לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2007, 20:57
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה מה לא בסדר איתי?

אני מנסה להבין מה לא בסדר איתי.
מקרה שהיה כך היה: הגבול בין ניצול לנתינה בין חברות הוא לפעמים דק. יש משהו פיצפון, שטותי, לא ממש בעל חשיבות, אבל בעל חשיבות בשבילי, שחברה שלי ניצלה אותי. גיליתי את זה מאוחר מידי. או.קיי. אני לא מסוגלת להתמודד ישירות, אז לקח לי הרבה זמן, אבל אזרתי אומץ ואמרתי לה מאוד מאוד בעדינות ובלי כעס שאני רוצה שתפסיק עם זה. כמובן שלא היתה לה בעייה עם זה. בסדר.
הבעייה הזו נפתרה, אבל נתקלתי בבעיה הרבה יותר גדולה וחמורה עם עצמי: אני מרגישה ממש ממש ממש רע עם עצמי.
אני יודעת שאני חסרת עמוד שידרה ונותנת לכל אחד לדרוך עלי, ואני באמת לא צריכה שיגידו לי את זה. אני לא מסוגלת להגיד למישהו שאני כועסת עליו, במיוחד לאנשים הקרובים אלי, ועד שאני לא יכולה להגיד את זה באופן עדין ומתורבת כדי לא לפגוע בבנאדם אני לא אומרת כלום אלא רק בולעת את הצפרדע. אבל גם לזה יש פיתרון חלקי: אם יש לי בעייה ואני לא מסוגלת להגיד ישירות שיפסיקו לדרוך עלי, אני יכולה ללכת בדרך המוח ולעקוף ולהתחמק כדי להפסיק את הבעייה.
אבל עד שסוף סוף אני עומדת על שלי, ואני זו שצודקת, אני מרגישה הכי רע שבעולם כאילו אני זו שעשיתי את הדברים הלא בסדר.
למה אני מרגישה הרבה יותר טוב עם עצמי אם אני פותרת את הבעייה לא ע"י התמודדות ישירה ועמידה על שלי, אלא ע"י התחמקות ושקרים לבנים? אני לא נהנית מאף אחת מהאפשרויות, אבל באפשרות של התמודדות ישירה ועמידה על שלי אני מרגישה כל כך גרוע שזה לא ייאמן.
למה?
אני אומר מראש שכל מה שאני מחפשת זה רעיונות מה יכולה להיות הסיבה. אחרים רואים דברים שאני לא רואה. אני לא מחפשת עצות כי אני יודעת שאני לא אעשה אף אחת מהן, אז באמת חבל על הזמן. אני רק מחפשת תשובה למה לדעתכם זה קורה.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2007, 21:54
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
יקירתי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "מה לא בסדר איתי?"

כמו שאת יודעת ונאמר פה הרבה פעמים את התשובה האמיתית רק את יודעת ואולי את לא יודעת אותה כרגע אבל אני מניח שתגלי אותה, וכל מה שאפשר לעשות (ונראה לי שזה גם מה שאת מבקשת) זה לעזור לך לחשוף אותה, אז הנה כמה הצעות (לא בטוח שהן יקלעו למטרה אבל יתנו לך נקודות מחשבה שאולי אחת מהם תקלע למטרה שלך)
1. את נהנית להיות הקורבן ואני מתכוון שאת "נהנית" שדורכים עליך כי אז את הופכת להיות המסכנה מה שמאפשר לך מצד אחד לרחם על עצמך על כמה שאת מסכנה שכולם דורכים עלייך ומצד שני אולי להיות הגיבורה שסופגת בשביל כולם
2. את מפחדת לאבד את הקשר עם האנשים יכול להיות שעל ידי שדורכים עלייך את מקבלת תשומת לב או פוחדת שאם תעמדי על שלך אנשים ילכו ולא יהיו איתך יותר בקשר?

3. וזה הכי נראה לי בייחוד מההודעה השניה שלך, יש לך משהו בין רגשי נחיתות מאוד גדולים לבין דימוי עצמי מאוד נחות עד לתיעוב עצמי (אני לא בדיוק סגור על ההגדרה). ולכן את נותנת לכולם לדרוך עלייך ומעדיפה לבלוע את הצפרדע ולהתפוצץ איתה בפנים וכשאת מרגישה שאת לא יכולה יותר אז את פונה לאותו בן אדם במאין אי נעימות כמו שמבקשים מאדם זר איזה בקשה שלא הכי נעים לנו לבקש. והקטע המעניין הוא (שבגלל זה חשבתי גם על נושא התיעוב) שאת מתעצבנת על עצמך באיזה זכות היתה לך החוצפה לפנות לאותו אדם ולבקש ממנו משהו, משהו בסגנון מי הרשה לך להרים את הראש ולהגיד משהו.

אני מקווה שאחד האפשרויות פה עזרה לך (או הצעות אחרות שתקבלי פה) כי כדי לפתור את המצב שלך ואני בטוח שאת רוצה לשנות ולפתור אותו. חשוב לדעת מה הבעיה קודם

אז אם תצטרכי עוד משהו תרגישי חופשי לבקש
ובכל מקרה נשמח לשמוע עדכונים
שבוע טוב
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 19-03-2007, 07:39
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה לא, לא ניסיתי לדבר איתה על זה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "הבנתי, ונכון אני מסכים איתך...."

זה אחד החלקים הכי קשים לי, אבל לפי ההתנהגות שלי ניראה לי שהיא הבינה שהיא קצת עברה את הגבול. ברור שיש חוסר אבחנה בין טובה מוגזמת לבין ניצול, וברור לי לחלוטין שהתתנהגות שלי מאפשרת לה לבקש הרבה טובות מוגזמות ממני, והיא אכן עושה את זה. אז ברור שעד שלא אבהיר לה מה הגבול - היא תמשיך לחשוב שמותר לה לעבור אותו. הגבול שאני שמה בין ניצול לבין טובה מוגזמת היא לא הגדרת המעשים, אלא הכוונה העומדת מאחוריהן. ברגע שאני מבחינה שהכוונה העומדת מאחוריהם היא פרופר ניצול - המצב שונה ומעורר בי כעס. אחרת, אין לי בעייה לעשות את הטובה, למרות שהיא ניראית מוגזמת. זה דבר שקשה להעביר לאנשים: הגבול שלי הוא הכוונות שלך. ברגע שהכוונות שלך לא טהורות - אין לך כניסה אצלי. נו, באמת, איזו הגדרה זו לגבול? איזה בנאדם יכול לעבוד עם הגדרה כזו? באמת בעייתי, אבל אני לא אוותר על הגדרות הגבול שלי רק כדי שאנשים יקלטו את המסר. זה לא. זה פנימי אצלי. חוץ מזה כל תחליף אחר יוצא מעוות וברור שזה לא אני.

ישן 19-03-2007, 07:53
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04

מהיכרותי את הנושא בצורה טובה - מדובר רק בקצה הקרחון.

העובדה כי אנשים "נהנים על חשבונך" ומעצם ניצול המצב הפך כמעט תופעה אוטומטית עבורך.
ה"אני העצמי" שלך "רדום". הוא לא קם כדי לעצור את התופעה.
מדובר בהרגל שהוא טבוע בך - ובשל היותר רגישה לזולת - את מעדיפה (שלא במודע) לפגוע בעצמך הרבה יותר מאשר לפגוע באחרים.

חסרים לך הכלים הנכונים והתמיכה הנכונה להניף את אותו תמרור ולומר -

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

את מפחדת שם בפנים מעצם ההישארות לבד - שאת מעדיפה להתעלם מעצם קיומו של התמרור ומאפשרת לאנשים אחרים להתעלם לחלוטין מעצם קיומך האינדיוידואלי.

נדמה כאילו הפכת רק "כלי" למימוש של רצונות ומטרות - מבלי יכולת התנגדות ומימוש ביטוי עצמי.
את מוצאת מפלט בכתיבה ובעיסוקים "עצמיים" - ששם ה"אני העצמי" מוצא ביטוי לכאב ולתחושת בדידות מסויימת אותה את חשה.

אם תיטיבי לראות - מדובר לא רק ב"חברים", אלא בסביבה כולה שרואה אותך ככזו - משום שלא קמת "לעמוד על שלך" ולהשמיע את הקול שלך.
אנשים נותנים לקול שלהם לחזור אליהם דרכך. את משמשת בשלב זה כמראה - כמי שמחזיר אור בלבד ולא מקרין את האור העצמי שלו.

מריאל - מגיע ל"אני העצמי" שלך להישמע.
לקום בוקר אחד ולומר "סטופ! עד כאן"
אנשים ודאי לא רגילים לראות אותך כמי שמממשת את הרצונות של עצמה.
הם חייבים "לחטוף את זה ב'בום'" אחד - שתקומי על שתי רגלייך - ותשמיעי את קולך בקול רם - לא בקול ענות חלושה.
תזמי את את הצעד הזה. זה לא קל - אך השינוי הזה לחלוטין צריך לבוא ממך.

לעתים - אנו צריכים לראות עצמנו ב"מראה" בהשתקפות על האחר במקום לשמש כמראה לאחרים.

דעי - כי רבים מתמודדים בתהליך הזה ובחשש המלווה לו בלפגוע באחרים בתהליך. זו אשלייה שבנינו לעצמנו - משום שה'פגוע' היחיד הוא ה"אני העצמי" - שלנו.

זכרי - את לא לבד... ולא תהיי לבד. כל עוד את משמיעה את קולך ומשתפת אותנו בתחושותייך הפנימיות.

ישן 19-03-2007, 08:00
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה תודה לכל המגיבים

כל התגובות שנאמרו כאן נכונות מאוד ואני מודה לכולם על העידוד והתמיכה.
אני מחפשת איך לתקן את עצמי, את המצב, והייתי רוצה לעשות סיכום כללי.
ההערה של cohenrm מרגישה לי הכי נכון כי היא יותר בכיוון של משהו שאני יכולה לעשות איתו משהו. זה הכי קרוב לדרך בה אני עובדת על עצמי, ומפיקה את התוצאות הכי טובות.
אז מה אפשרויות התגובה למצב הניצול?
א. היא היתה מבינה לבד ומפסיקה. לא הייתי צריכה לומר כלום
ב. אני מתחמנת.
ג. אני עומדת על שלי.
בכל אחת מהאפשרויות האלה אני מרגישה רע עם עצמי. עם הדרך הראשונה - כי אני יודעת שאני חלשה. עם הדרך השניה - כי זו לא האמת, ועם הדרך השלישית - הכי רע, אבל לא ברור לי מדוע וזה מה שאני מנסה לפענח.
עם הדרך השניה של התיחמון אני מרגישה הכי פחות רע מאשר עם השתיים האחרות. לא עשיתי שום גלים ולא עוררתי אריה מרבצו. ובכל זאת יש אלמנט יעיל של פעולה ותגובה. הגבתי ושיניתי את מצבי, וזה כשלעצמו חשוב לי מאוד.
אם אלך לפי cohenrm:
עם אף אחת מהאפשרויות האלה אני לא שלמה בתוכי, כלומר זו לא אני, אז מי אני?
האם יש אפשרות תגובה נוספת שלא חשבתי עליה חוץ מ-3 האפשרויות האלה? אחת כזו שתגרום לי להרגיש טוב עם עצמי?
מה האמת הכי עמוקה שלי? אני רוצה לאהוב ללא תנאי, להיות מזינה, איכפתית מתחשבת, תומכת. זה הרצון שלי.
עכשיו אני לפחות מבינה שבתוך תוכי כנראה יש סתירה בין עוצמה פנימית לבין אהבה ללא תנאי.
איזה סוג של תגובה יכול לשמור על האיזון בין שיהיה לי חוט שידרה לבין מצב של להיות אמא תרזה?
רעיונות?

ישן 19-03-2007, 14:35
  stst stst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.07
במציאות זה הרבה יותר קל מהקונפליקט שהצגת פה על הכתב..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "תודה לכל המגיבים"

אני מבינה אותך לגמרי, משהו חזק באופי שלך מונע ממך ללכת בדרך הזהב (באמצע).

ואני מניחה שאם את לא תעצרי את זה בכח.. זה יבוא לך בצורה כואבת-

את תפגעי מאוד חזק ורק אז תביני איך לשנות את זה.

אז תעצרי את זה בכח..

"אני לא מחפשת עצות כי אני יודעת שאני לא אעשה אף אחת מהן, אז באמת חבל על הזמן".

לא ככה

אני גם נפגעתי, אבל באיזשהוא שלב זרמתי עם זה-
אני שלמה עם מה שאני עושה, ואם אני עושה טוב למישהו, לא כ"כ אכפת לי מ"הניצול", העיקר שעשיתי טוב. את הגבולות "של" עצמי אני עושה- כראות עיני.
את החשבונות של הצד המנצל- עוזבים בצד.

אגב,
תחשבי על זה שאם את לא גורמת לה להבין שהיא טועה במעשים שלה, את כביכול גורמת לה להמשיך עם זה, ולהמשך החיים שלה- זה יהיה גרוע.

ועוד אגבון קטנטון:
אני מאוד אוהבת את היצירות שלך בפורום כתיבה ספרות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר