לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2007, 14:34
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
איך אפשר לעזור לידידה

יש לי ידידה עם כמה בעיות.בעיות אכילה (יכולה לא לאכול ימים שלמים),דימוי עצמי נמוך,דיכאון,חוסר איזון (יכולה להיות היפראקטיבית ואחרי כמה שעות בדיכאון רציני) וכו'.
ניסיתי לדבר איתה על זה כמה פעמים,בעיקר על נושא בעיות האכילה.היא יודעת שיש לה בעיה,היא שונאת את עצמה (וכן,תוסיפו לזה גם את הבעיה הזאת) על זה ובכל זאת לא מנסה לפתור את הבעיות האלה.
כל פעם שאני מנסה לדבר על הבעיות,או לנסות לשכנע אותה שתלך למישהו שיוכל לעזור לה,או שהיא מתחמקת,או שהיא משנה נושא או קוטעת את השיחה.
בשלב כלשהו הרמתי כבר ידיים,אבל אני לא מסוגל לתת לה להרוס את עמה,זה פשוט חבל.
זה לא שהיא נראית כמו חולת נפש-היא נראית בחורה רגילה לכל דבר,בחורים מתחילים איתה,חברות צוחקות איתה.היא מבלה,עובדת,לומדת.אבל עדיין יש לה את הבעיות שלה.
מה אתם הייתם עושים? איך לדעתכם אפשר לעזור לה? האם נתקלתם בבעיות דומות?
תודה לעונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2007, 05:40
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה מצד אחד אתה לא יכול לעזור למי שלא רוצה לעזור לעצמו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "איך אפשר לעזור לידידה"

בין אם הוא מבין שהוא נמצא במצב כזה ובין אם לא.
אתה לא יכול לעשות את העבודה במקומה.

אבל!

אם אין לך אפשרות ללכת דרך ההורים והיא בעצמה לא מסכימה ללכת לטיפול, יש בכל זאת משהו שאתה כן יכול לעשות:
תבחין מה עושה לה טוב. מה משמח אותה. מה עושה שהעיניים שלה יברקו פתאום. ו"תביא לה את זה עד אליה", או תסחב אותה לשם, כי היא לא תעשה את זה בעצמה. זה יכול להיות סתם דברים שטותיים וקטנים כמו עטים יפים או סתם לעשות שופינג ולבזבז כסף. זה לא כל כך פשוט כמו שאתה חושב. כדי לדעת באמת באמת מה עושה לה טוב, זה לחפש את הברק, הניצוץ בעיניים, ואת תגובת הגוף המביעה זאת. לא בהכרח מה שמקובל הוא מה שעושה טוב לבני אדם כמו נניח ללכת לבית מלון או ספא או להיות עם חברים. משהו שבאמת באמת עושה לה את זה.

מה שאני מציעה לא יוציא אותה מהדיכאון ולא אמור לעזור בכלל כדי לפתור את הבעייה, אלא אמור להוות מניעת החמרת המצב. בשביל להבין יותר אני אסביר לך מה העיקרון העומד מאחורי דברי:

ככל שתעשה לה טוב יותר --> יהיה לה פחות מהרע שהיא שורה בו. זה כמו תרופה. זה לא מרפא, אבל מונע החמרת המצב, כי אם שורים בתוך דיכאון יותר מידי זמן, בוודאי שזה עושה נזקים חמורים ממה שאנו יכולים להעלות על הדעת, והקריטי שבהם הוא שמאבדים את חוסר רצון/יכולת/תגובה להלחם ולראות איך לשנות את המצב.
העיקרון השני (מבוסס על ניסיוני האישי): זה מהווה תזכורת. למה הכוונה? הכי קל לי זה להדגים לך מעולם היוגה או הטאי צ'י (יש טאי צ'י שהוא הרפייה בתנועה. אני לא מתכוונת טאי צ'י כאמנות לחימה כי זה משהו שונה לחלוטין): יש כאלה שעקב התרגילים שעושים במהלך השיעור, נרגעים בשיעור עצמו, ויש כאלה - כמוני - שלא. לי זה כמעט ולא קרה בזמן אמת - בזמן השיעור. אבל במהלך השבוע - זמן שלא נמצאים בו בתוך השיעור, פתאום לאט לאט הגוף מעצמו מבצע חלקי תנועות (או כל מיני תנועות) באופן טבעי בצורה הרבה יותר נכונה וטובה לו. פתאום אתה מרגיש שאתה מזדקף מעצמך, ככה סתם, בלי סיבה. פתאום אתה שם לב שכשאתה אוחז בספר - האחיזה שונה והרבה פחות אנרגיה מושקעת בה. הרגליים ניצבות באופן שונה. פתאום הגוף נזכר במשהו שלמעשה אמור להיות טבעי והתקלקל מסיבות שונות במשך הזמן.
הקטע הוא: זה לא קרה במהלך השיעור, אלא הרבה אח"כ. ב"זמן אמת" אחר.
וכך גם כאן - אם תצליח לשמח אותה לשבריר שניה - אמנם לא מיד היא תצא מהדיכאון, אלא לשבריר שניה שישפיע לשעה הקרובה או לחמש השעות הקרובות, אבל זה יהווה סוג של תיזכורת לאן ואיפה היא צריכה למעשה להיות (לא בדיכאון), וכמובן יהווה הפוגה, והפוגות הן דבר חשוב מאוד. היא תתחיל לפעול בעצמה ולבצע את השינוי בעצמה כשזה יהיה זמן אמת לגביה. זמן אמת הוא דבר יחסי לגבי כל אדם ואדם, והיא עדיין לא הגיעה לשיא שיביא אותה להחלטה לשנות את מצבה. אני מניחה שיצר השרידות שלה לא נפגע עקב הדיכאון (הכוונה היא לא רוצה להתאבד), וכשהיא תחליט שמספיק לה, היא בעצמה תגיד: זהו! נמאס לי! אני חייבת לקנות איזה בושם כדי להרגיע את עצמי קצת. אני חייב ללכת לטייל קצת בים כדי לברוח מכל מה שקורה בבית. לא תמיד חייבים להתמודד עם בעיות פנים מול פנים. לפעמים גם בריחה מהמצב היא טובה כי מה שעומד מאחוריה הוא יצר ההישרדות והרצון לשנות את המצב. בינתיים, לא הדרך (=בריחה) היא החשובה, אלא הפעולה, התגובה, הרצון לשנות.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 17-03-2007, 14:46
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אל תפסיק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "קודם כל"

בבקשה, אל תפסיק. היא זקוקה לכל הדברים הקטנים האלה שלך הרבה יותר מאשר אתה משער. נכון שהיא לא מראה שום סימני התקדמות, אבל לא בהכרח אתה זה שצריך לראות אותם. ייתכן שהם יקרו דווקא לא לעיניך. זה גם יקרה ממש לאט במונחים של שנים. דרושה התמדה.
היא יודעת שהיא לא במצב טוב, אבל מה היא תחשוב אם היא תדע שאתה מרים ידיים? זה הכי ירפה את ידיה. גם אם היא לא מאמינה בעצמה, תאמין לי שזה כל כך חשוב ומחזק מבפנים לדעת שיש מישהו אחר שמאמין בך.
תמשיך, אנא ממך. תזרע זרעים אפילו אם לא תיראה את תוצאותיהם אלא אחרי שנים.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר