לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2007, 20:15
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
אם כבר במשטרה עסקינן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "יחידה 33. פרטים ??"

היום קראתי כתבה אחת (ב"ידיעות אחרונות, מוסף השבת") מיני רבות על הפשיעה המאורגנת (המאפיה) בישראל והוזלת היד של המשטרה בנושא.

חשבתי לתומי, כמו שהפלשתינאים מפחדים מהשב"כ למה שהמאפיה לא תפחד מהמשטרה ?
שיהיו יחידות מיוחדות של המשטרה ומג"ב שפשוט "שופטים" בצורה לא דמוקרטית ולא הומנית את העבריינים הכי גדולים והכי מסוכנים בחברה הישראלית, אנשים חמדנים, שקרנים שרוצים רק יותר כח ויותר כסף כאשר אחרים סובלים בגללם.

אני לא מוצא שום סיבה הגיונית למה אפשר לחסל ולעצור מחבלים פלשתינאים בעזה ובגדה אבל אי אפשר לעשות את אותם דברים לעברינים ישראלים מסוכנים אחרים ? (אלפרון,פריניאן,אבוטבול והרשימה רק מתארכת).פשוט לתפוס להעלים\לחסל\לעצור את אותם עבריינים בלי שום הליך משפטי מורכב ובלי שום זיקה לחברה מתקדמת ודמוקרטית, בום וגמרנו.

יבואו האנשים יפי הנפש ויגידו שלא תפקיד המשטרה לשפוט את הפושעים וזה הינו דבר שמתקבל על הדעת במדינה דמוקרטית מתקדמת ששואפת למלא את כל זכויות האזרח. בשביל זה יש את מערכת המשפט, אך כאשר המערכת המשפטית מתפקדת כמו סירה טובעת ולמשטרה ומג"ב אולי כן יש את האפשרות להטיל טרור ופחד בין העבריינים, למה לא לעשות זאת ?

אני חושב שכדי להתחיל לעשות סדר בבלאגן צריך לעשות עוד יותר בלאגן. שפושעים ועבריינים יפחדו להסתובב ברחובות כי הם לא יודעים מה יכול לבוא עליהם בשניה הקרובה, שאנשים לא יעשו עבירות חמורות כי הם יידעו שיש את המשטרה שיכולה לעשות בהם כרצונם.

כל מה שרשמתי כאן זה לא איזה חלום מופרך, כל זה מתבצע בעזה ובאיו"ש, אם צריך להפעיל את אותו כוח כנגד אזרחים ישראליים כדי שיבינו שלא ברדיפות בצע, כח וכסף אפשר לשלוט במדינה,אלא יושר, הגינות ומוסר הם דרך חיים אז דהיינו, כל האמצעים כשרים.

תחשבו מה שתרצו ותגידו שזוהי גישה מטומטמת.אבל אני חושב שזאת הברירה היחידה שנשארה כדי לעשות במדינה הזאת סדר כלשהו ושתחושת הביטחון תחזור לאזרחי המדינה הישרים.

נערך לאחרונה ע"י id0a בתאריך 23-02-2007 בשעה 20:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2007, 20:37
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "אם כבר במשטרה עסקינן..."

אני לא יודע אם כתבת את ההצעה הזו כפרובוקציה או ברצינות, אבל - יש הבדל עצום בין פשיעה למחבלים, ובין ישראל והשטחים.
אם נדמה לך שסיכול ממוקד הוא משהו שאיזה שב"כניק או אלוף פיקוד קם בוקר אחד ומחליט "היום נחסל את XXX סתם כי קמתי על צד שמאל" - זה לא עובד ככה. אין חוליות חיסול חשאיות שיורות במחבלים לארוחת בוקר, כל פעולה כזו עוברת אישור של יועצים משפטיים - לפעמים עד רמת הפרקליט הצבאי הראשי ואפילו היועץ המשפטי לממשלה. המצב היחיד בו מאושרת פעילות בזו הוא של פצצה מתקתקת - כלומר מצב בו יש מידע ודאי כי המחבל מגלגל פיגוע, אין אפשרות לעצור אותו והדרך היחידה למנוע את הפיגוע היא הריגתו. העדיפות תהיה תמיד למעצר, ורק אם זה לא אפשרי, מאושר סיכול.
גם עם כל ה"פיגועים הפליליים" שהיו בשנים האחרונות, אני לא רואה מצב כזה מאושר משפטית, ובוודאי שגם מוסרית זה לא מתקבל על הדעת.
אם רוצים להלחם כמו שצריך בארגוני הפשע - מישהו (אני לא אגיד מי, אבל הם יושבים בירושלים - בכנסת ובקריית הממשלה) צריך להחליט שזה מספיק חשוב כדי להשקיע משאבים, ולתת למשטרה את כח האדם והאמצעים הנדרשים כדי שתוכל לעשות את העבודה. כי במצב של היום, עם משטרה שיחסית לגודל האוכלוסיה היא שליש ממשטרות מקבילות במערב, עם יותר מפי שתיים משימות - המשטרה לא תצליח.

ישן 24-02-2007, 20:51
  eran447 eran447 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
שלח הודעה דרך ICQ אל eran447
קצת הסבר על מדיניות ישראל בשטחים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "ביטחון הפנים לא פחות חשוב מביטחון החוץ של המדינה,"

אני לא המבין הכי גדול אבל שמעתי על כך הרצאה אחת או שתיים וכו'
ביחס לאנשי פתח חמאס וכו' ישראל טוענת שהם חיילים הלוחמים נגדה מצבם מוגדר כ"לוחמים בלתי חוקיים" מחמת שהם אינם לובשים מדים וממילא כל חייל/לוחם יודע כי הוא מצוי בשדה הקרב ובסכנה ברורה ומיידית על כן מדינת ישראל חשה חופש לפגוע בו בכל מקום בו הוא נמצא כחלק מתמשך ממצבו כ"לוחם בלתי חוקי"
שאינו מזדהה ואינו מגדיר את שדה הקרב
למעשה הרחוב הפלשתינאי מתחלק בעין המשפט הישראלי לסביבתו של המבוקש -שדה קרב ומעבר לה שטח אזרחי רגיל
מר אלפרון וחבריו שונים הם נהנים מחזקת חפות הקובעת שכל עוד לא הוכחה אשמה הם זכאים למלוא זכויותיהם ואין להפר אותן
יוצאים מכללים אלו הם תושבי הגבעות היהודים ביו"ש שאינם נחשבים לוחמים בלתי חוקיים ואינם נהנים מחזקת חפות ונשלחים באופן שרירותי למעצר או להגבלת זכויות סיטונאית
מנפלאות החוק הישראלי

ישן 25-02-2007, 00:33
  idoratzon idoratzon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אלוהים ישמור הייתי בטוח שקראתי הודעה שאני כתבתי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "אם כבר במשטרה עסקינן..."

אני בדיוק בראש כמו שלך...

הרי למשפחות הפשע השונות אין טיפת תרומה וערך לחברה הישראלית, שלא נדבר על הטרור והאימה שהם מטילים באזורים מסויימים.
הרג של חפים מפשע הוא דבר של מה בכך עבורם והאימה שהם מטילים על אזרחים היא חולנית. דבר שלא שונה בהרבה ממחבלים.
אם מחבלים אפשר לחסל, למה ראש משפחת פשע אי אפשר? וגם אם באופן רשמי לא נותנים לזה לקרות, למה לא לקחת יחידה קטנה שתעשה הכל בשושו ויפרסמו את זה בתור "מלחמה בין משפחות פשע" ושראש המשפחה נפגע ממתנקש ששלחה משפחה אחרת, בזמן שהמשטרה היא זאת שעשתה את זה?

הרי כמו שנכתב, המשטרה לא מצליחה למצוא ראיות, מערכת המשפט לא מצליחה להרשיע (בשביל שתבינו... האחים פריניאן הולכים להשתחרר תוך שנים בודדות, רוזנשטיין אחרי 20 שנה הופלל וגם זה בזכות האמריקאים והוא ישתחרר תוך 5-6 שנים, אבוטבול, אלפרון, מולנר... כולם חופשיים).
אולי יש משו רקוב במערכת המשפט? אולי היא לא כ"כ קדושה וטהורה כמו שמציגים אותה לעיתים קרובות? או שאולי אין לה את הכלים להתמודד עם הפשיעה החמורה?

הרבה מאוד חומר למחשבה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר