לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2005, 11:37
  קופדנוטס קופדנוטס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
איזה "מושא פנייה" ??? WTF ?? על מה אתה מדבר ?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "כנראה שלא נכחת כאן"

קריאת "יהודונים" שבאה להעביר מסר מסוייים שאינו מסר שנאה אנטישמי אינה פסולה אוטומטית בעיניי גם אם היא מושמעת מפי אדם מהימין התוקף איש ממשל אמריקאי,
הצדעה במועל יד שאינה קשורה למסר אנטישמי /גזעני היא מגעילה ותו לא .... גם אם היא באה מח"כ חרדי שמנסה להעביר (בצורה קלוקלת וסרת טעם) את תחושותיו וגם אם היא מבוצעת ע"י ח"כ ערבי שמנסה (גם הוא בטפשות וחוסר טעם) להתיימר ולהציג מראה.

(עד כאן ניסיתי "לכסות" כל אפשרות לאותו "מושא פנייה" שכן אין לי מושג מה אתה מייחס לי)

כל הדוגמאות שהבאתי אינן קשורות / קרובות או אפילו דומות לניצני תופעות ליל הבדולח שאנחנו רואים כאן ושרובם ככולם נטועים עמוק בתוך אוכלוסייה מאד מאד ספציפית, רבים זוכרים את האתר שעלה לרשת ובו נראו מספר "חיילים" עולים חדשים שמציגים פוזות וסמלים נאציים, מי לא נתקל בכתבה /ידיעה או ארוע במהלכו הושמעו ביטויים אנטישמיים נאציים ע"י כנופיות של גלוחי ראש יוצאי חבר העמים שהשתרבבו לגלי העלייה היהודית.

אני ממש לא מצליח להבין על מה אתה מנסה לעורר ויכוח אתי בעניין הזה.

נערך לאחרונה ע"י קופדנוטס בתאריך 28-01-2005 בשעה 11:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2005, 12:38
  cold_lazarus cold_lazarus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
מכאן, שהנחת היסוד שלך מגמתית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "איזה "מושא פנייה" ??? WTF ?? על מה אתה מדבר ?"

התנהגות בעלת סממנים אנטישמיים/נאציים מצד ימנים קיצונים/חרדים/ערבים - נתפשת על-ידך כפרובוקטיבית בלבד, ומשוללת מהות אידיאולוגית. אך כשמדובר בעולים מחבר המדינות - ברור מאליו (לדידך) שמדובר בכוונה אנטישמית הטבועה בהם...

השאלה המתבקשת היא, על-סמך מה החלטת אתה שהתנהגותו של justice (הוא מושא הפנייה בשורה האחרונה ההיא, אם לא שמת לב) - אינה אנטישמית ואינה גזענית, ואילו התנהגותם הברברית של הנערים הרוסים נובעת ללא ספק מהיותם כאלה (ולא כתוצאה, למשל, מאנומיה חברתית המאפיינת אוכלוסיות מהגרים בכל העולם, או ניכור מן החברה והשיח ההגמוני בה).

נקודת המוצא שלך מפלה (ללא ביסוס) את ציבור העולים, ועל-כך התרעמתי.

ישן 28-01-2005, 18:41

יסלח לי אדוני אבל כאשר אני שומע או קורא אמירות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "מכאן, שהנחת היסוד שלך מגמתית"

בסגנון "הייל היטלר" , "יהודונים למשרפות" , "זיג הייל" , "הפתרון הסופי בדרך" .....כל אלו ודומים להם על רקע הפנייה לכיוון הסממנים היהודיים ביותר הרי שאני מפרש זאת כאנטישמיות ולא חולגינזים "סתם"...... לך יש פרוש אחר ?
כך גם כאשר אני נתקל בתופעות בריונות וגרימת נזק דווקא למבנים, כלים וציוד הנושא אופי וסממנים יהודיים כגון ספרי קודש, קירות בתי כנסת וכד' ואף תקיפה של אנשים הנושאים מאפינים דתיים יהודיים.

הפנייה לאותו אחד למעלה אינה קשורה לנשוא האשכול דווקא, פספסת (שלא באשמתך) את ההקשר.

נערך לאחרונה ע"י קופדנוטס בתאריך 28-01-2005 בשעה 18:43.
ישן 29-01-2005, 10:33

אוי ...כמה שאתה מעיק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "אתה מתעקש להתלהם"

כמה שאתה מעיק
כמה שאתה לא ברור
כמה שאתה מרבה מילים על לא מאומה
יש לך אמירה אז תאמר אותה מבלי להרבות מלל

בקיצור, חדל דמגוגיה

כל התופעות הנאו-נאציות שמופגנות במדינת ישראל מקורן בחבורות של גלוחי ראש מקרב העולים מחבר העמים (נקודה!) , כל הקשקוש הפסבדו מדעי שמנסה להסביר את התופעה אינו רלוונטי לעצם קיומה.

אמרת שהתופעות המתוארות אינן בעלות גוון אנטישמי ?! ואילו אני טוען שכן ! ,
אמרת "שתופעה של נאציזם ואנטישמיות היא "תופעה רב מגזרית" בחברה הישראלית" ואילו אני טוען שהיא אופיינית ל"מגזר" מסויים..........בזה מסתכם (בנקודה הזו) הויכוח ביננו אלא אם תרצה לטעון שחבורות סקינהדס ישראלים צומחים גם בחברה הקיבוצית או שקריאה "יהודים לתאי הגזים" אין מקורה באנטישימיות..........
יש לך הסבר לטעונים שלך או נימוק שיכול לשכנע אז תן אותם וחדל לשפוך מלל שאינו קשור ואינו רלוונטי וחדל להיתלות על "תובנות" שלך את דבריי .......ותפסיק להעיק .......

נערך לאחרונה ע"י קופדנוטס בתאריך 29-01-2005 בשעה 10:44.
ישן 29-01-2005, 11:57

זו החשיבה שמעיקה עליך, לא אני
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "אוי ...כמה שאתה מעיק"

האבחנה הפשוטה היא שאתה לוקה בניכור מסוים כלפי המגזר הרוסי - ניכור שמונע ממך לשפוט בפרופורציות ראויות את התופעה החוליגנית הזו. אם הייתי אומר זאת בראשית הדברים - היית טוען לפשטנות מופרכת.
אבל עכשיו, אחרי הכותרת המתלהמת של האשכול, אחרי שכבר הפכת את הילדים לחברי כנופיות גלוחי-ראש (???) ולחסידים גדולים של תורת הגזע - הדברים ברורים הרבה יותר.

על הדרך סילפת גם את דבריי (הרי כבר טענתי שהתופעות נושאות גוון אנטישמי, אז למה לצטט הפוך?) - הכל בשביל לא לנסות ולהכיר באפשרות שהמעשים כאן נובעים אף-הם מן הצורך להביע התרסה פרובוקטיבית - בדיוק כמו שעושה ח"כ המצדיע במועל-יד.

ילד טיפש בן 16 מרסס כתובות נאצה אנטישמיות מול חבר כנסת מצדיע במועל-יד באולם המליאה -
כל-כך קשה לזהות דימיון בין המעשים? מדוע אצל אחד זוהי פרובוקציה זולה ללא מהות, ואצל האחר זוהי אנטישמיות הטבועה בגנום?

הדיון הזה לא מיצה עצמו משום שאיני מכיר ב"גוון האנטישמי" של הדברים, אלא משום שאתה מעדיף להתעלם מחוליה של החברה הישראלית בכללותה (הקצנת ביטויים משום ההדרה מן השיח הציבורי ההגמוני) - ולחפש שעיר לעזאזל שאינו נגיש לשיח זה (ובשל-כך, קל לתוקפו).

כשאתה מעוניין לחמש את תפישת העולם שלך - ואני בא להפריע, וודאי שזה "מעיק".

[מקווה שהפעם הייתי "ברור" דיו]

ישן 29-01-2005, 16:35

אתה מאד לא ברור ..... חסרות לך שורות תחתונות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "זו החשיבה שמעיקה עליך, לא אני"

בוא ונפשט קצת את הויכוח המטופש הזה ,

1. יש תופעות של שימוש (מילולי וגרפי) בסממנים נאציים תוך הבעת תמיכה בנאצים ובתורתם בתוך
החברה הישראלית .
2. בישראל יש תופעות של תקיפת יהודים על רקע היותם מעוטרים בסממנים יהודיים (לא על רקע
לאומני).
3. התופעות הללו מקורן בחבורות של עולים מחבר העמים דווקא (!) .....ואם אתה מחפש
"קשר סיבתי" אז תבדוק ונסה קצת לחפש נתונים אודות תפוצת הנאו נאציזם בבריה"מ ותקבל.

תתווכח עם שלוש האמירות הנ"ל

ועוד כמה אמירות בנוגע לויכוח השגרתי התורן שהתפתח ביננו.

4. אתה טענת שזו (תקיפות על רקע אנטישמי ותמיכה בנאציזם) תופעה רב מגזרית , זו אמירה
הטעונה הוכחה ודוגמא.
5. ההתעקשות שלך שאותם מעשים מצד חבורות הברברים אינם על רקע אנטישמי ונאו נאצי אלא
נובעת אולי "מאנומיה חברתית המאפיינת אוכלוסיות מהגרים בכל העולם" נסבלת אולי במדינות
מהגרים אחרות ..... לא כאן ולכן אני סבור שהדיון באשר למקורות "תפישת העולם" של הזבלים
הללו מיותר לחלוטין.......בייחוד לאור העובדה כי רבים מהם הגיעו כך ממקום מוצאם ששם ישנה
עדנה לתנועות נאו נאציות.
6. האמירה המוזרה שלך כי הארוע המתואר בבאר שבע (ציור צלבי קרס , כתובות הקוראות
להשמדת יהודים וכתובות תמיכה ברייך השלישי ובפתרון הסופי" ) אינו מעיד "....בהכרח על מהות
אנטישמית בקרב אישיות מבצעה" עדיין טעונה הסבר .
7. אם אתה , אזרח במדינה היהודית , מוכן לנסות ולנתח מקורן של תופעות שנאה נאציות
המתייחסות להשמדת עמך, כאשר הן מבוצעות בחוצות עירך כאילו ומדובר בסתם תופעה של
סימפטום של מצוקה חברתית או לחילופין כאילו ומדובר באיזו פרובוקציה סרת טעם על רקע
פוליטי הרי שלדעתי אתה עושה עוול אדיר לקביעה כי לנאציזם ולהשמדת עם אין כל קורלציה
לפשעים אחרים.
8. כמה דוגמאות קטנות (שלא יזיק גם לך להשתמש בכאלו אם אתה רוצה לנהל ויכוח שיוביל לאנשהו
ולא סתם לבזבז מלל).
א. צילום מסך של תמונות מתוך האתר הנאצי של החיילים הרוסיים אליו התייחסתי קודם.
ב. כתבה רלוונטית לפגיעות שחווים עולים חדשים מצד עולים אחרים על רקע אנטישמי.
ג. כתבה רלוונטית לתופעת הנאו נאציזם בקרב "עולים".
ד. חלק קטן מ"הרקע והקשר הסיבתי" אותו אתה משתוקק כל כך למצוא בין התופעה לבין העדר
הזיקה ליהדות אצל אותם מהגרים.

ונסיים בשורה מתוך שיר שדובר רוסית יכול לשמוע (ולהבין) אותו כאשר טייל באזור דיזינגוף בת"א או בשכ' הדר בחיפה ונתקל בחבורות של נוער דובר שפות סלביות הלבוש בגדים שחורים מעוטרים בסמלים מוזרים בצבעי אדום שחור ונעול מגפיים "צריך למחוץ את הגטאות של היהודונים, מלחמת הדם בשם הגזע, בשם העם" .....מספיק פוליטקלי קורקט בשבילך או שמא גם אני נכנס עכשיו לקטגוריה של אותם אלו אליהם התייחסת כאשר ניסית להמעיט בחומרת התופעה הזו ??

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י קופדנוטס בתאריך 29-01-2005 בשעה 16:40. סיבה: שגיאוט חטיב
ישן 29-01-2005, 19:12

דמגוגיה מחרידה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "אתה מאד לא ברור ..... חסרות לך שורות תחתונות"

אתה ממשיך לחמוק מן הדיון בגילויי הסממנים האנטישמיים בחברה הישראלית בכללותה - ומתעקש לתייג אוכלוסייה של מיליון איש תחת הכותרת "ניאו-נאצים בפוטנציה".

טענתי קודם:
ציטוט:
אני עוד לא שמעתי על קשר סיבתי מובהק בין "חוסר זיקה ליהדות" לבין ריסוס צלבי קרס - מן הסתם, נדרש משתנה נוסף במשוואה הזו

ואתה משיב לי:
ציטוט:
אני סבור שהדיון באשר למקורות "תפישת העולם" של הזבלים
הללו מיותר לחלוטין.......בייחוד לאור העובדה כי רבים מהם הגיעו כך ממקום מוצאם ששם ישנה
עדנה לתנועות נאו נאציות.

אתה טוען שהמשתנה הנוסף הוא "סלאביות" - וכאן חשפת את גזענותך. הקורלציה שצריכה להדאיג אותך (ביחוד לאור הקונטקסט ההיסטורי הרגיש) היא זו שייצרת בין לאום - לבין אנטישמיות. נצרות וקלטות וידאו ניאו-נאציות תמצא ברוב מדינות העולם - האם ניתן להסיק מכך שכל תושביהן אנטישמים?? האם כל אזרח רוסי הינו אנטישמי ?! האם נערים בני 16 שעלו לישראל בטווח גילאים 0-6 הינם ללא ספק אנטישמים, רק משום שנולדו על קרקע סלאבית ו"נדבקו" שם במחלה? אולי זה עניין גנטי בכלל ?

התזה שאתה מעמיד מחוררת ככברה. כיצד תסביר, למשל, עולים רוסים-יהודים הלוקחים חלק באותן התקפות ברבריות? כיצד תסביר את השינאה לציבור האתיופי (גם שנאת שחורים מחלחלת בערבות אמא רוסיה)? כיצד תסביר סלידה משותפת מקבוצות פריפריאליות אחרות (יוצאי מרוקו או ערבים)? כיצד תסביר גילויי עוינות כלפי הממסד הדתי - אך בשום פנים ואופן לא כלפי ציבור החילונים האשכנזים?
האם התשובה לכל השאלות זהה? (פשוט משום היותם "רוסים")

אתה מבטל כלאחר-יד את הדיון בתפישות-העולם או בשיח הציבורי בישראל ועושה לעצמך חיים קלים. גזענות, סטריאוטיפיזציה, דעות קדומות וכד' - הן הרי ההיי-לייטס של "החיים הקלים", אבל הן לא בהכרח נכונות - ולעיתים אף מסוכנות (תראה באיזו מהירות הדרדרת אתה לרטוריקה של תעמולה זולה).
צריך להפריד כאן בין המהות הקוגנטיבית לבין הביטויים הביהביוריסטים. מחד עומדת תפישת-עולם אנטישמית מהותנית, ומאידך - גילויי אנטישמיות דקלרטיביים. אין חפיפה בין השניים, היות ואז היינו מתייגים הן את היהדות האורתודוכסית והן את הציונות הדתית - כאנטישמיות (הודות לדובריהן המוכשרים, ובזכות יכולת ההכללה המופלאה שהפגנת).
אני תופס את התנהגותם של הנערים כהתנהגות פרובוקטיבית דקלרטיבית, שנועדה לפרוק תסכול כלשהו. תסכול שמקורו בהיותם מהגרים שאינם מוצאים מקומם בקרב החברה הקולטת, ואינם נתונים תחת מערכת ערכים/נורמות ברורה. ההתקפה כלפי סמלים יהודיים (כפי שציינת נכון!) אינה מפתיעה - משום שהממסד הדתי היה הראשון שיצר את הדה-לגיטימציה להמצאם פה, והיה הראשון לתייגם כ"אחרים" (ראה סעיף הלאום בתעודת הזהות). ההתקפה הינה כלפי "הסמל", כלפי "הממסד" - ולא כלפי הדת. אתה, משליך את הממסד האורתודכסי על היהדות כולה ויוצר חפיפה מזויפת בין זהויותיהם (אותה שגיאה שעושים מתנגדי "שינוי" החריפים). אבל האמת היא, שאין ביסוד העוינות דבר נגד היהדות עצמה - אלא כעס לגיטימי כלפי מערך דתי-פוליטי אשר יצא נגד קבלתם אל חיק הישראליות, ודן אותם (לתפישתם המודעת/הלא-מודעת) לחיי ניכור ובידוד חברתי.

מדוע הם בוחרים בוולגריזציה?
מדוע נבח הנדל "יהודון" ?

אנשים קלי-דעת שאינם מצליחים לבטא תסכוליהם בדרכים נורמטיביות, נוטים לפנות לכיוונים אלימים (ורבאליים או מעשיים). חבר-כנסת בן 50+ בוחר בקריאת "יהודון" או בהצדעה במועל-יד, ואילו ילד פרוע - בוחר לרסס צלבי קרס.
האם הנדל או אייכלר בהכרח אנטישמים ? לא.
האם שר לשעבר שמציע לצמצם ילודת חרדים או תומך אחר המכנה יהודים חרדים כ"טפילים" - הינם בהכרח אנטישמים? לא.
האם כל ילד ששר בגן "דרוס כל דוס" בהכרח אנטישמי ? לא.
האם ילד רוסי שצייר צלב-קרס בהכרח אנטישמי ? אני טוען שלא, ואילו אתה חולק עליי (אך עושה זאת מנימוקים גזעניים).

לסיכום,
ביטויים אנטישמיים הינם (לצערנו) חלק מן השיח הציבורי בישראל, ואין לאף מגזר "בלעדיות" עליהם. שלילתו המוקדמת של כל דיון מעמיק בהקשר הנסיבתי - חוטאת לאמת, ומשרתת דעות חשוכות (כפי שהפגנת כאן). במקום לבקר את השיח הציבורי ואת מערכת החינוך הכושלת - בחרת להדביק על מצחם של העולים תווית אנטישמיות והטלת את האשם בארצות מוצאם (למרות שגדלו והתחנכו בארץ). גם שלושים כרזות צבעוניות וצילומים מגעילים אחרים לא יסיטו את הדיון מן העיקר - הוא נעוץ בתרבות הישראלית הקלוקלת ובמערכי החיברות הכושלים.

ישן 29-01-2005, 21:00

אמרתי כבר שדיון איתך הוא סר טעם לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "דמגוגיה מחרידה"

אודה לך מאד אם תראה לי היכן טענתי שהמכנה המשותך הוא סלאביות ? ....במחשבה שנייה, אודה לך יותר אם לא תנסה אפילו !
אני לא צריך להסביר דבר מהטעון הסבר לדבריך בהודעה האחרונה שלך ....אין קשר בין הדברים הללו לבין ההודעה שלי שהתייחסה לנאו נאצים תרתי משמע בקרב עולים חדשים .
נתתי לך איזשהו סיכום להתייחסות אבל אתה שוב (כמעט אמרתי כרגיל) בחרת להתעלם ולהאשים אותי בדמגוגיה (דמגוג אינו מי שמסכם דברים אלא מי שמרחיב ומנפח) .

ותוספת קטנטנה....אתה מנסה להתפלסף ולתלות את התופעות האנטישמיות והנאו נאציות בקרב חבורות של יוצאי בריה"מ דווקא באנטי דתיות יהודית ואנטי הממסד הרבני .....בהקשר הזה אתן לך שוב קישור שכבר נתתי קודם ואולי נזכה הפעם להתייחסות עניינית ולהסבר מלומד כיצד זה מתיישב עם התיזה מרחיקת הלכת שהבאת.

נערך לאחרונה ע"י קופדנוטס בתאריך 29-01-2005 בשעה 21:13.
ישן 29-01-2005, 22:51

יפה שהתקפלת :-)
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "אתה מזכיר לי מישהו אחר"

ועוד יותר יפה מצדך שהסכמת "לוותר" ולא להסביר מהיכן שאבת את הטעון המגוחך על פיו אני סבור שה"מכנה המשותף" הוא הסלאביות _סבתא שלי היתה מתחלחלת למשמע האמירה הזו) .

ולגופו של עניין ......בנגיוד למה שכתבת , לא ענית ולו על שאלה אחת וכן לא הבאת שום אנאלוגיה , בייחוד לא כזו שיש בה ממש ....הדבר היחיד שדומה לאנאלוגיה כלשהי הוא המשפט שאתו בחרת לפתוח (והוא כנראה זה שגרם לך להסתבך עקב סרובך לרדת מהעץ) שאומר בהקשר של ההודעה הפותחת
ציטוט:
"עולים החדשים מחבר העמים" - ניתן להמיר בציבורים אחרים בחברה הישראלית

צר לי , אבל כמו שאמר לך The_Equivocator ....לא ניתן להחיל את הדברים שכתבתי על אף "ציבור אחר" בחברה הישראלית.

ישן 29-01-2005, 23:18

הזדמנות נוספת למה ?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "אוי ויי זמיר...!!"

להבין מאיפה שאבת את הסלאביות כמכנה משותף ? (השאלה האחרונה שמחכה לתשובה)
או להבין למה אתה טוען שיש בארץ שיוך מגזרי לציבורים נוספים התומכים בנאציזם ובפתרון הסופי? (השאלה האחרונה שמחכה לתשובה)

או להבין כל אחת מהשאלות האחרות שמחכות לתשובה ?

רד מהעץ ......חבורות נאציות של גלוחי ראש קיימות בארץ והן מאופיינות בחברים שמוצאם בארצות בריה"מ לשעבר ....אני אומר את זה , הפרסומים אומרים את זה, עולים אחרים מבריה"מ אומרים את זה .....ורק אתה באיזו מין פיקסציה שולל, שיהיה !

ולמה שאעזוב את הבחור.....הוא ענה לך תשובה קצרה , קולעת ונכונה.

(נ.ב. , מעניין שדווקא בנושא הזה אתה הופך להיות שוחר של גישה חברתית רכה מבינה
ומתקנת.....אבל זה רק בשולי הדברים ....ביני ובינך).

ישן 29-01-2005, 23:28

שולי הדברים.....שוליים !!!!
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "למה אתה מתכוון בשולי הדברים?"

גופו של עניין :
ציטוט:

להבין מאיפה שאבת את הסלאביות כמכנה משותף ? (השאלה האחרונה שמחכה לתשובה)
או להבין למה אתה טוען שיש בארץ שיוך מגזרי לציבורים נוספים התומכים בנאציזם ובפתרון הסופי? (השאלה האחרונה שמחכה לתשובה)

או להבין כל אחת מהשאלות האחרות שמחכות לתשובה ?

רד מהעץ ......חבורות נאציות של גלוחי ראש קיימות בארץ והן מאופיינות בחברים שמוצאם בארצות בריה"מ לשעבר ....אני אומר את זה , הפרסומים אומרים את זה, עולים אחרים מבריה"מ אומרים את זה .....ורק אתה באיזו מין פיקסציה שולל, שיהיה !

וזה לא שאתה סבור שאינם ראויים לענישה חמורה...אתה פשוט כבר טוען טיעונים לעונש ועושה זאת מזווית ראייה של שרות המבחן והגישה המתקנת

נערך לאחרונה ע"י קופדנוטס בתאריך 29-01-2005 בשעה 23:30. סיבה: תיקון טעות סופר ...
ישן 29-01-2005, 23:50
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אני אנסה להסביר לך, נסיון אחרון...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "דמגוגיה מחרידה"

אני מכיר את התופעה של ניאונציזם בישראל מקרוב, אלה ממש קבוצות מאורגנות לכל דבר ועיניין, יש להם מפגשים קבוצתיים, תלבושת אחידה, וראש מגולח(כן כן אני לא מדמיין), המזל שהם קבוצה מאוד שולית במדינה שלנו ובגלל זה כנראה לא שמעת עליהם עד היום.

ציטוט:
אני תופס את התנהגותם של הנערים כהתנהגות פרובוקטיבית דקלרטיבית, שנועדה לפרוק תסכול כלשהו. תסכול שמקורו בהיותם מהגרים שאינם מוצאים מקומם בקרב החברה הקולטת, ואינם נתונים תחת מערכת ערכים/נורמות ברורה. ההתקפה כלפי סמלים יהודיים (כפי שציינת נכון!) אינה מפתיעה - משום שהממסד הדתי היה הראשון שיצר את הדה-לגיטימציה להמצאם פה, והיה הראשון לתייגם כ"אחרים" (ראה סעיף הלאום בתעודת הזהות). ההתקפה הינה כלפי "הסמל", כלפי "הממסד" - ולא כלפי הדת.

*השינאה שלהם לא קשורה לדת, וגם לא לממסד- השינאה שלהם היא כלפי הגזע היהודי.

*הסיבה לשנאה כלל לא משנה, הסיבה של הנאו נאצים באמריקה לשינאת המקסיקנים למשל היא, כי לטענתם הם לוקחים להם את כל העבודות וגוזלים מהגזע העליון את הפרנסה, הסיבה כלל לא משנה את העקרון הבסיסי של תורת הנאציזם והוא, חלוקת האנשים לגזעים עליונים וגזעים נחותים.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 29-01-2005 בשעה 23:54.
ישן 30-01-2005, 00:09

לא רלבנטי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני אנסה להסביר לך, נסיון אחרון..."

גם אתה כבר הפכת למרשיע? אתה מכיר את אותם בני 16 בהם עסקינן? אתה משוכנע שהם משתייכים לאותן כנופיות גלוחי-ראש?

בוא אגלה לך משהו.
תופעות התנכלות לציבור החרדי (והחרדי בלבד, לא לחילונים) מתרחשות אחת לשבוע (לפחות). ב-100% מן המקרים עליהם אני יודע - לא היה מדובר כלל בהתארגנות גזענית, אלא ב"סתם" או "מתוך שעמום" (קרא את ההודעה הפותחת באשכול !!)

עכשיו אמור לי בכנות. אותה קבוצה עליה אתה מדבר, מעורבת בהתנכלויות פיסיות לציבור החרדי?
אם תשיב בחיוב, אני אהיה מופתע.

אני מאמין שקיימות קבוצות מעטות כאלה בחברה הישראלית. אני לא מקבל את הקישור האוטומאטי שלך למהות אנטישמית - והידיעה שלי מבוססת על מגע עמוק יותר מרשמים ויזואליים בלבד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר