לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2007, 17:41
  Falador Falador אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "חוץ מ.."

אני מכיר הרבה אנשים שאמרו שהצבא זה התקופה הכי כיפית של חייהם. שהצבא הפך אותם לבוגרים יותר. אנחנו מתגייסים בגיל 18, חלק גדול לא יותר מידי זמן אחרי סיום התיכון, ולדעתי אפשר עוד לקרוא לנו "ילדים". לאחר השנתיים-שלוש שאנחנו משרתים, נראה לי אפשר לומר בבטחה שאנחנו יוצאים אזרחים בוגרים.

אני אקח לדוגמא את האמריקאים. מה שרואים בסרטי קולג' האלה לא מבוסס על סתם, החבר'ה האלה מסיימים את התיכון, וישר הולכים לקולג'. אתה יכול לראות שהם עדיין לא מה שהיית מכנה אנשים בוגרים.

הצבא, ובתוכו גם עניין המסגרת, המשמעת, האפשרות לבלות עם חלקים שונים מהאוכלוסייה שאם לא היה צבא, אני בספק שהיה יוצא לנו לפגוש אותם. אני רק יכול להגיד שלא הייתי מוותר על צבא בשביל כלום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2007, 20:02
צלמית המשתמש של Tip Tip
  Tip Tip Tip Tip אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.05
מצטרפת לתגובה מעליי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "זה פשוט מבאס אותי שאני אהיה..."

וגם ג'ובניק (בלי רגישות לחומר מסווג) יכול לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר...
אני אתן לך דוגמא,
היה לנו עובד רס"ר שהתנדב לצבא, הוא היה מגיע כל יום עד שעה 12, וב4 שעות האלה הוא היה צריך לנקות את היחידה, לרוקן אשפה, להביא אוכל...
הוא השתחרר לפני כמעט שנה ועד היום כולם זוכרים את הבנאדם ומעריכים אותו על העבודה הזיפית שהוא עשה בצורה מדהימה ואיכפתית, היחידה שלנו לא ניראתה טוב יותר מאז אותה תקופה שהוא שירת אצלנו, לכל אירוע של היחידה עדיין מזמינים אותו...

זה רק מראה לך שלא חשוב מה תעשה, העיקר שתעשה את זה טוב, תתן מעצמך ותיראה שבסופו של דבר אתה תקבל תמורה (לאו דווקא חומרית...)

הצבא זו מסגרת שיכולה להיות מאוד מעצבנת, מבאסת ו... מחשלת... אתה לומד שם להתמודד עם דברים שחשוב שיקרו לפני האזרחות - עבודה, לימודים, סביבת אנשים...
אצל רוב האנשים האופי מתגבש, מתעצב, מתחזק, מתפתח...

צריך לדעת איך לקבל את מה שקורה סביבך ולנסות שזה יהיה בצורה חיובית...
you to be real, or to think or to live.

נערך לאחרונה ע"י Tip Tip בתאריך 01-08-2007 בשעה 20:05.
ישן 01-08-2007, 21:04
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "מה המשמעות של לעשות צבא מעבר למחוייבות למדינה?"

שלום רב,

1. מצטרף לקודמיי.

2. שירות למען המדינה הוא דבר נעלה ונשגב מעין כמוהו, והאמן לי בכול מקום שאני יכול אני משתדל ל"דחוף" מכרים ואנשים לשירות למען המדינה הן במוסדות ממלכתיים כאלו או אחרים ובארגונים בטחוניים דוגמת צה"ל לשירות קבע\עבודה כאע"צ.

3. אתה רשמת בזמן עתיד, התפקיד שלי "יהיה", כלומר עדיין לא נכנסת לנעלי הצבא והחלת בעבודתך,אני מציע לך הצעה די הוגנת, לא בשבילי או בשביל מישהו אחר אלא בשבילך, נסה להיות במקום שלך חודש-חודשיים-חמישה חודשים גג חצי שנה. אל תשלול ישר, אספר לך משהו היו לי מקומות עבודה שעל היום הראשון אמרתי "איזה משעמם, אני בדוק יוצא מפה", ואחרי זמן (רב ולא רב תלוי במקומות) דברים השתנו. תחשוב על הצבא כמסגרת עבודה, תאמין לי שזה יעזור לך. מלבד זאת, אם אתה באמת רוצה ותתעקש אפשר לעבור לתפקידים אחרים ולמקומות אחרים (לצורך הדוגמה טופס 55). אני יכול לספר לך על מכר שלי שהוא נגד בצה"ל בחיל האויר, הוא היה לפני כן בתפקיד מטה די זוטר, הוא פנה לדרגים די בכירים במקום שבו שירת וביקש לעבור לתחום אחר. הוא התחייב לשירות קבע וביצעו לו מעין הסבה, שבה הוא די "סבל" בחודשיים הראשונים מבחינת לימודים ולהספיק את מה שהחבר'ה הספיקו מהגעתם, ועד היום הוא שם, רס"מ בקבע. והוא נהנה, ולעיתים הולך גם לבתי ספר ומדבר על הנושא של תרומה ומנסה לעזור לצעירים שרוצים לגשת אל התחום שבו הוא מתעסק (אלקטרוניקה).

4. סלח לי אולי על צורת הדיבור המתנשאת, פוגעת ו\או מעליבה, אך הכול בא מכיוון אחר לגמרי מבלי להעליב חלילה בכוונה תחילה: אבל אין תוכנית כבקשתך, ולא תמיד הדברים מסתדרים כפי שמצפים. אם אתה חושב שהכול היה הולך קל בחיים, אני סמוך ובטוח (ואני לא צוחק) שהיית רואה בשאלון ההעדפות שלך תפקידים כמו ראש המטה הכללי, וכו'.
אני חושב שאם לא תיכנס למים לא תלמד לשחות - קל וחומר בשירות שלך - נסה להגיע למקום שאליו אתה מסופח ונסה להשתלב שם, תאמין לי שיש מקומות טובים שיכולים להוציא אותך להמון קורסים והכשרות ולספח אותך למקום אחר בתפקיד אחר. הכול תלוי גם בגישה שלך, אם תבכה על כל פיפס, ותגיד "וואי, איזה באסה התפקיד הזה" אז אתה לא תמצה את השירות שלך בצורה טובה וגם תהיה לך תפיסת עולם שגויה, אני לא אומר שאתה צריך לבוא מקפץ מאושר כל בוקר לשירות עם חיוך אבל אני מנסה לומר שתנסה להתחיל ברגל ימין, לתת לזה כמו שאומרים "צ'אנס".

5. שיהיה בהצלחה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר