לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2005, 17:12
  אלכס לוין אלכס לוין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
מכירת קרקעות קק"ל לערבים

אני יודע כי קשה לנו כיהודים אשר חזרו לארץ מולדת לאחר 2000 שנות גלות ,גאלנו את קרקעות המדינה , יבשנו ביצות ,בנינו את המדינה הזאת מאפס בחוסר כל. עברנו פרעות פוגרומים. מלחמות שאני לא רואה להן סוף.הקרבנו את ילדנו על מזבח המדינה. אנו שותתים דם. פצועים .כל נקודה בארץ הזאת מזכירה ארוע. פיגוע טרור. ומה לא . קשה לנו עם החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה , עם החלטתו למכור קרקעות לערבים .קרקעות שנרכשו על ידי יהודים למען יהודים על ידי קק"ל בכספים שנאספו אגורה לאגורה על ידי כל יהודי הגולה. אך אם היו מונעים מהיהודים לרכוש קרקע במדינה אחרת היינו צועקים אנטישמיות , שונאי יהודים. אז אולי גם אנו צריכים להפסיק להתעמר למיעוטים החיים בארצנו האחת והיחידה. מה דעתכם?גם אנו צריכים להפסיק ליהיות גזענים. לא?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2005, 08:46
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לפני שאתה מכריז הכרזות בהקשר לבעלות מוטב שתלמד את העובדות לאשורן
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הנינוח שמתחילה ב "אדמת קק"ל היא אדמה פרטית של העם היהודי"

לא כל קרקעות הקק"ל נרכשו מכספי תרומות יהדות העולם.

חלקן (כפי הנראה חלק לא מבוטל), הם קרקעות נפקדים (חלקם נפקדים נוכחים), שהועברו אליהם בשנות 50-48.

מאז ומתמיד נהגה הקק"ל בהחלפת קרקעות, אפילו עם ערבים ואין כל פסול בכך.
גם היום מדובר על קבלת קרקע חליפית, במקום כל קרקע שתמכר ללא יהודי - כך שלא יגרם כל נזק לרכוש העם היהודי. כאשר יהודי תרם כסף לקק"ל, הוא לא היה כסף יעודי והקק"ל יכלה לעשות בו שמוש לכל מטרה.
לפני מספר שנים "התעוררו" התורמים ודרשו שתרומותיהם ייועדו למטרה מסוימת. אם לרכישת קרקע, להקמת התיישבות, למאגרי מים או לנטיעת יערות. אני מסכים שכאשר התרומה היא יעודית אין הקק"ל רשאית לעשות בה ככל העולה על רוחה. לגבי כל התרומות האחרות היא רשאית לנתבם על פי הבנתה והחלפת קרקעות היא חלק מנתיב זה.
ישן 30-01-2005, 10:11
  הנינוח הנינוח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
לפני שאתה מטיף, תבדוק את עצמך...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לפני שאתה מכריז הכרזות בהקשר לבעלות מוטב שתלמד את העובדות לאשורן"

כל קרקעות קק"ל נרכשו בכספי תרומות יהודים בעולם. חד וחלק.

אדמות הנפקדים שציינת הופקעו על ידי המדינה על פי חוק רכישת מקרקעין (חר"מ) משנת 1953 ונרשמו על שם ישות משפטית בשם "רשות הפיתוח". אדמות "רשות הפיתוח" מנוהלות אמנם גם כן על ידי מנהל מקרקעי ישראל, אבל הבעלות בהן אינה קשורה לקק"ל.

קק"ל עצמה הקימה חברת בת בשם "הימנותא" שנועדה גם היא לעקוף את איסור המכירה ללא יהודים. אדמות הימנותא מנוהלות ע"י הקק"ל בלבד (ולא על ידי מינהל מקרקעי ישראל).

לפי הרעיון שלך של גמישות בהחלפת מקרקעין לטובת שכנינו הלא יהודים המדוכאים, הרי שאין שמום מניעה עקרונית שנחליף את קרקעות קק"ל בא"י גם תמורת קרקעות באוגנדה, מדגסקר, ארגנטינה או אל עריש למען השלום... קדימה, אני בעד !!
ישן 30-01-2005, 15:35
  הנינוח הנינוח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
התבלבת. עלי לא מוטלת ההוכחה לטענות ההזויות שאתה מעלה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ברןד שידען שכמותך איננו חייב לבדוק את עצמו ומתבשל במיץ של עצמו"

בהיותי אדם צנוע, אני מסתפק בהבאת סימוכין לדברי שלי, ולא לדברי החוכמה של אחרים, במיוחד אלה שמבוססים על כנפי הדמיון, כמו במקרה שלך...
לגבי הטענות ההזויות שלך לקק"ל, לאט לך. איש לא מינה אותך לדובר הקק"ל ולא למתווה מדיניות הרכישות שלה. נראה לי שהם לא ממש חייבים לך דין וחשבון, במיוחד אם ניקח בחשבון את גודל התרומות שלך. למרבה צערך, אתה לא נמצא בעמדה של הטפת מוסר. אולי תגנה גם את יהושע חנקין, שרכש אדמות עבור קק"ל בחוסר אחריות מוחלט הרבה לפני שהיו ידועים גבולות החלוקה וגבולות 49 ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר