לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2007, 19:11
  100amit 100amit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.06
שתיתי מים כבקשתך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "טוב אם אתה מתעקש..."

עדיין, אלא אם כן משהו שונה בצה"ל, קיים איסור להחליף כל חלק שהוא בנשק בצורה עצמאית.
אתה אמור לדעת את זה כי כשחתמת על הנשק, ענית על השאלה הזו בכתב וכנראה שגם ענית נכון.
אני לא חי בעננים ואני יודע שאנשים עושים את זה וכנראה גם דברים נוספים..
בכל מקרה, שים לב שתגובתי כוונה ליוסיפון ולא אליך.
למה?
כי יש סיכוי טוב שלא סידרת את העסק כמו שצריך. כמובן הרי שלא תגש לנשק לוודא שהעסק בסדר כי אז תיענש (ובצדק), כנראה שתגלה אם עשית טעות רק במטווח הקרוב במקרה הטוב ובמקרה הרע.. אתה יודע איפה.
שוב- התגובה שלי לא הופנתה אליך כי חששתי שלא תבין את כוונתי. כנראה שצדקתי.

עשה לעצמך טובה, גש לנשקיה בסוף הרגילה שלך ושמור על עצמך

המשך ערב נעים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2007, 15:30
צלמית המשתמש של Daniel310RO
  Daniel310RO Daniel310RO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.03
טולקו מה יהיה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "שאלה דחופה למי שמבין בחלקי ה-M-4"

המ"כ שלי בטירונות חטף רציני כשהוא איבד את הקפיץ בניסיון להחליף לידית "ווסאח".
הדבר הראשון שהנשק אמר לנו כשעלינו לגדוד זה שחוץ ממנו אף אחד לא מחליף ידיות. חבל לשחק עם מה שלא מבינים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בכל מקרה לפי מה שאני יודע אמורים להיות שני חלקים נוספים בפרוק הידית ושניהם אכן קשורים לנצרה - ולכן גם בעיית הבטיחות החמורה - אם הנצרה שלך לא עושה את תפקידה. האחד מעין נועלן לנצרה, והשני - קפיץ הנצרה. אני יכול רק להמליץ, אבל כדאי מאוד בין אם אתה חושב שהצלחת להחזיר אותו למקום ובין אם לא (וגם אתה אומר שהנצרה רופפת) ללכת ישר לנשקייה בסוף הרגילה.

http://www.crimsontrace.com/manuals/AR15-M16.pdf (עמ 3')
Samsung 840 Pro 256GB, Dell 2408WFP
Seasonic G650, Fractal Design Define R5

ישן 27-02-2007, 21:44
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Daniel310RO שמתחילה ב "טולקו מה יהיה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Daniel310RO
המ"כ שלי בטירונות חטף רציני כשהוא איבד את הקפיץ בניסיון להחליף לידית "ווסאח".
הדבר הראשון שהנשק אמר לנו כשעלינו לגדוד זה שחוץ ממנו אף אחד לא מחליף ידיות. חבל לשחק עם מה שלא מבינים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בכל מקרה לפי מה שאני יודע אמורים להיות שני חלקים נוספים בפרוק הידית ושניהם אכן קשורים לנצרה - ולכן גם בעיית הבטיחות החמורה - אם הנצרה שלך לא עושה את תפקידה. האחד מעין נועלן לנצרה, והשני - קפיץ הנצרה. אני יכול רק להמליץ, אבל כדאי מאוד בין אם אתה חושב שהצלחת להחזיר אותו למקום ובין אם לא (וגם אתה אומר שהנצרה רופפת) ללכת ישר לנשקייה בסוף הרגילה.

http://www.crimsontrace.com/manuals/AR15-M16.pdf (עמ 3')

טעות קטנה: הקפיץ הוא התחתון, הפין שהגדרת כנועלן הוא הפין שלוחץ על מגרעות בנצרה וגורם לה לעצור בשלושת מצבי הפעולה (נצור, בודדת, אוטומט). לו הפין הזה היה נופל, הנצרה לא היתה עובדת. אם אכן רק הקפיץ נפל, והוחזר למקומו הנכון (לתוך הקדח שבידית, כשחלקו העליון מוכנס לקדח שבנשק ולוחץ את הפין) - הנשק יעבוד כראוי.
בכל מקרה, מומלץ שנשק יבצע בדיקת תקינות לנשק.

ישן 28-02-2007, 09:13
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
שמע...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]כל האשכול הזה הוא..."

אני מסכים איתך שידית אחיזה כמו זו ששמתי לא תורמת לכלום פרט לזה שהיא יותר נוחה, אבל אם כבר קיבלתי (ולא, אני לא קונה כאלה דברים בריקושט) אז שמתי. לגבי הקפיץ - אני לא מכיר (אצלנו לפחות) שיש איסור לפרק את הידית כדי לשים ידית כמו שאני שמתי - הרבה עושים את זה אצלנו כולל קצינים ומפקדים. כמו שאמרתי - ידעתי לגבי הקפיץ של הנצרה וכולה לא שמתי לב בדיוק מאיפה הוא נפל. לפני שהתחלתי להתעסק עם זה ידעתי שבמקרה שאני אסתבך יש לי שני חברים בבית שגם להם יש ידית כזו אז אני אוכל אם צריך להתקשר אליהם. ושוב - אני לא באמצע בט"ש או פעילות מבצעית ככה שבמקרה ה"נורא מכל" הייתי הולך לנשקיה ביום ראשון.

לגבי שאר הדברים שכתבת: אני חושב שדברים כמו ידית הסתערות או פנס הם דווקא אמצעים חשובים לנשק (למרות שהם נמכרים בריקושט) ועובדה שאצלנו וביחידות אחרות בצה"ל מחתימים אותך עליהם. כנראה שג'ובניק עם ארוך לא יצטרך ידית הסתערות אבל אני דווקא חושב שלפחות במקרה של ידית הסתערות ופנס - התרומה שלהם גדולה (במיוחד הפנס) ובהחלט יש מקום לשקול שימוש בהם.
ישן 28-02-2007, 09:45
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
פנס
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "שמע..."

לגבי פנס...
כדאי לך לקרוא את מה שכתבו כאן בפורום על שימוש בפנס אצל מי שלא מיומן בזה:
פנס על הנשק - סכנת מוות או עזר חיוני ללחימה ?

חוץ מזה יש לי שתי הערות נוספות:
1. זה ש"כולם עושים את זה" (כולל המפקדים) לא הופך את זה לנכון.
2. אם "לא נורא" שהנשק לא תקין כשאתה ברגילה - למה לצאת איתו הביתה בכלל? עדיף כבר שחיילים ישאירו את הנשק בנשקיה בבסיס. אז כנראה שעדיין כדאי לא לקלקל את הנשק גם בבית.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 28-02-2007 בשעה 09:48.
ישן 28-02-2007, 17:30

פנס אכן חושף את הכוח
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "לא נכון"

אבל לרוב ההגעה ליעד היא הגעה רועשת שגם ככה חושפת את הכוח (רכבים) ולכן המטרה הראשונה היא למצוא את הג'וני כמה שיותר מהר ולהסתלק משם לפני שכל האזור נהיה עירני ולשהות מינימום זמן בשטח כדי לגרום מינימום חיכוך, לשם כך פנס הוא אמצעי חיוני מכיוון שלרוב בגזרות בהן אני הייתי (שכם בעיקר אבל גם אזור בית לחם) וגם בשאר הישובים הפלסטינים התאורה מהסביבה היא מאוד נמוכה (במיוחד במ"פ ובקסבאות) וגם התאורה בתוך בית ישן באמצע הלילה מן הסתם לא משהו.
אני מסכים שיש פעילויות שהן שקטות ויש דגש על התגנבות, שמירה על דממת אלחוט והפעלה שקטה ובאמת בפעילות מסוג זה יש לשקול היטב שימוש בפנס ומן הסתם לא ישתמשו בו בשלב האל היעד וגם בשלב על היעד יהיה צריך לשקול שימוש בו וע"י מי בדיוק.

נ.ב. גם בפעולה רועשת כשהכוח נחשף מההתחלה השימוש בפנס יעשה רק בתוך המבנה כשהחשיפה כלפי חוץ (הפריפריה) היא מינימלית.
ישן 01-03-2007, 06:51

כן הצבא לא בנוי למצוא את ג'וני
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אסף טולקו, כמו שבהודעתך..."

ובאמת באימון האחרון שנערך והסתיים שבוע שעבר שאני בטוח שאתה מכיר כה היטב אף אחד לא הסתובב עם פנסים על הנשק (שוב, לפחות אצלנו), וגם כך היה במלחמה האחרונה. אבל מה לעשות שבשגרה רוב מה שאני עושה בצבא זה מעצרים באיו"ש, ולמתאר פעולה הזה של "למצוא את הג'וני" ככה לימדו אותי שצריך לפעול - לא המצאתי את הגלגל לבדי ונכון שלא קיבלתי הכשרה כמו חלק מהאנשים כאן והלוחמים במקומות אחרים בצה"ל אבל כן קיבלתי הכשרת יסוד כולל ריענונים מעשיים ועיוניים שבהם כן דובר על דפוס הפעולה אותו כתבתי.

ולגבי ה"ציוד שהונפק לי" - כן, גם יראור וידית הסתערות הם בין שאר הדברים ש"הונפקו" לי ע"י הצבא.
ישן 02-03-2007, 10:50
  jibel jibel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.06
לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אתה לא הכתובת ..."

אני מכיר הרבה לוחמים שמשתמשים בציוד משלהם כדי להגביר נוחות ויעילות. צה"ל הוא צבא מוגבל מבחינה כספית ויש לו חשיבה די מרובעת ולפעמים צריך לאלתר.
עד היום כשאני רוצה לאמוד רמה מקצועית של צוות מסויים אני מסתכל על הציוד שלהם, אחידות זה דבר שמצטלם יפה ומראה על משמעת, אבל כשאתה רואה התאמה אישית של ציוד לכל בן אדם זה מראה על ניסיון.
ובקשר לפנס,אני מגיב לאלה שדנו בנושא. השימוש בפנס בסריקות מבנה נגד אדם הוא חשוב מאוד, ברוב המקרים בשלב הכניסה לבית הכח כבר איבד את אלמנט ההפתעה וזה כבר לא מוגדר כהתגנבות, ועדיף לסמן את מקור הכח בהבזקי אור מאשר לחלוף על פינה חשוכה ולקוות לטוב. שימוש באמר"ל בסריקות מבנה הוא לא פרקטי בעליל. האמר"ל דורש מהמשתמש לשחק כל הזמן עם המיקוד בהתאם לטווחים משתנים וזה לא משהו שיש לך זמן להתעסק איתו בזמן סריקת בית.

ישן 28-02-2007, 19:15
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
סעיפים רלוונטיים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מישהו זוכר מה אומר חש"ץ על שינויים בנשק?"

בעיון זריז בחש"צ (http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...%91%D7%90%D7%99)

נדמה לי שהסעיפים הרלוונטיים הם אלה:

השמדת רכוש
76.
(א) חייל שהשמיד במזיד רכוש של חייל אחר, או גרם במזיד ובמישרין לנזק, לקלקול או לאבדן של רכוש כזה, דינו – מאסר ארבע שנים.
(ב) חייל שהשמיד במזיד רכוש צבאי, או שגרם במזיד ובמישרין לנזק, לקלקול או לאבדן של רכוש כזה, דינו – מאסר שבע שנים.
(ג) חייל שהשמיד במזיד נשק, כלי טיס, כלי שיט או כלי תחבורה שהם רכוש צבאי, או גרם במזיד ובמישרין לנזק, לקלקול או לאבדן של רכוש כזה, דינו – מאסר חמש עשרה שנה.

אי שמירתו של רכוש צבאי
[תיקון: תשמ"ז]
80. חייל שלא נקט במועד הנכון בכל האמצעים הסבירים כדי לשמור מנזק, מקלקול או מאבדן כל רכוש צבאי שהגיע לרשותו או שהוא אחראי לו בדרך אחרת, בין אם ניזוק הרכוש, נתקלקל או אבד ובין אם לאו, דינו – מאסר שנה; היה הרכוש נשק, כלי טיס, כלי שיט או כלי תחבורה אחר, דינו – מאסר שלוש שנים.

חזקת רשלנות
81. ניזוק, נתקלקל או אבד רכוש צבאי כאמור בסעיף 80, רואים אותו חייל כאילו לא נקט במועד הנכון כל האמצעים הסבירים לשמירת אותו רכוש, כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר