לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2007, 23:53
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
קרבי? -לא רוצה! ג'ובניק? -גם לא רוצה! על חברים ומשתמטים...

חבר א': "עד מתי אוג' 06, עד מתי?!"
אני: "יאללה, אני עוד שבועיים וקצת מתגייס גם! לא יכול לחכות כבררררררררר!!!"
חבר ב': "יא צעיר!"
"חבר" ג': "ואני נוסע מחר לקבל את ה-21 שלי! חחחחחח"
אני: "את המה?"
"חבר" ג': "21... פרופיל. אין צבא בשבילי!"
אני: ...
חבר א': ...
חבר ב': ...
אני: -"...........טווווווווווווובבב............."

תגידו, הרגשתם פעם שאתם כל כך בזים לבנאדם מסויים שלא נעים לכם להיות איתו באותו חדר ואתם מרגישים כאילו כל העולם מסתכל עליכם ומניד בראשו בשלילה? "זה חבר שלך(טוב, לא בדיוק חבר, סתם מכר, האמת...), כן-כן,! אתה לא מתבייש??"
כל כך נגעלתי... מה אני עושה עם אנשים כאלה באותו חדר?! מה לי ולו??

לא הגבתי. רציתי, באמת, אבל התאפקתי. פשוט חייכתי... כ"כ רציתי לשבור לבנאדם על הראש את בקבוק הבירה שאחזתי ביד! בלי הסברים, בלי התרעה, פשוט לרסק לו אותו על הראש! אבל התאפקתי. חבל על הבירה, באמת...
אז התיישבנו ארבעתנו לראות סרט ושכחתי מזה.
כמה חבל שהחיים הם לא סרט וצריך לעבוד קשה ולהקריב הרבה. ולא תמיד לקבל תמורה שווה.

(עכשיו קטע לא קשור, אבל בשביל הרצף הסיפורי )
בבוקר למחרת קמתי והקאתי. הקאות, כאבי בטן, ריצות לשירותים כל חצי שעה... חטפתי קילקול קיבה!(עכשיו כבר החלמתי ויש לי דלקת גרון במקום, אבל זה לא נורא כמו שזה נשמע. אבל מבאס! חשבתי שכבר התחמקתי משבוע המחלה השנתי שלי השנה! כנראה שטעיתי.)
טוב, אז כשבמשך כמה ימים צריך לשתות ליטרים של מים, אסור לאכול כמעט שום דבר(למעט אורז דייסתי מגעיל) ומומלץ בחום לשכב במיטה, מה עושים? יש זמן לחשוב קצת...
(..ובחזרה לעניינינו...)

וחשבתי. מה גורם לבנאדם להשתמט מהצבא?
הילד הלך לפסיכולוג במשך מספר חודשים ועבד עליו בעיניים כדי שימליץ לשחרר אותו משירות בצה"ל על סעיף נפשי!
הולך מחר לקבל את ה21 שלך? עבדת על הפסיכולוג? וגם על הצבא? הוצאת פטור משירות? מבסוט מעצמך? מה אתה שמח?! אתה צריך להתבייש!
בנאדם בריא לגמרי עם פרופיל 97 הולך לפסיכולוג בשביל שהנ"ל ימליץ לשחרר אותו משירות... זה לא שהבנאדם חלם להתקבל לסיירת מטכ"ל ובסופו של דבר נשלח להיות מש"ק ממטרות בקריה, אז הוא החליט לוותר על שירות בכלל! הוא אפילו לא ניסה! לא רוצה קרבי, לא רוצה ג'ובניק... לא רוצה צבא וזהו. נקודה.
עכשיו, הוא לא פציפיסט או בעל אידאולוגיה שמתנגדת לגיוס לצבא. לא רוצה להתגייס כי סתם לא בא לו.
מה גורם לבנאדם להשתמט? הוא חושב שהצבא זה בזבוז של זמן. אפשר ללמוד, אפשר לעבוד, אפשר לטייל בעולם... אפשר לעשות מליון ואחד דברים שאינם צבא.

אגואיזם טהור לשמו. ומי כמוני יודע אגואיזם מהו. אבל יש דבר אחד שאני מוכן לתת הכל למענו, וזו המשפחה והחברים שלי.
כשאני מתגייס לצה"ל, אני יודע שאני מתגייס כדי לשמור על המשפחה והחברים. אני מתגייס לשמור על המדינה בה חייתי עד עכשיו ובה אני הולך להמשיך לחיות גם אחרי השחרור. אין מקום אחר בעולם בו הייתי מעדיף לחיות חוץ מאשר כאן בארץ. כאן המשפחה שלי(אמנם רק ההורים), כאן החברים שלי, גם הם כמו משפחה. כאן החיים שלי. כאן זה הבית.
עכשיו הגיע הזמן לקחת חלק במלחמה על הקיום שלו. כדי שגם אני אוכל להמשיך להתקיים, כדי שאוכל להמשיך להנות מהחיים כמו שנהניתי עד עכשיו, בזמן שאנשים אחרים הגנו עלי.
אז עכשיו הגיע תורי. (קצת יותר משבועיים נותרו עד הגיוס ואני כבר לא יכול לחקות לרגע בו אזכה ללבוש בגאווה את המדים הירוקים של צבא הגנה לישראל!)

המדינה הזאת נושמת בזכות צעירים שמוכנים לשלם את המחיר הכי כבד בשביל שאחרים יוכלו להתקיים - המשפחה, החברים, ועוד חבורה של אנשים זרים לחלוטין שלא ידוע אם היו עושים אותו הדבר למענך!

ומה לגבי אותו חבר משתמט? כל מה שדברתי עליו לא מהווה חשיבות עבורו? איך הוא יכול להתנער כך מהאחריות? איך הוא יכול לחיות עם עצמו בידיעה שאנשים נותנים את החיים שלהם בשביל שחרא קטן כמוהו יחיה והוא לא מוכן לעשות את אותו הדבר? "שהפראיירים ישמרו, אני אתעסק בעניינים שלי, זה לא קשור אליי בכלל! לי אין זמן לשטויות האלה! צבא... מה אני צריך את זה עכשיו?"
מה, הוא חושב שהוא יותר טוב מהאחרים? שהאחרים יעשו, הוא עסוק מדי בשביל השטויות האלה, הוא טוב מדי, חבל שיבזבז את הזמן היקר שלו על שירות בצה"ל!(ואני לא מדבר דווקא על שירות קרבי, שלא תחשבו. שיעשה משהו, כמו כולם...). למה שכולם יעשו והוא לא? במה הוא מיוחד?

איזה מן בנאדם הוא יהיה כשיגדל? איזה מן חבר?
חבר שיבגוד בך, שישקר, שירמה. חבר שיסגור לך את הדלת בפרצוף כשלא יהיה לך איפה להעביר את הלילה.

במהלך הצבא וגם אחרי, בכל פגישה, כולם ידברו על השירות - סתם כל מני צחוקים וחוויות, מה עשו, כמה תרמו, כמה שהעבודה הייתה חשובה...
ומה הוא עשה? איך הוא יוכל לשבת איתם באותו חדר בכלל? להסתכל להם בעיניים? על מה ידבר?
יהיו כאלה שיגידו שזה לא אומר כלום, השתמטות מהצבא... אבל, בעצם, זה די אומר הכל.

אשמח אם תבטאו את דעתכם בעניין...
האם נתקלתם בתופעה, כיצד אתם מתייחסים לאנשים כאלה? האם היחס לחברים שלכם או אנשים שאתם מכירים השתנה בעקבות זאת?

נערך לאחרונה ע"י Suicide Commando inc בתאריך 26-02-2007 בשעה 00:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2007, 00:17
  אסטרומניה אסטרומניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "קרבי? -לא רוצה! ג'ובניק? -גם לא רוצה! על חברים ומשתמטים..."

שמע לי יש 2 צורות הערכה

בתור יהודי ובתור בן אדם

יש לי חבר שמשתחרר בתור יהודי/אזרח מדינה/אנערף אני לא שם עליו אבל וואלה שהוא אחלה גבר בקטעים אחרים

תבין זה הכול תלוי בחינוך שך בתקופה של הסבא וסבתא שלנו אנשים עלו לארץ נלחמו בשיניים כדי לברוח מהגולה וכו האנשים בארץ מסתכלים עם עצמם יותר כמו גויים (בקטע הציוני לא הדתי) הם אל רואים הרבה הקשר הם פשוט נולדו במדינה סבבה ככה שלספר להם שסבא שלהם הקירב תצמו כדי שהם יחיו פה יהיה כמו לבוא לאמריקאי ולספר לו מה נפוליאון עשה בישביל לגלות את ארה"ב

אפשר להאשים הרבה אנשים בזה אני מאשים בעיקר את מערכת החינוך

וואלה שעשינו טיול של ביצפר ניראה לי שכל הבתי ספר במרכז עוברים את זה כזה נוסעים לצפון רואים כל מיני סוגים של יחידות בצבא באיזה מקום עם הסברים וזה ואז יש נאום של איזה אחד שממש בכיר בצה"ל שכחתי את זה שמו ובסוף מופע של חיל השריון ותותחנים

בקיצור הנאום שלו ריגש לי תתחת אשכרה אנשים הלכו נלחמו ועוד במלחמות מלחמות שלידם מה שיש לנו בארץ זה סתם ח-ר-ט-ה בתקופה של המלחמה בירדן וזה לא נגד ילד בן 15 עם קלצ'ניקוב על חמור נפצו קשה בקרבות וביום שיצאו מהבית חולים חזרו לשרת
אז וואלה שפעם זה עיצבן אותי אחושרמוטה לשמוע תדברים האלה אבל דיי אחי איש איש בדרכו יחיה אין לך מה לכעוס על אפחד פשוט תדאג לשרת תמדינה שך ולחנך תילדים שלך לאותו קטע

ונגיד את זה ככה: יהיה לך קשה אתה תטחן ותאכל חרא אחושרמוטה 3 שנים והוא סתם יסתלבט בבית שלו ויותר יהנה ירוויח כסף ויזיין ממך

אבל מה הוא יספר לנכדים שלו ? מבין תקטע ?
ישן 26-02-2007, 00:32
  guitarman guitarman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
דעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "קרבי? -לא רוצה! ג'ובניק? -גם לא רוצה! על חברים ומשתמטים..."

בתנ"ך כתוב שמי שמפחד שלא יצא למלחמה, הנצחון יבוא בזכות המעט שמוכנים לצאת ומאמינים במטרה.
אני מאמין במשפט הזה. לא צריך להכריח אף אחד, כל אחד עושה את הבחירות שלו ואתה לא צריך להרגיש לא בנוח או עצבני כלפי בן אדם כזה, תהיה שלם עם הבחירה שלך להתגייס והבחירה שלו לא להתגייס, אולי הוא עוד יבשיל ואולי לא... באסה בשבילו, אני לא אומר שאני מתגייס כדי לתרום למדינה, מדינה בשבילה זאת סתם מילה ריקה, מה אני באמת אוהב את כל האנשים במדינה ? את הכל במדינה אני אוהב ? ממש לא ויש דברים שהייתי מעיף מפה בלי לחשוב פעמיים, אני מתגייס כי יש אנשים אחרים שהתגייסו ועשו את העבודה בשבילך, בשביל אותם אנשים אני מתגייס - להם אני חייב.
ישן 26-02-2007, 00:42

טלוויזיה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי guitarman שמתחילה ב "דעתי"

להשתחרר מקרבי שאתה כבר בתוך היחידה זה הדבר הכי קל בעולם לא משנה איפה אתה נמצא
כל אחד שיש לו פרופיל קרבי צריך לפחות לנסות לפי דעתי אפילו אם הוא מרגיש שהוא מפחד

אני לקראת גיוס ועם לב שלם אני אומר לך אני מפחד לא פחד מוות אבל אני מפחד אני חושב עם עצמי מה יקרה אם אני ילך לעולמי חס וחלילה וחושב על המשפחה וחברים
אבל אם אתה שואל אותי השיגרה של ישראל צריכה להיות שאם יש לך פרופיל אם אין לך איזה מקצוע מסויים שתהייה טוב בו בצבא אז אתה אוטומטי לקרבי ושיהיה יותר משטר בקטע הזה
אם זה יהיה ככה בצורה הכי פשוטה של העניין יכינו כל גבר מאז שהוא ילד קטן לעובדה שבגיל 18 הוא הולך להיות בצבא אז ......בוא נגיד שיהיה הרבה יותר טוב
ישן 01-03-2007, 16:32
  zionist zionist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל zionist שלח הודעה דרך MSN אל zionist
בדיוק !
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי guitarman שמתחילה ב "דעתי"

המדינה הזאת הקריבה יותר מ20 אלף חיילים... 20 אלף משפחות שכולות... 20 אלף חבורות של חברים שנותרו מאחור לבד...

אני בטוח שאף אחד מהם רצה להיות מוקרב, אף אחד מהם לא רצה לעזוב את המשפחה והחברים שלו ולהשאיר הכול מאחור, לגרום להם לכל כך הרבה סבל...
אבל עדיין הוא היה שם... היה שם נתן את עצמו, לקח על עצמו סיכונים, בשטח, בקרב, בשמירות, במבצעים, בדרכים... בתחנות טרמפיסטים...
הוא נתן את הדבר הכי יקר לו בשביל לשרת את "המדינה" שעליה כולם מדברים מדינה שהיא למעשה האנשים - האזרחים שמרכיבים אותה- אותי אותך - את החברים שלך ושלי
את המשפחה שלך ושלי... ועוד הרבה אנשים טובים שנמצאים פה...

זה שיש מגמת השתמטות שהולכת וגוברת בשנים האחרונות זה משהו מעצבן, ומעצבן לא מעט אנשים...

בייחוד את המשפחות השכולות, שנתנו את הדבר הכי יקר להן לצבא.
בעוד שאחרים אפילו 3 שנים (שיכולות אפילו להיות סבבה) לא מסוגלים לתת!!!

צריכים להחזיר את האידואולוגיה! את הערכים! את החשיבות של הדברים הבאמת חשובים! למודעות שלנו!!!!

לא ארץ אחרת ולא זהות אחרת .

אוהב ציון

ישן 26-02-2007, 00:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "בדיוק, אתה פשוט יושב ולא מאמין למה שאתה שומע..."

אם זה מפריע לך, למה אתה לא אומר את זה?

לא צריך לומר לו "אתה חתיכת חרא משתמט". אבל אתה בהחלט יכול להבהיר לו את חוסר שביעות רצונך. בסופו של דבר אתה לא מרגיש נעים והוא מרגיש מצויין! למה שזה לא יהיה ההיפך? למה שלא תגיד לו בדיוק מה שאתה חושב? אם יש לו מצפון - זה יפריע לו. אם אין לו מצפון.... אתה רוצה להיות חבר של בנאדם שאין לו מצפון?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-02-2007, 01:05

זה לא בנאדם מהסוג הזה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם זה מפריע לך, למה אתה לא..."

לא משנה כמה תנסה להוכיח לו שהוא עושה טעות, הוא יגיד לך שאתה טועה... שאלתי אותו מה לגבי הסעיף הנפשי שידפוק אותו אח"כ באזרחות והוא התחיל לחרטט לי עד כמה שזה שטויות ושזה לא דופק, ואם כן - זה לא יפריע לו... וכד'.

פשוט... מעין סוג כזה של בנאדם. אי אפשר להוכיח לו שום דבר. מהסוג המעצבן הזה של "דפקתי אותך ואני נהנה לראות אותך סובל". מהילדים האלה שהיו מביאים לאנשים כאפות בביצפר ובורחים.

בסופו של דבר זה לא שאני מרגיש לא נעים, אני פשוט נגעל... אני לא מרגיש לא נעים, ההפך, אני מרגיש גאווה... לא ברור לי למה, אבל גם הוא ממש גאה בעצמו, וזה מה שמגעיל אותי כל כך.
ואני לא חבר שלו, סתם מישהו שאני מכיר, אנחנו לא חברים קרובים.

ישן 26-02-2007, 01:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "זה לא בנאדם מהסוג הזה..."

אני לא אומר לך לשכנע אותו. אבל למה אתה צריך להיות זה שבוחר את מילותיו והוא שאומר הכל חופשי? לא ברור לי העניין הזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-02-2007, 01:16

עכשיו אני נזכר בפעם השניה שהייתי בלישכת הגיוס אז במדור הפסיכוטכני יש תחלון הזה שמטפלים באיבחונים

עבר ליד איזה ערס אחד עם עוד חבר כולו הולך בפוזה פתאום בא לחלון עושה לחיילת כזה

הוו את והיא לא שמעה אותו הוא דפק על החלון יאנו הביא לו מכה ממש חזקה ובא לה כזה

אל שלחו זימונים הבייתה למה אני לא מתגייס אני יראה ממכם עוד מכתב אחד אני שורף לכם תלישכה התחיל לצרוח עליה .. זה דחה לי תנשמה

או שבפעם הראשונה נכון תמיד אתה בא לבד ללישכה ואיך שהוא מכיר תאנשים שם?

אז יצא שישבתי סיגריה אם איזה צפוני אחד מרעננה מתחיל לשגע לי תשכל על איך לא בזין שלו להיות פה וכמה שהצבא לא בסדר שהוא מטרטר אותו ככה אשכרה סתם שיחקתי אותה כאילו בראש שלו וזרמתי עם השיחה לראות מה הוא יגיד וואלה שגועל נפש.....

זה אפילו לא אשמתם אני לא במעמד להתנשא מעלייהם אחרי שסבא שלי מצד אחד שירת בפלמ"ח ואז היה קצין בצה"ל כמה שנים טובות והסבא מהצד השני ניצול שואה ויש מסביבי אווירה של ציונות בוא נגיד ויש לי עניין בדברים האלה מאז שאני קטן

לילד שגדל בבית שכולם שמים זין על המדינה ולא איכפת להם מאיפה הם באו ולא נחשף לדברים האלה במשך חייו ופתאום בגיל 18 בשיא החיים שלו רוצים לתקוע עליו מדים וכולו "מה יש לכם?"

זה הצורת חינוך והערכה סוג * שיש לאנשים בארץ האנשים שאתם כל כך שונאים כי הם משתמטים הם כולה ילדים .....
ישן 26-02-2007, 01:32
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03

אני לא ממש מסכים.
אני מעדיף שאנשים חארות כמוהו לא יהיו בצבא. נראה לך הגיוני להביא חייל לבסיס בשביל שבתאכלס לא יעשה כלום (ירים את הדגל וכו'), ולשלם לו על זה משכורת? תחשוב כמה חיילים כאלה יש בצה"ל (אני מניח שהרבה) וכמה תקציב הבטחון מתבזבז רק על לשלם להם משכורות, אני כבר לא מדבר על הכשרה (טירונות כולם עושים), הוצאות לוגסיטיות, תזונה וכו'. כמה משאבים מתבזבזים על אנשים שבתאכלס מיותר תפקידם. אז וואלה, החבר הזה שלך ייצא על 21, אבל זה עדיף על זה שהוא סתם יזלול משאבים. אני מעדיף שאת הנעליים שלו יקבל איזה מילואימניק.
יצא לי להכיר מישהי שבגלל מחלה שיש לה, קיבלה פטור משירות צבאי, היא יכלה כמובן להתנדב ולעשות איזה תפקיד בלאי, אבל היא בחרה במקום זה ללכת ללמוד רפואה. אז וואלה, אני מעדיף עוד רופאה במדינה מאשר עוד פקידה. אז הבחור הזה שלך כנראה לא יהיה רופא, אבל הוא יהיה מוכר בקיוסק.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני הכי נגד בעולם נגד השתמטות, וכמו שכולם אמרו פה, אנחנו חייבים את זה לאלה שהיו שם לפנינו, אבל איש באומנתו יחיה, אתה לא חייב לתמוך ברעיונות האלה, ואתה יכול אפילו להחליט שאתה לא רוצה להיות בחברת אנשים כאלה, אבל להתעצבן עליהם זה להעניש את עצמך במקומם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 26-02-2007, 01:34
  Eyes_Only Eyes_Only אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אני לא ממש מסכים. אני מעדיף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dean
אני לא ממש מסכים.
אני מעדיף שאנשים חארות כמוהו לא יהיו בצבא. נראה לך הגיוני להביא חייל לבסיס בשביל שבתאכלס לא יעשה כלום (ירים את הדגל וכו'), ולשלם לו על זה משכורת? תחשוב כמה חיילים כאלה יש בצה"ל (אני מניח שהרבה) וכמה תקציב הבטחון מתבזבז רק על לשלם להם משכורות, אני כבר לא מדבר על הכשרה (טירונות כולם עושים), הוצאות לוגסיטיות, תזונה וכו'. כמה משאבים מתבזבזים על אנשים שבתאכלס מיותר תפקידם. אז וואלה, החבר הזה שלך ייצא על 21, אבל זה עדיף על זה שהוא סתם יזלול משאבים. אני מעדיף שאת הנעליים שלו יקבל איזה מילואימניק.
יצא לי להכיר מישהי שבגלל מחלה שיש לה, קיבלה פטור משירות צבאי, היא יכלה כמובן להתנדב ולעשות איזה תפקיד בלאי, אבל היא בחרה במקום זה ללכת ללמוד רפואה. אז וואלה, אני מעדיף עוד רופאה במדינה מאשר עוד פקידה. אז הבחור הזה שלך כנראה לא יהיה רופא, אבל הוא יהיה מוכר בקיוסק.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני הכי נגד בעולם נגד השתמטות, וכמו שכולם אמרו פה, אנחנו חייבים את זה לאלה שהיו שם לפנינו, אבל איש באומנתו יחיה, אתה לא חייב לתמוך ברעיונות האלה, ואתה יכול אפילו להחליט שאתה לא רוצה להיות בחברת אנשים כאלה, אבל להתעצבן עליהם זה להעניש את עצמך במקומם.

יש משהו במה שאתה אומר

ישן 26-02-2007, 11:29

מסכים איתך בעקרון...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אני לא ממש מסכים. אני מעדיף..."

גם אני יכול להבין בנאדם עם פרופיל נמוך שמקבל תפקיד לא חשוב שהוא בכלל לא רוצה.

אבל הילד המשתמט שהבאתי בסיפור שלי זה משהו אחר לגמרי... פשוט כל כך הרגיז אותי שלא איכפת לו והוא פשוט מצפצף על השירות!! אני לא מבין איזה מן בנאדם צריך להיות בשביל זה... אני לא יודע איזה קב"א יש לו(איכות חרא בטוח, בלי קשר ליכולות השכליות שלו!), אבל יש לו פרופיל 97 ואין שום סיבה שיקבל פטור... מרגיז אותי שיש אנשים שרוצים להשתמט, הצורך הזה!

ישן 26-02-2007, 01:36
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04
נו באמת

האדם הזה הוא לא אגואיסט מניאק, הוא פשוט לא פרייר. למה שהוא יתרום שלוש שנים כשאנשים אחרים לא תורמים ונהנים מאותן זכויות בדיוק? למה שהוא יתגייס כשאחרים משתמטים על ימין ועל שמאל ואפילו הבנים והבת של ראש הממשלה שלנו משמשים דוגמא לא רעה בכלל? האם שווה להתגייס כדי לעמוד באיזה מחסום שכל מיני שמאלנים יצעקו עליך שאתה כובש ומשעבד וישוו אותך לנאצי, מפקדים יביאו לך עבודות מטומטמות, ערבים ינסו להרוג אותך ועוד יש סיכוי לא רע שאם תהיה מלחמה אתה תמות בגלל טעויות מטופשות של ההנהגה. תחשוב על כל הדברים האלו ועוד ותבין אולי גם את הצד שלו. זה לא שהוא אגואיסט, זה אתה שפרייר. חוץ מזה אני כמובן תומך בדעתך וחושב שכולם בלי יוצא מן הכלל צריכים להתגייס אבל אני בהחלט יכול להבין מי שלא "בא לו" להתגייס. אין לי בעיה שתקראו לי משתמט או תומך בהשתמטות, רק קחו בחשבון שאני כנראה אשרת כפול זמן מכם (6 שנים) מבחירתי החופשית ואני ממש לא תומך בהשתמטות.

(סתם סיפור לא הכי קשור) אצלי בכיתה למשל פתאום עם הגיוס חצי מהבנות נהיו דתיות תוך הטענה שהן לא רוצות להיות מכינות קפה, הן הלכו לשירות לאומי ונחשו מה הן נהיו...מכינות קפה חצי מהן אגב פרשו גם משירות לאומי יותר מאוחר.
ישן 26-02-2007, 11:38

נכון, אולי כולנו קצת פראיירים, אבל אם לא אנחנו, אז מי?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "נו באמת"

זה פשוט הדבר הנכון לעשות.

אגב, גם לי יש ידידה(לא דיברתי איתה כבר די הרבה זמן, האמת...) שעשתה ת'צמה דתיה בשביל להוציא פטור... והיא גם ניסתה לשמור את זה בסוד מכווולם בביצפר(שהיא עושה את זה) בשביל שלא ידפקו אותה בלשכת הגיוס.
עכשיו היא עושה שירות לאומי בבניין העיריה (3 דקות מהבית) בתור מרכזנית, חוזרת הביתה כל יום ומקבלת בסביבות ה1000 ש"ח בחודש.

ידידה אחרת שלי היא טבעונית מוזרה וגם הוציאה פטור משירות כי היא פציפיסטית ועוד כל מני שטויות כאלה... אלה בכלל מעצבנים אותי עוד יותר, הטיעונים שלהם כאלה מגוכחים!

ישן 27-02-2007, 12:37
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
אל תזלזלו כ"כ מהר בבנות של השירות לאומי.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "נכון, אולי כולנו קצת פראיירים, אבל אם לא אנחנו, אז מי?"

אני לא יודע איך זה הש"ל אצל חילוניות, אבל אצל דתיות הן תורמות לפחות כמו חיילת.

העבודה קלה? צר לי לאכזב, לא נראה לי שלעשות תפקיד בקריה יותר פשוט מלקרוע את התחת יום שלם בבית ספר. או לחילופין לעבוד בחינוך מיוחד של אוטיסטים ומפגרים. או לעזור לנוער במצוקה? יש תפקידים שאני ראיתי של חיילות(וגם של חיילים) שהיו מיותרים לחלוטין. שירות לאומי הוא יוזמה מבורכת ותורמת לחברה ולמדינה.
עוד דבר, קח את הבנות שנגיד משרתות בקריה, הן חוזרות יומיות, רוב הבנות בשירות לאומי סוגרת הרבה שבתות, היא חוזרת פעם בשבועיים הביתה, ככה שהזלזול הוא לא במקום.

את האמת, יצא לי לראות ולהכיר כמה בנות חילוניות שעושות שירות לאומי, במסגרת איל"ן הן קרעו את התחת ועושות עבודת קודש במלוא מובן המילה. אז לפני שכ"כ מהר פוסלים אולי כדאי לבדוק?
ישן 26-02-2007, 12:31
  OSHIMAN OSHIMAN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.06
לדעתי צריך לחוקק חוק

תגידו שאני חולם בהקיץ, תגידו שאני חי בסרט, אבל לדעתי צריך לעשות משהו עם ההשתמטות.
חוק בדבר שירות ותרומה.
Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country

לצורך כך יש את בני הנוער בישראל.
את אלו שעושים צבא ושירות לאומי נוציא מהמשוואה.
אותם אלו תורמים 3 שנים (או שנתיים לבנות לא קרביות) בשביל המדינה. 3 שנים מחייהם. 3 שנים זה הרבה. ב 3 שנים אפשר לעשות הרבה כסף, לטייל בעולם, לבלות.
ב3 שנים אפשר גם לעשות משהו מעבר לבועה העצמית, אפשר לתרום למקום שאתה חי בו. כשם שאתה משלם מסים, על כן יש גם לעשות צבא/שירות לאומי, או כל סוג אחר של תרומה.

המשתמטים נחלקים ל:
1- אלו מסיבות רפואיות.
2- אלו מסיבות מצפוניות/פוליטיות.
3- אלו מסיבות דתיות
4- אלו מסיבות השתמטותיות.

לדעתי יש לחוקק חוק בדבר שירות המדינה, חוק אשר חל על אלו שלא עושים צבא או שירות לאומי.

כשם שהנער יוסי אשר מלאו לו 18 שנים יכול לתרום 3 שנים מחייו, על כן יכול גם הנער יונתן לעשות אותו דבר.

1- אלו אשר לא עושים שירות צבאי מסיבות רפואיות, יש לבדוק את התאמתם הרפואית למסגרת אחרת של תרומה. לא חייב להיות צבא, אבל שיהיה מעין עבודה למען הקהילה, כלומר עזרה לנזקקים, עזרה לעניים, סיוע לנוער במצוקה ויש עוד המון דברים שאפשר לעשות.

2- אלו אשר נמנעים בשל סיבות פציפיסטיות. שלא יעשו צבא. אבל במקום השתמטות מ3 שנים, שיעשו משהו אחר במקום. הם לא רוצים לפגוע בערבים? לא רוצים מלחמות? שיסייעו לאוכלוסייה הערבית, שילכו למחסומים להעביר להם מזון. אבל שיעשו משהו.

3- לגבי פטור מטעמי דת. חרדי (לא כולם) שלא עושה צבא כי הוא מתפלל? יכול גם יכול לעשות משהו אחר. יכול לסייע במפעלי הזנה בקהילה החרדית אשר סובלת מבעיות כלכליות (דוגמה).

4- אלו אשר משתמטים כי הם לא רוצים לעשות צבא או שירות לאומי כי ככה בא להם. לדעתי צריך לקצץ להם במסים את רוב משכורתם אם הם עובדים, (שישאר להם 300 ש"ח כמו שמרוויח חייל עורפי). אלו שלא עובדים, יש עליהם חובה לבצע X שעות בשבוע בנקיון העיר, צביעת קירות, וכיו"ב.

עניין ההשתמטות בארץ במגמת עלייה, ככל שגוברים האיומים הבטחוניים, וככל שהחברה בישראל מתירנית, ומפנקת, ונערים בארץ עצלנים לקום להודעה באייסי כי הם מאוד עסוקים בלשמוע שיר ממש שולתתת באייפוד, כך גוברת תעשיית ההשתמטות, אשר מפתחת לה שיטות ועוזרת לכל הרוצה להשתמט (הקימו אתר באינטרנט).
אבא שלי לא מעט פעמים אומר לי שבתקופה שלו (לפני 35 שנים) אין דבר כזה לא לעשות צבא, מי שלא עושה צבא, בושה למשפחה. "פריווילגיה" אשר שמורה היום לאנסים, רוצחים, גנבים, נרקומנים.
חייבים לעשות משהו עם ההשתמטות הזאת. שוב אני חוזר על הרעיון שאם לא צבא או שירות לאומי 3 שנים, אז לעשות משהו אחר 3 שנים ולהפסיק את חוסר הצדק.

נערך לאחרונה ע"י OSHIMAN בתאריך 26-02-2007 בשעה 12:39.
ישן 26-02-2007, 13:25
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "אולי זה באמת קצת קיצוני, אבל"

מצטער לקלקל לכם את החגיגה, אבל אתה לא יכול "להעניש" בן-אדם שהצבא שחרר אותו על אי-כשירות נפשית. זה לא שהוא לא התייצב ליום החיול, או שיש כאן גיוס בחירה והוא החליט לא להתגייס. הוא שוחרר אחרי שהצבא הסכים להכיר בו לא כשיר. אתה אמנם יודע שזה הכל הצגה- אבל מבחנה חוקית אין כאן שום דבר מסריח.

ולגבי זכויות- מי שעושה צבא אכן זכאי לכמה הטבות וזוכויות שמי שלא עושה צבא לא זכאי להן- פטור ממס במשך שנה, פקדון, ועוד. כמובן ששום דבר מזה לא שקול לפור של 3 שנים בחיים...

ואגב- למיטב ידיעתי, שירות לאומי הוא במשך שנה אחת בלבד, ככה שכרגע אי-אפשר להציג אותו כשקול לשירות צבאי.

ישן 28-02-2007, 10:07
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "כן, לדעתי זו גם הבעיה של..."

אתה כנראה צודק.
ראשית, לגבי בנות השירות. יצא לי לראות קצת בנות שירות "בפעולה"- במלר"ד של תל-השומר. הן בשום אופן לא הזכירו חיילות בצבא, מהסיבה הפשוטה שהיו במסגרת אזרחית, ולא בצבא. הן לא תלו על הקיר את השם שלהם עם מרובעים ריקים שכל אחד מייצג חודש; הן לא הלכו למש"קית ת"ש כי הן נזכרו פתאום שמצב קשה (גם אין כזאת); הן לא התלוננו על האוכל (והאוכל שם לא מבריק בכלל); אני בטוח שהן לא ראו בחיבור אק"ג, העברת תיקים והצקה למעבדה לגבי בדיקות דם את ייעודן בחיים- אבל עדיין לא שמעתי אף-אחת מהן פוצה פה ואומרת "עד מתי?!". אני בטוח שהן רצו כבר ללמוד, לרכוש מקצוע, או פשוט להקים משפחה- אבל לא שמעתי מהן מילה על זה שהשירות "מעכב" אותן והוא "בזבוז זמן". אני בטוח שאם חייל היה עושה את אותה עבודה- כשאווירת הצבא שורה עליו- הוא היה מחפף, מעליב את הקשישים החולים שהיה מחבר לאק"ג, לא שולח בדיקות בזמן... ועוד מתלונן על כמה קשה לו ועל "כמה אפשר לקרוע את התחת בשביל המדינה הזאת ולא לקבל כלום..." אגב, יצא לי להיתקל גם בבן שירות אחד, חובש במד"א. הוא שנא להיות חובש במד"א יותר משאני שונא סלק (ואני שונא סלק!). ועדיין, הוא עשה את העבודה שלו. הוא אולי לא הצטיין, אבל הוא גם לא חיפף ולא התחמק. הוא חרק שיניים ועלה לאט"ן.

שנית, לגבי האופי של מסגרת החובה. האמת היא, שע"י הצגת הצד השני- שירות לאומי- די מיציתי את העניין. כשאתה אומר לילד קטן שהוא חייב ללכת לסבתא, אז הוא לא רוצה. למרות שסבתא תיתן לו שוקולד שהוא אוהב, ולמרות שהיא מכינה את המרק עוף עם קניידעלאך (או, אם תרצו, דגים חריפים) הכי טוב שיש- הוא יבוא בפרצוף חמוץ. חלק יגדילו ואף יסרבו ללכת לסבתא. ככה מתנהגים גם רבים מבני-הנוער. בגלל שהצבא הוא חובה, ובגלל ש"כולם" עושים צבא ובכך זה לא מייחד אותך- הם מתייחסים לזה כאל עונש. לא שלשרת בצבא זה כמו לבקר אצל סבתא- אבל עדיין ניתן לעשות את זה בצורה הטובה והנעימה. אם אתה כבר שם- make the best of it.

ישן 27-02-2007, 11:32
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי OSHIMAN שמתחילה ב "לדעתי צריך לחוקק חוק"

אני לא יודע אם מישהו כאן ראה את הסרט "גברים בחלל" (עוד תרגום גאוני...) אבל היה שם קטע שדי אהבתי. שאנשים שלא משרתים את הפדרציה לא רק לא מקבלים אזרחות, הם גם לא נהנים מזכויות בסיסיות כמו ללדת ילדים... עכשיו, זה נורא קיצוני אבל העיקרון נכון לדעתי.
צריכה להיות מערכת יחסים של "קח ותן" בין הפרט למדינה. אדם שלא ישרת בצה"ל מסיבות לא מוצדקות ולא ישרת את המדינה בדרך חלופית (שירות לאומי כזה או אחר) צריך צריך לשלם מהכיס. מיסים גבוהים יותר, שלילה של הטבות כספיות מהמדינה, צימצום (הרבה יותר משמעותי מאשר היום) של מקומות עבודה אליהם יוכל להתקבל (אולי גם של מקומות בהם אותו אדם יוכל לרכוש השכלה גבוהה).

מצד שני, אפשר לוותר על חקיקה מסובכת ופשוט לנסות ולחזור לערכים של פעם. להשקיע יותר בחינוך לאהבת הארץ, לעלות הילוך במדיניות ההסברה והשייוק העצמי של צה"ל וכ"ו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-02-2007, 13:01
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
תופעה בזויה בהחלט

אבל מה לעשות היא רחבת היקף והיא מנת חלקינו.

בקשר ל"שלילת אזרחות", הלכת רחוק מידי, באותה מידה על חוסר תשלום מיסים תגרש אותו מהארץ.
אין קשר בין השניים. על "העונש" להיות מותאם ל"פשע" וכרגע השתמטות לא מוגדרת כפשע.

דבר נוסף,ראיתי פה דוגמאות לתפקידים לאנשים שלא עושים צבא , כמו מפעלי הזנה,צביעה,עזרה לנזקקים וכו..
ישנה בעיה אחת שמפריעה לי , אם תחייב את אותם אנשים לצבוע/לחלק אוכל וכו, תצטרך לשלם להם ולו את המינימום שבמינימום. לא מאמין שיש כסף מיותר במדינה בשביל הפרוייקט הזה.
יותר קל ל"הפטר" מהם בעזרת כל הפטורים האלה ושילכו להם ויחיו את חייהם באשר הם .

דבר שלישי שלא ראיתי איזכור לגביו , הוא נושא המתשמטים לאחר גיוסם,אני אישית מכיר מספר אנשים שלאחר שרות של מספר חודשים יצאו מהצבא בכל מיני דרכים על כל מיני טענות.

באמת חבל שיש אנשים כאלה .

שבוע טוב שיהיה.

ישן 26-02-2007, 13:51
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05

אני לא קראתי את כל התגובות חלקן, הכול יפה ויופי, נחמדמצוין פטריוטיזם בהחלט חסר במדינה הזו ואתם הוכחה חייה לכך שעדין יש כזה.

אבל שאלה אחת יש לי:

אתם רצים להגן על המדינה , מה בדיוק המדינה נתנה לכם?

משמע אתם לומדים 12 שנה במערכת החינוך הנוראית ביותר בעולםשלא מכשירה בן אדם לשום דבר, אתם חיים במדינה בה הפוליטיקאים שולחים את ילדיהם לחוץלארץ (גם בזמן הצבא). אז בעצם אתם מגנים על הפוליטיקאים ועל המנהיגים כך נקראלהם.

אתם חיים במדינה בה האזרח קטן שווה בדיוק ל-איך שהוא נקרא "קטן".

למה לעזאזל שאני ארצה לתרום (לא אני באופן אישי אלא כל מישלא רוצה לשרת). ועוד אפשר למצוא מאות סיבות למה לא.

צבא איכותי זה לא צבא שנקבע כחוק , צבא איכותי זה צבא שבו משרתים אנשים שרוצים להלחם ורוצים להגן על המדינה , לא מכשיר טכנולוגי יציל את העולם מהמלחמה הבאה או ינצח במלחמה הבאה כנגד לבנון אלא האנשים, ואלא שלא רוצים לשרת ולנשלחים ליחידות קרביות מה עשינו בזה?

נערך לאחרונה ע"י alex188 בתאריך 26-02-2007 בשעה 14:04.
ישן 26-02-2007, 14:02
  Xkiller Xkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
ואיייייייייי אחיייייייי

אני ממש מחזק אותך! אני מרגיש בידיוק אותו דבררררררררר אבל אף פעם לא הצלחתי לנסח את עצמי כול כך טוב כמו שאתה עשית עכשיו.... כול הכבוד!
זה הדבר שהכי מעצבן אותי בעולם, תראה אני לא צבר.. עליתי מברית המועצות בגיל 3. וזה לא משנה כי אני אוהב תמדינה שלי יותר מהרבה אנשים שנולדו פה. אני בא מבצפר באשדוד שהוא ברובע שרוב התלמידים בו כמוני עולים מברית המועצות לשעבר... עלינו בגיל 3.. ואנחנו מרגישים ישראלים לכול הדבר.. השיראלים שבשכבה שלנו הם אחלה אנשים היינו יוצאים ביחד מטיילים ביחד מסתדרים עושים צחוקים.. ממש ...
אבל ממקומות אחרים יש אנשים צברים מעצבנים שבאים ואתה שומע מהם לפעמים דברים כמו תחזור לרוסיה וכאלה?! ואתה מת לשבור לו אבן על הראש.. החתיכת 0 הזה משטמת מהצבא ואתה הולך לקרוע תתחת בקרבי בשבילו.. להגן על המשפחה שלו... והוא גורם לך להרגיש כאילו אתה לא שייך.. זה ממש מעצבן..
זה לא שזה קרה לי הרבה אבל הבאתי דוגמה למקרים כאלה...... ובכלל אני פטריות אני הולך לקרבי, רציתי גבעתי יצא הנדסה קרבית...... אח שלי גם רוב השירות היה בקרבי, ואני ממש גאה בתרומה שלי למדינה.. (שעתידה לבוא) ומטריף אותי שאנשים מתייחסים לשירות כמו איזה דבר מציק שצריך למצוא דרך להתחמק ממנו... יש כמה חבר'ה שאני מכיר משכבות יותר נמוכות שהיו בבצפר שלי שהלכו להוריד פרופיל וברגע ששמעתי על זה באמת ירד לי הכבוד כלפיהים.... פשוט זה מראה לך על הצורת חשיבה של הבן אדם ועל האגואיזם.. מה שכן אני ממש גאה בשכבה שלי...... אצלנו רוב האנשים שעכשיו אני פוגש שהתגייסו זה גבעתי, גולני, צחנים.. דוכיפת.. (ו חטיבה 900 אחרות..) שריון נ"מ... תותחנים... וכול מי שלא הלך להיות קרבי הלך לעתודה או ל מודיעין מובחר... ש גם זה וגם זה זה צורות לתרום למדינה. כול אחד בדרך שתתאים לו! וכול הכבוד אחי אני ממש מחזק תדברים שלך.
ישן 26-02-2007, 21:36
  Balal Balal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
אני כל כך במצב שלך אחי...

אתה לא מבין איך אני מזדהה איתך...
אומנם לא ברמה של סרבנות והשתמטות אבל ברמה של- "יא אללה מה אני צריך צבא אני הולך להוריד פרופיל ולהיות ג'ובניק".
אז ככה- אני בכיתה יא' שזו בעצם השנה שמתחיל העסק של הצבא, צו ראשון, מבחנים,מיונים, באין לבצפר כל מני אנשים מהצבא וכו'... מן הסתם כולם מתחילים לדבר, מה אתה הולך לעשות, לאן אתה רוצה ללכת, מה הפרופיל שלך, וכו'.
אני נמצא במגמת מוסיקה בבצפר ומוסיקאים כמו מוסיקאים בדרך כלל שומרים על התחת שלהם כדי להמשיך במוסיקה, ונוצר מצב שבעצם אני היחיד מבין החברים שלי בכיתה שאשכרה רוצה להתגייס ליחידה קרבית מובחרת ולעשות בצבא שירות משמעותי שיתרום למדינה, כל השאר רוצים ללכת לאיזה להקה צבאית, תזמורת צה"ל וכל מני שטויות אחרות, רק לא קרבי....
יצא לי כל כך הרבה לדבר איתם על זה ופשוט כנראה שזה עובר אצלם במשפחה, לדאוג לתחת שלך, אתה לא בנוי לזה, אתה לא רוצה להרוג אנשים אחרים וכו'... מן סוג של יפי נפש כאלו....
אני מרגיש עם זה ממש חרא לפעמים שבעצם אין לי עם מי לדבר בכיתה על הצבא (בשכבה יש לי הרבה חברים אחרים שחלקם כן רוצים אבל בשיעורים בכיתה שעולה הנושא כולם ישר מספרים איך הם הולכים לקבל ת64 שלהם ולחזור כל יום הביתה)...
אני אישית די מנסה להרעיל אותם ולהגיד להם כמה זה חשוב ונחוץ, אבל כמו שאני רואה זה לא ממש עוזר חוץ מאחד שקצת סובבתי לו תדעה בעניין...
לא יודע למה רשמתי את כל זה, פשוט הייתי חייב להגיד את זה איפושהו...
תהיה חזק אחי, אני איתך.
ישן 26-02-2007, 22:18
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Balal שמתחילה ב "לפי דעתי מה שאמרת נכון..."

אתה צודק...חלקית.

אנשי מודיעין שיושבים ועוקבים אחרי האוייב במשרדי הקריה עם פרופיל 97 שכשירים להיות קרביים
לא קרביים.
למה? כי זה מה שיפה בצה"ל, הוא לא לוקח רק נתונים פיזיים אלא גם מוח ואפילו כישוריים למיניהם.

כמו שאמרתי אם הבן אדם חושב ששם הוא יתרום הכי הרבה שיבושם לו.
לא כולם צריכים ויכולים להיות קרביים לדעתי זאת זכות גדולה להיות קרבי ומי שלא רוצה
לקבל את הזכות הזאת שלא ייקח וכמו שאמרתי, מעטים מאוד מתקבלים ללהקה צבאית אם הם תותחים
בתחום המוזיקה אז שווה לנו ולהם שהם נמצאים שם.

אתה מוזמן לקחת לדוגמא גם את הספורטאים המצטיינים, אומנם מייצגים אותנו בחו"ל
אבל מי אמר שרק החבר'ה שנמצאים בחו"ל מגיע לקבל את הדבר הטובים של המדינה שלנו
לחיילים מגיע להנות ממוזיקה משובחת.

מצטער על המגילה.

ישן 26-02-2007, 22:32
  Xkiller Xkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
לפי דעתי הבעיה היא בחינוך

בתכלס הרי מה שגורם לעליה במוטיבציה לשרת ביחידות הקרביות זה ערך הפטריוטיות.. אהבת המדינה.
בתכלס החינוך במדינה לא עושה את שלו בקטע של לעורר הזדהות עם המדינה ולאוהב תמדינה.. וזה מתבטא באנשים שצוחקים בצפירות של ימי הזכרון לחללי צה"ל, ימי הזכרון לשואה ולגבורה... וחלק מהם אפילו לא יודעים ת המנון.. שלא נדבר על לשיר אותו בפומבי מה שנשחשב מביך.
לשם השוואה תחשבו איך זה במדינות אחרות, נגיד בברית המועצות לשעבר.. או ניקח את רוסיה של היום......
מערכת החינוך שלהם עושה להם שם "שטיפת מוח" בצורה חיובית. הם חייבים לדעת על גיבורי מלחמת העולם השניה, לוקחים אותם לסיורים באתרים בעלי ערך למדינה והם שומעים על ההסטוריה שלהם.. מחנכים אותם לאהוב תמדינה. ויש כאלה שיבואו ויגידו שאהבה זה לא משהו שאפשר לחנך אותו כלפיו, אז זה נכון, אבל אפשר לכוון. הרי גם האלה שלא יודעים תמילים של ההמנון עמוק בליבם אוהבים תמדינה, רק פשוט הם לא חונכו להפגין את זה.. ולהבין מה זה באמת אומר.. (הגנת המולדת וכולי..).
ישן 26-02-2007, 23:09
  Mighty_Moti Mighty_Moti אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל Mighty_Moti שלח הודעה דרך MSN אל Mighty_Moti
מסכים

אני מסכים לחלוטין
משתמטים ללא סיבה זה דבר שפשוט מחליא אותי, ואין שום סיבה שלא יעשו שירות לאומי וכדו'
אני חושב שפשוט צריך להגביל לאנשים כאלה לימודים אקדמאיים, עד שלא תוכיח ששירתת בצבא או עשית שירות לאומי וכדו' לא תוכל להתקבל לאונ', או לחילופין, יהיה לך שכר לימוד גבוה במיוחד(אם כבר עכשיו יש את כל עניין השכ"ל, זה בטח יוכל לפתור איזה משהו)
ועוד שני דברים, א' לגבי מי שאמר שמי שמפחד לא צריך לצאת למלחמה, מה שמדובר בתורה בעניין הזה זה לגבי מלחמות רשות, זה לא תופס לגבי מלחמות חובה, שעל זה אנחנו מדברים כאן, אנחנו לא הולכים לכבוש את עיראק, אנחנו נלחמים על המולדת שלנו.
ולגבי מי שאמר שזה הכבדה למשלם המיסים כל העניין של ש"ל וחיילים שלא עושים כלום.
אם תעשה חישוב קצר, תגלה שחייל ממוצע מרוויח משהו כמו שקל וחצי לשעת עבודה(וכנ"ל שירות לאומי פחות או יותר), כח עבודה זול יותר מזה אתה לא תצליח למצוא, אני בטוח שכל ארגון כלשהו פשוט יקפוץ על הזדמנות של להעסיק אנשים בשכר כ"כ זול.
ישן 27-02-2007, 04:22
  Mighty_Moti Mighty_Moti אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל Mighty_Moti שלח הודעה דרך MSN אל Mighty_Moti
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "תכלול במחיר משכורת לחייל גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dean
תכלול במחיר משכורת לחייל גם הוצאות לוגיסטיות והוצאות תזונה, עכשיו תכפיל את זה בכל החיילים שבתאכלס לא עושים כלום (אני לא מדבר עם פקידות שבסופו של דבר יש מטרה כלשהי מאחורי העבודה שלהן, אני מדבר על כאלה שאשכרה באים בבוקר קוראים עיתון, אוכלים בחדר אוכל וכו'). אומנם אולי זה מרגיש לך כמו שקל וחצי, אבל זה יוצא הרבה יותר, ואפילו שזה כוח עבודה זול, הוא מיותר. כמו שלא תלך ותקנה 2 טון חצץ רק כי זה במבצע וממש זול.

ההוצאות הלוגיסטיות של אוכל וכדו' לחייל הן פשוט זעירות ברמה שאין לך מושג, זה אמר לי איזה בחור בלוגיסטיקה של צה"ל שאני מכיר... (הוא הביא גם מספרים אבל באמת שזה לא רלוונטי במיוחד, חוץ מזה, אני לא זוכר את המספרים המדויקים אז חבל סתם להגיד )
אני מאמין שכמעט ואין חיילים שמתבטלים לגמרי, גם אם זה עובדי רס"ר או עבודה אחרת הכי פשוטה שיש, זה משתלם להעסיק אותם, כי בסופו של דבר אתה תצטרך לנקות את השירותים, אתה עושה את זה נורא בזול ככה.
אז נכון שזה מצטבר, אבל צה"ל זה גוף בזבזני ברמות בל יתוארות, החיילים האלה ש"לא משתלמים" לו זה באמת מזערי (לדוגמא, מיצג של חיל השריון עם כל הטנקים והכל= המון המון כסף, אולי משרת את המטרה שלו של להכניס רעל, לא יודע, אבל גם זה לא רלוונטי כרגע, הרעיון הוא שצה"ל מבזבז מספיק משאבים על דברים לא קשורים ככה שהחיילים האלה זה באמת לא מה שישנה לו)
ישן 27-02-2007, 11:48
  yonatan_sh yonatan_sh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.06
אם יש גן עדן

"..אני שפוי, זה בסדר. אין לי הלם קרב. במדינה שלנו אני ממש לא היחיד שהחזיק בגיל 21 גוף של חבר שלו בלי ראש. אפשר כמעט לומר שזה טבעי כאן אצלנו, להחזיק דבר כזה. ובהרבה כאב, עם יד על הלב, אני מוכרח לגלות לך את המחשבה שלי, והיא הכי לא פופולרית שאפשר: אם לא ישרור שלום בנתיים, אני ארצה שגם הילד שלי יעבור את מה שעברתי שם אני, את האתגרים, את הכאבים והפחדים. הם גרמו לי להסתכל אחרת על העולם, לגלות את עצמי, את הדברים שחשובים לי, את האהבה למשפחה, את האהבה לחיים, את השבריריות שלהם. ככה זה כשאתה מוקף אנשים שאיבדו חברים, פתאום אתה נוהג מאוד זהיר בכביש, למשל. נשמע מטומטם? ככה זה אצלי. התבגרתי שם, לטובה ולרעה, ואפילו היה לי שם טוב לפעמים.."

"אם יש גן עדן" מאת רון לשם.
ישן 27-02-2007, 12:11
צלמית המשתמש של x4xux
  x4xux x4xux אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.04
אתה צריך להבין דבר כזה ...

תשמע , אתה צריך להבין דבר כזה אנשים שמשטמטים משרות בצבא על 21 הם בדרך כלל לא חושבים על לתרום למדינה ... הם לא חושבים שהם תורמים למדינה ולבטחון אזרחיה בזה שהם שומרים בהתנחלויות או בשטחים ובכך מונים חדירת מחבלים ובכך שומרים על בטחון אזרחי מדינת ישראל .. הם חושבים מה למה לי לתורם למדיה 3 שנים מהחים שלי ועוד בשביל משכרות של 300/700 שקל מה קרה למה מי מת ? לוואי וכולם היו חושבים בראש של לתרום למדינה ושכל דבר שחייל עושה אפילו אם הוא גובניק בקריה הוא תורם למדינה !

ישן 27-02-2007, 13:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "שאלה קטנה, אבל מתבקשת, מה עם הערבים ישראלים?"

אהמ... זוהי שאלה פוליטית - ז"א, לא כאן.

ישן 27-02-2007, 19:02
  Cfox Cfox אינו מחובר  

אני שונא להיות הדוד הזקן ששופך מי קרח ומצנן את המסיבה

אבל כנראה שאני נאלץ להיות זה שעושה את זה, בשנית. כנראה שלא קראתם את ההודעה הראשונה שלי. זאת הולכת להיות ארוכה, וזה למרות שהאותיות בכל מילה מופיעות ללא הכפלות (דוגמאת "אחחחחחחיייייייייי"!)
סיון, ביטיס- תנו לי יד. האשכול הזה יכול להכיל דיון רציני מאד. במקום זה הוא נודד למחוזות הילדות הלא נגמרת של ארץ לעולם לא.

Acidic jimmy כתב-
"אדם שלא ישרת בצה"ל מסיבות לא מוצדקות ולא ישרת את המדינה בדרך חלופית (שירות לאומי כזה או אחר) צריך צריך לשלם מהכיס. מיסים גבוהים יותר, שלילה של הטבות כספיות מהמדינה, צימצום (הרבה יותר משמעותי מאשר היום) של מקומות עבודה אליהם יוכל להתקבל (אולי גם של מקומות בהם אותו אדם יוכל לרכוש השכלה גבוהה)."

ובכן, יש כאן שתי בעיות:
1. דבר ראשון, אין דבר כזה בחור שלא משרת בצה"ל מסיבות "לא מוצדקות". בשביל לקבל פטור
צריך סיבה רפואית או נפשית, או לחילופין דחיית שירות, ובהמשך פטור, על רקע "תורתו אומנותו".
גם הבחור עליו מדבר פותח האשכול השתחרר מצה"ל על רקע של אי התאמה נפשית. אמנם, הוא
"זייף" אצל הפסיכולוג כדי להשיג אותה- אבל באמת שאי-אפשר "לשפוט ולהעניש" אותו על
השתמטות או לשלול זכויות. אם הצבא הכיר בו כלא כשיר נפשית- ועד שלא הוכח שהוא רמאי- הוא
שקול מכל בחינה למישהו שלא משרת כי... יש לו קטטנויה נוראית. לא יתכן שהצבא פשוט ישחרר
את כל מי שטוען לאי כשירות נפשית, ומיד אחרי זה הזרועות האזרחיות תיבחנה מי באמת לא
מתאים ומי "מזייף" ובהתאם תעניק זכויות אזרחיות. זה גיוס חובה. היציאה ממנו היא רק בדרכים
"מוצדקות" לכאורה, ואי-אפשר להטיל סנקציות על מישהו על זה שהצבא הסכים לפטור אותו על אי
התאמה רפואית, כל עוד לא מוכח זיוף (ואז, הכי פשוט והגיוני יהיה שהוא פשוט יאלץ לשרת)
2. מכיוון שאין שום חוק במדינה שמחייב את מי שלא משרת בצבא על רקע של פטור רפואי/נפשי
לבצע שירות לאומי, אי-אפשר גם לבצע שלילת זכויות מופלגת למישהו שלא מבצע שירות לאומי
לאחר שקיבל פטור רפואי/נפשי מהצבא. אם היה חוק כזה, המצב היה שונה. אי-אפשר להעניק
זכויות בסיסיות לאדם על סמך התנדבות. הן ניתנות לכל מי שממלא את חובותיו. מכיוון שאף-אחד
אינו מחויב בשירות לאומי מחד גיסא, ומאידף גיסא מי שהוכר כלא כשיר נפשית לשירות צבאי אינו
מחויב בשיורת צבאי, ובהנחה שהוא ממלא את חובותיו האזרחיות האחרות- תשלום מיסים וכו', אי-
אפשר לשלול ממנו זכויות יסוד.

ישן 27-02-2007, 19:24
  Cfox Cfox אינו מחובר  

זאת ועוד...
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אני שונא להיות הדוד הזקן ששופך מי קרח ומצנן את המסיבה"

כמה מהכותבים כאן באשכול הגדילו לכתוב, וטענו כי אותו משתמט למעשה יורה לעצמו ברגל. זאת, שכן הוא חוסך מעצמו את החוויות העוצמתיות שהיה זוכה להן בשירות קרבי; אחד אפילו ציטט מתוך אם יש גן עדן מונולוג שמאדיר את מות החבר בקרב כחוויה מבגרת עם מסר לחיים. הדובר במונולוג אפילו מספר כי היה רוצה שהבן שלו יעבור את אותן חוויות.

צאו רגע מהראש של ישראל והמלחמות שלנו כאן. חשבו על בחור בן 18 בארה"ב, לפני תחילת הלימודים בקולג'. פתאום, הוא מחליט שבמקום להתחיל את הלימודים, הוא מתגייס למארינס. כשאמא שואלת אותו למה, הוא עונה שזה משהו שכל אחד צריך לעבור. כל גבר צריך להרוג ולחוות את המוות לידו. הוא עושה את זה בשביל החוויה. תרשו לי להניח שהתגובה של רובכם כאן תהיה "איזה אמריקאי דפוק..."

מה אני מנסה להגיד בעצם?

מהדברים של חלקכם כאן, משתמע שאתם מתגייסים בשביל/בגלל החוויות, התרומה שתהיה לשירות לאישיות שלכם, למסלול החיים שלכם.

ובכן, מצטער לקלקל לכם. אתם מתגייסים כי קיבלתם הנחיה כזאת מהמדינה כנקבע בחוק שירות בטחון. ובגלל שאתם אזרחי שומרי חוק, וכנראה שגם מעוניינים למלא את החובה- אתם מתגייסים. אף-אחד לא מתגייס כאן מסיבותיו שלו, פשוט בגלל שאף-אחד לא שאל אתכם אם אתם רוצים להתגייס או לא. אם הייתה לכם הבחירה, והייתם בוחרים להתגייס, יכולתם לטעון, כי התגייסתם בשביל... או בגלל ש... .

point being- הההתשמטות היא השתמטות מחובה, לא מזכות. כן, הוא יפסיד מזה כמה דברים, אבל ראשית, הוא מתחמק מחובה, ולא מזכות.

ישן 27-02-2007, 19:32
  Cfox Cfox אינו מחובר  

ועוד קצת
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "זאת ועוד..."

היה כאן מי שהגיבו ברוח של "מי אתם בכלל שתשפטו אותו? כל אחד והבחירה שלו. הוא לא רוצה להיות פראייר".

ובכן, הגישה הזאת לא מקובלת עליי. כשאתה בתורנות מטבח, ומישהו מוציא גימ"לים מונפצים, אין לך זכות לבקר אותו? כשאתה שומר, והשמירות מתארכות בגלל שמשה הוציא פטור ממשקל ויצחק הוציא פטור מנעליים וכך הצטמצם הסד"כ, אין לך זכות לשפוט אותם?

זה אותו הדבר. למי שתורם את חובתו ללא השתמטות והתחמקות, יש זכות מלאה להעביר ביקורת על המשתמט. מכיוון שאני נתתי שלוש שנים למדינה, ומכיוון שהמלש"בים המגיבים באשכול מתעתדים לעשות זאת גם הם, יש לנו זכות מלאה להעביר ביקורת על משתמטים. ניתן לערער על נכונותה, אך לא על ההצדקה המוסרית לה. ולו משום שזה לא עניין של בחירה חופשית, אלא עניין של חובה המוגדרת בחוק; לו משום שגם אם שירות צבאי הוא בזבוז מוחלט של שלוש שנים בהן אתה לא תורם כלום לעצמך או למדינה, כל עוד אחרים מבזבזים את שלוש השנים האלה וחורקים שיניים - כך תעשה גם אתה! (לא פניה ספציפית לאף-אחד).

ישן 27-02-2007, 19:46
  Cfox Cfox אינו מחובר  

אחרית דבר
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אני שונא להיות הדוד הזקן ששופך מי קרח ומצנן את המסיבה"

נושא נסוף עלה כאן לדיון- עלות החייל הסדיר. הוא אמנם חורג מהפורום קצת, אבל אם כבר התחלנו...

עלו כאן טענות מנוגדות- האחת שכל חייל הוא עול כספי על הצבא; השניה, המבוססת על עדותו של "חבר מחיל הלוגיסטיקה" טוענת שזה פושט peanuts.

ובכן, אני לא מופתע שהחבר מחיל הלוגיסטיקה טוען כך; ראשית, כי לכאורה זה נכון- המזון הצבאי, למשל, אינו יקר; הלוואי ויכולנו לסעוד במסעדה במחירים כאלה. שנית, כי הצבא מסרב להכיר בכך שחיילים הם בעצם מצרך יקר ביותר. לא ניתן להעריך עלות של חייל בודד משתי סיבות- הראשונה, מכיוון שהיא בנויה מגורמים רבים ובלתי-תלויים, המשתייכים לחילות שונים, ותנודות בכח האדם של יחידה לא עולות לה כסף אמיתי; השניה, מכיוון שהצבא מסרב לעשות את זה...

בואו נראה רגע מה הן העלויות של חייל-

1. משכורת- 350-700 ש"ח בחודש.
2. ביטוח
3. מזון

אלה הברורות ביותר, כיוון שהן באמת הולכות פר חייל. אבל בואו נראה, כמה הוצאות היו מתכווצות אם היו פחות חיילים:

1. הסעות (ע"י חברה אזרחית)
2. תשלומים לרכבת ישראל
3. דלק ברכבים צבאיים
4. תחזוקת רכבים צבאיים
5. רכישת רכבים צבאיים
6. ביטוח לרכבים צבאיים
7. תחזוקת מבני מגורים
8. בניית מבני מגורים
9. הריסת מבני מגורים
10. תחזוקת משרדים
11. הריסת משרדים
12. תחזוקת משרדים
13. רכישת ביגוד
14. תחזוקת ביגוד (גיהוץ ,כביסה)
15. כניסה למוזיאונים וכו' במסגרת תרבות יום א'
16. לינה במסגרת טיולים צבאיים
17. כניסה למקומות בילוי/טיול במסגרת טיולים צבאיים (קיאקי הגושרים, מה שלא יהיה)
18. רכישת מכשירי טלפון
19. תחזוקת מכשירי טלפון
20. תשלומים לבזק
21. רכש תרופות ושאר ציוד רפואי
22. הפניות לגורמי רפואה אזרחיים
23. תשלומים למיון על ביקורי חיילים
24. תשתית מים
25 .תשלומי מים
26. תשתית חשמל
27. תשלומי חשמל
28. סולר למחממי מים
29. תשמ"ש

להמשיך?

העניין הוא, שזה לא נגמר כאן. כשאתה מחזיק עוד חיילים, צריך גם עוד מש"קיות צ"ש (שלהן צריך לשלם גם על מירס), חבושים, טבחים, נהגים... ועל כל אחד מהם ישנן אותן הוצאות. זה פשוט לא נגמר. אני לא מציע לסגור את הצבא. אני כן מציע, לצאת מהתפיסה שחיילים לא עולים כסף.

ישן 27-02-2007, 19:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אגב, וצר לי להיות זה שמכניס את זה למשוואה:

אם חבר שלך מדווח ביודעין מידע שגוי בשביל לפטור אותו משירות, הוא עובר עבירה פלילית.
הנקודה הלא נעימה היא שיש לך אחריות כלשהי מכיוון שאתה מחוייב על פי חוק לדווח על עבירה כזו.

עכשיו - בזמן הזה, אף אחד לא יעשה לך כלום בגלל זה ואני לא אומר לך לרוץ ולדווח - אבל תחשוב על המצב בו אתה נמצא, וחבר שלך הכניס אותך אליו.

ישן 27-02-2007, 21:58

בדיוק חשבתי על זה הרגע...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אגב, וצר לי להיות זה שמכניס..."

העניין הוא שלדווח על כך לצבא זה משהו שמניאק אמיתי היה עושה. ואני לא כזה...
אף אחד גם לא מבטיח שזה בכלל ישנה משהו.
חוצמזה, זה לא שבכך שבנאדם כמוהו(ועוד אנשים שנמצאים באותו ראש) משתחרר משירות המדינה מאבדת נכס חשוב! אז יגייסו אותו בסוף, הוא ילך עם הצבא ראש בראש, יעשה הכל כדי להוריד פרופיל ויגיע לקריה...

האשכול הזה היה יותר על זה שאני לא מבין את האנשים האלה שלא מרגישים צורך לעשות צבא ולא מבינים את החשיבות של השירות... ואם הם לא מבינים, אז אני לא חושב שיש טעם להכריח אותם או לדווח עליהם.

נערך לאחרונה ע"י Suicide Commando inc בתאריך 27-02-2007 בשעה 22:03.
ישן 28-02-2007, 00:25
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
כתור מי שסיים את שירותו

אני חושב שאני צריך להגיד כמה מילים

1. השתמטות וחובת שירות - כמו ש Cfox אמר, אנחנו מתגייסים מחובה ולא מבחירה. חוץ מזה,אנחנו מתגייסים כי בחברה המיליטנטית שלנו זה נחשב נורמה וחלק מהחיים (מה לעשות,רוב הישראליות סובבת סביב הצבא). הסיבה לדעתי ל"רעל" שיש למתגייסים היא בעצם סוג של "המתקת הגלולה המרה" - אתה יודע שאתה הולך לסבול 3 שנים,אז אתה מנסה למצוא בזה דברים טובים (ויש בצבא כמה דברים טובים). הרי אחרי הכל,אם זה לא היה נורמה וחובה,לא הרבה היו הולכים.

2.משתמטים - לי בשיכבה היה אחד שהשתמט מתוך רצון. הבן אדם פשוט הכריז שהוא נרקסיסט ויצא על 21 (למען האמת הוא בכלל לא התגייס). ומה הסיבה? הוא פשוט היה בן אדם שהאמין שהוא צריך לדאוג רק לעצמו ולא לחברה מסביב. הוא האמין שהצבא הוא מכשול והוא בכלל לא משרת אותו בחיים. ומה עם הבן אדם היום? עוד מעט מסיים תואר במחשבים באוניברסיטה מאוד מכובדת בארץ. יש לו עבודה טובה + בית + רכב..,חיים לא רעים.
אז מה נגיד על כזה אדם? הוא מניאק? כן,והרבה אנשים שנאו אותו. הוא טמבל? לא ממש. הוא הצליח? כן, כי בזמן שאנשים שרק עכשיו השתחררו עדיין לא יודעים מה לעשות עם עצמם,הבן אדם כבר כמעט מסודר בחיים.
הנקודה היא שתמיד בכל חברה היו סוציומטיים (זה מה שאני מגדיר כאלו שיצאו כי הצבא לא בזין שלהם),ותמיד יהיו כאלו שיחשבו על עצמם לפני הפרט. מה לעשות. אין ממש מה לעשות (כל עוד אנחנו לא מדינה טוטליטארית כמו ברה"מ וגרמניה הנאצית)

3.האם צריך לגייס את כולם? - שאלה טובה,אני חושב שלא. לי יצא לראות לא פעם ולא פעמיים חיילים שהם פשוט נטל לצה"ל,שלא עושים כלום בתפקידם,שסתם יושבים ומוצצים כסף מהמדינה ומהצבא במובטלות שלהם. גם אם תיראו פעם איזה תפקידים לפעמים צה"ל יוצר (סיכאי,עובד רס"ר,פנאצ'ר מאכר צבאי,ולא חסרים תפקידים מונפצים) תבינו שלפעמים עדיף לא לגייס את כולם..

ודבר אחרון - אני יודע שאתם מורעלים ומתים להיות רמטכ"לים, אבל עד שלא תתגיסו ולא תחוו צבא על בשרכם (ימי סיירות ואימוני "אחרי" זה לא צבא!),אל תשפטו אף אחד שיצא מהצבא....

נערך לאחרונה ע"י Linebacker בתאריך 28-02-2007 בשעה 00:27.
ישן 28-02-2007, 14:10
  yonatan_sh yonatan_sh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.06
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "כתור מי שסיים את שירותו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Linebacker

2.משתמטים - לי בשיכבה היה אחד שהשתמט מתוך רצון. הבן אדם פשוט הכריז שהוא נרקסיסט ויצא על 21 (למען האמת הוא בכלל לא התגייס). ומה הסיבה? הוא פשוט היה בן אדם שהאמין שהוא צריך לדאוג רק לעצמו ולא לחברה מסביב. הוא האמין שהצבא הוא מכשול והוא בכלל לא משרת אותו בחיים. ומה עם הבן אדם היום? עוד מעט מסיים תואר במחשבים באוניברסיטה מאוד מכובדת בארץ. יש לו עבודה טובה + בית + רכב..,חיים לא רעים.
אז מה נגיד על כזה אדם? הוא מניאק? כן,והרבה אנשים שנאו אותו. הוא טמבל? לא ממש. הוא הצליח? כן, כי בזמן שאנשים שרק עכשיו השתחררו עדיין לא יודעים מה לעשות עם עצמם,הבן אדם כבר כמעט מסודר בחיים.
הנקודה היא שתמיד בכל חברה היו סוציומטיים (זה מה שאני מגדיר כאלו שיצאו כי הצבא לא בזין שלהם),ותמיד יהיו כאלו שיחשבו על עצמם לפני הפרט. מה לעשות. אין ממש מה לעשות (כל עוד אנחנו לא מדינה טוטליטארית כמו ברה"מ וגרמניה הנאצית)

דווקא המקרה הזה שהבאת כאן קפץ לי לעין. בראיה הגיונית (ואגואיסטית יש לומר) הבנאדם הזה יצא מורווח. הוא מצליח, טוב לו, מסודר בחיים, וזה שכמה אנשים מהתיכון שונאים אותו ויודעים כמה הוא חרא של בנאדם לא משנה את העובדה שהוא בדרך להצליח. אבל בוא נמשיל את זה למשהו פשוט יותר. אתה הולך ברחוב ומוצא ארנק מפוצץ בשטרות. יש בו תעודות זיהוי והכל. אתה יכול מצד אחד לקחת את השטרות, להעיף את הארנק, להעשיר את כיסך, ולהמשיך בדרכך כשאף אחד לא יודע שעשית משהו רע. לעומת זאת אתה יכול להתעלות על היצר ולגשת לתחנת המשטרה הקרובה להפקיד את הארנק או לנסות ליצור קשר עם אותו בנאדם ולהחזיר לו את הארנק.
למה זה דומה? כי יש כאן עניין של מוסר אישי מול יצר רגעי. סבבה, אתה יכול להשתמט, ללמוד, לטייל, להצליח ולעלות על הגל, אבל זה אף פעם לא ישנה את העובדה שהסיבה היחידה שאתה חי טוב במדינה הזאת, והקמת בה משפחה ובית ואתה עובד ויש לך אחלה חיים זה שהיו אנשים שהיו מוכנים לסכן את החיים שלהם ואפילו למות כדי שהמדינה הזאת תמשיך להתקיים, וכשהגיע תורך לשמור על הילדים שלהם אתה פשוט זרקת זין והשתמטת. מה, לא היו חיילים קרביים שהשתחררו מהצבא ולמדו והצליחו והתעשרו? מי אמר שזה צריך לבוא על חשבון החיים שלך? ברור שיותר קל להצליח בלי צבא, אבל ביום הזיכרון אתה זה שיצטרך להסתכל בעיניים של כל אותם חללים שמתו בשבילך ואתה לא היית מוכן לתת כלום בשבילם.
(כמובן אני לא מדבר אליך ספציפית אלא אל המשתמטים למיניהם)
ישן 28-02-2007, 14:51
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי SLAVAK5 שמתחילה ב "אם תשאלו אותי, אני לא מסכים..."

זה הישג מרשים לא להסכים עם כולם, במיוחד כשהיו כמה כותבים באשכול שהביעו בדיוק אותה דעה כמוך...

הדיון כאן הוא לא על הבחירה של הצבא לגבי גיוס של חסר מוטיבציה כזה או אחר; הדיון הוא על הבחירה של המלש"ב להתחמק מחובת הגיוס.
אתה צודק- גיוס החובה מהווה עול כבד על צה"ל. אבל זה לא הופך את זה שמישהו מקבל החלטה בעצמו להתחמק משירות לגיטימי. לא כשאחרים מתגייסים ומשלמים על כך מחיר שהוא מסרב לשלם; במיוחד כשחלקם הגדול בכלל לא רוצה להתגייס.

הכרתי בשירות מספיק חיילים ציונים, פטריויוטים נלהבים, שמכירים לחלוטין בכך שזאת המדינה היחידה בשבילנו בעולם, גם אם זה אומר שצריך להקיז דם בשביל לשמור אותה בשבילנו- אבל לא את הדם שלהם. גם אם זה אומר שצריך לוותר על זמן פנוי, על שינה, על סופי שבוע עם החברה בשביל לבצע את המשימות של הצבא בחזית ובעורף- אבל לא כשמדובר בזמן הפנוי, בשעות השינה ובסופ"שים עם החברה שלהם. חלקם גם עזבו את השירות לפני שסיימו שלוש שנים- כי זה פשוט לא בשבילם. וזה לא מפריע להם להגיד שהחיילים הקרביים צריכים להיות מוכנים להקריב את חייהם בשביל המדינה, ובאמת להאמין בזה.

הצבא, והמדינה, לא צריכים למדוד חיילים לפי ציונות ופטריוטיות. הכרתי גם חיילים שלא מאמינים ברעיון הציוני, אבל היו חיילים מצויינים. הצבא, והמדינה, צריכים חיילים ערכיים, ממושמעים, קשוחים, פיקחים ומקצוענים.

ישן 01-03-2007, 22:53
  SLAVAK5 SLAVAK5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.07
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "זה הישג מרשים לא להסכים עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
זה הישג מרשים לא להסכים עם כולם, במיוחד כשהיו כמה כותבים באשכול שהביעו בדיוק אותה דעה כמוך...

הדיון כאן הוא לא על הבחירה של הצבא לגבי גיוס של חסר מוטיבציה כזה או אחר; הדיון הוא על הבחירה של המלש"ב להתחמק מחובת הגיוס.
אתה צודק- גיוס החובה מהווה עול כבד על צה"ל. אבל זה לא הופך את זה שמישהו מקבל החלטה בעצמו להתחמק משירות לגיטימי. לא כשאחרים מתגייסים ומשלמים על כך מחיר שהוא מסרב לשלם; במיוחד כשחלקם הגדול בכלל לא רוצה להתגייס.

הכרתי בשירות מספיק חיילים ציונים, פטריויוטים נלהבים, שמכירים לחלוטין בכך שזאת המדינה היחידה בשבילנו בעולם, גם אם זה אומר שצריך להקיז דם בשביל לשמור אותה בשבילנו- אבל לא את הדם שלהם. גם אם זה אומר שצריך לוותר על זמן פנוי, על שינה, על סופי שבוע עם החברה בשביל לבצע את המשימות של הצבא בחזית ובעורף- אבל לא כשמדובר בזמן הפנוי, בשעות השינה ובסופ"שים עם החברה שלהם. חלקם גם עזבו את השירות לפני שסיימו שלוש שנים- כי זה פשוט לא בשבילם. וזה לא מפריע להם להגיד שהחיילים הקרביים צריכים להיות מוכנים להקריב את חייהם בשביל המדינה, ובאמת להאמין בזה.

הצבא, והמדינה, לא צריכים למדוד חיילים לפי ציונות ופטריוטיות. הכרתי גם חיילים שלא מאמינים ברעיון הציוני, אבל היו חיילים מצויינים. הצבא, והמדינה, צריכים חיילים ערכיים, ממושמעים, קשוחים, פיקחים ומקצוענים.

אני לא מסכים, חייל טוב זה חייל שאוהב את מולדתו, חייל שמוכן לתת את חייו למענה.
לדעתי הצבא חייב למדוד חיילים לפי פטריוטיות, אם חייל לא מספיק פטריוט אז לדעתי הוא לא צריך לשרת ביחידה קרבית מיוחדת (או לשרת בכלל).
ישן 01-03-2007, 23:48
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי SLAVAK5 שמתחילה ב "[QUOTE=Cfox]זה הישג מרשים לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SLAVAK5
אני לא מסכים, חייל טוב זה חייל שאוהב את מולדתו, חייל שמוכן לתת את חייו למענה.
לדעתי הצבא חייב למדוד חיילים לפי פטריוטיות, אם חייל לא מספיק פטריוט אז לדעתי הוא לא צריך לשרת ביחידה קרבית מיוחדת (או לשרת בכלל).

חייל טוב זה חייל שאוהב את מולדתו? ואם החייל הזה שאוהב את מולדתו לא אוהב שנותנים לו פקודות? ואם החייל שאוהב את מולדתו לא אוהב לעזור לחברים שלו? ואם החייל שאוהב את מולדתו לא אוהב לישון על מיטה עקומה עם מזרון מסריח? (כולנו לא אוהבים. המסר ברור) ואם החייל שאוהב את מולדתו הוא אדיוט מוחלט וחסר כישורים?

חייל טוב זה חייל שמבצע את הפקודות שנותנים לו, במסגרת חוקיותן, יודע להבין אותן ובמסגרת האפשר להתריע אם הוא מוצא בהן טעם לפגם; חייל טוב זה חייל שאינו נשבר תחת הקשיים שמפיל עליו הצבא; חייל טוב זה חייל שמסייע לחבריו; חייל טוב הוא חייל שיוזם; חיילים כאלה בונים צבא המוכן לקרב; חיילים כאלה מנצחים בקרב.

פאתוס, בשביל להיות פאתוס מוצלח, חייב להיות קולע וכללי. הוא לא יכול להתייחס לכל השיקולים והסוגיות. כזה הוא המשפט נוטף הפאתוס "חייל טוב זה חייל שאוהב את מולדתו, חייל שמוכן לתת את חייו למענה".

דבר ראשון, צאו מזה. זה לא ששואלים בטירונות "מי מתנדב לתורנות מטבח?" "מי מתנדב לשמירות"? "מי מתנדב להקריב את חייו למען המולדת? רק מי שבאמת מוכן!" (כמובן שלא שואלים מי מתנדב לשום דבר ). זה לא שחיילים יוצאים לקרב בשביל להקריב את חייהם למען המולדת. חיילים יוצאים לקרב מתוך ידיעה שהם עשויים לאבד את חייהם. זאת לא המטרה. זהו סיכון. זה לא צ'ופר למצטיינים.
מעבר לזה, מוכנות למות בקרב (וזה לא שמישהו שואל אותך, בדרך-כלל), לא באה רק מתוך ציונות ופטריוטיות. החייל הכי ציני, שמתכוון לעבור לחו"ל ביום השחרור, יכול להיות הגיבור הגדול של הקרב, כשהוא יראה את חבריו לכודים באש וירוץ לחלצם. לא בגלל שהוא פועל למען המולדת. בגלל שהם חברים שלו. ובגלל שהם היו עושים אותו דבר למענו.
דרך אגב, אל תשכח שחיילות זה לא רק הקרבת חיים ומקצועיות צבאית היא לא רק הסתערות אל תוך האש. מרבית החיילים הם לא לוחמים. עדיין, הם נדרשים למקצוענות ולמשמעת.

הצבא יכול וצריך לחנך את חייליו לאהבת המולדת ולנאמנות לה. הצבא לא צריך ובוודאי לא יכול למדוד ציונות ופטריוטיות.
ראשית, מי ימדוד? המ"כ? מי קבע שהוא ציוני מספיק? מי קבע שגישתו לציונות היא הנכונה? אתה רוצה לנסח OSCE ציונות?
שנית, זו דרך בחינה לא הוגנת של חייל. אתה לא יכול לשפוט חייל לפי גישתו לחיים ולפי השקפת עולמו, בוודאי לא כשהדברים האלה לא מונעים ממנו להיות חייל מצויין.

המשפט האחרון שלך "אם חייל לא פטריוט מספיק, הוא לא צריך לשרת ביחדיה קרבית מיוחדת (או לשרת בכלל) בכלל מפריע לי. ראשית, כן- פטריוטיות היא אחד הדברים שיכולים להניע חייל להיגע לטופ שהוא יכול בצבא- נניח יחידה קרבית מיוחדת (שלדגת מגלן, לצורך העניין). כשהוא כבר שם, הוא יזדקק לכוח רצון. פטריוטיות היא חד הדברים המתדלקים כוח רצון. היא אינה תחליף לו. בוודאי לא למקצוענות.
שנית, תסלח לי, אבל הגישה שלך היא פשטנית וילדותית משהו. נדמה לי שהיא מבוססת על קבלה של הפאתוס פשוטו כמשמעו- מבלי להתחשב בכך שמה שבא לפנות אל הרגש פונה באופן חלקי בלבד אל ההגיון. זה טוב ויפה להיות ציוני ופטריוט- אבל אל תחשוב שבזה מילאת את חובתך למדינה. ואל תשכח שגם מי שלא מסכים איתך- יכול לתרום למדינה, כחייל וכאזרח פרודקטיבי.

אני מבקש ממך- אם אתה מתכוון לפרסם עוד תגובה שתגיד בדיוק אותו דבר- מבלי לפחות להביא נימוקים- אל תעשה את זה. אנחנו כבר מתחילים לטחון מים. אם אתה מתכוון להביא תגובה מרעננת ומנומקת- יאללה לעבודה.

ישן 03-03-2007, 11:40
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Trens שמתחילה ב "מסכים איתך ב 100%, צבא איכותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Trens
מסכים איתך ב 100%, צבא איכותי בנוי רק מאנשים שרוצים לשרת ופטריוטיים מאוד.
צריך לגייס רק את הפטריויטיים ביותר ואלו שרוצים להתגייס, אין טעם לכל המילואימניקים או הגו"בניקים חוץ מפקידים וכד', צריך להשאיר אותם בבית... וכמובן במקרה חירום מלחמה או מה שלא יהייה לזמן אותם.

אתה צוחק או רציני? התגובה הזאת מציבה רף גבוה מאד של אינפנטיליות (למרות שהייתה זאת שאמרה "איזה כבוד זה שהראפר המפורסם הזה שר על השואה" שבהחלט מנצחת)

תגיד לי, באיזה צבא אתה שירתת/משרת מתכוון לשרת? כנראה שזה סוג של צבא פנטסטי, שבו הלוחמים מסתדרים ללא אספקת מזון, ללא כלי-רכב, ללא מי שיעצב להם את ספרי הלימוד, ללא מי שידפיס ספרי תו"ל, ללא מי שישמור על תקינות הקשר, ללא מי שיכשיר את סגלי הרפואה שלהם.

דבר ראשון, איך לעזאזל תבחן מי "הכי פטריוטים"? לפי מי צועק הכי חזק את ההמנון? מי שמצדיע הכי מהר לדגל? מי שאומר הכי הרבה שצריך כבר למחוץ את הערבים במלחמה?

דבר שני, מהדברים שלך משתמע כאילו בהכרח מי שג'ובניק, פרט לפקידים דווקא (למה דווקא פקידים?) הוא לא פטריוט ולא צריך להיות בצבא. אתה מודע לזה שהרבה אנשים הם ג'ובניקים כי אין להם מסוגלות בריאותית להיות לוחמים,או כי הם צריכים לפרנס את הוריהם החולים , או כי ההורים שלהם כבר איבדו בן בצבא ולא רוצים לאבד עוד אחד?

דבר שלישי, משתמע מהדברים שלך כאילו מילואימניקים הם לא "הכי פטריוטים" ואינם חשובים. יש לך מושג איזו שטות עצומה זאת? דבר ראשון, מילואימניקים הם עיקר הכוח הלוחם של צה"ל. דבר שני, מילואימניקים הם עיקר האיכות של צה"ל. תתפלא, אבל אם כבר עושים הכללה- מילואמיניקים לוקחים את הסדיר בהליכה אחורה. אבל מי צריך את הנסיון, את הבגרות, את הרצינות ואת המקצוענות של בחור בן 30, שיש לו אישה וילדה בעורף שהוא יודע שהוא מגן עליהן, ושמגיע לתעסוקה בעלת זמן מוגבל ולכן, בשונה מסדירניק הוא עוד לא שחוק? לא אנחנו. יש לנו פטריוטים!

דבר רביעי, אם תקרא למילואימניקים ולג'ובניקים רק כשתהיה מלחמה, איזה הכשרה בעצם תהיה להם? או שבעצם, כמה הכשרה כבר צריך כדי להיות מכונאי טנקים? או לוחם בגדוד חי"ר קל במילואים? שטויות. בזמן מלחמה כל אחד יכול.

מה שאתה מציע בעצם, זה שנצא למלחמה עם אנשי מילואים לא מאומנים, וללא תשתית לוגיסטית "ג'ובניקית" מתאימה. תרשה לי לספר לך, שמהנסיון של הישראלים בלבנון בקיץ 2006 זה לא מצליח. אה, רק רגע, ישראל זה כאן, לא? ולבנון זה ממש בגבול הצפון, לא? אוי, אני נזכר, אפילו שירתתי בצבא באותה תקופה. לא. לא היה מוצלח במיוחד...

ישן 02-03-2007, 20:07

מסכים איתך...
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי 9araz9 שמתחילה ב "הכל מתחיל בחינוך"

בתי הספר כלל לא מייחסים לצבא חשיבות, חוץ ממספר שיעורים עם מורה-חיילת שמסבירה קצת על הצבא... ממש לא ברור לי, האמת, מה הסיפורים שלה היו קשורים למציאות.

אה, ובל נשכח את אותו יום בו באים כמה נציגים של חילות שונים לספר קצת על מה שהם עושים!
אז קודם כל, רובם ג'ובניקים, שהסיפורים שלהם משעממים אפילו את עצמם... אה, כן, היה את המג"בניק העצבני שניסה לשכנע את כולם ללכת למג"ב

יש גם את הגדנ"ע... שגם הייתה מאעפנה לגמרי החל במסדר בוקר וכלה במטווחים להם כולם חיכו בקוצר רוח.

זה כאילו שבשביל בתי הספר צה"ל לא קיים בכלל... לא מדברים עליו, לא כלום. אז יש מדי פעם שיעור אקטואליה, אבל זה קשור יותר לפוליטיקה וסתם כל מני שטויות בעולם.

נערך לאחרונה ע"י Suicide Commando inc בתאריך 02-03-2007 בשעה 20:09.
ישן 02-03-2007, 21:55
  MazRek MazRek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי 9araz9 שמתחילה ב "הכל מתחיל בחינוך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 9araz9
אין מה לעשות, זה לא יעזור אם החבר'ה חסרי המוטיבציה יגיעו לשרת בצבא ויבצעו את עבודתם מתוך גישה של "ראש קטן".
ואם כבר חושבים על פתרון לתופעה, אז הפתרון הוא אך ורק בחינוך.
תראו איך במדינות שבהן החינוך הוא יותר קפדני ופטריוטי, הערכים של הגנת המולדת מחלחלים היטב.
הפתרון צריך להיות לטווח הרחוק ומה שבטוח הוא לא יהיה מיידי. אם נשנה את שיטת החינוך עכשיו אז רק בעוד 10 פלוס מינוס נבחין בהבדל.
נכון לעכשיו במדינה נוקטת במדיניות חינוכית שגויה (אני לא אפרט), שמובילה לתוצאות הרסניות בהמון תחומים. לא ככה מנצחים את החיזבאללה!!

לא מנצחים את החיזבאללה בגלל סיבות אחרות תאמין לי שרוב האנשים שמשרתים בקרבי נותנים את ה100% רק חבל שכול המפקדים הבכירים וראשי הממשל והצבא שיחקו בחיי החיילים והרבה מאוד חיילים נהרגו סתם היה המון מחדלים וזה הסיבה היחידה שבגללה חיזבאללה עשה לנו בית ספר..

אבל על זה צריך לפתוח דיון אחר
ישן 02-03-2007, 22:32
  bilbobugger bilbobugger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
אני רואה את זה אחרת.

אני כמובן לא ילד כמוכם ( אני ילד טיפה יותר מבוגר )

יש המון דעות. יש המון גישות. לדעתי, כאשר אתה מתגייס, אתה אמור לרצות לתת משהו מעצמך.
ולא צריך לחשוב על לקבל. יש עולם שלם שלא עושה צבא - רוב אירופה, ארה"ב וכו', והם לא חיים נורא רע.

תבין, שברמה אישית לעשות צבא זה מהלך פשוט מטומטם: 3 שנים אתה לא יכול ללמוד, להתקדם במקצוע רציני, או לפתוח עסק וכו'. רק אם אתה רואה את עצמך כחלק ממדינה, ומקבל את הנורמות שלה - לעשות צבא זה עניין בעל חשיבות לאומית. וכמובן, לא לכולם הנושא הלאומי\מדיני מזיז משהו.

הדבר היחיד בכל הסיפור שהו מגעיל - זאת המוחצנות של הבחור המשתמט.
אפשר לדבר ללא גאווה על הפרופיל 21 ואחד שלו, נראה לי, שתכלי'ס אין לך זכות לשבור לו את הראש, אבל להגיד לו כמה מלים בנושא ולהראות לו שזה לא מי יודע מעורר כבוד - זה עניין אפשרי.

אם אתה הולך לצבא במטרה לקבל משהו מסויים... תרשה לי להזהיר אותך, שזה עלול לא לקרות.
אתה עושה את הצבא לרוב בשביל עצמך, קרובי משפחתך, ופחות בשביל "כל המדינה".

וגבי אותו הבחור, הבה נגיד שזה לא כל כך פשוט לקבל פטור, ויש לזה השלכות שונות לעתיד. למשל אם הפרופיל הוא על בעיה נפשית, זה אוטומטית חוסם דלתות להרבה תפקידים ולאו דווקא בטחוניים.
במיוחד במקומות ממלכתיים. כמו כן, במקרים מסויימים הפטור גם חוסם בפני האדם אפשרות לקבל רשיון נהיגה או הכשרות\משרות נוספות שדורשות מסמך המאשר את מצב הבריאות הכללית.

בקיצור, כל הכבוד לך,
בהצלחה ותשמור על עצמך, מי ייתן ותסיים את השירות ללא שריטה.

נערך לאחרונה ע"י bilbobugger בתאריך 02-03-2007 בשעה 22:34.
ישן 02-03-2007, 23:58
  MazRek MazRek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי bilbobugger שמתחילה ב "אני רואה את זה אחרת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bilbobugger
אני כמובן לא ילד כמוכם ( אני ילד טיפה יותר מבוגר )

יש המון דעות. יש המון גישות. לדעתי, כאשר אתה מתגייס, אתה אמור לרצות לתת משהו מעצמך.
ולא צריך לחשוב על לקבל. יש עולם שלם שלא עושה צבא - רוב אירופה, ארה"ב וכו', והם לא חיים נורא רע.

תבין, שברמה אישית לעשות צבא זה מהלך פשוט מטומטם: 3 שנים אתה לא יכול ללמוד, להתקדם במקצוע רציני, או לפתוח עסק וכו'. רק אם אתה רואה את עצמך כחלק ממדינה, ומקבל את הנורמות שלה - לעשות צבא זה עניין בעל חשיבות לאומית. וכמובן, לא לכולם הנושא הלאומי\מדיני מזיז משהו.

הדבר היחיד בכל הסיפור שהו מגעיל - זאת המוחצנות של הבחור המשתמט.
אפשר לדבר ללא גאווה על הפרופיל 21 ואחד שלו, נראה לי, שתכלי'ס אין לך זכות לשבור לו את הראש, אבל להגיד לו כמה מלים בנושא ולהראות לו שזה לא מי יודע מעורר כבוד - זה עניין אפשרי.

אם אתה הולך לצבא במטרה לקבל משהו מסויים... תרשה לי להזהיר אותך, שזה עלול לא לקרות.
אתה עושה את הצבא לרוב בשביל עצמך, קרובי משפחתך, ופחות בשביל "כל המדינה".

וגבי אותו הבחור, הבה נגיד שזה לא כל כך פשוט לקבל פטור, ויש לזה השלכות שונות לעתיד. למשל אם הפרופיל הוא על בעיה נפשית, זה אוטומטית חוסם דלתות להרבה תפקידים ולאו דווקא בטחוניים.
במיוחד במקומות ממלכתיים. כמו כן, במקרים מסויימים הפטור גם חוסם בפני האדם אפשרות לקבל רשיון נהיגה או הכשרות\משרות נוספות שדורשות מסמך המאשר את מצב הבריאות הכללית.

בקיצור, כל הכבוד לך,
בהצלחה ותשמור על עצמך, מי ייתן ותסיים את השירות ללא שריטה.

יש פה משהו קטן שאתה טועה בו בצבא אתה מקבל הרבה מאוד דברים שאתה לא יכול לקבל בשום מקום אחר הקטע של אחריות, של אנשים בוגרים, חברות עם אנשים, פוגשים אנשים ממקומות שלא חלמתה שתפגוש(אין הבדלי מעמדות בצבא גם אם אתה מדימונה או מרעננה) וכמובן החוויה של הצבא.
וזה דברים מאוד חשובים שאתה לוקח אותם לאזרחות כי לימודים אתה יכול לעשות גם בגיל 21/22 באמת שאין כזה הבדל..

בקשר לפרופיל 21 מכול עבודה ממשלתית הוא יכול לשכוח מבחינת רישיון חוץ מטופס נוסף שצריך למלות אותו לראות שהבנאדם נורמלי אין עם זה בעיות בכלליות אבל כמובן שבקורות חיים לא כול כך נראה טוב לעיין שכתוב שלא שירתתה בצבא והרבה מאוד מעסיקים בכול התחומים שואלים מה עשיתם בצבא שוב לא אמורים להסתכל על זה אבל המון מעסיקים מסתכלים דרך אגב יש בעיה עם קבלת נשק אבל מי שלא עשה צבא לא בדיוק ילך לתחום השמירה/אבטחה..

לסיכום לאזרחות מבחינת לימודים לא מקבלים הרבה(חלק קטן) אבל מקבלים המון לאזרחות מבחינות אחרות שאין במקום אחר
ישן 03-03-2007, 00:20
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
הוא לא מתאים לצבא ולכן מגיע לו 21.

אם בן אדם כל כך לא רוצה צבא, שהוא מוכן להקדיש את הזמן ללכת לפסיכולוג מספר חודשים ולעשות סיפור מכל העניין, כנראה שיש לו בעיה נפשית.
ואתה לא הפסיכולוג שלו.

בן אדם מהסוג הזה, אכן לא מתאים לצבא, וכדאי שתבין את זה במקום להתחיל לשנוא אנשים.
ממש לא עניינך מי הולך לצבא ולמה ומי נפגש עם הקב"ן ויצא מסיבותיו שלו.

תלך לצבא תעשה מה שאתה חושב לנכון.
הבן אדם לא מתאים לצבא מבחינה פסיכולוגית, גם אם הוא יתגייס הוא יצא מהצבא, אין לצבא סיבה להשקיע בו אגורה, שישחררו אותו מההתחלה וזהו.
עכשיו לכתוב עליו בפורום ולרכל על זה שהוא יצא מהצבא בגלל דברים שלדעתך הם לא כשרים.. נו באמת. רוצה מדליה על זה שאתה מתגייס? תקנה מדליה.

תפסיקו לחפור בחיים של אנשים.

ישן 03-03-2007, 11:39
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05

כל כך מתבקשת באשכול הזה תגובה שלי כאחד שלא עשה צבא מסיבותיו שלו וחי עם זה יופי טופי, אבל מספיק דנתי וחרשתי בנושא בעבר. הנקודות שלי בגדול:

1. אין דבר כזה להשתחרר מהצבא בניגוד לחוק, כל שחרור מהצבא הוא חוקי למהדרין ונעשה ע"י קצין בצה"ל.
2. אם לא יהיו רופאים אז כולם ימותו ממחלות, לכו להיות רופאים. אבל רגע, אם לא יהיו מנקי רחובות הכל יהיה מלוכלך ויהיו מגפות וכולם ימותו, לכו להיות מנקים!. הנק'-חייל זה מקצוע, לא כל אחד מתאים ולא כל אחד רוצה. דיל וויו דאת'.
3. יש הרבה חוקים במדינה הזאת שלא מיושמים כהלכה, אחד מהם הוא למשל החוק האוסר על נהג לעבור את המהירות המותרת בדרך עירונית. רוב הנהגים עוברים על החוק הזה. מדוע על החוק הזה מותר לעבור ועל החוק של "גיוס חובה" אסור בתכלית האיסור. הרי כביכול בשני המקרים יש סכנת מוות ואובדן.
4. שירות לאומי לא שקול לשירות צבאי וזה עוול למשרתים בשירות הלאמי. אני הרגשתי את זה על עורי, את המבט המזלזל של "אתה לא עושה כלום כי אין לך מדים", במקום השירות עושים ממך סמרטוט כי אתה על תקן עובד ללא זכויות (ולא כמו בצה"ל, זה לא משתפר עם הפז"ם). לכן החלטתי לעזוב את השירו"ל ולצאת לשוק העבודה בגיל 20. היום אני מבסוט. האם "תרמתי" למדינה? כן...אבל לא הרגשתי אפילו לא הכרת תודה קטנה מאף אחד.
5. אם אתה לא בצבא קוראים לך משתמט. אם אתה בצבא וג'ובניק מסתלבטים עליך שאתה אפס (ראו אשכולות במו"ס), אם אתה בצבא וקרבי בגדודים לועגים שאתה כלב שמירה. אם אתה בסיירת עושים לך מדרג ומראים שהסיירת שלך הכי גרועה. אם אתה במטכ"ל ישאלו למה אתה לא קצין.
מסקנה-תעשה מה שבראש שלך!!!!.

שבת שלום.
ישן 03-03-2007, 12:20

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "כל כך מתבקשת באשכול הזה תגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
כל כך מתבקשת באשכול הזה תגובה שלי כאחד שלא עשה צבא מסיבותיו שלו וחי עם זה יופי טופי, אבל מספיק דנתי וחרשתי בנושא בעבר. הנקודות שלי בגדול:

1. אין דבר כזה להשתחרר מהצבא בניגוד לחוק, כל שחרור מהצבא הוא חוקי למהדרין ונעשה ע"י קצין בצה"ל.
2. אם לא יהיו רופאים אז כולם ימותו ממחלות, לכו להיות רופאים. אבל רגע, אם לא יהיו מנקי רחובות הכל יהיה מלוכלך ויהיו מגפות וכולם ימותו, לכו להיות מנקים!. הנק'-חייל זה מקצוע, לא כל אחד מתאים ולא כל אחד רוצה. דיל וויו דאת'.
3. יש הרבה חוקים במדינה הזאת שלא מיושמים כהלכה, אחד מהם הוא למשל החוק האוסר על נהג לעבור את המהירות המותרת בדרך עירונית. רוב הנהגים עוברים על החוק הזה. מדוע על החוק הזה מותר לעבור ועל החוק של "גיוס חובה" אסור בתכלית האיסור. הרי כביכול בשני המקרים יש סכנת מוות ואובדן.
4. שירות לאומי לא שקול לשירות צבאי וזה עוול למשרתים בשירות הלאמי. אני הרגשתי את זה על עורי, את המבט המזלזל של "אתה לא עושה כלום כי אין לך מדים", במקום השירות עושים ממך סמרטוט כי אתה על תקן עובד ללא זכויות (ולא כמו בצה"ל, זה לא משתפר עם הפז"ם). לכן החלטתי לעזוב את השירו"ל ולצאת לשוק העבודה בגיל 20. היום אני מבסוט. האם "תרמתי" למדינה? כן...אבל לא הרגשתי אפילו לא הכרת תודה קטנה מאף אחד.
5. אם אתה לא בצבא קוראים לך משתמט. אם אתה בצבא וג'ובניק מסתלבטים עליך שאתה אפס (ראו אשכולות במו"ס), אם אתה בצבא וקרבי בגדודים לועגים שאתה כלב שמירה. אם אתה בסיירת עושים לך מדרג ומראים שהסיירת שלך הכי גרועה. אם אתה במטכ"ל ישאלו למה אתה לא קצין.
מסקנה-תעשה מה שבראש שלך!!!!.

שבת שלום.

אנשים משרתים בצבא לא כדי שלא ירדו עליהם! ולא כדי שיאמרו להם "תודה"!
אנשים משרתים בצבא כדי להגן על המדינה והאזרחים!
רק שתדע לך שבזמן שבערב אתה רואה חדשות בערוץ 2, איפשהו קבוצה של לוחמים מסכנת את החיים שלהם בשביל שהמדינה שלנו תמשיך להתקיים!
האנשים האלה מסכנים את חייהם בשביל שבבוקר למחרת הם לא יראו בטלוויזיה שהיה פיגוע בתל אביב.
חייל זה לא מקצוע!
מקצוע זה כשאתה עובד בשביל לקבל על זה משהו, חיילים מגנים על המדינה לא כי הם מקבלים על זה משכורת, כי זאת המדינה היחידה שלהם וכי הם אוהבים אותה.

נערך לאחרונה ע"י SLAVAK5 בתאריך 03-03-2007 בשעה 12:33.
ישן 03-03-2007, 13:38
  עומר_א עומר_א אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.07
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי SLAVAK5 שמתחילה ב "[QUOTE=Sycofat]כל כך מתבקשת..."

זה נחמד ולבוא ולהגיד "אתה משרת בצבא בשביל להגן על האזרחים"!
בפועל,בערך שליש מהתפקידים בצבא מיותרים.הצבא לא צריך כך הרבה שין גימלים,עובדי רס"ר,משקי פלורסנט ומשקי ממטרות בתל נוף ואיזה 15 נגדים במטבח(סתם בשביל הרקורד-חצי מהתקציב של צה"ל הולך למימון משכורות).הוא צריך לוחמים,טבחים,אפסנים,אנשי מודיעין,חימושניקים וכו..אבל הוא בטח לא צריך כול כך הרבה אנשים שתאמין לי,באים,משחקים כדורגל,יושבים ומציקים לפקידות וחוזרים ב2 הביתה.באמת,ואני מוזמן להביא אותם לכאן שיכתבו כמה שהם מיותרים.
פשוט סתם.מתבזבת עליהם משכורת,אוכל,לוגיסטיקה..נראה לך זעום?אז זהו,שלא..זה יוצא המון כסף מיותר שמתבזבז..אם הבחור לא רוצה לשרת,ופשוט לא בזין שלו-אין מה לעשות.למה שיהווה סתם נטל על המערכת?לא עדיף שהכסף ש"יושקע" בו ילך למערך המילואים או משהו כזה?
הבחור עשה את הבחירה שלו,סבבה.רק הצלחה באזרחות
ישן 03-03-2007, 12:29
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

מידע יש חוקי ויש כשר.. שני דברים נפרדים
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "כל כך מתבקשת באשכול הזה תגובה..."

הכוונה ב"לא חוקי"(לפי הגדרת המשוררים) הוא הצגת טענות כוזבות לרופאים ולפסיכולוגים ע"מ שהם יחשבו שיש לאזרח בעיה שלמעשה אין לו, מה שיוביל לשחרורו מהצבא, השחרור הוא חוקי אך בדרך מתקיימות הצהרות רפואיות כוזבות.

אם התכוונת שהכל בהכרח כשר פה.. זה לא בהכרח המקרה. ויש אנשים עם בעיות שיוצאים בצורה כשרה.

לי לא אכפת מהשטויות האלה. מצידי שכל החברים שלי יצאו על נפשי ועל רפואי כוזב. אבל שלא יגידו לי אחרי זה ש"כל שחרור מהצבא הוא חוקי למהדרין ונעשה ע"י קצין בצה"ל".
קצינים בצה"ל.. קצין בצה"ל לא אומר שום דבר מיוחד בהכרח. ונוטים לשחרר רק כי אדם עושה בעיות, מעשית הוא יכול לשרת אבל הוא עושה כל כך הרבה צרות לצבא שהצבא מעדיף לפלוט אותו.
לא כשר. אך חוקי.

מספיק חפירה לעת עתה

שבת שלום ושבוע נעים.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 03-03-2007 בשעה 12:40. סיבה: הסבר הצירוף לא כשר בתחילת ההודעה.
ישן 03-03-2007, 12:35
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04

ציטוט:

זה ממש עצוב לראות בנאדם שמנסה לתרץ ולהוכיח לעצמו כמה שהוא צודק שבעצם הוא לא.
לי אישית, אין בעיה עם אלה שמורידים פרופיל והולכים להיות ג'ובניקים. זה קצת מעצבן (תלוי גם מי הבנאדם שעשה את זה ולמה) אבל לפחות הם עושים משהו. ולא, גם אין לי בעיה עם אנשים שעושים שירות לאומי...
אז ככה:
1. אתה צודק אבל כמו שאמרו לפני, יש חוקי ויש כשר...
2. מה הקשר? אין לנו צבא מקצועי עדיין. יש חוק שירות חובה שאומר שכל אדם ישרת 3 שנים מהחיים שלו. לא מתאים לך להיות לוחם? תוריד פרופיל ולך תהיה מה שבראש שלך להיות. לא כל אחד מתאים להיות לוחם, כל אחד מתאים להיות חייל! לך לעתודה ותהיה רופא בצבא, או אפילו תהיה סתם איזה ג'ובניק בתפקיד כלשהו. אבל משהו תצטרך לעשות! אנשים טוחנים שמירות וחוזרים הביתה פעם בשבועיים בזמן שאתה הולך לך ללמוד ולהתקדם בחיים על חשבונם. זה לא נראה לך קצת אבסורדי? איך אפשר לחיות עם המחשבה הזאת? לוחמים נהרגים פה במטרה למנוע ממחבלים להיכנס לישראל ואתה אפילו לא מוכן להקדיש חצי מהיום שלך ולהיות איזה ג'ובניק שחוזר בחמש הביתה.
3. זה שחוקים לא מיושמים לא אומר שלא צריך להקשיב להם ולא אומר שהם לא צודקים ונכונים. ואיך אפשר להשוות בין הגבלת מהירות לחוק שירות חובה?! וחוץ מזה, למה שעליך החוק לא ייושם אבל עליי כן? אתה בנאדם יותר טוב שמגיע לך יותר?
4. שמע אם אתה רוצה הערכה על עבודתך, שכח מזה. בשביל זה אתה הולך לשירות לאומי? כדי לקבל הערכה? תאמין לי שגם ג'ובניק שעושה יומיות לא מקבל הערכה כלשהי מצד הציבור ואפילו לוחם לא מקבל יותר מידי הערכה... אולי ביום העצמאות ובטח שלא בשביל זה הוא שם...
5. ואוו איזה בולשיט. תמיד יהיו את אלה שיזלזלו בכל מה שבנאדם אחר יעשה. אבל רוב האנשים לא יחשבו כמו שכתבת... זה פשוט בולשיט. כמו שכתבתי, אני אישית, מעריך כל מי שהוא לוחם (בין אם זה במטכ"ל ובין אם בגולני) וגם כל מי שהוא ג'ובניק, בתנאי שהוא לא משתמט מכל עבודה ובאמת עושה משהו בשירות שלו.

לסיכום, פרזיט ישאר פרזיט אבל לפחות תחסוך מאיתנו את השטויות שאתה מדבר וקצת תרגע. לא צריך להתגאות במה שעשית...
ישן 03-03-2007, 12:42

מסכים בהחלט!
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "[QUOTE=Sycofat]כל כך מתבקשת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stinger360
לי אישית, אין בעיה עם אלה שמורידים פרופיל והולכים להיות ג'ובניקים. זה קצת מעצבן (תלוי גם מי הבנאדם שעשה את זה ולמה) אבל לפחות הם עושים משהו. ולא, גם אין לי בעיה עם אנשים שעושים שירות לאומי...
אז ככה:
2. מה הקשר? אין לנו צבא מקצועי עדיין. יש חוק שירות חובה שאומר שכל אדם ישרת 3 שנים מהחיים שלו. לא מתאים לך להיות לוחם? תוריד פרופיל ולך תהיה מה שבראש שלך להיות. לא כל אחד מתאים להיות לוחם, כל אחד מתאים להיות חייל! לך לעתודה ותהיה רופא בצבא, או אפילו תהיה סתם איזה ג'ובניק בתפקיד כלשהו. אבל משהו תצטרך לעשות! אנשים טוחנים שמירות וחוזרים הביתה פעם בשבועיים בזמן שאתה הולך לך ללמוד ולהתקדם בחיים על חשבונם. זה לא נראה לך קצת אבסורדי? איך אפשר לחיות עם המחשבה הזאת? לוחמים נהרגים פה במטרה למנוע ממחבלים להיכנס לישראל ואתה אפילו לא מוכן להקדיש חצי מהיום שלך ולהיות איזה ג'ובניק שחוזר בחמש הביתה.
3. זה שחוקים לא מיושמים לא אומר שלא צריך להקשיב להם ולא אומר שהם לא צודקים ונכונים. ואיך אפשר להשוות בין הגבלת מהירות לחוק שירות חובה?! וחוץ מזה, למה שעליך החוק לא ייושם אבל עליי כן? אתה בנאדם יותר טוב שמגיע לך יותר?
4. שמע אם אתה רוצה הערכה על עבודתך, שכח מזה. בשביל זה אתה הולך לשירות לאומי? כדי לקבל הערכה? תאמין לי שגם ג'ובניק שעושה יומיות לא מקבל הערכה כלשהי מצד הציבור ואפילו לוחם לא מקבל יותר מידי הערכה... אולי ביום העצמאות ובטח שלא בשביל זה הוא שם...
5. ואוו איזה בולשיט. תמיד יהיו את אלה שיזלזלו בכל מה שבנאדם אחר יעשה. אבל רוב האנשים לא יחשבו כמו שכתבת... זה פשוט בולשיט. כמו שכתבתי, אני אישית, מעריך כל מי שהוא לוחם (בין אם זה במטכ"ל ובין אם בגולני) וגם כל מי שהוא ג'ובניק, בתנאי שהוא לא משתמט מכל עבודה ובאמת עושה משהו בשירות שלו.

לסיכום, פרזיט ישאר פרזיט אבל לפחות תחסוך מאיתנו את השטויות שאתה מדבר וקצת תרגע. לא צריך להתגאות במה שעשית...

מסכים איתך!
ישן 03-03-2007, 12:48

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "[QUOTE=Sycofat]כל כך מתבקשת..."

ואני לא הייתי מתגאה במה שאתה עשית, אז? אני מאמין שרוב האנשים פה טיפה יותר מכירים אותי ויודעים מהיכן האידיאולוגיה והעמדות שלי נובעות. אתה יכול לקרוא לי פרזיט עד מחר כמו שאני יכול לקרוא לך פושע מלחמה בשירות המאפיה הישראלית שם למעלה. ואז שנינו נתנגח עד מחר או נעילת האשכול לחילופין.

אולי אני פרזיט אבל פרזיט מאושר ושלם בחיי. אתה יכול להתלהם עד מחר בשם הציונות, וללכת כמו טהטהלה למלחמה הבאה שכלומלרט יבשל לך (בשם הציונות כמובן, אלא מה...). אתה יכול לגנות 200 אלף ישראלים שהשתחררו וטוב להם. אבל אל תצפה שמישהו כאן יתבייש במה שעשה. אין גאה ממני שעשיתי שירות לאומי.

אגב, בנושא סעיף 5 שלי אני מציע לך לערוך חיפוש קצר במו"ס, כדי לקבל מושג על התופעה הזאת. אתה לא צריך גם ללכת רחוק, תסתכל על עצמך מר יושב על כס השיפוט ושופט את אלה שלא התגייסו וקורא להם פרזיטים ושלל גינויים אחרים. מי אתה בכלל? (אני שואל בתמיהה ללא שמץ של עצבים, מי אתה בכלל?)

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 03-03-2007 בשעה 12:50.
ישן 03-03-2007, 13:07

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "אני מקבל את מי שעשה שירות..."

אדוני השופט אני מתנצל על זה שעשיתי רק שנה וחצי של שירות לאומי במקום לשרת עוד חצי שנה במקום בו התייחסו אליי כמו לעבד. אני מתנצל על זה שעברתי מבית המשפט בדרום, שם נקרעתי מעבודה קשה ומטלות אין ספור (שכן על מי עוד יכלו להפיל את העבודה השחורה) לעיריית ב"ש, שם הרגשתי חסר תועלת ל-ח-ל-ו-ט-י-ן, מהסוג שאפילו עובדי רס"ר לא מרגישים וברגע שהרגשתי את זה החלטתי להגדיל ראש ולשים סוף להיותי חסר כל מעש ולצאת לשוק העבודה וכמובן לשלם מיסים כאחד האדם ולהפסיק לקבל 800 שקלים מהמדינה כל חודש על כ-ל-ו-ם.

אני באמת מתנצל שלא נשארתי שם, לא לעשות כלום בין 8 ל5, אלא בחרתי עבודה אולי מהסוג הקשה ביותר שיש כיום לחיילים משוחררים (תשאל את משרד הביטחון, אני מוגדר ככזה, אוי לבושה) במקום באמת להיות פרזיט ולשבת בחוסר מעש 3!!! שנים.

חלאס לשפוט כל מה שזז, תחזור לבסיס שלך ואל תפצה פה...הרי זה מה שלימד אותך המפקד לא?
ישן 03-03-2007, 13:15

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אדוני השופט אני מתנצל על זה..."

ציטוט:
אדוני השופט אני מתנצל על זה שעשיתי רק שנה וחצי של שירות לאומי במקום לשרת עוד חצי שנה במקום בו התייחסו אליי כמו לעבד. אני מתנצל על זה שעברתי מבית המשפט בדרום, שם נקרעתי מעבודה קשה ומטלות אין ספור (שכן על מי עוד יכלו להפיל את העבודה השחורה) לעיריית ב"ש, שם הרגשתי חסר תועלת ל-ח-ל-ו-ט-י-ן, מהסוג שאפילו עובדי רס"ר לא מרגישים וברגע שהרגשתי את זה החלטתי להגדיל ראש ולשים סוף להיותי חסר כל מעש ולצאת לשוק העבודה וכמובן לשלם מיסים כאחד האדם ולהפסיק לקבל 800 שקלים מהמדינה כל חודש על כ-ל-ו-ם.

אני באמת מתנצל שלא נשארתי שם, לא לעשות כלום בין 8 ל5, אלא בחרתי עבודה אולי מהסוג הקשה ביותר שיש כיום לחיילים משוחררים (תשאל את משרד הביטחון, אני מוגדר ככזה, אוי לבושה) במקום באמת להיות פרזיט ולשבת בחוסר מעש 3!!! שנים.

חלאס לשפוט כל מה שזז, תחזור לבסיס שלך ואל תפצה פה...הרי זה מה שלימד אותך המפקד לא?

אם רק היית יודע מה הם עושים שם!

נערך לאחרונה ע"י SLAVAK5 בתאריך 03-03-2007 בשעה 13:19.
ישן 03-03-2007, 13:29

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אדוני השופט אני מתנצל על זה..."

אני לא חייל עדיין. אף מפקד לא לימד אותי כלום...
אני עוד 4-5 חודשים אשרת ביחידה קרבית (או בחי"ר או ביחידת התנדבות) ואתרום את החלק שלי.
חמוד, אתה לא יודע מה עובר חייל קרבי. כל מה שעברת ("עבודה שחורה") זה כלום לעומת מה שעושה חי"רניק ממוצע בשירות שלו. היה לך קצת קשה ופרשת? בזה אתה רוצה להתגאות?
אולי תפסיק עם התירוצים הרי שנינו יודעים שלא פרשת משירו"ל כי רצית לחסוך למדינה את ה800 שקל לחודש שמשלמים לך. ולגבי העבודה לחיילים משוחררים, אתה צוחק כאילו? קודם כל זה רשות, משמע אתה בחרת בזה. ודבר שני אתה מקבל על זה משכורת! דבר שאין לחייל בצה"ל... שלא לדבר על המענק שתקבל מהמדינה גם על העבודה הזאת (אם זאת עבודה נדרשת לחיילים משוחררים).
ישן 03-03-2007, 13:05
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

אידיאולוגיה בשני גרושים :)
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "ואני לא הייתי מתגאה במה שאתה..."

היה לי הרבה יותר קל לקבל אותך אם היית אומר
"לא בזין שלי לשרת, סבבה? שונא תמדינה ושונא אתכם, ביי אני עף מפה!" אבל אתה נשאר.

אתה ממשיך לחיות פה.. והצבא הוא זה שמגן עלייך, מצידי שישמיד את אריות הים והארנבונים בשורה עם קלשונים חדים מאוד ולאט מאוד שיכאב להם(מה שהוא אגב ממש לא עושה). פרט לזה שהוא עושה מה שעושה ואתה לא מסכים עם זה וזה בסדר.. הצבא מספק הגנה למדינה, הגנה שאם לא תתקיים המדינה תותקף ואתה לא תחיה כאן, ידידי. זאת לא סתם הגנה כמו הצבא השבדי אלא הגנה קיומית. ואני באמת רוצה לשאול אותך אם אתה מודע לכך שבלי הצבא הזה עם כל האיומים שלו והצורת התנהגות שלו הוא ההגנה על הבית שלך?

אם אתה לא מסכים עם התנהגות של החיילים וההנהגה בצבא.. אתה במקום להתגייס ולנסות להגיע לפסגה ולשנות הכל - פורש מהכל ואומר זה לא בשבילי. אידיאולוגיה מהתחת. אם הייתה לך אידיאולוגיה מברזל, אידיאולוגיה של ממש, היית מתגייס ועושה שינוי.

זה לא מגעיל אותי, אני גם לא חושב שאתה רע. אני פשוט חושב שההגיון שלך בזבל.
ואני מת לשמוע את הטיעונים המלאים לסיבות שלך לא להתגייס, אם זאת לא חדירה לפרטיות מבחינתך.

זה כבר דיי אבוד כי לא תתגייס לצבא אבל מסקרן אותי.

אמרתי שמספיק חפירות?:| מצטער על החפירה.

ישן 03-03-2007, 13:36

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אציין שהייתה הודעה שלי שאליה..."

שיפו'ש אני לא חי בזכות צה"ל אלא למרות צה"ל. אני חי למרות הטבח ההדדי שנעשה בין המאפיה הפלסטינית למאפיה (כן, לטעמי אין הבדל בין גיוס למאפיה לבין גיוס לצבא. בשניהם אתה מפגין כוחניות בשביל הבוס הגדול. ההבדל היחיד הוא שלצבא יש לגיטימציה...) הישראלית. אף אחד לא שש להתאבד לי מול העיניים בגלל שאני כזה נחמד, ואני יודע שגם אתה יודע שאנחנו לא הכובשים המצטיינים של החודש. אגב, זה לא שאני אנטי צה"ל. אני אנטי כל צבא שיש וקיים בעולם, שהרי הארגון הזה הוא אותו ארגון בכל מקום.

למה לא התגייסתי בשביל לשנות? כי אני לא חף מהשפעה, וברגע שאני מתגייס אני נתון לשטיפת המוח הצה"לית. מה גם שאיזו זכות מוסרית יש לי לבקש ממך לא להתגייס ולהטיף לך על האי מוסריות שבפעולה הזאת, אם אני עצמי התגייסתי?

זאת התגובה המקורית שלי להודעה שלך בה שאלת מדוע אני חי במדינה וממשיך להנות ממהגנה של צה"ל ותמהת מדוע לא התגייסתי אם האידיאולוגיה שלי כל כך חזקה בשביל לשנות את הצבא.
ישן 03-03-2007, 13:45
  עומר_א עומר_א אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stinger360
אז ככה:

אני יודע שזאת פוליטיקה,אבל עדיין אני חייב(אני אתייחס בגדול לכול הנקודות שהעלת):
כשהצבא הוקם ב48,לא היו הרבה משתמטים.למה?כי המלחמה היתה מוצדקת.גם 67,ובטח ש73..82?יכול להיות.אבל יש הרגשה שבשנים האחרונות(גם ברצועת הביטחון בלבנון,ובטח שבשטחים)-צה"ל פשוט מתעסק בקקי.נכון,יש מחבלים מתאבדים.נכון,יש פיגועים לסכל.הכול נכון.
זה מצדיק כזאת התעללות באוכלוסיה?כזאת כניסה לתחתונים של האוכלוסיה האזרחית?הקמת מחסומים שיפרידו בין בית לבית?הטלת עוצר על השטחים כול שני וחמישי?ירי בילד שמתקרב למחסום?
עם כול הכבוד,לא.אני לא חושב שלצבא יש זכות לשלוט ככה על אוכלוסיה..תוסיף לזה את כול העדויות על חיילים שייבשו פלסטינאים סתם ככה,או שקשרו אותם לנגמ"ש..וקיבלת תמונה לא הכי יפה.
ככה שבהחלט אפשר להבין אנשים שלא רוצים לשרת בצבא הזה,כי הוא פשוט מתעסק בקקי ברוב הזמן.
ד"א,אני מתגייס עוד שבועיים לגולני..
ישן 03-03-2007, 14:02

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי עומר_א שמתחילה ב "[QUOTE=stinger360]זה ממש עצוב..."

הכל נכון.
אבל יש לי שני דברים להגיד על זה. קודם כל, מטרת הצבא היא לבצע את מטרות הממשלה. בינתיים, ששולטים באיו"ש, הצבא מוכרח לאייש מחסומים/לבצע מעצרים/לכפות עוצרים. ככה מונעים טרור. רוצה דרך אחרת? בבחירות הבאות תצביע למפלגה שתפתור את זה או אם באמת זה מפריע לך, תפגין ותשנה את המצב. הצבא הוא הנטל שכולם צריכים לקחת עם עצמם. לטוב ולרע. החיילים לא בוחרים את המשימות שלהם ואם זה מה שנחוץ אז זה מה שנחוץ. אנחנו חיים במדינה בתוך חברה ולא כל אחד עושה מה שבראש שלו...

דבר שני, בדיוק בגלל זה אני מתגייס לצבא. אני רוצה להיכנס לשם כדי לדאוג שסיפורים כאלה על התעללות לא יקרו. איך שאני רואה את זה, אם כל אחד שמתנגד להתעללות ופגיעה לא יעשה מחסומים, אז מי שיאייש את המחסומים יהיו המתעללים והפוגעים. אני רוצה להיכנס לשם, לעזור כמה שאפשר ואם אפשר אז אולי גם להיות קצין ולהשפיע יותר.
ישן 03-03-2007, 14:52

לדעתי אתה לא צודק...
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי עומר_א שמתחילה ב "[QUOTE=stinger360]זה ממש עצוב..."

תפיסת חגורות נפץ, מעצרים וחיסולים של מבוקשים חמושים זה ממש לא קקי.
כל חגורה כזאת שנתפסה בזכות 'כניסה לתחתונים של "אוכלוסיה אזרחית" ' מנעה פיגוע. כמו כן כל מבוקש שנעצר. אי אפשר להיות כ"כ תמימים... אז נכון, יש אזרחים חפים מפשע, אך זו עובדה שביניהם מסתתרים פושעים חמושים שמנסים לפגוע במדינה שלך. והם גם זוכים בתמיכה וסיוע של רבים מתוך אותה "אוכלוסיה אזרחית" שהם לא ממש עוברי אורח תמימי שוחרי שלום.
ובהחלט ייתכן מצב שישלכו למחסום ילד עם חגורת נפץ. כמו שכבר נשלחו נשים ואפילו זקנות.

ישן 03-03-2007, 14:31

מקבל את הדעה שלך, אבל

1. אז נכון שעל הנייר רשום שלאותם אנשים יש בעיה כזו או אחרת וזה חוקי לגמרי, שכן הצבא מכיר בבעיה שלהם ועל סמך בעיה זו ניתן להם פטור משירות, אבל עצם העובדה שהבעיה המוצגת היא פרי דמיונם של אותם משטמתים שהשתמשו בה על מנת לרמות את הצבא - זה מה שלא בסדר כאן.
2. חייל זה לא מקצוע, זו חובה של כל אזרח ישראלי - שירות חובה שאורכו שלוש שנים לבנים ושנתיים לבנות. אנחנו לא צבא שכיר.
3. זה שיש במדינה חוקים רבים שלא מיושמים כהלכה לא נותן לגיטימציה להמשיך במגמה הזו. אז החוק הזה לא מיושם, וגם החוק הזה, וגם החוקים האלה... זה לא אומר שצריך להוסיף עוד חוקים שאפשר לצפצף עליהם!
אני גם לא מסכים עם ההשוואה שלך בנוגע לעבירה על חוקי תנועה והשתמטות מהצבא. אלה הם שני דברים שונים לגמרי.
4. אם יש למישהו בעיה בריאותית או אחרת שמצדיקה שחרור מהצבא, אך הבנאדם מעדיף בכל זאת להתנדב לצבא או לעשות שירות לאומי, אז מגיע לו כל הכבוד שבעולם.
לעומת זאת, בנאדם שלא רוצה לעשות צבא כי לא בזין שלו ומעדיף לעשות שירות לאומי במקום כי זה נראה לו יותר קל=אכן שווה לסמרטוט רצפה.
5. מה אני יכול להגיד... אז אמנם אומרים את זה, אבל לא כולם חושבים ככה. ואם יש כאלה שכן חושבים ככה, זה לא אומר שזה בסדר וגם לא בהכרח אומר שהם צודקים.

יום טוב.

ישן 03-03-2007, 12:48
  themvp themvp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל themvp שלח הודעה דרך MSN אל themvp
דייי נמאס כבר

זה לא המקרה הראשון ששמעתי על אנשים שבכל מחיר יצאו מצבא זה פשוט מעצבן אני לא מבין את הרצון הזה את הגישה את הכפיות טובה במלא מובן המילה את הרצון להיות "חופשי" מגיוס דבר זה מעורר בי בחילה. לצערי אני נתקל בלא מעט אנשים כאלה ומנסה להוציא אותם מדעתם הפרזיטית והבלתי מובנת אין לי ספק שעל ידי שינוי בחוקים יאפשו לכל בן אדם להתגייס לצהל אני מאמין שגם בן אדם עם סעיף נפשי כל שהו עם זיוף או בלי יכול ומסוגל לשרת בצה"ל תחת השגחה מלאה אני בטוח שזה דבר שישנה את הגישה וימנע מאחרים לרצות לזייף אי כשירות וע"י כך לשרת איפה שיבחרו כפי שהיה עד לפני העשור האחרון שבגלל תופעת החינוך המזעזעת בה כל בן נוער מפונק שפשוט לא בא לו לשרת בצה"K פשוט יצטרך להתייצב על המשמר וזהו !!

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:29

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר