לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2005, 12:45
  gimley gimley אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.05
גיבוש שייטת 13 אוגוסט 2005-המאמר!

קמים בשמונה בבוקר מסדרים תיק ונוסעים לתחנת רכבת בת-גלים בחיפה.
פוגשים את כל החברה של הגיבוש מראים זימונים ותעודות זהות ועולים לאוטובוס לבסיס הקומנדו באתלית.
מגיעים לבסיס, כל פעם הרס"ר מקריא אות של שם משפחה ואלה שהוא הקריא הולכים לשרשור חיול הכולל:
הפקדת תעודות זהות ופלאפונים.
בדיקה רפואית שהינך כשיר לעשות את הגיבוש.
ממלאים איזה דף עם שאלות על עצמך.
ככה מחכים בערך כ 3 שעות עד שכולם מסיימים את השרשור ויושבים בחדר האוכל, מפקד הגיבוש אומר כמה דברים ומתחילים לחלק לקבוצות.(15 קבוצות סה"כ)
מקבלים ציוד הכולל:
תד"ל הכולל:2 זוגות מכנסיים צבאיות, חולצות צבאיות, שתי מימיות, שק חול וחגורה ואפוד כמובן.
חותמים על נשק ומכירים את המפקדים שילוו אתכם במשך הגיבוש.(4 מפקדים)
מגיעים לאוהל מורידים ציוד ומתחילים בתרגיל של פירוק והרכבה של אם-16 ומאג.
ככה עוברת לה עוד כשעה המדריך נותן לנו לעשות קצת פרסיםבכייף שלו.
התחלנו כ 21 איש בקבוצה נראו לי אנשים ממש ממש סוסים.
אוכלים, מתקלחים ועולים על ציוד מלא למסע ככה ב9 בערב.
המסע הוא הלוך חזור במפרץ חצי בחול הרך חצי בחול הקשה בקצב דיי מהיר- בעך 2.8 ק"מ לא יותר.
המסע באמת לא קשה ובקבוצה שלי אף אחד לא פרש בו, למרות שחזרנו לבסיס ראינו ילדים מקבוצות אחרות שכן לא סיימו את המסע.
מתקלחים הולכים לישון.
השקמה!!! קצת לפני 4 בבוקר לעלות על ציוד מלא יוצאים למסע!!
המסע הזה היה בקצב ממש מהיר עשינו בערך 4 פעמים הלוך חזור במפרץ. במסע זה פרשו רוב משתתפי הגיבוש.
אצלנו בקבוצה נשארו 12 חברה אחרי המסע.
המסע היה בערך 9 ק"מ קשה אבל אפשרי פשוט להצמד למדריך לעזור לחברים ולקחת אלונקה סגורה.
חוזרים לבסיס מתקלחים אוכלים ארוחת בוקר והולכים לים למבדקי ים.
מבדק ראשון- שמים משקפת שחורה על הפנים וצריך לשחות למצוף שמולך עם כמה שפחות פעמים להוריד את המשקפת ולהתסכל איפה אתה, לא קשה פשוט לשחות לפי האינטואיציה ושמרגישים קרובים להוריד להסתכל ולשחות שוב.
מבדק שני- לוקחים שנורקל ומסכה שחורה שוכבים על שני חבלים שמתוכים במקביל בים, שמים את הראש ופשוט שוהים ככה כמה עשרות דקותבלי לצאת עד שאומרים לך, מידי פעם נכנסים קצת מיים לשנורקל פשוט לירוק אחוצה ולהמשיך לנשום, לא להלחץ!
מבדק שלישי- שחייה עד למצוף בסדרי הגעה, אני הייתי ממש גרוע בזה כי אני לא שוחה טוב פשוט לתת הכל ולהגיע במקום טוב.
זהו חוזרים לבסיס בערך ב 2 בצהריים, מפרקים עוד קצת מאג ואז המדריך שלנו אמר לנו ללכת להביא 30 שקי חול כדי לבנות עמדת ירי, הבאנו את השקים ואז הוא אמר " טוב עכשיו תביאו עוד 120".
הבאנו ואז הוא אמר לנו למלא את כולם ולבנות עמדה.
ככה אנחנו מעבירים את כל הצהריים במילוי שקים-יש!! שכל חצי שעה המדריך קורא לילד אחר כדי לעשות שיחה אישית.
בזמן הזה אתם ממש שבוזים!! בשיחה תנסו להיות פתוחים ולספר כמה שיותר ולהראות מוטיבציה לשרת ביחידה.
אני הייתי ממש עייף ולא זרמה לי ממש השיחה-חבל!
אחר כך שסיימנו את העמדה הולכים לאוהל וצריך לעמוד עם בגד ים וחולצה לבנה ועם ציוד למסע .
יוצאים מהבסיס לכיוון החוף מתחילים בתיזוזים.
המדריך תוקע חתיכת עץ ממש בסוף החול הרך ועוד מצוף בים.
פותחים אלונקה עם 7 תדלי"ם עליה ומתחילים באלונקה סוציומטרית, לפעמים לעקיף רק את החתיכת עץ לפעמים גם את המצוף ולפעמים רק את המצוף ולחזור לאלונקה שמידי פעם נותנים כמה פרסים-בכייף שלנו.
מסיימים עם זה המדריך פורס שני סרטים מקבילים בחוף במרחק של 20 מטר בערך מתחילים בזחילות- אני לא טוב בזחילות היה לי מאוד קשה אבל חשוב לתת הכל ולחשוב שעוד מעט זה נגמר כי באמת שזה לא כל כך ארוך.
מסיימים עם הזחילות הולכים לאיזור של המבדקי מיים מהצהריים ומבצעים את התרגיל של השהיה במיים רק בלילה- יותר קשה, נתפסים השרירים קצת אבל באמת שזה כלום ופשוט צריך לא לעלות עד שהמדקריך דופק לך על הראש.
מסיימים עם זה חוזרים לאיזור של התיזוזים עושים ספרינטים עם להקיף את המצוף במיים-בערך 10 מקצים ולוקחים ציוד וחוזרים לבסיס.
מתקלחים, אוכלים כמה אנרגי ברס אומרים לילה טוב והולכים לישון.
השקמה בערך ב 3 וחצי בלילה להיות מוכנים עם ציוד מלא למסע- בשלב זה נשארנו 9 אנשים בקבוצה.
יוצאים למסע ארוך ומתיש עם שלונקה סגורה ועם כל הציוד האחר כמעט כל המסע בחול הרך שכל כמה זמן המדריך שואל את הילדים כל מיני שאלות כדי לבדוק שהם לא מאולפים.
לקראת סיום המסע היינו 5 ילדים ואז חבר לא הרגיש טוב אז אמרו לא להפסיק נשארנו 4 ממשיכים לוקחים עוד אלונקה סגורה!! רק לכמה מאות מטרים ואז המדריך אמר להוריד אותה ולפתוח אותה.
רצים עוד הלוך חזור, לא מורידים תדל"ים ממשכים עם המשקל!
חוזרים פותחים אלונקה עם 7 תדלי"ם ומצטרפים לעוד קבוצה - סה"כ 8 אנשים על אלונקה פתוחה.
עושים הלוך חזור עם האלונקה ומסיימים את המסע- הארכה שלי המסע היה בערך 12 ק"מ אבל הכל עם תדל"ים.
חוזרים לאוהל רואים כמות אדירה של אנשים שלא סיימו את המסע אוכלים ארוחת בוקר חלק מהאנשים הולכים הבייתה-נשארנו 6 בצוות סך-הכל.
מתקלחים ולובשיםבגד ים וחולצה לבנה ונוסעים לבריכה בבסיס הקומנדו.
עושים מבדקי בריכה הכוללים:
צלילה למרחק.
צלילה למרחק באמצעות חבל עם כמה שפחות פעמים לעלות למעלה.
ריקון מסיכה.
לצוף תוך כדי להחזיק משקולת ביד אחת ולא להוריד את המרפקים.
צלילה ואסיפת טבעות בלי משקפת שחורה ועם משקפת שחורה.
מסיימים עושים איזה תרגיל קבוצתי ו3 בום עם שכיבות סמיכה מבצעים תצ"א=תצלום אוויר- באמת שטויות פשוט להגיד כל מקום בסיס מהו על המפה, אוכלים וחוזרים לבסיס.
למדריך שלנו שוב פעם הי משעמם!!-למלא שקים ולהכין עמדת ירי מוסבת עם עלים- שכל כמה דקות המדריך קורא לאחד הילדים כדי לפרק מערכת דלק של ספינה על זמן.
מסיימים להכין עמדת ירי והמדריך אומר שיש לנו 25 דקות להתגנס לעמדה בלי שהוא יראה אותנו- עשינו את זה.
מתקלחים והולכים לחדר אוכל למלא שאלון סוציומטרי שבו תדרגו את חבריכם בקבוצה לפי שתי קריטריונים-מפקד ולוחם.
חוזרים עולים עם בגדי ים והולכים לחוף לתיזוזים:
עושים איזה 4 מקצים של זחילות- חשוב בזמן הזה לתת הכל כי זהו סיומו של הגיבוש ובאמת להשאיר רושם טוב.
אחרי זה מבצעים איזה תרגיל - המדריך פרס הרבה סרטים בצורה של ריבוע שגובהם מהריצפה לא יותר מ 20 ס"מ צריך להעביר את האלונקה שמישהו נמצא עליהמצד אחד למצד המקביל ב פחות מ 3 דקות ובלי לגעת בחוטים- תרגיל קשה כל פעם שנגענו בחוטים רצים לים וטובלים את כל הגוף(בערך 30 ומשהו פעמים רצנו לים) לא הצלנו את התרגיל עוברים לעוד תרגיל צוותי-לוקחים גלגל שהמדריך מצא בחוף צריך להעביר את הגלגל מתחת לשתי שולחנות- בקיצור כל הזמן חופרים שהמדריך כל כמה זמן נותן למישהו להיות המפקד ולפקד על הענינים- לא הצלחנו גם את התרגיל הזה חוזרים לבסיס מתקלחים ועושים שיחת סיכום על המדריכים.
הולכים לישון-הפעם טוב 8 שעות!!!!= יאי!!!
קמים בבוקר מחזרים ציוד הרס"ר מסנגר אתכם לעבודות- חשוב בשלב זה עדיין לעזור !!! אולי הסתיים החלק הפיזי אבל עדיין מסתכלים עלייך.
מסיימים הולכים לחדר אוכל יושבים וקוראים את השמות של אלה שהולכים לפסיכולוג-אני אחד מהם.
השיחה עם הפסיכולוג היא בסך הכל עוד התרשמות עלייךהיא לא יכולה לקבוע אם עברת או לא.
אותי הישית הוא שאל על חברים על למה אני רוצה להיות כאן ועל אייך היה הגיבוש ובכלל על עצמי.
שיימתי את השיחה עם הפסיכולוג בהרגשה טובה.
שכל מי שהלך לפסיכולוג מסיים את השיחה איתו עולים לאוטובוסים נוסעים לתחנת רכבת "לב המפרץ" חוזרים הבייתה ומחכים לטלפון אם עברתם או לא.
בערך ב 9 קיבלתי טלפון שלא עברתי- כולי בבאסה גם לאחר ששמעתי שכל ה 3 חברים אחרים שלי שהיו איתי בקבוצה עברו- הייתי שמח בשבילם אבל עצוב- לא נורא יש יום סיירות.
קצת סטטיסטיקה:
התחלנו את הגיבוש 340 חברה בערך אחרי המסע השני עפו יותר מחצי - סך הכל סיימו את הגיבוש 78 חברה שמתוכם בעצם מי שסיים את המסע 16 הם כ40 חברה-אני בתוכם למרות שלא עברתי.
בקבוצה שלי התלנו 21 אחרי המסע השני נשארנו 12 ואחרי ה 16 נשארו 6 שמתוכם 4 סיימו את המסע 16 ו3 התקבלו ליחידה.
טיפים:
לתת הכלללל באמת שגם שקשה לקחת אלונקה סגורה במסעות- גם המדריכים יאהבו את זה וגם החברים לצוות יאהבו את זה.
להיות עצמך ולא לנסות להיות משהו שאתה לא כי המדריכים יעלו על זה.
לסיים את המסע 16 כי באמת שאם לא ביימתם אותו הסיכוים שלכם כלושים לעבור- ולחשוב שזה נגמר כל רגע ובסוף אתם תהיו גאים בעצמכם.
טוב בהצלחה לכולם למי שעבר ולמי שלא יש עדיין יום סיירות לא קרה כלום הגדנ"ע זה בסך הכל בונוס.

צוות 2 כבוד!! כל הכבוד עמית

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 25-08-2005 בשעה 18:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2007, 07:29
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
הודעה ראשונה בפורום וכבר נחסמת ממנו...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי or6552 שמתחילה ב "תענו לי.. אני רוצה לדעת עם שווה להיתכונן לגיבוש"

הקפצת אשכול מלפני שנה וחצי עבור שאלה שיכולת לקבל עליה תשובה אם רק היית מפעיל את אופציית החיפוש בפורום או אם היית קורא את דבר המנהל.

נחסמת מכתיבה לשבוע.

ננעל.

בעריכה: לקח לי בדיוק 2 דקות לעלות על זה שאתה רשום כאן בכינוי נוסף-gta321, וגם ממנו נחסמת אתמול. בדיוק מאותה סיבה.

מה זה אומר?
1. שהכינוי הזה (or6552) נחסם לצמיתות מכל אתר פרש משום שעברת על תקנון האתר.
2. אם אתה לא רוצה שגם הכינוי gta321 ייחסם מכל האתר לצמיתות אני מציע לך לחכות שבוע כמו ילד טוב ואז תוכל לחזור ולכתוב בפורום, בהנחה שעד אז תקרא את דבר המנהל ותבין היכן טעית.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 20-02-2007 בשעה 07:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר