לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2007, 20:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה הכתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "עסקה גדולה בין רוסיה לסוריה"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 22:27
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אתה בטוח?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "בהקשר לכתבה הנ"ל"

- אולי רוני דניאל מתכוון לאחת הגירסאות החדשות של ה S-300 שעדיין לא נימצאת בצבא רוסיה (ה S-300VM או ה S-300PMU-3 למשל).
ע"פ הפירסומים את הטילים האלה בונים שני מפעלים מתחרים (אלמז ואנטיי), אז לא מין הנמנע שיש גם תחרות ביניהם.
- לגבי הכסף, כל העסק הזה מריח דחיפה של האיראנים ומין הסתם סוללות TOR איראניות עתידיות יכולות לקבל בעלות סורית
- רוסיה בצורה שיטתית שומרת על אי יציבות של המזה"ת וע"י כך משיג שני דברים חשובים שעושים לרוסיה רק טוב: מכירת נשק ועליית מחירי הנפט בעולם
- מטוס ישראלי שיופל ע"י טיל רוסי יהווה בוסטר אדיר למכירות הנשק הרוסי, לכן אין כמו שדה הניסויים של המזה"ת לבחון את הנשק הזה (ראה מלחמת לבנון האחרונה וביצועי טילי הנ"ט הרוסיים מול הטנקים של צה"ל - לא סתם לוחמי החיזבאללה למדו להתאים את סוג הטיל לסוג הטנק)
- רוסיה רקמה תוכנית לייצר נשק התקפי חדש בעלות של 189 מיליארד דולר על פני 8 שנים בניגוד להסכם עם בוש משנת 2002 - מהלך מכירת הטילים הנוכחי רק מחזק את התוכנית הזו.
- רוסיה מלאימה באופן שיטתי חברות רבות שהופרטו אחרי קריסת הקומוניזם, אקט של ריכוזיות ושליטה בעיקר על המשאבים הטבעיים של רוסיה
- עכשיו, אחרי שכל זה עשה לנו די רע, נכון שאספקת סוללות טילים לסוריה בזמן קצר ניראית מוחשית יותר וכדאי שניקח את זה ברצינות?

ישן 01-03-2007, 23:00
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
לא - אני לא בטוח, כפי שכבר אמרתי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אתה בטוח?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
- אולי רוני דניאל מתכוון לאחת הגירסאות החדשות של ה S-300 שעדיין לא נימצאת בצבא רוסיה (ה S-300VM או ה S-300PMU-3 למשל).
ע"פ הפירסומים את הטילים האלה בונים שני מפעלים מתחרים (אלמז ואנטיי), אז לא מין הנמנע שיש גם תחרות ביניהם.
- לגבי הכסף, כל העסק הזה מריח דחיפה של האיראנים ומין הסתם סוללות TOR איראניות עתידיות יכולות לקבל בעלות סורית
- רוסיה בצורה שיטתית שומרת על אי יציבות של המזה"ת וע"י כך משיג שני דברים חשובים שעושים לרוסיה רק טוב: מכירת נשק ועליית מחירי הנפט בעולם
- מטוס ישראלי שיופל ע"י טיל רוסי יהווה בוסטר אדיר למכירות הנשק הרוסי, לכן אין כמו שדה הניסויים של המזה"ת לבחון את הנשק הזה (ראה מלחמת לבנון האחרונה וביצועי טילי הנ"ט הרוסיים מול הטנקים של צה"ל - לא סתם לוחמי החיזבאללה למדו להתאים את סוג הטיל לסוג הטנק)
- רוסיה רקמה תוכנית לייצר נשק התקפי חדש בעלות של 189 מיליארד דולר על פני 8 שנים בניגוד להסכם עם בוש משנת 2002 - מהלך מכירת הטילים הנוכחי רק מחזק את התוכנית הזו.
- רוסיה מלאימה באופן שיטתי חברות רבות שהופרטו אחרי קריסת הקומוניזם, אקט של ריכוזיות ושליטה בעיקר על המשאבים הטבעיים של רוסיה
- עכשיו, אחרי שכל זה עשה לנו די רע, נכון שאספקת סוללות טילים לסוריה בזמן קצר ניראית מוחשית יותר וכדאי שניקח את זה ברצינות?

- אני לא יודע למה מתכוון רוני דניאל, אבל הדגם האחרון של S-300 ממשפחת P, הוא S-300PMU2 FAVORIT, ואחריו כבר בא הדור הבא - S-400 (מערכות ראשונות צריכות להיכנס לשרות במוסקווה הקיץ). ALMAZ בונה את משפחת ה-P, ואילו ANTEY - משפחת V. כיוון שאלו הם מערכות שונות (P לכוחות הנ"מ, ו-V לצבא) אז, ככל הידוע לי, אין תחרות ביניהם, לשניהם נישה משלהם.

- אירנים צריכים נ"מ הרבה יותר מאשר סורים, לפחות בזמן הקרוב.

- לא נכנס לפוליטיקה.

- מערכות S-300 לא צריכות שום פירסום - מי שצריך ויכול לקנות - קונה (עד עכשיו סין ויוון).

- לא נכנס לפוליטיקה.

- לא מבין מה הקשר.

- לא, אין פה מה לקחת ברצינות. הסיפור כולו מצוץ מהאצבע, לפי דעתי הצנועה. מישהו שמע על עיסקת נשק בתחום נ"מ בסכום שמתקרב למיליארד דולרים, מישהו אחר חשב\חישב מה הדבר הכי מפחיד שאפשר לקנות בסכום הזה, ומישהו שלישי פירסם את הידיעה.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 01-03-2007 בשעה 23:04.
ישן 02-03-2007, 11:05
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "לא - אני לא בטוח, כפי שכבר אמרתי"

לא מבין מה הקשר?
הקשר הוא לא ישיר, אבל כשדמוקרטיה מתחילה לבצע מהלכים מהסוג של הלאמת חברות פרטיות ששולטות על משאבים טבעיים (רוסיה הפריטה את חברת הגז ורכשה אותה מחדש) זה נשמע כמו עוד ניסיון לייצר משטר של כוח מהסוג האפל, לדוגמה:
- חברות אנרגיה מערביות ביקשו להשקיע יחד עם "גזפורם" הרוסית בשדה סחלין העשיר בגז ונפט, אך נידחו על ידה - הסיבה היא לא רק כלכלית אלא גם שליטה על הספקת הגז לאירופה, כלומר הגז הוא נשק פוליטי.
- רוסיה יצרה סיכסוך עם אוקראינה מכיוון שזו מנסה להשתלב בנאט"ו, דבר שלא מקובל על הרוסים שמעוניינים להחזיק את אוקראינה תחת שליטה שלהם (הסכסוך אגב הוא שוב ענייני גז).
כל זה מזכיר שוב את Wind of change אבל הפעם בכיוון ההפוך של יצירת גוש מדינות שנישלטות ע"י נשק (אין כמו סיכסוך מקומי בשביל יצירת תלות) ומקורות אנרגיה (אין כמו משבר אנרגיה בשביל יצירת תלות) ולרוסיה יש וניראה שגם יהיה משני הדברים האלה בשפע.
כל זה אגב יכול להיות שיגעון גדלות של ג'ודאי אחד קטן, אבל כבר למדנו מה איש אחד עם חלום מסוגל לעשות.

לא, אין פה מה לקחת ברצינות. הסיפור כולו מצוץ מהאצבע, לפי דעתי הצנועה. מישהו שמע על עיסקת נשק בתחום נ"מ בסכום שמתקרב למיליארד דולרים, מישהו אחר חשב\חישב מה הדבר הכי מפחיד שאפשר לקנות בסכום הזה, ומישהו שלישי פירסם את הידיעה.
בשביל עם ישראל הלוואי ואתה צודק ואני טועה!

ולאלן פירוט של הלקוחות הזרים של אלמאז:
1. סין קיבלה עד עכשיו 12 גדודים של S-300PMU-1, וחתמה על הסכם רכישה של עוד 16 גדודים של S-300PMU-2, שאותם היא תקבל עד שנת 2010.
2. קפריסין\יוון רכשו גדוד אח של S-300PMU-1 בשנת 1997.
3. ווייטנאם רכש2 גדודים של S-300PMU-1 בשנת 2003.
4. קזחסטאן קיבלה מספר קטן של S-300PMU כתשלום על החוב הרוסי.
שאלה: למה סין צריכה לרכוש מרוסיה עוד 16 גדודי PMU-2 כשיש לה את הגירסה המקומית HQ-10 ו HQ-15 (גירסה סינית ברישיון ל PMU-1)?

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 02-03-2007 בשעה 11:12.
ישן 02-03-2007, 11:51

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]לא מבין מה הקשר?[/b] הקשר..."

ציטוט:
בשביל עם ישראל הלוואי ואתה צודק ואני טועה!

אפילו עם אני לא צודק בהשערות שלי, עדיין חשוב לזכור שמערך נ"מ רציני (כלומר נגד אויב אווירי חזק כמו ישראל או ארה"ב) מצריך קצת יותר מאשר רכישה של כמה מערכות S-300 ו-TOR-M1. קודם כל יש צורך בצוותים מיומנים (הרי לא מדובר פה בטילי כתף), בעלי ניסיון והשכלה צבאית וטכנית מתאימה. לכן, כל עוד לא מגיעים "יועצים צבאיים" רוסים יחד אם המערכות אללו - אפשר לישון פחות או יותר בשקט.

ציטוט:

שאלה: למה סין צריכה לרכוש מרוסיה עוד 16 גדודי PMU-2 כשיש לה את הגירסה המקומית HQ-10 ו HQ-15 (גירסה סינית ברישיון ל PMU-1)?

אינני יודע למה. יש לי כמה השערות, אבל איני יכול לאומר בבטחון מה הסיבות לכך.
ישן 02-03-2007, 12:15
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE] בשביל עם ישראל הלוואי..."

אפילו עם אני לא צודק בהשערות שלי, עדיין חשוב לזכור שמערך נ"מ רציני (כלומר נגד אויב אווירי חזק כמו ישראל או ארה"ב) מצריך קצת יותר מאשר רכישה של כמה מערכות S-300 ו-TOR-M1. קודם כל יש צורך בצוותים מיומנים (הרי לא מדובר פה בטילי כתף), בעלי ניסיון והשכלה צבאית וטכנית מתאימה. לכן, כל עוד לא מגיעים "יועצים צבאיים" רוסים יחד אם המערכות אללו - אפשר לישון פחות או יותר בשקט.

מסכים איתך
יכולות המענה של חיל האוויר שלנו מין הסתם חסויות, אבל המערכות האלה הם לא חדשות (הם חדשות אצלנו בזירה) וסביר שהמודיעין מכיר אותם (ארה"ב רכשה מערכות כאלה ובחנה אותם מול הפטריוט), אבל בהחלט מדובר על איך רוני דניאל אוהב להגיד "עליית מדרגה".

אגב, הרוסים כשיטה קודם מאמנים את הלקוחות ברוסיה ואח"כ שולחים את "היועצים צבאיים" להדריך אצל הלקוח ובדרך גם לרחרח פה ושם עד שהלקוח מתעצבן עליהם והנה ההיסטוריה חוזרת..

ישן 02-03-2007, 02:07

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "בהקשר לכתבה הנ"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
4. קוו יצור של משפחת S-300P תפוס בערך ל-10 שנים קדימה (כך מוסרים אנשים שמבינים בדבר), ולכן או שיש צורך לעביר מערכות של צבא רוסיה, או שמדובר במשפחת S-300V, וזה נראה אפילו פחות מציאותי. ומכל מקום, לוקח הרבה יותר מחודשיים להכין את הצוותים של מערכות אללו.

טעות שלי. אמרתי שקוו היצור תפוס ל-10 שנים הבאות, אלא שבאמת הוא תפוס בערך עד שנת 2010 בביצוע עבודות במסגרת הסכמי רכישות החתומים.

ולאלן פירוט של הלקוחות הזרים של אלמאז:
1. סין קיבלה עד עכשיו 12 גדודים של S-300PMU-1, וחתמה על הסכם רכישה של עוד 16 גדודים של S-300PMU-2, שאותם היא תקבל עד שנת 2010.
2. קפריסין\יוון רכשו גדוד אח של S-300PMU-1 בשנת 1997.
3. ווייטנאם רכש2 גדודים של S-300PMU-1 בשנת 2003.
4. קזחסטאן קיבלה מספר קטן של S-300PMU כתשלום על החוב הרוסי.
ישן 02-03-2007, 11:40
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
הטיל הזה בהחלט נחשב כמתקדם וייחודי למדי...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי DeePee שמתחילה ב "AT-15 Khrizantema (נשמע כמוסוג של אקזמה חריפה)"

מתקדם מבחינה טכנולוגית וייחודי ממספר סיבות חשובות בהן :

הפלטפורמה הנושאת/משגרת מבוססת על רק"ם בעל עבירות גבוהה (המקנה גם הגנה על הצוות המפעיל) כשהטילים מאוחסנים במעין "מחסנית בטן" ולפני כל שיגור נשלף באופן אוטומאטי הטיל התורן.
הרכב המשגר נושא גם את מערכת המכ"ם כשהרוסים מציגים את הטיל כבעל יכולת לפגיעה הן ברק"ם/שריון והן בכלי טייס מנמיכי טוס ואיטיים יחסית כגון מסוקים !!!

כמקובל היום לטיל רש"ק "טאנדם" המיועד להשמדת רק"ם בעל מיגון ריאקטיבי וסביר כי הרוסים אף פיתחו עבורו רש"ק תרמובארי המיועד לפגיעה במבנים/ציוד/אדם (כמעט לכל טיל נ"ט רוסי מתקדם קיימת גרסא בעלת רש"ק שכזה).

נ.ב - לרוסים יש כנראה חולשה לשמות של צמחים/פרחים כשיש לא מעט דוגמאות לכך כגון מרגמת ה"טוליפאן" ("טוליפ"/"צבעוני"), תומ"ת ה"אקאציה" (שזה בכלל שם משעשע למדי)... ואחרים.

שבת שלום.
ישן 02-03-2007, 15:50
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "עסקה גדולה בין רוסיה לסוריה"

גם ב-Jpost: J'lem slams Russian decision to supply weapons to Syria
(רואים, הפעם בכלל לא תרגמתי P=)
-ועוד כתבה על המצב בגבול הסורי-ישראלי.
צריך ליצור תשובה לחימוש הרוסי של סוריה (וגם של איראן בסופו של דבר). נכון שזאת התקווה היחידה שלהם להשפעה פיזית במזרח-התיכון, אבל מה לעשות - לא טוב לנו הנשק הזה, כי הוא בסופו של דבר - הורג (בין אם זה חייל ממשמורות-המהפכה האיראניים, חיזבאללה, או קומנדו-סורי).
אז אפשרי בכלל להבריח נשק-ישראלי לצ'צ'ניה? או לשפר את היחסים הביטחוניים עם מדינות הקווקז? (גאורגיה למשל, או אזרבייז'אן - משם מגיע 20% מהנפט שלנו דרך-אגב)
באותו משפט צריך להוסיף גם שאפשר לפגוע יותר במכירות-הנשק שלהם בהודו ובמדינות ברית-ורשה לשעבר ע"י מכירה אגריסיבית יותר של חומרה רוסית עם איוויוניקה ישראלית. (בסין, לצערנו, עדיין אי אפשר - אבל זה נושא אחר)
-זוכרים גם את 'פרשת-השחיתות' שלנו עם מכירות ה'ברק' להודו? אי אפשר לעשות אותו דבר לרוסיה?
אפשר גם להצטרף לכוח האנטי-בליסטי שאמריקה בונה בפולין ובצ'כיה - וליצור כותרות, אפשר להשתמש בזה גם כן כמנוף.
בסופו של דבר, צריך ליצור מצב שהרוסים יחשבו פעמיים על כל משלוח-נשק שלהם לאזור, כדי ליצור מין מאזן-נשק-'אימתני'. ("דם יהודי אינו הפקר"?...)
ובכלל - איפה עוד מדינה קטנה כמו ישראל יכולה לתת עקיצות לדוב הרוסי איפה שכואב?
ומשפט-סיום: מי שחושב שאי אפשר לפגוע גם במעצמה כמו רוסיה אזכיר את סיפור דוויד וגוליית ואת הסלוגן "המעז מנצח".
ישן 02-03-2007, 18:59
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[font=Verdana]יש לי שאלה:אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofir_arzi
יש לי שאלה:אם הטילים יגיעו לסוריה בספינות,ומה שמגיע בספינות בדרך כלל בא במכולות,אז תאורטית אפשר לשלוח כמה מטוסים שישמידו את המכולות האלו?

תאורטית הכל אפשרי,אך אני לא חושב שהסורים יגיבו בשתיקה על זה שפוצצת להם דברים יקרים כל כך... לדעתי אין עילה טובה יותר למלחמה. אלא אם כן הסורים מתביישים ברכישה והם לא יהיו מוכנים להודות שפוצצת להם משלוח של טילי TOR .

לגבי הכריזנטמה , בהחלט רכישה מעניינת שעלולה לשנות מאוד את מאזן הכוחות בין הצבאות. רואים טוב מאוד שהסורים למדו את הלקח מהמלחמה האחרונה ,תסיקו לבד את המסקנות איזה מסוכן הנשק הזה ואילו שימושים יכולים להיות לו (לא רוצה לעזור לסורים שגולשים בפורום )

האם ניתן להיכנס לברית נאטו שתכלול הגנה מסוימת נגד תקיפה רוסית ולא הגנה מלאה נגד אויביה השונים של ישראל (כדי לא לערב מדינות אירופיות בסכסוך שלנו)?

אני אנסה לגלוש כמה שפחות לפוליטיקה ולהגיד שבמקום להתנהג כמו חבורה של פרימדונות ,על ראשי מדינת ישראל לשקול לצאת למו"מ עם סוריה! ייתכן וזאת הדרך שלהם להראות שהם רציניים ושאם לא נתחיל בתהליך ייתכן ותפרוץ כאן מלחמה בקרוב!!! כמו שנאמר מיליון פעם,סוריה נמצאת עכשיו במצב ממש לא נוח עבורה , לא כל רכישת נשק יש לפרש פשוטה כמשמעה, בעיקר לא באזור רווי דם כמו שלנו!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:59

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר