לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2007, 19:50
  gnd gnd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
טייסי הריסוס הוזהרו לא לטוס ליד רצועת עזה - ynet

טייסי הריסוס הוזהרו לא לטוס ליד רצועת עזה

משרד התחבורה הורה לחקלאי היישובים באזור עזה שלא להטיס מטוסי ריסוס באזור. בצבא חוששים שהפלסטינים יירו במטוסים ויפילו אותם. "אגף הבטחון במשרד התחבורה פועל מעת לעת בהתאם להערכות מצב", נמסר בהודעת משרד התחבורה. ראשי מועצות: מאות אלפי דונמים של שדות וגידולים חקלאיים יופקרו. הנזק - יותר מ-50 מיליון שקל

שמוליק חדד וחנן גרינברג פורסם: 18.03.07, 17:41
חקלאי יישובי עוטף עזה זועמים. בימים האחרונים הורו במשרד התחבורה שלא לאפשר למטוסי ריסוס לטוס בשטח המועצה האזורית שער הנגב, מחשש שיופלו. ההנחיה הראשונית התקבלה מצה"ל. "ההנחיה הזו מקפיאת דם ממש, שכן היא מבדילה בין דמו של טייס לדמו של חקלאי, שיכול להמשיך לעבוד סמוך לגבול, ולהיות חשוף לירי", אומר ל-ynet ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר. לאחר הפרסום קיבל שוסטר הודעה לפיה ככל הנראה יחודשו הטיסות של מטוסי הריסוס ביום שלישי.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, אמר כי "אגף הבטחון במשרד התחבורה פועל מעת לעת בהתאם להערכות מצב שמתקבלות, על כן הוחלט לאסור המראות או טיסות של כלי טיס באזורים הללו". בהודעה שנשלחה אל החברות המפעילות מטוסי ריסוס נכתב: "לאור נתונים שבידינו ובהתאם לסמכותי על-פי 'חוק הטייס ביטחון בתעופה האזרחית - 1977, הנני להנחות שאין לבצע טיסות ריסוס בטווח הקטן משלושה קילומטרים מגבול רצועת עזה בכל היקפה. ההנחיה תקפה עד להודעה חדשה".

אין זו פעם ראשונה שמתקבלת הנחיה כזו, אך היא תמיד הוסרה ברגע האחרון, כאשר הצבא העלה מסוקים לאוויר ונתן גיבוי לטייסים הללו. הפעם מתעקשים בהנהלת משרד התחבורה שלא לאפשר את הריסוס והמשמעות היא, לטענת תושבי האזור, שהם יינזקו ביותר מ-50 מיליון שקל.

יושב ראש קיבוץ נחל עוז, חיים ילין: "יש כאן נזק כלכלי אדיר. האזור הזה חולש על ייצוא תפוחי האדמה והחיטה שגדלה כאן. כבר זרענו את הזרעים של הסתיו הבא, ואם לא נרסס כעת, המשמעות היא שנצטרך לרכוש זרעים מסקוטלנד והולנד". לדבריו, לא ניתן כעת לרסס באופן ידני או על ידי טרקטורים. "אנו כבר ממתינים ארבעה ימים לריסוס ומאבדים זמן יקר מפני שאחרי הגשם יש כל מיני מזיקים שפוגעים בתוצרת הגדלה, ואם לא נרסס כעת ריסוס מונע ונדשן - הפגיעה תהיה קשה מאוד".

גם ילין מתייחס להבדל בין הטייסים לעובדי האדמה: "לא מדובר כאן רק בנזק כלכלי, אלא גם בנזק תדמיתי למדינה, שלמעשה מגינה על טייסי חיל האוויר וטייסי הריסוס, ומזניחה את החקלאים שעובדים פה יום ולילה ממש ליד הגדר. זה פוגע במורל החקלאים, שממילא כבר ירוד".

מאז הבוקר מנסים ראשי הקיבוצים וראש המועצה שוסטר להידבר עם הגורמים הנוגעים בדבר ללא הצלחה. "מתירים לחקלאים לפעול כרגיל ליד הגדר, כך גם לטרקטורים, אבל בעצם גם אומרים לנו שהמדינה לא יכולה להשלים עם נפילה של מטוס, זה כבר כנראה יותר מדי. זה מקומם ומרגיז מאוד", אומר שוסטר.

ראש מועצת שדות נגב, מאיר יפרח, אמר ל-ynet: "אין לי מילים עדינות להסביר את ההנחיה הזו. פירושה הפקרת מאות אלפי דונמים של שדות וגידולים חקלאיים. במקום שנחייה בבטחון עלינו להפקיר את השדות". יפרח מעריך כי הנזק יעלה על חמישים מיליון שקלים.

בתגובה להודעה אמר דובר ועדות ההתנגדות העממית, מוחמד עבד אל-עאל, כי ארגונו לא יהסס לפגוע בכל מה שידו משגת. "אנו יכולים לפגוע בכל מה שזז באזור שלנו או ליירט אותו, בין אם זה בים, באדמה או באוויר. אין שום שימוש אזרחי בישראל וכל הכלים והמשאבים שלהם מתורגמים בסופו של דבר לחלק מהתוקפנות הצבאית שלהם. ראש השב"כ הישראלי הודה כי יש בידינו נשק הרבה יותר מתקדם. אנו נערכים כל הזמן להתמודדות הגדולה עם האויב".

החשש: נפילה בשבי

גורמים בצה"ל ציינו כי ההנחיות ניתנו לאחר שנערכו דיונים בצבא מתוך רצון לסכן כמה שפחות את הטייסים. "המצב ברצועה רגיש ומורכב, יש בהחלט מוטיבציה ורצון לפגוע ביעדים ישראליים. מטוס אזרחי מהווה יעד, לעתים קל, ולכן יד לנקוט במלוא הזהירות", אמר גורם צבאי. לדבריו, ההנחיה אינה תחומה בזמן, ותשתנה בהתאם להערכות מצב.

בצה"ל מסרבים להתייחס לסוג אמצעי הלחימה שיש בידי אירגוני הטרור שעשויים לפגוע בכלי טיס, אך מציינים כי חיבור של יכולת הברחת אמצעי לחימה ומוטיבציה מספיקים על מנת להבין את האיום.

מנתוני שנת 2006 של השב"כ עולה כי מעבר להברחת 20 טילי נ"ט משופרים, אשתקד הוברחו לרצועה דרך הגבול המצרי גם עשרה טילים נגד מטוסים. אחד התרחישים הקיצוניים בצה"ל הוא שמטוס ריסוס ישראלי יופל מעל הרצועה או בסמוך אליה, והטייס יפול בשבי.
הכנת הידיעה השתתפו ענת ברשקובסקי ועלי ואקד

נערך לאחרונה ע"י gnd בתאריך 18-03-2007 בשעה 19:52. סיבה: ג'יבריש בהעתקה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2007, 08:46
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא ברור לי כיצד בדיוק אפשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
לא ברור לי כיצד בדיוק אפשר להפיל מטוס ריסוס כזה מבלי שהוא טס ממש מעל נקודות שאינן בשליטנו.
אין כל סכנה לטוס "ליד" עזה, כל עוד לא טסים מעל אני לא ממש חושב שיש אפשרות לפגוע במטוס כזה.
אמיל.

אינני מסכים עם אמיל.

לדעתי, הבלתי מקצועית בעליל , מטוס ריסוס הצבוע בצבעים זוהרים , הטס בהגדרה לאט ומבצע פניות (יפהפיות,אגב) איטיות תוך חשיפת גחון ושטח כנף מרשים , מהווה מטרה ריאלית בהחלט למקלעים שונים בסד"ג מא"ג , pk ואולי אפילו נק"ל . ( קל וחומר למקלעים כבדים יותר שכידוע נמצאים ברצועה)
ואפילו לא התחלתי לדבר על טילי כתף שככל הנראה ימצאו/מצאו (פה צריך להיות זהירים...) דרכם לשטחי הרש"פ

אגב, השטחים החקלאיים צמודים לחלוטין לגדר, במקרים רבים. לא "קרובים" ,- "צמודים" .

שחר
ישן 19-03-2007, 13:41
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "זו נקיטת אמצעי זהירות נכונה"

נראה לך הגיוני שהם יבזבזו טיל קרקע אויר על מטוס ריסוס ולא על טנק?

מה יש לכם. גם להם יש שכל איזה צורך אסטרטגי יש להוריד מטוס ריסוס.... לא מפחיד ולא בטיח שום פסיכולוגיה, צריך להמשיך לטוס, שטח ריבוני שלנו, ממתי נהיינו כאלה פחדנים אלוהים ישמור.... החיים ממש יותר מדי יקרים לנו, פעם קראו לנו "הישראלים המטורפים" היום אנחנו סתם "נשנשים" עם כל הצער שבדבר...

ושלא תבינו אותי לא נכון החיים חשובים אין ספק, לי החיים שלי חשובים ואני בטוח שלכל אחד ואחד מכם אבל המעשים שלנו כבר גובלים בפחדנות, ובמלחמה אין מקום לפחד!

נערך לאחרונה ע"י Free-Style בתאריך 19-03-2007 בשעה 13:43.
ישן 19-03-2007, 13:26
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
נועם (אני צודק?), יש דברים שלא נמדדים בכסף, לדעתי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "באמת אליהו.."

לא בטוח שחייבים להרים אף 16 עבור כל ריסוס, אני מניח שיש גם דרכים אחרות. אבל אני זוכר (לא אישית כמובן) תקופות שבהן פלוגות שיריון - שלא לומר יותר מזה - היו נכנסות לכוננות בכל פעם שחקלאי ישראלי היה מעבד את השדות הקרובים לגבול. לא ויתרו על מטר, וזו לא היתה שאלה פוליטית (ה"שטחים" עוד לא היו קיימים בכלל) אלא שאלה ערכית.

לגבי הפלת מטוס - אני לא נכנס לזה כרגע, אני לא יודע אם זה ריאלי. אין סיבה שיקחו שבויים היות שבכל מקרה מדובר בריסוס מעל שטח ישראל ולא מעל עזה וגרורותיה. גם אם יול - יפול אצלנו, ואני מאוד מקווה שאת הלקח שלנו למדנו ומשטחנו לא יילקחו עוד שבויים.

יום נעים

אליהו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר