לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2007, 20:18
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
את המור"ק הזה לא הכרתי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני חושב שכאן יש סוג של אמת"

אני מכיר את סיפור הטבח והמטכ"ליסט בשחורה או בכחולה (כבר שכחתי איזו מהן) שהתחבאו לאחר הפלת הגנרטורים באיזה כוך לשבוע. המוצב נראה כמו תל נמלים וכיוון שהתקיפה של הסורים (ככל שאני זוכר) הגיעה מהצד המערבי ככה שאין ממש בעיה לחמוק דרך הצד המזרחי. אם אני זוכר נכון היו כמה אנשים שחמקו בזמן ההתקפה והגיעו למפלס תחתון כדי לדווח על כיבוש המוצב. מה קרה איתם לאחר מכן אני לא יודע. בכל מקרה אני לא מדבר על מנהרות החירום אלא על מנהרה שכביכול מובילה אל הצד הסורי לאיזשהי מטרה עלומה.. בזמן שהותי במוצב, פישפשתי וחקרתי קצת יותר לעומק את מבנה המוצב (היה חורף קשה ומשעמם) ומצאתי כמה מחילות חשודות אבל כיוון שהם היו חסומות או שריח השתן שעלה משם היה חריף העדפתי להמנע מהמבוכה שלהסביר לחיילים למה אני מסריח

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2007, 13:50
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
לגבי מנהרת הבופור - קיימת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "הותיקים קוראים לזה צ'יזבאט, הצעירים קוראים לזה "הנפצות""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
הייתי מסווג את המנהרה הזאת יחד עם עוד שתי מנהרות מהסוג הזה:

1. מנהרה מהר הצופים לירושלים שנחפרה לפני ששת הימים. (בתכלס היתה מנהרה מבית החולים לאוניברסיטה, בתוך ההר)
2. מנהרה ממבצר הבופור לברך הליטאני (שבתוכה יושבים הצלבנים ושותים יין מהגביע הקדוש עד עצם היום הזה).

מי מכיר עוד מנהרות כאלו?

המנהרה הנ"ל קיימת.
פתח המנהרה נמצא בתוך המבצר הצלבני, בחדר עם ה"באר" למי שמכיר.
בזמני ברכס היה עדיין מותר להכנס למבצר, אז הסתובבנו קצת.
באחד החדרים מצאנו שרידי אפודים, ככל הנראה של מחבלים.
חשבנו להכנס למנהרה, אבל קודם שלשנו פנימה פנס קשור לחבל וראינו על הקרקעית הרבה תיילים ששיארנו שהם ממעידים וכן מוקשים מסוגים שונים (אפילו הצלחנו לזהות אחד או שניים - פלחה"ן או לא).
בכל מקרה היציאה היתה ליד הליטני, כאשר תפקיד המנהרה היה להעלות מים למבצר, אשר אין בסביבתו הקרובה (והרלוונטית בזמן מצור/מלחמה) מעיינות.
שבת שלום

אמיתי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר