לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2007, 06:40
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "חברה, take it easy.... מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
חברה, take it easy....
מה אנחנו יודעים בסה"כ, שמגדילים את הסיכה....מזה אנחנו חורצים גורלות וקובעים שהמפקדים גרועים...?
בחייכם, אם זה המצב...אז הפורום גרוע, לא המפקדים..
(ולא שאני בעד הגדלת הסיכות, לדעתי רק לטייסים צריכים להיות כנפיים....) אבל אנחנו ממש שטחיים ומגזימים בביקורת הנ"ל.
אמיל.

אמיל,רציתי לתת לך בראש על מה שכתבת כאן אבל חסרים לך פרטים אז אשלים לך,אני ממקימי היחידה בשנת 1974 עדיין משרת ביחידה במילואים וגם עובד בה כאזרח ולא בחלק המנהלי.ולכן אם אומר שהחלפת הסיכה זה הדבר הכי משמעותי שעשה המפקד החדש עד היום (ואני לא היחידי בדיעה הזו ביחידה)אז חבל מאד,יש הרבה דברים אחרים שיוכלו לקדם את היחידה ואליהם האיש לא מגיע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2007, 06:58
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]חברה, take it..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלמה רוזן
אמיל,רציתי לתת לך בראש על מה שכתבת כאן אבל חסרים לך פרטים אז אשלים לך,אני ממקימי היחידה בשנת 1974 עדיין משרת ביחידה במילואים וגם עובד בה כאזרח ולא בחלק המנהלי.ולכן אם אומר שהחלפת הסיכה זה הדבר הכי משמעותי שעשה המפקד החדש עד היום (ואני לא היחידי בדיעה הזו ביחידה)אז חבל מאד,יש הרבה דברים אחרים שיוכלו לקדם את היחידה ואליהם האיש לא מגיע.

לתת לי בראש בכל מקרה לא תצליח
אם אתה מכיר את המפקד והוא גרוע- זה דבר אחד וזה בהחלט מקובל...
אבל לקבוע דעה על מפקד רק בגלל שהחליף את הסיכה של היחידה, כפי שנעשה כאן בפורום- זה ממש לא רציני...הלוואי והיינו יכולים לבחון מפקדים ולהחליט מי טוב ומי לא כל כך בקלות, אנשים הם לרוב מורכבים הרבה יותר..
אמיל.

ישן 01-02-2007, 07:30
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=שלמה רוזן]אמיל,רציתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
לתת לי בראש בכל מקרה לא תצליח
אם אתה מכיר את המפקד והוא גרוע- זה דבר אחד וזה בהחלט מקובל...
אבל לקבוע דעה על מפקד רק בגלל שהחליף את הסיכה של היחידה, כפי שנעשה כאן בפורום- זה ממש לא רציני...הלוואי והיינו יכולים לבחון מפקדים ולהחליט מי טוב ומי לא כל כך בקלות, אנשים הם לרוב מורכבים הרבה יותר..
אמיל.

אגיד לך לאיזו רמות ירדנו,האיש שמנהל בפועל את היחידה הינו איש בדרגת רס"מ שידו בכל ויד כל בו,מפקדי יחידה מתחלפים אחת לשנתיים ובחלק גדול מהמקרים כל מה שמעניין אותם זה לסיים את הקדנציה ללא ארועים שליליים.המפקד הקודם הועף מצהל עם סיום הקדנציה שלו בעיקר על חוסר מעש.המפקד החדש פשוט נדבק לאותו רס"מ שאמור להתעסק אך ורק בחלק המקצועי של היחידה ונותן לו לעשות כרצונו,תאר לך שאפילו המשרד שלו גדול ממשרדו של מפקד היחידה,לאן הגענו.אבל זה החלק הקטן של הבעיה. מפקד היחידה אינו מודע לכל המהלכים אותם מנהל הרס"מ מאחורי גבו,את שאר הקצינים ביחידה זה לא ממש מעניין והחיילים פוחדים להתלונן.ולא אוסיף יותר.אני מאמין שדברים דומים קוראים ביחידות נוספות בצהל והבינוניות שולטת.ואם תשאל מדוע לא עושים דבר כדי למגר את התופעה,זה מפני שראש גדול בצהל נכרת,והרבה אנשים יועפו מהיחידה או יאבדו את מקום עבודתם במידה ויעיזו להתלונן.
ישן 01-02-2007, 10:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כללי תגובה כללית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "לוחמי עוקץ מחליפים סיכת לוחם מחר"

הגדלת הסיכה- סיכות של יחידות התנדבות הן בגודל מסויים (אם אני זוכר נכון אז 7 ס"מ? אני לא ליד החומר שלי כדי לבדוק) וסיכות סוף מסלול של יחידות שאינן יחידות התנדבות הן קטנות יותר (5 ס"מ?).אם עוקץ היא יחידה התנדבותית (והיא כזו) מגיעה ללוחמים בה סיכה לא פחות גדולה מזו של לוחמי הצנחנים, יהלו"ם, טייסים, חובלים, שייטים וכו'. שימו לב שחטיבות החי"ר, למעט הצנחנים, וגם הגדס"רים שלהן אינן יחידות התנדבות!
אישית אני יכול לומר שדווקא שמחתי על הענווה של הסיכה הקטנה וחבל לי שהיא תוחלף.
ראוי לציין כי ביחידות התנדבות מסויימות יש סיכה קטנה שמיועד לתומכי הלחימה ביחידה (שאינם מתנדבים) סיכה זו היא זהה לסיכת הלוחם אך קטנה יותר (לדוגמא כנפי עטלף לתומכי לחימה בשייטת).
לפני כשנתיים כשדיברתי עם אותו נגד (שאליו אתייחס בהמשך) הוא סיפר לי על כוונה לייצר סיכה לתומכי הלחימה בעוקץ. עלו רעיונות שונים, בינהם: גדודון (בעייתי ביחידה ללא תג), סיכה חדשה לגמרי (שסקיצה שלה הופיעה בפורום בחתימת אחד המשתמשים ואליה התייחסתי בעבר כשפורסם פה על החלפה עתידית של סיכת הלוחם בעוקץ) וסיכת לוחם מוקטנת.
מאחר וסיכת לוחם מוקטנת הייתה הופכת לבלתי ברורה הוחלט על הגדלת הסיכה ללוחמים (כפי שהסברתי לעיל זו זכותם!). מעניין אם בקרוב נראה סיכה קטנה אצל תומכי הלחימה.

לגבי עבודת המפקד - אני לא מכיר את מפקד היחידה הנוכחי אך התלונות כנגד אותו נגד ש"מנהל את היחידה" מקוממות אותי. הבחור באמת מקדיש את כול כולו ליחידה והיא מעוצבת בדמותו כבר שנים. מפקדים באים והולכים והוא נשאר. הוא אי של יציבות וקידום היחידה מכל הבחינות. נדרש לומר גם שהוא יושב על תקן קצין, ולא בכדי.
שלמה אני מצטער אם אינך מסכים איתי. אודה לך אם תסביר יותר מה יש לך נגד אותו רס"מ.

ישן 01-02-2007, 16:46
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "לגבי "אינפלצית הסיכות"..."

דווקא אלה האירופאים שנסחפו.

בשנת 1999 ביקר בארץ מפקד חיל-הקשר (או משהו דומה) של הולנד או שוודיה (מי מבדיל בכלל), ועבדך הנאמן אירח אותו, כחייל זוטר ונלווה.

אחרי שחבריי ואני נעצנו עיניים בצלב *העצום* שנענד על מעילו הרשמי (ואני מדבר על משהו בגודל צד שמאל של החזה כולו), ובאינספור הסיכות שעיטרו את השטח שנשאר, הוא פשט את המעיל ואז נדהמנו לגלות סט חדש לגמרי של מדליות וסרטים מפוארים על מדי-השרד.

זה באמת היה משהו די מטורף. עשרות רבות של פריטים שנענדו בגאון. שאלנו את אחד הקצינים הזוטרים שהתלוו אליו (זה שכזה לכינוי "מצחצח הנעליים", נחש למה) באיזה גיבור-על מדובר, והוא השיב לנו: בדרגה/בתפקיד הזה, מקבלים את כל העיטורים של קודמייך בתפקיד. עד היום אני לא יודע אם הוא צחק, אבל זה בהחלט נראה הגיוני.
ישן 11-02-2007, 01:03
  רועי נוגה רועי נוגה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "האם זו הסיכה המדוברת?"

אז ככה,
בקשר להחלפת בסיכה -
הסיכה הנוכחית אינה תקנית, זו הסיבה שהיא מוחלפת + בקשה של הלוחמים לסיכה יותר גדולה ונראית לעין. בקשה שנמצאת כבר זמן מה באויר.
הסיכה הזאת

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הייתה בעבר שייכת לפלגת צפון של היחידה שישבה בבסיס בבית הלל.
הפלוגה פורקה, וכבר זמן רק שהפעילויות יוצאות רק מבסיס היחידה במרכז הארץ.

אין שום קשר לצוות סנ"ח (שכפוף מבחינה מקצועית לצוות חנ"מ)
כמו כן אין קשר גם לצוות הצלה - שבעבר גם הם היו הולכים עם סיכה של היחידה.
עד אשר המפקד היחידה הקודם "סירר" את הצוות, ובין היתר גרם לכך שיפסיקו ללכת עם הסיכה של היחידה.

המפקד הנ"ל שכרגיל לא בא מן היחידה, בא מהצנחנים וחושב בראש של גדוד ולא בראש של יחידה מביא רק רע ליחידה! כולם רוצים את סגן המפקד הקודם שפרש ללימודים אקדמאיים, וכולנו תפילה שיחזור וירים את הכפפה ויחזיר את היחידה לימיה הטובים.

בקשר מר שלמה רוזן.
כמו שהוא כבר הסביר לכם הוא ממקימי היחידה.
שלמה ביצע בעבר תפקידים מאד רגישים ביחידה.
הרבה לפני שנת 97 השנה שבה נחשפה היחידה לציבור.
לשלמה יש היסטוריה רוויות מבצעים ופעילויות עם כלבים ובלי כלבים.
כבודו במקומו מונח!!
היינו רוצים מאד להיות במקומות שבהם שלמה היה.
אני מכיר אותו אישית, מדובר בבנאדם חם מאד, חביב ואהוב ביחידה.
כלבן ומאלף כלבים מס' אחד ביחידה...

זהו,
למי שיש עוד שאלות בקשר ליחידה מוזמן לפנות.
כמובן בהתאם לביטחון השדה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר