לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2007, 19:07
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
גורל הצפרדעים יהיה כגורל הדינוזאורים?!

"גורל הצפרדעים יהיה כגורל הדינוזאורים"
יום שבת, 17 בפברואר 2007, 19:08 מאת: מערכת וואלה!

מדענים מזהירים שזנים לא מכורים יכחדו עוד לפני שיגלו אותם (צילומים: רויטרס)

צפרדע כחולה. הפטריה פוגעת בעור הצפרדע שמשמש אותה לנשימה ומביאה למותהמדענים ברחבי העולם מזהירים מפני הכחדת אלפי זני צפרדעים מפטריה קטלנית וקוראים למבצע הצלה בסגנון "תיבת נח"

מדענים קוראים למבצע הצלה בסגנון "תיבת נח" למען שימור אלפי זנים של צפרדעים, שעומדים בפני גורל דומה לזה של הדינוזאורים. לדברי מדענים, אם לא ינקטו צעדים משמעותיים במהירות, אותם הזנים יכחדו מעל פני האדמה. כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית.

קווין זיפל, מדען הפועל למען הצלת הצפרדעים אמר כי "בין 2,000 ל-3,000 זנים של צפרדעים (מתוך כ-6,000 זני צפרדעים המוכרים בעולם) נמצאים כיום בסכנת הכחדה". זיפל פנה למאות גני חיות, אקווריומים וגנים בוטנים בבקשה שייקחו תחת חסותם זנים רבים ככל האפשר של צפרדעים ויטפלו בהם עד אשר תימצא תרופה לפטריה קטלנית שמחסלת אותם בשיטתיות.

לדברי זיפל, מדובר במבצע שימור הזנים הגדול ביותר שאי פעם נעשה. השם שניתן למצבע ההצלה הוא "התיבה האמפיבית", על שם הסיפור התנ"כי על תיבת נח, שבה קובצו זוגות מזני חיות שונים על מנת להצילם מהכחדה במבול. "לא נתקלנו במשבר כזה מאז הדינוזאורים", אמר זיפל השבוע בכינוס מיוחד של מדענים וחוקרים באטלנטה שבארצות הברית.

פרסומתלדברי חוקרים, הפטריה משמידה 10 זנים של צפרדעים בכל שנה בממוצע והיא מתפשטת בקצב מהיר. הפטריה תוקפת את עור הצפרדע, מאחר וצפרדעים נושמות דרך עורן, הפטריה מקשה עליהן את הנשימה וכך גורמת למותן. זיפל העריך כי ברחבי העולם קיימים עוד כ-3,000 זני צפרדע שטרם התגלו, והם עלולים להיכחד עוד לפני שהעולם ידע על קיומם.

זיפל הוסיף כי הצלת הצפרדעים מקבלת משנה תוקף משום שלצפרדעים יש חשיבות גדולה במחקרים רפואיים. הוא אף ציין כי זן מסויים אחראי לייצור כימיקל שמנטרל בהצלחה את נגיף האיידס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2007, 20:00
צלמית המשתמש של Castaspella
  Castaspella Castaspella אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בעניין ה"כחול"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eva_z שמתחילה ב "גורל הצפרדעים יהיה כגורל הדינוזאורים?!"

השנה הגיעה קדחת חדשה לרפתות בארץ, קוראים לה "הלשון הכחולה" וזה היה נזק אדיר, פרות חלו ויש כאלה שמתו וגם כאלה שלא התאוששו והיה צריך להוציא מהעדר, הנזק נמדד במאות אלפי שקלים בטווח מידי ואפילו יותר לטווח הרחוק. אומרים שכנראה זה הגיע עם עגלי יבוא מאוסטרליה, ועד שגילו מה הקדחת, כי לא הכרנו אותה ולא הצלחנו לטפל, רק נתנו פינדין לפרות שנפלו בחלב...

ועכשיו לנושא אחר -
דינוזאורים.
כל הילדות שלי הייתי חובבת דינוזאורים, אני כבר לא מומחית ולא מתעדכנת, וגם החלום להיות ארכיאולוגית של דינוזאורים התפוגג לו. אבל אני עדיין חושבת שהיה מושלם בשבילי לחיות בתקופה ההיא. זה הזמן בו הייתי צריכה להתקיים על פני הכדור.

שמתם לב שבכלל לא דיברתי לעניין בהודעה הזאת?
הכל עקיף... טוב לא חשוב. שיהיה לילה טוב!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר