לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2007, 22:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
חוק המילואים - גרסת משרד הביטחון 2007.

שבוע טוב!

גם הפעם, הגיע לידנוי תזכיר חוק המילואים המוצע ע"י משרד הביטחון, כפי שהופץ לכל מני גורמים רשמיים להערות לפני הצגתו לממשלה. תזכיר החוק מצורף בקובץ + קישור להצעת חוק מילואים של ארגוני המילואים ושדולת המילואים בכנסת, מתוך אתר הכנסת.

מה מציע משרד הביטחון?

1. הגדלת הנטל בצורה משמעותית + הענקת סמכויות רבות מדי לשר הביטחון ולרמטכ"ל אשר מאפשרות להם לרוקן את החוק המוצע מתוכנו, בטענות שונות ומשונות.

2. למרות לקחי המלחמה, הצעת החוק אינה מגדירה מהן הכשירויות הנדרשות וגם לא נקבעה החובה לאמן - מינימום ימי אימון יעודי לחירום בשנה.

3. החוק אינו מתייחס לדרישה לצייד יחידות מילואים עפ"י משימותיהן, למרות הלקחים מהמלחמה האחרונה.

4. אין בשורות בנושא תגמול ואפילו יש ציניות - לאחר כ- 5 שנים שמתעסקות עם החוק ((וזאת רק כתוצאה מיוזמת ארגוני המילואים) ועדות שונות - ועדת הקמל"ר הקודם, ועדת ברוורמן והיום הצוות שאחראי על השינויים המוצעים כעת, כל מה שיש למשרד הביטחון וצה"ל להציע הוא "ועדת שרים לענייני מילואים", ועדה שהוקמה כבר בכנסת הקודמת ושלא הניבה הטבה אמיתית אחת.

5. יש גם חכמולוגיה רבה בין השורות, כמו שירות "חצי יומי" למי שמזומן לשירות עד 6 שעות.

6. לגבי פיצוי על הכנסה, גם התיקון לנוסחת החישוב להחזר ליום מילואים הוא לא רציני, אינו נותן מענה לכל העיוותים, הן למעסיקים, לעובדים ולסטודנטים ומקפח ועושק את המשרת, כפי שהיה בעבר.

7. אין התייחסות לנטל על המשפחה והוצאות שהשירות גורם לה.

8. אין בשורה לסטודנטים, למפוטרים עקב השירות ולכל מי שעבודתו נפגעת עקב יציאתו למילואים.

9. ההצעה אינה מתיחסת לכל הכלים ותקנות שנועדו להגן אזרחית על המשרתים בחירום, כגון הפעלת חוק הארכת מועדים, סיוע כספי, פיצוי על נזקים ועוד.

10. הגיוס הבררני יימשך ללא מתן פיצוי מלא, תגמול משמועיתי והגנה אזרחית רחבה לאלה שכן משרתים. כתוצאה מכך, יוצא מסר שלילי לכל מי שחושב להתגייס לשירות קרבי בסדיר,שכן הוא גוזר על עצמו מס ביטחון כבד עד גיל 40 לפחות, מס שיוטל רק על מיעוט קטן ביותר של אזרחים נאמנים, מיעוט שהמדינה מנצלת את מסירותם ונאמנותם למדינה כדי להמנע ממתן יחס והגנה אזרחית נאותים.

11. למרות ההזנחה והתפיסה של צה"ל את מערך המילואים בשנים האחרונות, אין בהצעה הגברת הפיקוח הפרלמנטרי, כפי שמתבקש מעתה לאור המלחמה האחרונה.

************************************************** *********************************

בצה"ל מצאו דרך לנצל את "לקחי המלחמה" כדי להפטר מחוק המילואים אשר היה אמור לפטור מילואימניקים מתעסוקות - "צריך לאמן את הסדירים". מעניין שבצה"ל חשבו אז שללא המלחמה, לא היה צורך לאמן אף אחד לנצח ולכן, לא נערכו לחוק עצמו בידיעה שעד חקיקתו אי שם, או שהכלב ימות או שנהרוג אותו (בפרפרזה על הפריץ). היו לצה"ל 3 שנים להיערך לחלופות לתעסוקות המבצעיות ודבר לא נעשה.

החוק המוצע לא נותן מענה לכל צרכי המשרתים במילואים, מנציח את המשך הניצול והעושק של המעטים הממשיכים לסכן את עצמם לטובת כל אזרחי המדינה. הוא מפלה ומקפח, ומפורר את הבסיס המוסרי והערכי של גיוס מילואימניקים על פי חוק שירות ביטחון.

אנו נמשיך להאבק למען חקיקת חוק מילואים הוגן וצודק, אשר יעגן את הצורך לאמן, לצייד ולספק הגנה אזרחית רחבה למעטים המשרתים, בהתאם להצעת חוק מילואים של ארגוני המילואים ושדולת המילואים בכנסת.

שבוע טוב!

פורום החפ"שים

מצ"ב התזכיר:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...11/54891949.tif

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 18:49
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
חוק ביזיוני.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "חוק המילואים - גרסת משרד הביטחון 2007."

אני לא יכול להגיד הרבה. פשוט כי אני לא רוצה לזהם את דפי הפורום במה שעובר לי בראש, דבר אחד אני מבטיח, אני לא אשכח ואבוא חשבון עם חברי הכנסת (המפלגות) התומכים בבושה הזאת. אם חוק כזה יצא מפתחה של הכנסת, אין הם ראויים להתייחסותנו.

ומציע לגולשי הפורום המשרתים במי"ל לעשות את מה שאני אעשה באם החוק הנ"ל ייצא מפתחה של הכנסת:
1) תזכירו בפומבי את שמות המפלגות שגרמו לעושק הזה להתרחש תחת אפנו בכל התכנסות של יחידות המילואים שלכם/התכנסות של אנשים המשרתים במיל'.
2) תחרימו את המפלגות שתומכות ופי כמה את אלה שיוזמות. ותודיעו על כך בקול רם.
3) תכתבו מכתב אישי לח"כים יוצאי המערכת כגון אפרים סנה, יצחק אהרונוביץ', דני יתום או מתן וילנאי. תדרשו בדעתם על הניצול המחפיר הזה של אנשי המילואים הנוטשים את עיסוקיהם ע"מ לעסוק בהגנה על המדינה.

שיהיו לנו ימים שמחים יותר.
ישן 20-03-2007, 04:45
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "חוק ביזיוני."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MONOCHROME
אני לא יכול להגיד הרבה. פשוט כי אני לא רוצה לזהם את דפי הפורום במה שעובר לי בראש, דבר אחד אני מבטיח, אני לא אשכח ואבוא חשבון עם חברי הכנסת (המפלגות) התומכים בבושה הזאת. אם חוק כזה יצא מפתחה של הכנסת, אין הם ראויים להתייחסותנו.

ומציע לגולשי הפורום המשרתים במי"ל לעשות את מה שאני אעשה באם החוק הנ"ל ייצא מפתחה של הכנסת:
1) תזכירו בפומבי את שמות המפלגות שגרמו לעושק הזה להתרחש תחת אפנו בכל התכנסות של יחידות המילואים שלכם/התכנסות של אנשים המשרתים במיל'.
2) תחרימו את המפלגות שתומכות ופי כמה את אלה שיוזמות. ותודיעו על כך בקול רם.
3) תכתבו מכתב אישי לח"כים יוצאי המערכת כגון אפרים סנה, יצחק אהרונוביץ', דני יתום או מתן וילנאי. תדרשו בדעתם על הניצול המחפיר הזה של אנשי המילואים הנוטשים את עיסוקיהם ע"מ לעסוק בהגנה על המדינה.

שיהיו לנו ימים שמחים יותר.

אז לא נשאר למי להצביע

יותר פשוט :
יקבלו המילואימניקים תגמולים והטבות כחברי הכנסת.
יקבלו חברי הכנסת משכורת כמילואימניקים................. ל 4 השנים הקרובות.
ישן 14-03-2007, 19:47
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
נדמה לי שניסחפנו כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "חוק המילואים - גרסת משרד הביטחון 2007."

גם אין בחוק המילואים התיחסות לאיכות הסביבה, למצב הכבישים בארץ ולשערוריית "כוכב נולד"....מה הנקודה? החוק הזה (או התיקון לחוק) אינו בא לטפל בכל החולאים של החברה הישראלית. זה מאוד פשוט: באה המלחמה האחרונה והוכיחה לכולנו שמה לעשות, "צה"ל" הוא כולה אותה חבורת מילואימניקים שאנחנו מכירים מבא"פ לכיש ושהמגמה לצמצם את המגע שלנו עם הצבא למינימום היא אחת הסיבות לכישלון (או לאי-ההצלחה) במלחמה האחרונה. נכון, תעסוקה זה לא נעים, אבל זו הזדמנות מצויינת לחזור ולהתאמן ולזכור איך מפעילים מערכות צבאיות, במיוחד לקצינים הזוטרים שבינינו. אז עם כל הכבוד לפרוייקט ההי-טק שיאלץ להמתין חודש, אנחנו עדיין מדינה קטנה ומוקפת אוייבים.פעם קראו לזה הליגה הערבית, היום החיזבאללה ומחר-מי יודע.הים אותו ים וכן הלאה...
ישן 15-03-2007, 15:01
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
לא נסחפנו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "נדמה לי שניסחפנו כאן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
גם אין בחוק המילואים התיחסות לאיכות הסביבה, למצב הכבישים בארץ ולשערוריית "כוכב נולד"....מה הנקודה? החוק הזה (או התיקון לחוק) אינו בא לטפל בכל החולאים של החברה הישראלית. זה מאוד פשוט: באה המלחמה האחרונה והוכיחה לכולנו שמה לעשות, "צה"ל" הוא כולה אותה חבורת מילואימניקים שאנחנו מכירים מבא"פ לכיש ושהמגמה לצמצם את המגע שלנו עם הצבא למינימום היא אחת הסיבות לכישלון (או לאי-ההצלחה) במלחמה האחרונה. נכון, תעסוקה זה לא נעים, אבל זו הזדמנות מצויינת לחזור ולהתאמן ולזכור איך מפעילים מערכות צבאיות, במיוחד לקצינים הזוטרים שבינינו. אז עם כל הכבוד לפרוייקט ההי-טק שיאלץ להמתין חודש, אנחנו עדיין מדינה קטנה ומוקפת אוייבים.פעם קראו לזה הליגה הערבית, היום החיזבאללה ומחר-מי יודע.הים אותו ים וכן הלאה...

חוק המילואים נולד לפני כמה שנים מדרישת ארגוני המילואים ולאור המצב שנוצר בשטח - הפעלה סלקטיבית של מעטים, הזנחתם הן כלוחמים והן כאזרחים.
המטרה הייתה לחזק את מערך המילואים ע"י מתן מצד אחד כלים לשיפור המוכנות של הצבא לחירום ע"י עיגון בחוק של החובה לאמן ולצייד את המילואימניקים עפ"י המשימות בחירום(שלו היו שומעים אותנו במהלך 6 השנים האחרונות, יתכן שסיפור המלחמה היה נשמע מעט שונה היום), והן אזרחית, על מנת שהמילואימניק יזכה לשקט אזרחי בזמן שהוא עוזב את הכל ומתייצב על הגנת המולדת.

אנחנו אכן מדינה קטנה ומוקפת אויבים ולכן אין מקום להמשך הפגיעה במיעוט הקטן שמוכן בכל עת למסור את נפשו בזמן שרוב אזרחי המדינה לא.

פורום החפ"שים
hapashim@gmail.com
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר