לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2007, 21:41
  ranran100 ranran100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.05
שלום לכל חברי הפורום עזרה בבקשה.. פרטים בפנים..

ברצוני לבנות מעגל כלשהו עם מנוע ומפסק.. הבעיה שלי זה שאני צריך למשל מפסק דו כיווני זאת אומרת שאני צריך שאם נגיד במפסק פשוט המתג יהיה למעלה המנוע יסתובב עם כיוון השעון אם הוא יהיה למטה הוא יסתובב נגד כיוון השעון.. דבר נוסף שזה בעצם הבעיה העיקרית שלי היא שאני צריך מעין "סטופר" חשמלי למנוע.. זאת אומרת שבתיכנון אמור כביכול להגיע למנוע זרם רצוף אך בפועל אני צריך שהמנוע יסתובב כמות מסוימת של סיבובים ויעצר.. השאלה שלי היא איך אפשר לבנות דבר כזה צריך רעיון או משהו שיתזמן לי את הפעולה של המנוע שיעבוד לכמות סיבובים מסוימת ויעצר וכל זאת כאשר זורם זרם רצוף במעגל..
יש לי קצת ידע בכל העסק כי אני כיתה י'ב מגמת אלקטרוניקה אז יש לי קצת ניסיון עם כל העסק של שערים מגברים ורכיבים אלקטרונים חיבורים במטריצה וכ'ו וכ'ו.. אז יש לי טיפ טיפה ידע.. כל רעיון יתקבל בברכה..
תודה מראש וערב טוב לכולם..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2007, 20:54
  ranran100 ranran100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.05
תודה על הסירטוט והכוונה שלי היא:
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "לגבי המספק של שינוי הכיוון,..."

שאני צריך שהמנוע יסתובב כמה סיבובים ויעצר כי בעיקרון אם אני יתן למנוע זרם קבוע הוא יסתובב בלי הפסקה עד שאני יעצור לו את הזרם אני צריך איזה רעיון שיעצור את המנוע ולא עם המפסק שנתת לי סרטוט שלו.. חשבתי אולי יש כמה רכיבים שיכולים לעשות את זה אבל אני לא ממש מתמצא בכל הרכיבים ובתפקיד שלהם.. לכן שאלתי אם יש אפשרות עם כמה רכיבים אלקטרונים או שמא רעיון אחר איך לעצור את המנוע לאחר כמות סיבובים מסוימת (לא עקרוני כרגע) בלי ללחוץ על המפסק שנתת לי סירטוט שלו אני צריך שיעצר איכשהו לבד בלי נגיע על המפסק.. התפקיד של המפסק אני צריך שהוא רק יסובב את המנוע או ימינה או שמאלה והוא יתן זרם קבוע..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר