפה כי לא התפנתה מיטה , את כל הציוד שלי שמתי בתוך תיק כי לא הייתה לי אפילו ארונית קטנה מתחת למיטות.
האוכל מזעזע. לוקחים טירון שמים אותו במטבח ונותנים לו לבשל ל 50 איש .המפקד מתייחס לכולם כאילו הוא אלוהים.
כל חובל שהגיע אתמול מהקורס חושב שאתה משרת שלו..
פשוט זוועה..
לאחר שנה וחצי הצלחתי לצאת. אחרי שהשלתי ממשקלי 15 קילו עקב הקאות.
חייבת לקום ועדת חקירה, מישהו חייב לבחון את מה שקורה שם. לפני שעוד חיילים ישימו קץ לחייהם.
סטילן לשעבר (28.01.07)

כתבנו כבר לא מעט בעיית ההתאבדויות בצה"ל, ונפתחו על כך מס' אשכולות. אני רק רציתי להעיר בנושא אחד - העברה ליחידה אחרת. שימו לב שבמס' רב של פעמים זוהי אחת הסיבות הגורמת לתחושת חוסר האונים ואין ברירה של החייל, העובדה שהוא תקוע ביחידה המסויימת, או תחת פיקודו של אותו מפקד, והתאבדות נראית כמוצא אחרון.
אני חושב שהעברה בין יחידות צריכה להיות דבר הרבה יותר גמיש מאשר היא היום. אני זוכר שבזמני לוחם שרצה לעבור ליחידה אחרת קיבל העברה למטבח או לאפסנאות, ובשום אופן לא שיחררו מהיחידה - כלומר לקחו חייל עם נתונים טובים ומוטיבציה והפכו אותו לעובד כללי כעונש !
אין היום בעיית כוח אדם בצבא, ונושא העברה בין יחידות מגיע בדרך כלל בשלב מוקדם של השירות, אז למה לא לאפשר תנודתיות ולמה להגיע למצבי קיצון ?

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 28-01-2007 בשעה 15:43.
ישן 28-01-2007, 22:35
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "קיבלתי את המלצתך וקראתי את מרבית התגובות ואני חייב לציין...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
(ואולי כרגע זה אף יישמע לא "פופולארי" או מתנשא) שיש לי תחושה שמשום מה החיילים של היום הפכו למאוד מאוד מפונקים !

ושוב - יש למאמר בהחלט תגובות שהן ענייניות אך עם זאת חלקן פשוט מתבכיינות !

מחזק אותך, רוב האנשים באמת התבכיינו שם אך עם זאת הם צודקים בחלק מהדברים שלהם, על חוסר הרגישות וכו' שאני יכול להבין אותם, אני אישית לא חושב שהחובל צריך לצמוח מהצוות הוא אכן צריך לשרת בתור חייל כ-3 חודשים לדעתי +- כדי להבין את ההתנהלות השוטפת של הספינה, הוא בסך הכול צריך לנהל אותה, אל תשכחו שהוא הקצין.

אבל חוסר רגישות לא עוזר לכל העסק.... אבל הכול תלוי באופי של המפקד זה הכול משתנה.

ישן 28-01-2007, 15:51
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
1 התגובות, לדעתי יש בה משהו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "חייל התאבד בסטי"ל"

שירתי כ- 6 שנים על ספינת טילים. ביצעתי את כל התפקידים מלמטה ועד למעלה.

אני מסכים עם 13.
הבעיה נובעת מכך שצוות קציני הספינה (להלן החובלים) לא גדלו מתוך הצוות.
הם לא מכירים את הוואי הצוות, ואת התחושות הפנימיות של החיילים, בעיקר החיילים הצעירים.
קורס החובלים נערך בתוך "בועה" בבסיס ההדרכה. החצוערים מקבלים "חינוך" שהם נמצאים במעלה ההר, והחוגרים בתחתית וכך עליהם לנהוג. נכון, במהלך המסלול, יש להם מעין "שהייה" על סט"יל כחיילים, כשמטרת שהייה זו היא "לטעום" קצת מההרגשה של החיילים.

הפיתרון הוא פשוט, אם כי מבחינה כלכלית הוא יותר יקר עבור חיל הים.
מועמדים לקרוס חובלים - צריכים לשלוף מהספינות. בדרך זו, בוחרים בחיילים בעלי מוטיבציה שהוכיחו כישוריהם כחיילי ספינות הטילים, וכעמידים בתנאי הים (לא פלאטים).
החובלים האלה, כיוון שצמחו מתוך הצוות, ידעו להיות קשובים יותר לפקודיהם, וכמובן גם יהיו מקצועיים יותר, כיוון שיהיה להם יידע מעשי מעבר ליידע התיאורטי.

ישן 29-01-2007, 16:24
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Free-Style שמתחילה ב "הוא העתיק את אחת התגובות מן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Free-Style
... וחוצמזה תראה לי אדם שיהיה מוכן לשרת כל סטיל נניח שנתיים לאחר מכן לעבור קורס של שנתיים וחצי ועוד לחתום קבע 4 וחצי שנים? מעטים האנשים...

מה דעתך על קורס טייס, או על "תלפיות" ?

אני חושב שרצוי מאד שקצין שמפקד על חיילים יגיע מהשטח ולא יוצנח ללא ששהה בשטח, והתקופה שהחובלים מתנסים בשטח בקורס לא מספיקה. אני יכול להעיד מנסיוני שההגעה שלי כקצין ליחידה לאחר שהייתי חיל פשוט בה תרמה הרבה מאד להבנה שלי בכל האספקטים האפשריים. אגב, החובל לא צריך לשרת כסטילן במשך שנתיים, חצי שנה תספיק, ולאחריה יציאה לקורס שממנו תגרע תקופה מסויימת כיוון שאת "השטח" כבר חווינו והכרנו.

ישן 29-01-2007, 16:56
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=Free-Style] ......"

אני יכול להוסיף דוגמא ג'ובניקית - תוכניתנים בצבא הורשו בזמני לצאת לקצונה לאחר מינימום (תחזיקו חזק) של 32 חודשי שירות. מדובר במינימום קשיח ביותר, ובהחלט היו מי שהתרחקו ממנו (מכיוון "צפון"). לעיתים היציאה לקבע הצריכה חתימה נוספת על קבע, בנוסף לשנתיים וחצי המקוריות.

אז חתמנו על שישה חודשי שירות סדיר נוסף, כך שהיה מצב בו תוכניתן ב"סדיר" יוצא לקורס קצינים אחרי יותר משלוש שנות שירות, מקבל תנאים דומים לאלה שקיבל בחובה, עונד דרגות סמל-ראשון ורואה כיצד חבר שלו (קצין במצ"ח) מקבל כבר דרגת סגן. האבסורד נמשך גם עם נשות-הקורס, שהיו מקבלות מעיל קבע עוד לפני שלך ניתנה בכלל האפשרות לצאת לקורס קצינים.

אני זוכר שממש נלחמתי לצאת לקורס קצינים אחרי 28 חודשים (בלבד!), בזמן שכל חבריי הסתכלו עליי כעל אוויל גמור. בתקופה שכולם מדברים על הודו ולימודים, אתה מדבר על "איזה קטע... המדריכה למדה שלוש שכבות מתחתיי".

ועדיין - אנשים יצאו לקורס קצינים, ואלה שחזרו להדרכה (למשל), היו חיילים ותוכניתנים הרבה יותר טובים מאלה שהגיעו מקצונה-ייעודית או שקפצו מרב"ט לסג"מ (אותו חבר שלי במצ"ח, שהתגאה כיצד לא הספיק לסגור שבת אחת כחוגר ואחרי זה נתן לאחותו בת ה-12 לפרק לו את הגליל מהקורס).

יותר מזה... כשהייתי קורסיסט ידעתי תמיד שאת מה שאני סובל הרגיש מי שמעביר אותי את הסבל הזה. היה קל יותר, פסיכולוגית, לסמוך על הקצינים שלך כשהתמונה שלהם כקורסיסטים תלויה על אותו הקיר אליו אתה מנסה להגיע.
ישן 29-01-2007, 03:40
צלמית המשתמש של PERE1
  PERE1 PERE1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מידע סטילן התאבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "חייל התאבד בסטי"ל"

בשנות ה-70 שרתתי בשייטת 3 , על סטיל מדגם סער 4 , בשנים אלו חיל היים פעל מסיבי והיו הרבה
שעות ים, מה שעוזר בגיבוש הצוות.
נכון הוא שחובל צעיר זקוק לזמן הסתגלות לצוות אבל בד"כ אין לכך השלכות הרסניות על הצוות.
צוות טוב יעזור לחייל צעיר להסתגל לחיים בספינה - צפוף ,מתנדנד, משטר, בכירות ועוד...
חייל צעיר בריא בנפשו לא יחפש דרכים לסיים את חייו בספינה אפילו במצוקות הנ"ל.
אבל לפעמים מגיע צעיר בלי בטחון עצמי ועד שיעבור את שלבי ההסתגלות הראשוניים (אין זמן מדוד)
יתכן וימצא עצמו במצוקה - אם לא יקבל תמיכה ממפקדים או רס"ר ספינה יכול בחור צעיר לפנות לדרך
ללא מוצא קיצונית - להלן התאבדות.
בספינה שלי לא הייה לחץ מהסוג הנ"ל -אני מעריך , והצוות היה הומוגני פחות או יותר. ועם גאוות יחידה,
כך שלא נתקלתי בחיילים "שבוזים."
יכול להיות שצריך לחדד את הנושא לקראת סיום קורס חובלים כך שקצינים צעירים לא "יתפסו תחת"
על חשבון צוות זוטר.
בכל אופן כל חייל צריך להיות עירני ולדווח על חבר שנראה או מאיים לבצע מעשה חריג.
אין פתרונות קסם לנושא זה - השרות לפעמים הוא טראומה לנערים בגיל 18 והמחיר ידוע וכואב.

בברכת עלה ים.
ישן 29-01-2007, 20:11
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
בצה"ל מעריכים כי אין קשר בין המקרה לשירות הצבאי של החייל- קב"ן בכיר אומר אחרת!!!.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי PERE1 שמתחילה ב "סטילן התאבד"

בצה"ל יש 500 נסיונות התאבדות בשנה! ו-30 מתאבדים .

קב"ן בכירת סא"ל בצה"ל ומפקד טירונות לשעבר אומר שיש קשר ברור בין ההתעללות וההשפלה של חיילים ע"י מפקדיהם לבין מקרי ההתאבדות. ועוד מוסיף ואומר שראשי אכ"א משקרים באומרם שאין קשר .

1.
על חקירת התאבדויות בצה"ל: - "...לוקה בהתעלמות מחלקם של מפקדים בהגברת המצוקה שהובילה להתאבדות
2.
על הטרטורים: - "...בטירונות ובבסיסי הדרכה אינם חריגים.....אלא נורמות....הנוצרות ומגובות ע"י ראשי הצבא... מפקד אמר לקב"ן שהעיר על כך...תתעסק עם החיילים...ולא עם המפקדים . "

3.
על נסיון צה"ל להסתיר האחריות: - "...הצהרות ראשי אכ"א כי אין קשר בין השירות לרוב מקרי ההתאבדות - זהו שקר

קב"ן בכיר בצה"ל מאשים את ראשי אכ"א בשקר בנוגע לטיוח ההתאבדויות של חיילים.
http://www.bsh.co.il/ShowArticle2.a...5&CategoryId=99

בנוסף נתון מדאיג לגבי החיילים במנסים להשים קץ לחייהם:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/770/049.html
חבר כנסת מאשים את הצבא שהוא מטייח התאבדויות

ישן 30-01-2007, 00:05
  yosit yosit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
מצטרף לעידוד...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי kobi_301 שמתחילה ב "תודה רבה.. זו הייתה בהחלט..."

כמו בכל מקום, גם בסטי"לים יהיה קשה, אפילו קשה מאוד בהתחלה, אבל בסופו של דבר הכל תלוי בגישה שלך ובחברים מסביבך.

השירות לא פשוט בכלל, אבל אחרי שלוש שנים מלאות חוויות, טובות ופחות טובות, אני יכול להבטיח לך שבסופו של דבר תזכור רק את הדברים הטובים, ותצחק על הדברים שבזמן שקרו נראו "נוראיים".
בסופו של דבר, אין ספק שתקופת הרב"ט הקשה היא התקופה הכי טובה שהייתה לי בספינה.
המון בהצלחה!

ונגיעה קטנה לנושא החובלים..
אני מאוד מאוד מסכים עם הבעייתיות החמורה בזה שהחובלים מעולם לא היו חפ"שים, סטי"לנים..

מצב זה גורם לכך שחלק גדול מהחובלים לוקים ברמת הניהול האישי שלהם, ביחסי האנוש שלהם, וביכולת לנהל חיילים בשר ודם ולא רק מערכות טכנולוגיות.
אין ספק שזה נקודה כאובה מאוד אצל הסטי"לנים שגורמת ללא קצת מרמור..

(כמובן, יש יוצאים מן הכלל, חלק מהחובלים, שהיו מפקדיי האישיים או קצינים אחרים בספינה הם אנשים משכמם ומעלה, שנהניתי מאוד לשרת איתם, והקשר הטוב ממשיך להישמר גם אחרי השירות!!)
ישן 30-01-2007, 10:19
  יאיר נרו יאיר נרו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
תשמע להאשים קצינים זה באופנה אבל טעות...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yosit שמתחילה ב "מצטרף לעידוד..."

כל אלו שמתקיפים כאן את החובלים עושים את זה ללא סיבה אחרת. בעיה של אי קבלת מרות אופיינית להרבה ילדים שאמא שלהם הייתה צריכה לשרת אותם ולסדר להם את החדר וכל מפקד זוטר או בכיר פוגש את זה...תגלה גם בחיים האזרחיים שמנהלים יכולים להיות בלתי נסבלים וקשה להסתדר איתם למרות שחלקם הגדול לא היו מפקדים בצבא. אני אישית הייתי איש צוות צוללת כשנה וחצי לפני חובלים. הייתי מכונאי בצוללת שזה העבודה הכי מלוכלכת+ נקיונות + שמירות+ כולם מעליך... חזרתי להיות כמו טירון כולל שמירות וניקיונות גם בחובלים.
חניך קורס חובלים הוא חייל כמו במסלולי לוחמים ששומר, מנקה, ועורכים לו תרגולות למשך יותר משנה. לא ראיתי הבדל בין חברי שהתגייסו לקורס חובלים ישירות וביני מבחינת כושר הניהול. קצין צעיר שמגיע לספינות סופג מנת חשדנות כמו מנהל חדש שמגיע לחברה. חלקם מחברי היו מפקדים טובים וחלקם פחות. איש צוות סטי"ל או צוללת צריך לקחת בחשבון שאחרי שנה וחצי הוא גומר את שלב ה"צעירות" בדיוק כמו בכל מקום אחר בצבא ביחידות קרביות. צריך סבלנות ורצון חזק לעמוד בקשיים ולעשות את זה טוב. כל ההשמצות כאן על חובלים הם חסרות בסיס ואפילו קטנוניות. אגב מי שמנהל את הניקיונות והשמירות הם נגדים, וגם את מצב גלי הים גם לא קציני הים קובעים . התאבדויות בצבא היו ויהיו לצערי, בגלל שחיילים נמצאים בגיל מעבר, בגלל שיש נשק זמין ומסיבות שנובעות משבירה נפשית וממצב נפשי שרק בודדים מגיעים אליו. בן אדם יכול להחליט אם הוא שווה או לא שווה, לא בגלל תפקידו או עבודתו במיוחד שהם זמניים. רוב אנשי הצוות בחיל הים הם אנשים מצויינים שיודעים לבצע את עבודתם היטב ורצון להתקדם במיקצוע ובדרגה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר