לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2007, 14:01
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
צלף טאו

בשנת אלפיים בלבנון חזבאללה מצע דרך להתמודד עם מיגון המוצבים. ירי נ"ט מדוייק. באותו זמן פעלה חוליה יעודית של חזבאללה באזור רכס עלי טהר(דלעת, בופור וגם דרומה בגלגלית) שהייתה יורה טילי טאו במרחקים גדולים 4.5-3.5 ק"מ כלומר מעל לטווח האפקטיבי הרשמי של הטיל. החוליה גם הצליחה להכווין את הטיל בצורה מדוייקת ביותר לתוך חרכי התצפית של העמדות הממוגנות וכך הם נהפכו למלכודות מוות עבור החיילים שבתוכם. בצורה זו הצליחה החוליה להרוג מספר חיילים בדלעת, בופור וגלגלית. באותו זמן עיקר המאמצים בגדוד על טהר היה לאתר ולחסל את החולייה אך הדבר לא צלח.. ניסיון אחד אומלל היה בלילה אחד בדלעת בו שילוב של חוסר מזל אם חוסר מיומנות הגיע לשיא. החוליה זוהתה בעוד מועד על ידי העטף. טנק+צוות העורב הוקפצו והיו בצלב על המטרה. לפקודת המ"פ הם פתחו באש אך טיל הנ"ט התגלה כנפל ולא שוגר. תותחן הטנק הזין בטעות חלול כאשר ירה פלאשט.יותר מאוחר בתחקיר ניתן היה לראות בסרט של העטף את הפגיעה הרחוקה של הטנק ואת החוליה מנסה לברוח, מייד לאחר מכן הטנק יורה שוב(שוב פלאשט בלחיץ חלול) מייד לאחר מכן החוליה נעלמה מהעין.לאחר מכן החוליה ירתה עוד כמה טילים ואחרי זה הפסיקה לפעול ברכס. בהמשך שרותי הדברר לי(ולא בטוח שהדבר נכון) שלוחם החיזבאללה שהכווין את הטילים לא היה חייל רגיל אלא ספצייליסט אשר נשכר על ידי הארגון עקב מומחיותו בירי הנ"ט ושמעטים האנשים בעולם שהיו יכולים לפגוע במרחק כזה ודיוק כזה אם טיל טאו.
עד כן הסיפור ועכשיו השאלה לפלנטניקים: האם גם בצהל יש ניסיון בירי טיל עורב(טאו) לטווח שגדול מהטווח המקסימלי הרשמי(3000-3750) וביכולת דיוק של החדרה לחרך
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2007, 15:22
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
ממה שאני מבין [לא הרבה] אז
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "כן אבל במלחמה על המים פותחה..."

תלוי מאיזה דור הטיל.
בטאו דור ב' אתה חייב להכניס את נורית הא,א לתוך הכוונת ואל הצלב למרכז. זה לוקח זמן.
במתקדמים יותר יש יותר אפשרויות.
בשעת הירי יש רעש חזק ולעיתים עננת עשן קטנה [תלוי בכיוון הרוח] ואתה לא ממש מזהה את הנורית, אלא לאחר כמה שניות. היא רוקדת לה בעיקר בפלח הימני העליון של הצלב ולאט לאט נכנסת למרכז הצלב.
אז אם אני אשגר אותו לכיוון השמיים ואקח את הנורית לאחר 5-10 שניות ואז אתחיל להוריד את הכוונת לכיוון הרצוי הרי שהטיל יבצע הקשתה [הכל בתיאוריה כמובן].
לגבי המלחמה על המים:
אני לא זוכר אבל עובדה שהדברים בוצעו בעזרת טנקי שוט בניצוחם של דדו ז"ל וטליק יבדל"א. אני חושב שבספר 'חשופים בצריח' יש תיאור של הנושא עד לתחילת המלחמה [6 הימים].

ישן 21-02-2007, 15:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "קשי לי להאמין שבצורה כזו ניתן..."

היו מספר מקרים של ירי לטווחים ארוכים יותר מהתיל. למטרות סטטיות יש אפשרות לעשות זאת אם אתה לומד את הבליסטיקה של הטיל (או בשלב הזה רקטה).

בענף נ"ט עצא לי לראות איזה "סבא" מבצע ירי לטווח 4.2 ק"מ בצורה הזו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-02-2007, 12:41
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
צודק, לפי גרסא רשמית - אכן מאוזר,
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ככה צומחות אגדות אורבניות-מאנשים שלא מכירים כלל את"

כנראה עם כוונת אופטית, שלא נמצא בוואדי, אלא נרכש בסכום זעום.
אבל זה עדיין לא מסביר, איך בן-אדם שלא עבר שום הכשרה ולא צבר נסיון רציני בקליעה, הצליח להשיג פגיעות כל-כך טובות. דבר אחד - לפגוע מ100 מטר איפשהוא במטרת דמות, דבר אחר לגמרי - מאותו טווח לפגוע ב"חורים" של שכפ"צים או בכוונת אופטית (מטרות ששטחם - מס' סנטימטרים ריבועיים, והן גם זזות). זה לא מסביר, למה "גיבור" כזה, אם אכן היה, לא ביצע שום תקיפה אחרת וישב בשקט במשך שנתיים וחצי, עד שנתפס. ומאחר שהרמז שלי לא הובן, אז ככה: זה גם לא מסביר, למה לפי תוצאות הבדיקות, הצלף השתמש ברובה "רמינגטון" אזרחי (גרמני, כן?) ותחמושת במילוי ידני.

נערך לאחרונה ע"י Uri Leizin בתאריך 26-02-2007 בשעה 12:44.
ישן 25-02-2007, 10:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אה, OK..."

בד"כ דווקא הצעירים הם אלה שלא פוגעים.

יצא לי לראות ברב"ח ירי טאו של יחידת נ"ט מובחרת שפיספסו 3 טילים - לעומת ירי של נ"א דור ישן ע"י מילואימניקים זקנים עם כרס שפגעו פעם אחר פעם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר