לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2007, 23:44
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
צר לי מאד שאני לא איש בשורות עבורך בימים האחרונים.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מצנח למטוס"

כנראה שלא ממש הציל הרבה אנשים במטוסים קלים. אולי בודדים.

לגבי מטוסים, לא ממש נדרש, שהרי כל זמן שיש כנפיים המטוס יכול לגלוש ברמה טובה למדי.
היה ניסיון לגבי מסוקים. אבל נכשל, כי הרי למסוק יש רוטור. לפני שפותחים את המצנח צריך להעיף את הרוטור. זה אומר חומר נפץ. זה גם אומר שיש סיכון שהרוטור יעוף כאשר אינך רוצה.....

עוד דבר קטן - מצנח לאדם ששוקל מאה ק"ג קוטרו איזה שמונה מטר (אם אני זוכר נכון מהצניחה האחרונה שלי, לפני הרבה שנים....).

איזה שטח מצנח צריך למסוק ששוקל 5 טון? סתם, נקודה למחשבה. מצנח כזה גם שוקל הרבה.

אם נחזור למל"טים, עליהם דיברנו, הרי שכיום יש בפיתוח מצנחים, יותר נכון פאראפויל, למל"טים, שמשפרים את כושר העילוי ומאפשרים למל"ט לנחות על מסלול קצר מאד, עד כדי מטרים בודדים.

תמונה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 12-03-2007 בשעה 23:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 23:52
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי SPYKER שמתחילה ב ""

באתר החברה אם תסתכל יש עדויות של למעלה ממאה וחמישים איש שלטענת החברה ניצלו כתוצאה משימוש במצנח (אתה מוזמן להיות סקפטי כמובן).

משקל מטוס ססנה הוא כמשקל מסוק בינוני לערך אני חושב - כך שמבחינה זו לא אמורה להיות בעיה. סיפור הרוטור אכן בעייתי אלא אם תמצא דרך לפתוח את המצנח מקצה הרוטור (אני מניח שדי בלתי מעשי).

בקשר למל"טים אני מכיר רעיונות - חשבתי שאפילו יש בשימוש משהו (אולי טעיתי?).

אגב הייתרון של דבר כזה הוא שניתן להנחית כך כלי טייס מאוייש כמעט בכל שטח (לא הכי כיף אבל הטייס כנראה ישרוד). אולי יכול להיות לזה שימוש מבצעי כלשהו...
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 13-03-2007, 00:18
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
הורס שמחות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני סקפטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
וחשוב לזכור עוד דבר - המצאות המצנח עלולה לגרום ל"חדוות ההדק"......

אבל אתה צודק כמובן.
על כך יכולה להעיד הכתבה הבאה מעיתון "הארץ" המתארת תאונת מטוס קל שהותקן בו מצנח כזה
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עיתון הארץ
לפיצ'ר של היאנקיס היתה זרוע חזקה, אבל גם פה גדול שסיבך אותו בצרות. בשנה שעברה ליידל השיג, בקלילות, רשיון טיס ושלשום התרסק עם מטוסו לתוך בניין מגורים במנהטן
...
ליידל עצמו אמר שאם משהו רע היה קורה, יש לו ביטחון מלא במטוס שלו. "יש לו המון אמצעי ביטחון מעולים", אמר. "למטוס עצמו יש מצנח. 99% מהטייסים שהטיסו מטוס מעולם לא נתקלו בבעיה של מנוע, והאחוז הנוסף פשוט הנחיתו אותו. אם אתה באוויר ומשהו קורה, אתה מפעיל את המצנח, והמטוס יורד לאדמה באיטיות".
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 13-03-2007, 10:08
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
OK - לאחר עיון מחודש...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מצנח למטוס"

א. BRS הציגה את המצנח בשנת 1989 - כך שכדאי לעדכן את הנתון הזה באתר - יש ברשותי מגזין של Hot Kits & Homebuilts ממרץ 1989 בו יש כתבה על המצנח (רוצה סריקה?) והתקנתו בססנה 150

ב. משקל המערכת במלואה - כ-20 ק"ג - לא בדיוק משקל שאמור להבהיל - מעבר לכך - לגבי שטח המצנח ניתן להחליף מצנח גדול בכמה מצנחים קטנים.

ג. באשר למסוקים - יהיה צורך לפלוט את להבי הרוטור לפני פרישת המצנח - מה שעשוי בהחלט להגביל א מעטפת ההפעלה

ד. במצב חירום - ניתן אולי לשקול אופציה לניתוק\גזירה של גופיף המסוק וכך להפחית במשקל הסופי שעל המצנח לשאת

ה. הנושא מקובל מאד בתחום האז"מ - שם נעשה שימוש במצנח בליסטי הנורה מתוך גליל על מנת לקצר את זמן הפרישה - שהרי גובה הפעולה של אז"מים - אינו כשל מטוסים (אאל"ט - מדובר בגובה "חקלאי" - כלומר עד 500 רגל).

ו. באשר לכך ש"זמינות" המצנח עשויה להשפיע לרעה על החלטת הטייס לעשות בו שימוש במקום למצות את הפוטנציאל שעודו קיים במטוס לשם הנחתתו - תסלחו לי - זה דבר שנוגע יותר לאופי הטייס, לטיב הכשרתו ולסביבה בתוכה הוא חי. ניתן לטעון באותה מידה גם את הטענה ההפוכה - שטייסים שהמערכת הותקנה במטוסם נטו לדחוק את החירום עד מעבר ליכולת הפעלת המצנח בבטיחות ויעילות - ממש כפי שנטען כנגד כיסא המפלט....

ז. ועוד נקודה קטנה לסיום (למרות שבטח אעלה על עוד כמה נקודות בדרך) - האם שימוש במצנחים כאלה על גבי מוסקים, ביחד עם מערכת כריות האוויר - ביכולתם ביחד להציל את חיי הצוות ע"י הפחתת מהירות ועוצמת הפגיעה בקרקע - גם ללא הגעה להנצלה מוחלטת?

סתם לשם הקוריוז - נושא המצנח הנ"ל פותח זמן קצר לאחר שעמירם ניר נהרג בתאונת מטוס (או "תאונת" מטוס) בדרום אמריקה. בג'רוסלם פוסט התפרסם סיפור המצנח תחת הכותרת - "האם המצנח הזה היה עשוי להציל את חייו של עמירם ניר?"

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 13-03-2007 בשעה 10:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:07

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר