לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 24-02-2007, 22:19
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ
 
חבר מתאריך: 09.03.04
הודעות: 27,668
שאלות/הבהרות בעניין מס' תמונות מאלבומי ששת הימים....

ביום שישי האחרון נברתי קצת בספרייה אשר בבית הורי (למעשה חיפשתי את אותם האלבומים בהם עיינתי לא מעט כילד) ובעיון חוזר בהם עלו אצלי מס' תהיות שסביר שיהייה כאן מי שיידע את התשובות עליהן....

1. בשני אלבומים מופיע הצילום של מערכת המטל"ר הנ"ל אשר נלקחה שלל בסיני כשהכיתוב תחת התמונה מתאר "קטיושה רוסית" מה שללא ספק איננו נכון (זה לא המשגר של רקטות ה 132מ"מ/"קטיושה") !

מישהו מזהה?
יכל להיות שהמקור הוא יוגוסלבי (רקטות 128מ"מ) / צ'כי (רקטות 130מ"מ) ???...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה2. "להביור" - בתמונה מצולמים שני חיילי צה"ל שעל פי הכתוב עורכים בדיקה/"ניסוי קנה" ללהביור...
האם "להביורים" היו בשימוש צה"ל בששת הימים?
היה פק"ל כזה בכלל?
למיטב ידיעתי השימוש בכלי הנ"ל לא היה נפוץ בצה"ל מעולם (למרות שפותח דגם אחד או שניים )....


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה3. טנקי A.M.X 13 היו בשימוש הסורים?...
תחת התמונות בשני העמודים הללו מוצג אמל"ח שלל סורי ...


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה4. "טייגר" גרמני ? (אני יודע שהסורים עשו בהם שימוש אך האם זה הדגם)?...
עם תוספת מיגון ?


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תודה לעונים !

לבני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 26-02-2007, 09:05
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)
 
חבר מתאריך: 21.08.06
הודעות: 4,003
פנצרים בסוריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלות/הבהרות בעניין מס' תמונות מאלבומי ששת הימים...."

בזמנו חקרתי מעט את הנושא, וע"פ מספר מקורות הסורים עשו שימוש במספר כלי רק"ם ממקור גרמניanzer IV , Stug III ותומ"ת SiG33. לטנק ולמט"ן יש אישור ודאי (שניהם מוצגים בלטרון), לתומ"ת לא מצאתי אימות, מלבד איזכור במספר ספרים. אגב, אאל"ט מקור הכלים היה צרפת ולא צ'כיה.

עוד תמונות של הפנצר הסורי ("לפני" ו"אחרי" ):

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mailer.fsu.edu/%7Eakirk/tanks/syria/Syr-PzKpfw4H-1967.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.wisdom.weizmann.ac.il/%7Ebazlov/israel/largepic/125kinner_tank.jpg]בהקשר זה, כדאי להראות את התמונה הבאה (נו, שרפתי חידה) - שרמן נטול צריח בשירות סוריה, שנות ה-50:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://web.inter.nl.net/users/spoelstra/g104/images/syria-a1.jpg]
_____________________________________
על מג"דים אין שירים, רק כתובות בשירותים.

http://www.baking.co.il


נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 26-02-2007 בשעה 09:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 26-02-2007, 09:45
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,974
תגובה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "פנצרים בסוריה"

במקור שלי (Walter J.Spielberger & Uwe Feist: Panzerkampfwagen IV) צרפת אמנם מוזכרת, אבל הרושם הוא שהמקור העיקרי לרק"מ גרמני היתה צ'כיה. שים לב למידע שלמטה על אחד הטנקים הסורים המוצג כיום בארה"ב (מקור).
מכל מקום, נראה שצרפת שיחקה תפקיד חשוב יותר ממה שחשבתי. תוך כדי חיפוש מידע ברשת מצאתי את המאמרון הזה, אשר שופך לדעתי אור רב על הנושא. מסתבר שטנקי סימן IV שהגיעו לסורים אכן היו טנקים משופצים, וזה מסביר את המיש-מש של הדיגום שלהם. המעניין הוא שמוזכרים שם כלים גרמניים נוספים שהגיעו לכאורה לסוריה. שימו לב שהמקור העיקרי למאמר הם ספרים של סטיבן זלוגה, אשר נחשב להסטוריון מוביל של נושא השריון.


Syrian Panzerkampfwagen IV in USA[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.achtungpanzer.com/images/mvc030.jpg]
It is
believed that this Panzerkampfwagen IV Ausf H/J (hybrid) was captured by the Russian Mongols of the Red Army in Czechoslovakia and then it was eventually sold to Syria by Czechoslovakia. In 1967, it was captured by the Israelis at the Golan Heights and eventually put on display in the museum in Latrum along with Sturmgeschutz III Ausf G and other PzKpfw IV Ausf H. It was then traded to the Mattituck American Armoured Museum on Long Island for an other vehicle (Stuart) in the museum's collection.Picture and information provided by Steve Gabrielli.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 26-02-2007, 20:48
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.12.05
הודעות: 17,319
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "אתה צודק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fox450
בשני דגמי הטייגר היה צורך להחליף את הזחל הרגיל בזחל מסע צר לצורך העמסה על מובילים ועל רכבות. במסגרת החלפת הזחל היה גם צורך לפרק את הבוגים החיצוניים ואת מגיני הבוץ.


משהו שהיטלר, ועוד כמה קציני מטה חסרי חוט שידרה, לא הבינו כלל. התוצאה הייתה שחטיבות מובחרות הוזזו על המפה, אבל לא יכלו לזוז במציאות במהירות שהיטלר ציפה לה. גם בקיץ 1944 ושנית בחורף 1945, חטיבות שלמות לא נכנסו בכלל לקרב בגלל שהן "פיספסו" את הלחימה בשל הלוגיסטיקה המאוד מסובכת של הנעתן.

במקרה ידוע אחד, מעט לפני מבצע אוברלורד, פעילי רזיסטנס פשטו על רכבת כזאת, רוקנו שמנים מהמזקו"ם של טייגרים כאלה, והחליפו אותם בחומר מעכל שסופק בידי המודיעין הבריטי (והפרט הפיקנטי הוא שלמרות שנאמר להם לשפוך את השמן הגנוב, הפ פשוט סחבו אותו משם ומכרו בשוק השחור).
_____________________________________
.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #45  
ישן 26-02-2007, 22:45
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,974
אפשר לראות זאת גם אחרת
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ללא ספק סיפור מרתק !..."

זה נכון שיחידות שריון מובחרות בילו חלק גדול מהשלבים האחרונים במלה"ע השניה בדרכים. מצד שני, היה זה ניצול מירבי של קוים פנימיים וזה היה אחד הדברים שאפשרו לגרמנים להעמיד התנגדות כה חזקה גם במצב של התמוטטות צבאית כוללת.
זחלי המסע של הטייגרים דוקא מצביעים על לקיחה בחשבון של גורם זה בתכנון. יבילות ע"ג רכבות היתה מרכיב מרכזי בחשיבה הצבאית הגרמנית המודרנית ועובדה שהמתכננים עשו כל מאמץ כדי להתאים גם טנקים במימדים חריגים להובלה ברכבות.

לגבי אוברלורד, עד כמה שהסיפור על לוחמי המחתרת פיקנטי, הוא שולי יחסית. כידוע רק דיביזית שריון אחת (ה-21) היתה פרושה בקרבת החופים. מה שחיבל בצורה הקשה ביותר בהזרמת יחידות שריון לחזית הפלישה היתה אמנעה אווירית חסרת תקדים של בעה"ב.

מיקום המט"ק בטנקים הגרמניים - בסימני III ו-IV המט"ק ישב במרכז ומאחור, כפי שניתן לראות בתמונה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fox450 בתאריך 26-02-2007 בשעה 22:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #46  
ישן 26-02-2007, 22:50
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.12.05
הודעות: 17,319
הטייגרים שחובלו לא היו אפילו קרובים לנורמנדי
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "אפשר לראות זאת גם אחרת"

היו בפרובנס למיטב זכרוני (המקור לסיפור הוא איפושהו אצל אמברוז). הציון לפני אוברלורד הוא נקודת זמן.

אגב לגבי הנדסת האנוש והלוגיסטיקה הגרמנית והחסרונות/יתרונות שלה. כילד נחשפתי לטייגרים בפעם הראשונה באסופת סיפורים חביבה שנקראת "אל מול האוייב הנאצי" (כמה כרכים שמקיפים סיפורים אישיים של חיילים יהודיים במלחמת העולם) שאחת הווטרניות במשפחה קנתה לי. העדויות, של חיילים מן השורה וכמעט תמיד לא "קילרים" היו על כלי מאוד אימתני. מייד הלכתי לסבא שלי (קצין בצבא האדום ומאוחר יותר בדיוויזיה ע"ש קשצ'יושקו. נפצע קשה פעמיים אבל סיים את המלחמה מטר מהגנרל ולאסוב הנמלט) ושאלתי אותו בפשטות האם הטייגרים היו כל כך מפחידים משום השריון שלהם. תשובתו הייתה שהם הפחידו בדיוק פעם אחד: מי שלא שרד אותם, לא פחד עוד ומי ששרד כבר ידע איך מתמודדים (מנמיכית צללית, נותנים לו לעבור, ואז פוגעים בו מאחור). זו תשובה פשטנית שניתנה לילד, אבל מרכזת די הרבה חוכמת חיים של מי שלחם מול מכונת המלחמה הגרמנית וכלי המלחמה הגרמנים.
_____________________________________
.


נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 26-02-2007 בשעה 22:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #53  
ישן 02-03-2007, 09:28
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,974
סיפור מורכב
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נו שויין - אם האשכול תפס תפנית חדה לכוון ה"טייגר" אנצל זאת לשאלה...."

בקיצור, היו תכנונים לטנק כבד עוד בסוף שנות ה-30 וב-1941 היו כבר תוכניות מושלמות אצל הנשל ופורשה (כן כן, אותו פורשה של מכוניות היוקרה). הופעת ה-T-34 טרפה את הקלפים ואילצה את המתכננים לשנות את התוכניות ולעבות את השריון, עם כל מה שכרוך בכך. בגלל שהצבא רצה לכניס את הטנק לשירות מהר ככל האפשר, המתכננים בשתי החברות העדיפו להתבסס על התכנון המקורי במקום להתחיל מחדש. היות והתכנון המקורי היה ביסודו של דבר אנכרוניסטי, גם סידור השריון של הטייגר נותר אנכרוניסטי.
צריך לזכור גם שבמקביל הגרמנים החלו בתכנון הפנתר, בו ראו את הפתרון האולטימטיבי למשברהשריון ולכן הטייגר נחשב במידת מה לפתרון ביניים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #62  
ישן 07-03-2007, 00:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,833
Facebook profile Follow me...
להביור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלות/הבהרות בעניין מס' תמונות מאלבומי ששת הימים...."

שים לב לתמונה הזאת:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img99.imageshack.us/img99/6962/picture302xq8.jpg]

צולמה ע"י STRONG11 במוזיאון במצרים ונטען שהלהביור הזה הינו שלל מצה"ל. התמונה מופיעה באשכול הזה. זהירות אשכול כבד מאד!
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 17:29

הדף נוצר ב 0.49 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר