לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 18:20
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
מלחמה לא-קונבנציונאלית.

לאחרונה הרבה אנשים אומרים שכמה סנקציות קשות, חדות, מדויקות יכולות להביא למהפך בקרב האוכלוסיה הצעירה (והשלטת) באיראן. שהאיראנים צריכים עוד איזה "Push" אחד קטן או שניים כדי להתחיל את ה"מהפכה השנייה". כמובן שאינני יודע אם זה נכון או לא נכון, אבל השרשור הזה עוסק באפשרויות לעזור לרוב האיראני אשר רוצה בחלופה לשלטונו, אז אני בעצם יוצא מנקודת-הנחה שהסטודנט האיראני הממוצא פשוט רוצה לראות את שאר העולם מגיב בתוקף-יתר, ואני מתכוון באופן דיפלומטי וכלכלי.
למשל, איראן קוראת להשמדת עם, למה היא עדיין חברה באו"ם? סילוקה של איראן מהאו"ם היא אופציה חזקה מאוד. העולם בעצם יסמל לאיראן שלמדינה שראשיה קוראים לרצח-עם - אין שום מקום במשפחת-האומות. למה משרד-החוץ לא עושה כלום בדבר? האו"ם מחויב לעשות כך מבחינה משפטית-בינלאומית.
אם העולם ינתק את קשריו הדיפלומטים עם איראן - גם זה מסר חזק מאוד, וגם אפשרי. זה לא יפגע באף מדינה מבחינה כלכלית, וגל של שגרירים חוזרים הביתה יהיה מתוק. ובמספר מדינות זה בהחלט אפשרי, יפן למשל, הולנד, דרום-אפריקה וכו' כו'.
אני חושב שיש עוד המון, המון-המון, הרבה, אפשרויות שפשוט לא באמת ניסו ליישם אותם. איך זה שקורה שיכול להיות שאפשר לנצח במלחמה הבאה באופן דיפלומטי-כלכלי ולא עושים את זה?
בכל הנוגע לחזית הדיפלומטית, יש לנו יתרון עצום, למה אנחנו לא מנצלים את זה? ואני מתכוון לנופף בדגל השואה שוב ושוב ושוב. ושוב. ועוד פעם. והשואה היא גם לא היתרון היחידי, הצדק והמצפון הבסיסיים של כל אדם גם לצידנו, למה אנחנו לא פונים לציבור של מדינות אחרות כדי ללחוץ על המשטר למשל? אפשר היה להשתמש ביום הבינ"ל לשואה באופן הרבה יותר מוצלח לפי דעתי.
מבחינה כלכלית, אני בהחלט מבין את הקשיים הרבים והמאתגרים, אבל בחזית-דיפלומטית\משפטית יש לנו יתרון ענק - למה אנחנו לא משתמשים בו?
למרות שאני מאמין שאפשר לחסל את איראן מבחינה כלכלית גם:
מה יקרה אם כמה מיכליות-נפט-איראניות "יתפוצצו" פתאום במפרץ הפרסי? האם חברות-זרות ירצו עוד נפט איראני? מה יקרה אם כמה שדות נפט "יתקלקלו"?
ומכאן אני מגיע לחלק עוד הרבה יותר מעניין - השדה-הקרב הקיברנטי-ממלכתי של איראן.
כי לאיראן, כמו לכל מדינה אחרת, יש משרד-פנים, וגם משרד-אוצר, ותאמינו או לא - כנראה גם בורסה.
האם יש למוסד יכולות בשדה-הקרב הקיברנטי? האם אפשר להפיל את המשטר האיראני באופן קיברנטי? להשבית את הבורסה ליום אחד למשל? כמה זה יעלה למשלם-המיסים האיראני? כמה זה יעלה לחברות-זרות? האם אפשר להשבית את החדשות-האיראניות באופן קיברנטי? האם אפשר לפגוע במשרד-הפנים באופן קיברנטי?
ואם כן, למה לא עושים את זה?
לסיכום - אין לי בטחון ב'עולם'.
הוא נתן לשואה לקרות פעם אחת, אני מאמין שהרבה ממשלים ואזרחים בעולם יעדיפו להעצים עניין פשוט מכל ה"עיניין האיראני".
בשורה התחתונה אני חושב שאין כבר זמן, וישראל צריכה לצאת מאחורי-הקלעים אל הבמה-המרכזית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר