לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 19:52
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אהמ...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "חשבתי גם על האומנויות האלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yog
נינג'יצו היא התפתחות של הג'וג'יטסו רק יותר אפקטיבית (הסמוראים היו הלוחמים הרגילים והנינג'ות היו השירות החשאי

נינג'וטסו זה טכניקות של הנין (סיבולת, התגנבות) וג'וג'וטסו זה טכניקות לחימה שהיו בשימוש סמוראים/לוחמים ביפן. הנינג'ה לא היו שירות חשאי אלא יותר פורעי חוק וכאלה שחיו מחוץ לזרם המרכזי של החברה. ככאלה השתמשו בשירותיהם לבצע משימות "המלוכלכות" שלא היו יאות לסמוראים מכובדים.

היום זה כבר לא ככה, מה שנשאר זה שיטות לחימה שכל בית ספר או מורה מלמד לפי ראות עיניו. לכן אם זה יעיל לרחוב זה תלוי במורה. אם המורה כמו בקוגה ריו, מחליט לשלב כל מיני טכניקות (כולל דרכים להעברת החומר) שיעילות לרחוב אז זה יהיה יעיל. מה נשאר מהנינג'וטסו המקורי? לא יודע...
חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 20:46
  yog yog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אהמ..."

טוב אז מה אתה ממצליץ נינג'יצו או ג'יג'יטסו? לי בכל אופן נראה שנינג'יצו יותר יעיל..

"הנינג'יטסו בעולם עבר שינויים רבים ובמקומות מסוימים התעדן. בארץ ישנם מורים מבוג'ין קאן ומאקבן המשמרים את צורת העבודה והתובנות הקרביות של הנינג'יטסו המסורתי."(ויקיפדיה)
על זה דיברת שכל מורה מלמד לפי ראות עיניו כאילו מעדן את זה או סתם משנה ומוסיף?
מישו מכיר מקום שבו מלמדים את הנינג'יטסו בצורה "המסורתית"(מישהו שהלך ללמוד את זה ביפן ועכשיו מלמד בארץ אותו הדבר)? או שלמישהו יש מקום שהוא סתם ממליץ עליו?? (עדיף באיזור חדרה נתניה..)

ד"א מישהו פה למד נינג'יצו ויכול להגיד לי אם בארץ מלמדים באמת התגנבות או כל מיני דברים אחרים מהכתבה שהבאתי בהודעה הקודמת??
חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 21:17
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "טוב אז מה אתה ממצליץ נינג'יצו..."

קודם כל אין יותר יעיל! יש המון אבל המון סוגים של ג'וג'וטסו!!! ברזילאי? מערבי? יפני (המון המון בתי ספר רק ביפן עצמה)?

לגבי נינג'וטסו, גנבוקאן, הכי מסורתי, מסורתי בדרך כלל פוגע ביעילות כי משמרים מסורת על חשבון לתת מכות לכריות ושקים ולעשות BJJ שזה מה שהולך היום בזירה, ברחוב ואיפה לא. בוג'ין קאן, מהניסיון שלי, כל מורה עושה את הדברים איך שהוא רוצה ומתבססים על איזשהו מאגר ידע קיים (שגם אותו כל אחד עושה קצת שונה ולא כל כך מדויק).
אקב"ן הרחיבו את הידע שלהם (במקור בוג'ין קאן) ולא הגבילו את עצמם למשהו מסויים אלא מחפשים את הדרך שלהם לבנות כושר, יעילות וסתם כיף עם החבר'ה. שמישהו יתקן אותי אם אני טועה במשהו.

את קוגה ריו אני לא מכיר מעבר לאתרים שלהם ומשמועות. אז נראה לי שהם יעילים לרחוב אבל אני מסופק אם יש להם שורשים עמוקים ביפן המסורתית.

אקיצר, מה מעניין אותך? ובעצם מה הכי קרוב אליך לבית? לך תתחיל, תמיד אפשר לעבור לדברים אחרים והידע שאתה צובר רק יעשיר אותך.
חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 22:22
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
טוב לגבי הנינג'יטסו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "אני חדש צריך עזרה בבחירת אומנות לחימה.."

נינפו כבר ענה.

קודם אומר לך שאל תתיחס לזמן. תלמד רק מה שאתה באמת רוצה ומה שמעניין אותך.
עוד משהו זה אל תתלהב מהשם נינג'יטסו וקונג פו אולי שמות יפים אבל יש סגנונות וגישות שונות.
אם הבנתי אותך נכון ואתה מחפש משהו מסורתי ויעיל נינג'יטסו וג'וג'יטסו יכולים להתאים, וכן גם סגנונות קונג פו שונים. תבדוק איזה אפשרויות יש לך לתבחר מתוכן מה שהכי נראה לך.

אני לא יודי איפה בדיוק אתה גר אז תוכל לראות מקומות קרובים אליך באתר הזה : http://www.hoogle.co.il/search_results.asp
ואם תמצא משהו שמעניין אותך תגיד וניתן לך יותר פרטים עליו...

חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 13:48
  yog yog אינו מחובר  

תודה לכולם..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "טוב לגבי הנינג'יטסו"

ונינפו לא הבנת אותי אני לא רוצה מסורתי שיפגע ביעילות אני פשוט חושב שעדיף שיטה שהתפתחה במהלך אלפי שנים ע"י מאסטרים שלמדו כל החיים שלהם מאשר השיטות שהיום כל מורה שני ממציא.. אחרי הכל הלחימה בין בני אדם לא השתנתה במיוחד במהלך המאות האחרונות(אני לא מדבר על כלי נשק) זה לא שהאדם פיתח זרוע שלישית או משהו...
תודה בכל אופן על המידע בקשר לנינג'יצו..
עדיין נינג'צו הכי נראה לי.. ואני עכשיו מחפש משו קרוב לבית..
ניר תודה על האתר אני כרגע בודק מקומות..
מישהו יכול לעשות פה השוואה של יתרונות חסרונות בין נינג'יצו ג'וג'יטסו ובמיוחד שאולין קונג פו זה נראה מטורף השיווי משקל שלהם .. אה ואם אתם יכולים גם אייקידו למרות שזה לא נראה לי הכי..
חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 15:22
צלמית המשתמש של @=Nir=@

נינג'יטסו וג'וג'יטסו
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "תודה לכולם.."

הן שתי שיטות מאוד דומות, מהרבה בחינות ויש האומרים שהנינג'יטסו המודררני התפתח משיטות ג'וג'יטסו שונות.
לגבי השאולין קונג פו אז פה כבר יש הרבה הבדלים, למשל ג'וג'יטסו ונינג'יטסו מתמקדים יותר בהטלות ובריחים. הקונג פו מתמקד יותר בהכאה (מכות עם הידיים והרגליים), גם תרגול התבניות שונה מאוד ואי אפשר אפילו להשוות בינהם, אני חושב שהג'וג'יטסו\נינג'יטסו יותר מכוונים להגנה עצמית (במיוחד הג'וג'יטסו) מאשר שאולין קונג פו. הטכניקות שונות אפילו הבסיסיות שבינהם כמו אגרופים ובעיטות.
בקיצור שני שיטות שונות מאוד אחת מהשנייה.

שאלת על איקידו אז איקידו זאת אומנות לחימה יפנית שעוסקת רק בהטלות ובריחים, ויותר קשה ללמיד מבחינת הגנה עצמית. לפי איך שהבנתי אותך זה לא בשבילך.

זה ככה בקצרה...

חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 23:23
  yog yog אינו מחובר  

ניר תודה רבה אחי..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "נינג'יטסו וג'וג'יטסו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי @=Nir=@
שעוסקת רק בהטלות ובריחים, ויותר קשה ללמיד מבחינת הגנה עצמית.

מה התכוונת שאייקדו יותר קשה ללמידה מקונג פו נינג'יצו ואלה??

נראה לי שהכי טוב ללכת ולנסות שיעור ניסיון אני יחפש נינג'יצו וקונג פו קרובים לאיפה שאני גר..
ומישהו יכול להביא סירטונים של מאסטרים בנינג'יצו ובקונג פו?? אני רוצה לראות למה אפשר להגיע באומנויות לחימה האלה.. ד"א מישהו יודע עד כמה הסרטים הסינים באמת נכונים בקשר לכל הזינוקים שמראים שם ואומרים שזה קונג פו? כאילו באמת מגיעים לרמה כזאת של זינוקים?

ומישהו יכול בבקשה לתת פה תקציר של הסוגי קונג פו המוכרים?

danielak מה שנתת לי אלה סוגי לחימה שמתאים לאיזה אולימפידה או לWWE ואני ממש לא בקטע של ללכת לאולימפידה כרגע .. תודה בכל אופן אבל נראה שאני אקח או את הנינג'יצו או את הקונג פו...

נ.ב.
מצטער על כל הבקשות פשוט אני ממש לא מבין בכל זה..
בקשה אחרונה.. אתם מכירים את האתר הזה ? כאילו את המורה והחוג..
חזרה לפורום
ישן 30-01-2007, 13:43
צלמית המשתמש של @=Nir=@

בכיף (:
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "ניר תודה רבה אחי.."

בקשר לאיקידו התכוונתי לכך שאיקידו פחות מכוון לרחוב מאשר ג'וג'יטסו וקונג פו, בגלל שהתרגילים יותר מורכבים ונדרשת רמה גבוהה של מהירות, זריזות, דיוק וכ'ו כדי להשתמש בטכניקות איקידו (בד"כ זה ככה), לא התכוונתי שיותר קשה ללמוד איקידו אלא יותר קשה ליישם את האיקידו ברחוב מאשר שיטות אחרות.

בקשר לסרטים של הקונג פו - כמו שאתה יודע אלו סרטים והמטרה שלהם היא לגרום לצופים להנות ולא יותר מזה (אלא אם זה סרט תיעודי), לכן משלבים בנוסף לשיטות לחימה(אם בכלל) עוד אלמנטים שיוסיפו ויראו יותר יפה. זה נקרא כראוגרפיה. את אחת הדוגמאות הטובות לזה אפשר לראות באחד הסרטים של ברוס לי כשלוחמי איקידו בעטו בעיטות באוויר, מה שבהחלט מנוגד לאיקידו(באיקידו אין מכות, בטח שלא בעיטות), זה כדי שהסרט יראה יפה יותר.
למרות שיש שיטות שמשלבות אקרובטיקה אך ברוב המקרים לא מה שאתה רואה בסרטים.

שאלת על סוגי קונג פו אז תוכל למצוא ממש אין סוף מידע על ידי חיפוש פשוט בגוגל, תכתוב "קונג פו" ותמצא ים של מידע.

האתר שנתת הוא של אייל אופיר, מורה מאוד מוכר שמלמד קונג פו שאולין, אייל אופיר בין המורים המובילים בארץ לקונג פו(הוא גם למד במנזר שאולין). בקיצור - מאוד מומלץ!

תוכל למצוא המון סרטונים בשיטות שונות באתר - www.youtube.com , תרשום שם של שיטה מסויימת ותמצא הרבה מאוד סרטונים. בשביל זה אין כמו יוטוב.

חזרה לפורום
ישן 30-01-2007, 19:47
  yog yog אינו מחובר  

חחחח
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אני הבנתי..."

לא אוהב אף אחד...

נראה לי שדי הבנתי אותך.. אתה מתכוון שהאומנויות החדשות של היום מבוססות על אומנות ישנה כלשהיא ששיפרו אותה למצבים של היום??
אבל בכל אופן לא הבנתי איך המצבים של היום השתנו כ"כ מאילו של פעם?(בלי לדבר על אקדחים וכאלה..)
ולמה שזה לא ישנה לי?
אולי בכל אופן תנסה להסביר פשוט אני בקושי מוצא משהו שקרוב לבית שלי!!

ד"א אתה קשור איך שהוא לאתר נינפו?? למדת שם? אם כן אתה יכול להגיד לי אם הם באמת מלמדים את כל מה שרשום שם..
http://www.ninpo.org.il/bugei.html
למשל לחימה בשריון WTF??
למרות שיש שמה כמה דברים מגניבים..

אה ודבר אחרון מישהו יכול להביא פה תמונות או סירטונים של קפיצות אמיתיות שקשורות לאומנויות לחימה? ולהגיד את השם של האומנות כמובן..

נערך לאחרונה ע"י yog בתאריך 30-01-2007 בשעה 19:54.
חזרה לפורום
ישן 30-01-2007, 21:37
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

תראה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "חחחח"

מצבים משתנים, איומים משתנים... ביפן פעם נלחמו עם כבוד, עם כללים, או בלי (אם היית נינג'ה) אבל עדיין. היום הרבה אנשים מתאמנים בג'וג'וטסו ברזילאי, אגרוף תאילנדי... זה סגנון לחימה אחר. יש מורים שמחפשים תשובות לסגנונות שונים ומוסיפים אותם לתוכנית האימונים שלהם. שיפרו? לא יודע... אפשר גם להוסיף בלי לשפר...

לגבי תכני הלימוד בגנבוקאן, אני מניח שעוברים על החומר במשך הרבה שנים של אימונים. האמת אותי זה כבר לא מטריד. לחימה בשיריון? אני מכיר וראיתי אפילו בהדגמות ואני יודע שבבוג'ין קאן התאמנו על זה. זה לא בעיה להתאמן איתו (כבד אני יודע...) כמו שזו בעיה (כספית בעיקר) לקנות אותו!

יש ביפן עדיין בתי ספר לקובודו (אמנויות לחימה עתיקות) שמתאמנים על כל הדברים הללו, כולל רכיבה על סוסים, קשתות ולחימה במים.

אני מניח שאם תלמד בגנבוקאן 20 שנה אז תכיר את החומרים הללו... לגבי בתי ספר של "נינג'וטסו" שעברו הסבה לימי ההווה אני מסופק אם הם יתאמצו בכלל להתעסק בדברים כאלה. אין בזה פרקטיות מעבר לאיזושהי אנדרטת זכרון היסטורי של מסורות לחימה.

איפה אתה גר?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר