לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2007, 22:40
צלמית המשתמש של wolfwolf89
  wolfwolf89 wolfwolf89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.05
ICQ, מסנג'ר.. זה רק אני או שעדיף בלעדיהם?

לפני איזה שעה שכבתי על המיטה, וחשבתי על הרבה דברים שרצו לי בראש(שקשורים ללב )..
בין היתר, הגעתי למחשבה שאייסי\מסנג'ר הם יותר מחלישים את הקרבה בין אנשים.
כלומר, שאני רואה מישהו פנים מול פנים האינטראקציה כוללת שפת גוף, מילים... הכל בהרמוניה מושלמת.. מה שגם הרבה יותר נוח לי לתקשר, ואני גם הרבה יותר נהנה מלדבר עם הבן אדם עצמו.

מנגד זאת, שיחה במסנג'ר/אייסי היא תמיד מונוטונית ומחורבנת.
"היי, מה קורה?"
"סבבה מה איתך?"
"הכל טוב.. מה חדש?"
ואם מדברים על דברים אחרים, זה תמיד יהיה איזה סיפור לספר, שתמיד יישמע הרבה פחות טוב מאשר במציאות, או לעדכן כמה פרטים שהרבה יותר ברור וקולע להעביר אותם אפילו בטלפון, או שאולי לבקש עזרה, שההסבר שלה גם יכול להיות הרבה יותר פשוט בטלפון.
וגם חסרונות נוספים כמו זמן תגובה ממושך, לחכות 5 דקות בין הודעה להודעה זה מרתיח מעצבים, לכל צד יש הרבה זמן לחשוב על מה הוא רוצה לכתוב, ואז השיחה נהיית *לא טבעית* לגמרי.
מה שגם, אנשים שאני רואה בחיים היום-יום ומדבר איתם ויש לי איתם קשר אוטומאטי, דיבור טוב וצחוקים. במסנג'ר/אייסי זה נהיה שיחה מנוכרת ואפרורית.

מחשבות מסוג כזה ועוד עלו אצלי, והחלטתי לחפש מידע על זה בגוגל... אבל זה דיי נושא שלא קיים..

אז רציתי לדעת מה אנשים אחרים חושבים על ICQ ומסנג'ר?

אני חושב להתחיל להתנתק מICQ ומסנג'ר לפרקים ארוכים, ומי שרוצה לדבר איתי, שייצור קשר בפלאפון או שייפגש איתי.
לדבר דרך האייסי/מסנג'ר, זה כל כך... אחח עדיף בלי!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2007, 23:48
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
ציינת את החסרונות. מה עם היתרונות?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wolfwolf89 שמתחילה ב "ICQ, מסנג'ר.. זה רק אני או שעדיף בלעדיהם?"

האיסיקיו והמסנג'ר הם גם כלי מעולה לשמירה על קשר עם חברים בעולם (חברים שבטיול בחו"ל מתחברים למסנג'ר ומדברים איתי עם מצלמה והכל...), יצירת קשר עם אנשים במדינות אחרים (סתם לדבר), שמירת קשר עם אנשים שאתה לא מדבר איתם בכללי - אבל, נחמד לשמור על קשר (כמו החבר'ה מהמילואים / קורסים בעבר / תנועת נוער וכו') ועוד מלא דוגמאות. אני בטוח שהבנת את העניין.

עוד ייתרון חשוב, כמו שאמר CaRTeR, הכרות עם בנות. אני לא יודע בקשר מה המקרה של רועי - אני אספר לך את המקרה שלי. את יפעת, המלאכית שלי, הכרתי דרך אתר הכרויות. החלפנו כמה הודעות - ועברנו למסנג'ר. החלפנו תמונות, משם לטלפון - משם לפגישה. (וזה שלב נורא מסוכן. אם מותחים את "מתי נפגש" יותר מדיי זמן - זה מתכון ל"חברים טובים") והתוצאה? וואלה, למעלה משנתיים מדהימות אנחנו ביחד... ואם היינו עוברים מהאתר הכרויות - ישר לטלפון נניח - לא הינו מסתדרים באותה קלות. למה? עניין של אופי. מה גם שכל עוד זה לא עבר לטלפון - זה עוד לא אישי. אז אם רוצים לסנן...

ולזה אתה מתכוון, נכון? האישיות שבעניין. וובכן, התוכנות האלה לא באות להחליף את האישיות. אין תחליף למגע. אין תחליף לריח. אין תחליף שפת גוף וכו'. התוכנות האלה הם כלים משלימים - לא תחליפיים.

המסנג'ר הוא כלי נחמד לשמירת קשר. ממנו יכולים להתפתח גם קשרים יותר רציניים. (לא בהכרח רומנטיים. פשוט ידידותיים יותר רציניים).

לסיכום: תוכנות המסרים הם כלי נחמד להתחלת קשר והם מהווים תוספת לקשר קיים. אבל, בשום פנים ואופן הם לא יכולים להיות הקשר עצמו. הם לא יכולים להחליף פגישה פנים מול פנים או פשוט טלפון...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 05-02-2007 בשעה 00:03.
ישן 05-02-2007, 07:41
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wolfwolf89 שמתחילה ב "ICQ, מסנג'ר.. זה רק אני או שעדיף בלעדיהם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי wolfwolf89
כלומר, שאני רואה מישהו פנים מול פנים האינטראקציה כוללת שפת גוף, מילים... הכל בהרמוניה מושלמת.. מה שגם הרבה יותר נוח לי לתקשר, ואני גם הרבה יותר נהנה מלדבר עם הבן אדם עצמו.

אני חושב שמשפט זה מדבריך מסמל יותר מכל את דרך ההבנה של כל אחד מאיתנו את הדילמה.
כולנו נמצאים בין "שני עולמות" לכאורה - המציאות והאינטרנט.

כל אחד - בתקופות שונות - ייבחר לעצמו את דרך התקשורת המתאימה לו, את דרך התקשורת הנוחה לו.מדובר בדרך נוספת לתקשורת, ממש כמו שיחה בטלפון, שיחה סלולרית, מכתב בדואר וכיוצא באלה.

אין לשלול כלל דרכי תקשורת - ולא רק מסיבות רומנטיות.
האינטרנט הופך את העולם שלנו ל"קטן" יותר משמעותית - ומאפשר לנו לדוגמה לשוחח ולצפות בקרובי משפחה וחברים מעבר לים.

כבר בשנת 96 פגשתי בצ'אט באינטרנט מי שהפכה אחר כך לחברתי במשך כשנתיים בתיכון.
כך, שמעולם לא שללתי בדרך כזו או אחרת כל סוג של תקשורת.

היו תקופות בהן תיקשרתי עם אהובה מעבר לים במכתבים כתובים - משום שרצינו שנינו לחוש במילים, בדיו שעל הנייר.

את מיכל, החצי השני שלי, פגשתי לפני כארבעה חודשים באינטרנט, באתר ההיכרות "קופידון" (ממש כמו חרוב). תיקשרנו מספר ימים בכלי המסרים מסנג'ר - ואפילו התוודענו לאהבתנו בטרם נפגשנו בשיחות אלה!
עד היום במהלך ימי העבודה העמוסים של שנינו, אנו מתקשרים באופן שוטף באמצעות המסנג'ר.

כפי שהסביר זאת חרוב בצורה טובה, זו דרך - אמצעי בלבד - ולא מטרה בפני עצמה.
צריך לבחור בדרך התקשורת הטובה, המתאימה והנוחה לנו ביותר -בהתאם לתחושותינו, בהתאם למצב הקיים, בהתאם לסיטואציה ולנסיבות.

אם תחשוב על כלל אמצעי התקשורת (טלפון, אינטרנט, פקס, מכתב וכו') ככלי בלבד או כאמצעי, יהיה לך קל הרבה יותר לשלב אותם בצורה שוטפת בקשרים בין אישיים - עם משפחה, מכרים, חברים ואפילו קשרים רומנטיים.

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 05-02-2007 בשעה 08:00.
ישן 05-02-2007, 14:42

הצגת עמדה יותר מגובשת-

אני לא מתכוון לשלול את האייסי כמארגן פגישות, או כל שיחה שיש עבורה מטרה (עבודה, פגישה, אירגון משהו), כי זה נוח וקל.
או לשלול אותו כאמצעי ההעברת קבצים בין מחשבים. (תמונות, עבודות וכולי)
או להתחבר באמצע הלילה בחופש/יום רגיל, שכבר לא כל כך מתאים להרים צילצול.

אבל דווקא כן לשלול אותו שמדובר בשיחה עם חברים/ידידות, שאני מעדיף לתפוס אופניים/אוטו, ולראות אותם בעצמם, רוב האנשים שאני מכיר לא גרים *מאוד* רחוק ממני.
אני לא מתכוון לכמו שאתם מדברים כאן על שמירת קשר עם אנשים שגרים רחוק או ארץ אחרת, זה ברור שאתם צודקים ושאם אין אופציה להפגש, אז זוהי האופציה.
אבל חבר שלי שגר 5 דקות ממני, זה פשוט פתאטי לדבר איתו באייסי. וגם כמו שמישהו ציין, זה דרך תקשורת, ולכל אחד כנראה דרך תקשורת מועדפת. לי ואני משער שלרוב האנשים, עדיף בשיחה רגילה. פנים אל פנים.

בנוסף, אני לא מתכוון באייסי/מסנג'ר לכל הקטע הרומנטי, אלא רק חברים וידידות.

ישן 07-02-2007, 15:50

החלטה סופית פחות או יותר

לאחר כמה ימים של ניסיון פחות או יותר.
אפשר להגיד שהפכתי את השימוש באייסי לכלי, לאמצעי. הורדתי אותו מדרגת כס המלכות שלו שהייתה להיות דלוק כל היום.
רק מתי שאני חפץ לדבר על הא ודא, או בשביל סיבה אחרת שצויינו לעיל (שליחת קבצים, אירגון או משהו שלא סובל דיחוי), אז אני מתחבר לאייסי.
ושאין צורך, אני סוגר את האייסי, ופונה לעיסוקיי.

יתרונות:
*זמן לעשות דברים שלא היה לי כוח לעשות.
*ניצול יתרונות האייסי בלי לסבול מהן.
*להיות מהמגניבים עם הפוזה שמתחברים רק בערב (או שלא... חחחחחחח)

תודה לכולם,
אני סיימתי את דברי כאן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:58

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר