לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2007, 13:09
  SNimrod SNimrod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.06
אורי גלר מוריד את רמת הIQ של ישראל

עם כל שניה שאורי גלר נמצא על מסך הטלויזיה, ממוצע ה IQ של אזרחי מדינת ישראל יורד. אותו כנ"ל לגבי נמרוד הראל, ואנשי הסיאנס של דודו טופז.

יש לנו מדע מדהים, ואנחנו יודעים לתת תיאור מפורט של כמעט כל התהליכים ביקום. יש לנו שיטות מחקריות להוכיח או להפריח כמעט כל טענה, בהינתן כלים מתאימים.

אין לי בעיה עם "קוסמים" ואנשי במה אחרים, אך ברגע שאתה עולה על מסך הטלויזיה, וטוען שאתה מסוגל לכופף כפיות ב"כוח המחשבה בלבד" או "לשדר" צורה גאומטרית כזו או אחרת בעזרת "אנרגיות", זה פשוט חוצפה.

הייתי מזמין את אורי גלר לכופף כפית במעבדה בטכניון, ולבדוק את ה"כשרון" המיוחד שלו בתנאים מבוקרים. הרי אם באמת ניתן לכופף מתכות בלי להפעיל אליהן כוח, חישבו כמה מאות מייוני דולרים אפשר לחסוך בתחום העיבוד השבבי?

אבל אורי גלר ודומיו לא יבצעו את הטריקים שלהם בתנאי מעבדה (חלקם יטענו שה"אנרגיות השליליות" של החוקרים מפרעיות לבצע את הטריק, אבל על הבמה זה כמובן לא מפריע).
והעובדה שהטריקים והשטיקים נעשים על במה, ולא בתנאי בקרה, לא מפריע לציבור הרחב להאמין בצורה עיוורת לשטיות שמאכילים אותם.

אני חושב באמת ובתמים, שאנשים כמו אורי גלר ונמרוד הראל, מאיטים את ההתקדמות של המין האנושי. הנ"ל גורמים לציבור לפקפק בשיטה המדעית, ומרחיקים את הציבור מהאמת, ומהתיאור האמיתי של העולם הסובב אותנו.
אורי גלר= סם הזייתי להמונים.

הציבור חייב להבין ש:
יש מציאות אחת.
הפיסיקה מתארת את כל מה שקורה סביבנו. הכל!
ניתן לבדוק ולהפריח תופעות בשיטה של ניסויים ומחקרים חוזרים, ורק בשיטה זו.

והכי חשוב- אורי גלר מכופף את הכפית, הרבה לפני שהוא מגיע למסך הטלויזיה שלכם ומעליב את האינטיליגנציה שלכם. זריזות ידיים יש לו- באומנות ההטעיה הוא שולט מצויין, אבל כוחות אל טבעיים? רק בראש שלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2007, 22:03

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Davis7 שמתחילה ב "בידיוק על זה כתב פותח האשכול...."

לדת אין "השארות ודעות". לדת יש תשובה אחת להכל- בורא עולם.

המדע לעומת זאת הוא כלי הבוחן את העולם סביבנו. השיטה המדעית נכונה ב 100% והמגבלות שלה הן טכניות בלבד (לדוגמא מדידת ערכים קטנים מאוד ברמה קוונטית, או התעסקות עם מערכות אנושיות עם משתנים רבים).

המדע לא יכול לענות על כל שאלה שהיא, בכל רגע נתון, אבל מספק כלי אשר יגיע לתשובה לכל שאלה בהינתן תנאים מתאימים.
לדוגמא-אנחנו לא יודעים איך המערכת הספציפית אשר שולטת על שחרור דופמין במוח עובדת, אבל אנחנו יודעים לעשות תצפיות עיקביות ולבדוק מתי איך ובאיזה צורה משתחרר הדופמין במוח. בדרך זו של מחקר מדעי, בסופו של דבר מגיעים למודלים מדוייקים לכל דבר ביקום.

"השארות ודעות" הן חלק מהשיטה המדעית- אבל השארות ודעות לא נחשבות לחלק מהמדע, עד אשר הוכחו כנכונות.
היופי במדע הוא שהוא קורה לך להטיל בו ספק. (בניגוד לדת).
דבר שהוא "נכון" במדע, יכול להיות "נכון" רק אם יש לך אפשרות לבדוק אותו שוב ושוב ושוב ולהגיע לאותה תוצאה. מספיק ניסוי אחד בשביל להפריך את העניין, אבל זה אף פעם לא קורה.
מכאן אנחנו מגיעים למסקנה שהעולם שלנו בנוי על חוקים קבועים, ולא תלויים.

ישן 22-02-2007, 12:25
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
מחשבות שלי נושא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SNimrod שמתחילה ב "אורי גלר מוריד את רמת הIQ של ישראל"

לגבי נמרוד הראל, הוא כן טען ל- "אינטואיציה" שבימינו מתייחסים אליה כגורם מיסטי, סוג של השפעה עליונה על קבלת ההחלטות של האדם דרך תחושה, השאלה היא למה נמרוד הראל עצמו התכוון כשהוא אמר את המושג הזה ?

אני אישית מתייחס לאינטואיציה כמו שאנו מתייחסים למושג "אינסטינקט" אצל בעלי חיים, ואצלנו הוא מוגדר "רפלקס" במילים אחרות, מדובר בתגובות אוטומטיות של הגוף, כחלק ממנגנון תגובה שנבנה במוח דרך התניות שונות ובעיקר התניות פחד.

באשר לאינטואיציה אפשר להתייחס אליה כסוג של פעולה/מיומנות שאינך נדרש לבצע חישובים קודמים על מנת לבצע אותה - קליעה אוטומטית לסל, שהאדם אינו חושב איך לעשות כי הוא מיומן מאוד בכך, דוגמא אחרת קבלת החלטות בהיעדר זמן, אני אוהב להמשיל זאת לספורט כי שם יש המון ביטוי לדברים מן הסוג הזה, זה כמו ששחקן מחליט לבצע סלאלום או לבעוט מטווח רחוק מתוך תחושה "פנימית" כלשהי ,

ההחלטה הזו באה ברגע, בלי תיכנון, אלא דרך מיפוי חזותי שמתורגם ישירות לתת מודע ששולח את אינטרפרטציה למערכת העצבים בגוף, שאמורה לתרגם זאת לתגובה פיזית, מבחינת הסובייקט - האדם הוא "מרגיש" זאת כחוויה, מבחינתו קרה לו זה הרגע דבר מופלא, הוא עשה משהו מדהים והוא לא ממש מבין איך, או לחילופין הוא מפתח תסביכי גדלות ואגו וחושב שהוא כל יכול, אולי זו תיאוריה מספיק חזקה להסביר את התסביך של אורי גלר .

באשר למדע ולגבולות שלו, אכן יש אמת מסויימת שגם מה שהמדע מגלה בניסוי כ- "נכון" "מוכח"
רוב הדברים שהוא מגלה הינם יחסיים למערכת שבה הם נמדדים - כדור-הארץ, תנאי מרחב, חלל, זמן.

אבל גם המדע שרוי בשאלות קשות, תורת היחסות, מכניקת הקוואנטים מדברות בדיוק על זה.
על פרדוקסים של מצבי קיום, למשל פלנטה שזה עתה התפוצצה, והיא נמצאת מרחק אדיר של שנות אור מאיתנו, ועקב זאת מהנקודה שבה אנו מסתכלים עליה, אנחנו עדיין רואים אותה קיימת ועומדת.

ואם יש לך יכולת לעבור בזמן, מה שמוגדר כאפשרי תיאורטית אך עדיין לא ניתן לממש זאת טכנולוגית נכון להיום, אתה יכול להסתכל על החיים בצורה שהומחשה בסרט "אפקט הפרפר" דרך מפה של החלטות וצמתים, דרך משחק.

ומהבחינה הזו בדיוק קיים הפרדוקס, איך הדברים האלה יתכנו ? וכאן נכנס הסובייקט, הזמן פועל עלינו לא באופן קולקטיבי אלא אישי, המשמעות היא, שאין כללים, לוח חלק שאתה בונה אותו מההחלטות של עצמך, ולכן אין "גורל" אחד ומשם נובעת ה-"יחסיות"... יש טווח רחב של אפשרויות שאתה מעצב מהן את הבחירות שלך

המדע לא בא להגביל ולייסר, אלא בסה"כ להגדיר יותר נכון את הקיים סביבינו, וכמובן להתייחס אל הקיים לא כאל משהו נשגב, לא כמו שהדת מתייחסת לייקום, אלא יותר כמו ילד, שרוצה לשחק עם כל האפשרויות ובמקביל לומד על מהותן. הדת רוצה משמעת ופולחנים, והיא פונה לרגש בלבד של האדם כמעט בלבד, ולו המדע לא ממש נותן לאדם לישון בשקט וממלא אותו בספיקות, ומכריח אותו לשאול שאלות קשות ולהתאמץ להבין את התשובות הלא פשוטות שהוא מקבל, ולכן רוב האנשים בעולם בוחרים "להאמין" כי זה פשוט קל יותר, נוח יותר, כל אחד רוצה שתהיה לו תעודת ביטוח "נשמה" מאשר המחשבה שביום שהוא מת הוא חדל להתקיים סופית ללא כל ממד אחר, וכאן עולה השאלה אם בגלל שהאדם מפחד עדיף שישקר לעצמו או להתמודד באומץ גם עם הדברים שבאופן רגשי הוא לא היה רוצה לדעת, ועם זאת האנושות מאמצת לעצמה את דרכם של אנשי המדע והטכנולוגיה כי הם אלה שלוקחים אותה קדימה, ומכריחים את אנשי הדת לשנות את המסרים שלהם, התפיסות שלהם כדי לשמור על פופולריות/קהל מאמינים.

בסופו של דבר אין מה להתרגש/לקנא מאחד כמו אורי גלר - הוא בידור להמונים ומהם הוא ניזון ונבנה,
הוא חי מהתדמית השקרית שהוא יוצר לעצמו בעיניי קהל זמני/תקופתי שהוא בור...במילים אחרות הוא לא יכנס להיסטוריה כאדם גדול במיוחד...בטח לא בסדר גודל של מדענים כאיינשטיין, כניוטון, או ביולוגים, כימאים ומתמטיקאים ככה שהוא עולב קודם כל באינטיליגנציה של עצמו, אח"כ בקהל לא אינטיליגנטי שיושב על הספה ומחכה שיוציאו אותו מהשיעמום שלו. אורי גלר הוא רק דוגמא של "איך לעשות כסף" מאנשים דרך רמיה, הונאה ושקרים, ובעידן אינטרנטי טלוויזיוני שבו הרייטינג משחק תפקיד ראשי, אנשים עושים הכל בשביל למשוך תשומת לב גם אם אין להם מה להציג, דבר שמאוד ילדותי בעיניי...
מי שצועק חזק יותר, יורד נמוך יותר, מוכר סקס יותר - , מקבל יותר פירסום.... אך גם זמנם של אלה יעבור, בסופו של דבר לא נשארים במקום ואנשים צריכים מהות, ולכן התופעות האלה או יפסיקו, או ישנו פורמה, או שיהיה סוג אחר של בידור.

לגבי תקופתנו, העם מקבל תכנים לפי הרמה שלו, אם הדור הבא יתגלה כיותר אינטיליגנטי לא ישדרו עבורו תוכניות כאלה.
ישן 23-02-2007, 13:47
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
כמה השגות על דבריך
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סתמבא D שמתחילה ב "מחשבות שלי נושא..."

"לגבי נמרוד הראל, הוא כן טען ל- "אינטואיציה" שבימינו מתייחסים אליה כגורם מיסטי, סוג של השפעה עליונה על קבלת ההחלטות של האדם דרך תחושה, השאלה היא למה נמרוד הראל עצמו התכוון כשהוא אמר את המושג הזה ?

אני אישית מתייחס לאינטואיציה כמו שאנו מתייחסים למושג "אינסטינקט" אצל בעלי חיים, ואצלנו הוא מוגדר "רפלקס" במילים אחרות, מדובר בתגובות אוטומטיות של הגוף, כחלק ממנגנון תגובה שנבנה במוח דרך התניות שונות ובעיקר התניות פחד.

באשר לאינטואיציה אפשר להתייחס אליה כסוג של פעולה/מיומנות שאינך נדרש לבצע חישובים קודמים על מנת לבצע אותה - קליעה אוטומטית לסל, שהאדם אינו חושב איך לעשות כי הוא מיומן מאוד בכך, דוגמא אחרת קבלת החלטות בהיעדר זמן, אני אוהב להמשיל זאת לספורט כי שם יש המון ביטוי לדברים מן הסוג הזה, זה כמו ששחקן מחליט לבצע סלאלום או לבעוט מטווח רחוק מתוך תחושה "פנימית" כלשהי ,

ההחלטה הזו באה ברגע, בלי תיכנון, אלא דרך מיפוי חזותי שמתורגם ישירות לתת מודע ששולח את אינטרפרטציה למערכת העצבים בגוף, שאמורה לתרגם זאת לתגובה פיזית, מבחינת הסובייקט - האדם הוא "מרגיש" זאת כחוויה, מבחינתו קרה לו זה הרגע דבר מופלא, הוא עשה משהו מדהים והוא לא ממש מבין איך, או לחילופין הוא מפתח תסביכי גדלות ואגו וחושב שהוא כל יכול, אולי זו תיאוריה מספיק חזקה להסביר את התסביך של אורי גלר ."

למה להסתבך? אני מניח שנמרוד הראל חי על משת"פים. את כל הקטעים שלו אפשר להסביר (ואפילו סביר להסביר) ככה.

"אבל גם המדע שרוי בשאלות קשות, תורת היחסות, מכניקת הקוואנטים מדברות בדיוק על זה.
על פרדוקסים של מצבי קיום, למשל פלנטה שזה עתה התפוצצה, והיא נמצאת מרחק אדיר של שנות אור מאיתנו, ועקב זאת מהנקודה שבה אנו מסתכלים עליה, אנחנו עדיין רואים אותה קיימת ועומדת."

את זה דווקא קל מאוד להסביר. לאור לוקח זמן להגיע אלינו. ולכן כשאנחנו צופים למרחק, אנחנו צופים לעבר= לאור שרק אחרי זמן מסוים מגיע אלינו.

"ואם יש לך יכולת לעבור בזמן, מה שמוגדר כאפשרי תיאורטית אך עדיין לא ניתן לממש זאת טכנולוגית נכון להיום, אתה יכול להסתכל על החיים בצורה שהומחשה בסרט "אפקט הפרפר" דרך מפה של החלטות וצמתים, דרך משחק."

לרוב המדענים מסע בזמן לא כל כך ברור, אפילו לא תיאורטית.

"המדע לא בא להגביל ולייסר, אלא בסה"כ להגדיר יותר נכון את הקיים סביבינו, וכמובן להתייחס אל הקיים לא כאל משהו נשגב, לא כמו שהדת מתייחסת לייקום, אלא יותר כמו ילד, שרוצה לשחק עם כל האפשרויות ובמקביל לומד על מהותן. הדת רוצה משמעת ופולחנים, והיא פונה לרגש בלבד של האדם כמעט בלבד, ולו המדע לא ממש נותן לאדם לישון בשקט וממלא אותו בספיקות, ומכריח אותו לשאול שאלות קשות ולהתאמץ להבין את התשובות הלא פשוטות שהוא מקבל, ולכן רוב האנשים בעולם בוחרים "להאמין" כי זה פשוט קל יותר, נוח יותר, כל אחד רוצה שתהיה לו תעודת ביטוח "נשמה" מאשר המחשבה שביום שהוא מת הוא חדל להתקיים סופית ללא כל ממד אחר, וכאן עולה השאלה אם בגלל שהאדם מפחד עדיף שישקר לעצמו או להתמודד באומץ גם עם הדברים שבאופן רגשי הוא לא היה רוצה לדעת, ועם זאת האנושות מאמצת לעצמה את דרכם של אנשי המדע והטכנולוגיה כי הם אלה שלוקחים אותה קדימה, ומכריחים את אנשי הדת לשנות את המסרים שלהם, התפיסות שלהם כדי לשמור על פופולריות/קהל מאמינים. "
תסלח לי, אבל אלו ממש שטויות. דת, בדר"כ, לא מתעסקת עם הפיזיקה וההגדרות של היקום. הדת מתעסקת במשמעות- משמעותם של החיים והיקום. הדת והמדע לא סותרים, ואין סיבה להעדיף אחד על פני השני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-02-2007, 09:12
  ipoder ipoder אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
מה כל כך מסובך להבין?!?!?!?!?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SNimrod שמתחילה ב "אורי גלר מוריד את רמת הIQ של ישראל"

אורי גלר, נמרוד הראל, ליאור סושרד וכו'... כולם כולל כולם פשוט קוסמים...
וכשאני אומר קוסמים אני לא מתכוון לכוחות על טבעיים, אלא לקוסמים כמו שהיה לרובנו בבר מצווה... רק יותר טובים, ועם טריקים יותר יפים.
היום כדי להתפרסם צריך למשוך את התשומת לב של הצופה וזה דבר קשה. אם אני יבוא לעשות קסמים בטלוויזיה, אנשים לא יתלהבו כי יש עוד מיליון קוסמים כאלה. אבל!!! כשבא מישהו מיוחד ובולט, זה תופס את העין של הצופה...
לפי דעתי, נמרוד הראל ואורי גלר הם שתי קצוות קיצוניים ובגלל זה הם בולטים...
**אורי גלר טוען שיש לו כוחות שאין לאנשים אחרים.
**נמרוד הראל טוען שאין דבר כזה כוחות ושכולם יכולים לעשות מה שהוא עושה.
שניהם מדהימים אנשים עם הקסמים שלהם אבל כל אחד בצורה שונה:
אורי גלר עושה דברים שנראים על טבעיים ואנשים לא מבינים איך הוא עשה את זה, ואז הוא בא ואומר שיש לו כוחות וככה הוא הצליח לעשות את זה.
נמרוד הראל גם עושה דברים שאנשים לא מוצאים הסבר להם ובדיוק כשהם מאמינים שיש לו כוחות, הוא בא ואומר שאין לו כוחות, זה פשוט טריקים שהוא למד לעשות וכולם יכולים ללמוד אותם.

בקיצור ולעניין:

אורי גלר טוען שיש לו כוחות שאין לאנשים אחרים. זה חלק מההופעה שלו ואין שום בעיה עם זה. הוא לא נוכל ולא שקרן - הוא קוסם.
ישן 27-02-2007, 12:20
  Miki+)( Miki+)( אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
תגובה.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ipoder שמתחילה ב "מה כל כך מסובך להבין?!?!?!?!?!"

הטכנולוגיה של ימינו היא כלום. כל דבר שרואים בטלויזיה או באיזה תוכנית של מדענים אומרים

וואו~

הכול מתחת לאף שלנו . כל הטכנולוגיות כבר היו קיימות מבחינת תחכום בעלי החיים והטבע

הרבה יותר מתוחכם . ואם יוצאים מנקודת הנחה כזאת הרי שכוחות הטבע שביניהם נמנים

כוחות רוחניים קיימים . קח רבנים בתנאי מעבדה מבוקרים כמו שאתה אומר. ותראה דברים

שאתה תסרב להאמין להם ותחייה בשקר .

כל המדע היום שאנחנו מגלים גם אני איש מדע...הכול כבר היה קים מבריאת העולם. הכול.

תמיד הייתי מתווכח עם המורים בשיעורי כימיה פיסיקה ואקולוגיה וביולוגיה . לא היה להם תשובה

מספקת . הם לא מבינים וגם אף פעם לא יבינו.

המדע לא מדויק כמו שכולם אומרים הכול משתנה ללא הרף . כל פעם יבוא מדען חדש

שאומנם מסתמך על קודמיו אבל סותר חצי מהתיאוריות של קודמיו.

העולם תכף מושמד בגלל הטכנולוגיה שאנחנו 'יצרנו'.

אתם יכולים לעצור את זה?

אני לא חושב, הטבע ינצח .
ישן 07-03-2007, 02:44
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
הייתי מגדיר את זה ככה...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Miki+)( שמתחילה ב "תגובה."

שהמדע מתקדם באופן של סדרי גודל...וכל פעם הוא מתקרב יותר ויותר ל- "אטום" למה שאנחנו מגדירים "האמת" זה כמו בפוטושופ... למשל כשאתה גוזר תמונה, בסדר גודל רחוק יותר אתה אומנם תראה איפה עליך לחתוך, אבל כדי שזה יהיה מדוייק יותר אתה צריך להתעמק בתמונה יותר ולהגדיל יחס, ככה גם במדע

המדע לא מפסיק לגלות ולהתקרב לאמת, שיכבה שיכבה, מסדר גודל אחד למשנהו, וזה תהליך ארוך נכון, אבל מה שמגלים ומצליחים להוכיח, הוא נכון, וגם אם באה תיאוריה שכביכול סותרת, למשל תיאוריית הכבידה של איינשטיין לעומת זו של ניוטון, היא אומנם הייתה יותר מדוייקת, אך היא כללה בתוכה את התיאוריה של ניוטון, והדברים שניוטון גילה לא נזרקו לפח, החוקים נכונים גם היום אבל בסדר גודל של הפלנטה שלנו ולא ברמת הקוסמוס.
ישן 09-03-2007, 15:55

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Miki+)( שמתחילה ב "תגובה."

הנה קפץ אחד העם. על זה בדיוק אני מדבר- אורי גלר מפיץ דעות כמו של מיקי. למה זה מפריע לאנושות? כי ברור לכם שמיקי לא הולך לעשות תואר בפיסיקה או הנדסה בטכניון ובלי אנשים כאלה, המדע עומד במקום.

מיקי חומד, כשתמצא "רואה נסתרות" או כל "אורי גלר" אחר, אשר יסכים להגיע אלי למעבדה, אשמח לבדוק את הטיעונים שלו. אתה לא תמצא אדם כזה לעולם, כיוון שהשרלטנים מרגישים בנוח על הבמה, איפה שאי אפשר לבדוק אותם ולחשוף את השקר שלהם.

השיטה המדעית נכונה ב 100%. אם אתה חושב שהשיטה המדעית "סותרת עצמה" ונכונה רק ב 70%, כניראה שאתה עצמך למדת רק 70% וזאת לא אשמת המדע. הטכנולוגיה של ימנו היא כלום אתה אומר? כשתדע כמה מאות אלפי שעות של עבודה מדעית, נדרשו בשביל להביא את הפוסט המטומטם שלך למסך שלי, תבין עד כמה אתה טועה.

ישן 21-03-2007, 14:26
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
...

בגדול , אני מסכים עם פותח האשכול , אך מציע לכולם להיות מעט יותר צנועים.

אנחנו לא יודעים מספיק בכדי שנוכל לקבוע בוודאות ובנחרצות שכל הדברים שעושים גלר,הראל ושו"ת הם "שטויות וקסמים" .

אנחנו פשוט לא יודעים הכל . אנחנו לא יודעים למה אחוז מועט מהמוח מנוצל , איך נוצר היקום ומה קרה שנייה לפני המפץ הגדול.

תקשורת סלולרית, רדיו , מכ"מים , שלטי אינפרא אדום לטלויזיה - כולם מבוססים על אנרגיות שאנו לא מסוגלים לראות או לחוש בהם , אך אין ויכוח על עצם קיומן . אולי-רק אולי - קיימים סוגי אנרגיה נוספים בתדרים שונים שטרם גולו , ושרק חלק קטן מבני האנוש מסוגלים לפענח אותם?

תחשוב לדוגמה על ספקטרום האור הנראה . תאר לך מצב דמיוני בו נולד אדם עם מוטציה המאפשרת לו להבחין "טיפטיפה" מעבר לאינפרא אדום ולאולטרה סגול . דמיוני? לא בטוח.

לסיכום - אנחנו לא יודעים מספיק , כדי להיות כל כך נחרצים ושחצנים.

אותו הנ"ל נכון גם בנוגע לחיפוש חיים ביקום - השחצנות של המין האנושי כל כך מפותחת , עד שאנו בטוחים שאם קיימים חיים נוספים , הם חייבים להיות בעלי אותם מאפייני טמ"פ,נשימה,בסיס אורגאני , כמונו. ואולי זה לא נכון? אולי גם אבן היא יצור חי שפועל/פועם בקבועי זמן ובצורות שונות לחלוטין מאיתנו?

גם אני "איש מדע חילוני" . גם אני למדתי בטכניון וחונכתי על "קדושת המדע" וגם אני גיליתי יותר מפעם אחת כי למדע אין תשובות להכל. בעצם, המדע מציע תאוריות נפלאות שחלקם התגשמו בדיוק מדהים (פיזיקה 3 ח) , אך עדיין, תחומים שלמים מעצם קיומנו-עתידנו ועברנו , נותרו סתומים לחלוטין...

שחר
ישן 24-03-2007, 21:18
  superclever superclever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06

יש לי ספר שמסביר על איך דת ומדע קשורים ולא תאמינו כמה שהקשר לפי הספר אני לא בטוח שהכל נכון והרוב נשמע כמו שטויות אבל לפי מה שידוע לי מה שכתוב בו אמור ליהיות נכון ולמי שרוצה קוראים לספר ''המהפך המדע מגלה את האמת שבתנ''ך'' של זמיר כהן.

ובקשר ל''כוח'' שאתם מדברים עליו לפי הספר לכולם יש סוג של הילה רוחנית שלא ניראת לעין של אדם מדובר בהילה שאפשר לראות במצלמות מיוחדות, ההילה הזו מראה כל מיני דברים על הבן אדם שלא רואים בעין רגילה למשל ליפני שמישהו חולה ישלו כתמים בהילה שמנבאים את זה שהוא עומד ליהיות חולה וזה עוד ליפני שאפר לראות את הדבר מבחינה גופנית, וגם ראו לפי תמונות שאנשים לאחר הנחת תפילין משנים את צבע ההילה לסגול.

בכשר לאורי גלר אני לא מאמין שיש לו ''כוחות'' אבל לפי דעתי יש אנשים שמסוגלים להשתמש באותה הילה אבל רק בצורה מזערית.
ישן 31-03-2007, 02:56
צלמית המשתמש של דורון Doron
  משתמשת נקבה דורון Doron דורון Doron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
תחשבו על זה בצורה הזאת

אם אורי גלר היה מתפרסם עם התוכנית שלו בחו"ל, זה לא היה מקלקל לנו, אלא למדעני הפיזיקה למניהם, מדענים יחקרו את הכחות האלו (פברוק, כמובן ) וככה זה יראה
אולי זה שלא מסכים לדברינו למוטיב שלנו לגבי הקוסמים, חושב שהם קוסמים כמו אלו מהבר מצוה, סלח לי אם אני מתקן אותך, אבל בערוץ הישראלי שנע בארצות אמריקה, כל יום ראשון משודרת התוכנית של נמרוד הראל, הם מראים לנו רק איך מומחים יכולים לעשות את ה"כוחות" האלו, ובעונה השניה שלו אפילו לא רמז שזה בלוף, נהפוך הוא, עם כל העווית האלו הוא רק נותן לנו להרגיש שאלו כוחות ראלים, בתוכנית של קריאה דרך העניים, הגתי שזה ראלי, והתחלתי לחפש על הדת שינדואיזם (לא זוכר לאיזה דעת הוא קישר את הנושא הזה)
ואורי גלר, אין לי מילים אז עדיף שאני אסתום
ההפקה אומרת שהמטרה בתוכנית היא לא לחפש את היורש, אלא את זה שעושה את ההצגה הכי טובה, אבל אורי בשלו, הוא חושב שיש לו כוחות ואחרי כל השנים שמהבלוף הזה שהוא התפרסם, הוא לא יכול פתאום, אחרי שהוא משך אלפי עניים למסך, להגיד למראיין שהכל בלוף-אז כל הקריירה שלו תשמט, גם שמתעבים את הרמאות שלו
והירוש...למה לא לרמות בשביל פחות משעה בטלוזיה, "לקנות עניים" ולקבל כסף קל? אפילו לדבר עליו אין לי חשק
חבל שהרמת האינפורמציה מתדרדרת, במיוחד עם הרדידות שקיימת כרגע

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר