לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2007, 14:12
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אבסטרקט ברבים זה..."

אתה עילג בעצמך. תכלס, כשמדברים במילים לועזיות אמורים להוסיף S במקום יִם ברבים. אבל אם מוסיפים S זה כבר נשמע כאילו אתה מדבר עברית מאונגלשת (וכשאני אומרת את המילים באנגלית אני הוגה אותן בסוג-של מבטא אמריקאי, מה שמוסיף לך סיבה לצחוק עלי). אז בד"כ במילים שלקוחות מאנגלית ועשו טרנספר לעברית [כי טראנס פייר לערבים...] מוסיפים יִם כאילו שהן באמת עבריות, וזה נשמע קצת עילג אבל לפחות זה מובן למאזינים. לכן אומרים רַדְיוֹאִים (למרות שנכון והגיוני יותר לומר "מכשירי רדיו") ואבסטרקטים (למרות שנכון והגיוני יותר לומר "תמונות אבסטרקט"). לFILMS אין דרך נכונה והגיונית יותר לומר (חוץ מאשר "סרטים", אבל אנחנו מדברים על שימוש במילה הלועזית)(אפשר לומר "רצועות פילם", אבל איכשהו נראה לי שזה לא יעבוד...), אז פשוט אומרים פילמים. פילם ברבים - פילמים.
זה כמו שיפט (לא מצאתי מילה אחרת במשקל של פילם). אם היית רוצה לומר שיפט ברבים (במקום "מקשי שיפט") היית אומר שיפטים ולא שיפיט, נכון?

ו"הידעת" קטן לקוראים:
המילה דוח באה במקור מראשי התיבות "דין וחשבון", ולכן היא נאמרה דוֹ"ח, אבל מרגע שהיא הפכה למילה בפני עצמה והושמטו ממנה הגרשיים, המילה קיבלה משקל עברי כמו המילה לוח, וכיום הדרך הנכונה להגות אותה היא: דוּחַ.

עד כאן להיום. תודה שהשתתפתם בפינתו של הדוקטור אבשלום קור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2007, 15:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אתה עילג בעצמך. תכלס,..."

את יותר עילגת מאודי.
בחיים לא הייתי אומר "שיפטים". או שאציין "מקשי שיפט" או שאשתמש בהתאמה ב"שיפט ימני / שיפט שמאלי".

כשאנחנו משתמשים במילה מאנגלית בשפה שלנו, אנחנו מבטאים אותה נכון, בהקשר המתאים.
"אני צריך פילם 36 תמונות 200 אסא לפנטקס שלי".
אני יכול להגיד את המשפט בעברית תקינה" "אני צריך סרט צילום 36 תמונות ברגישות 200 למצלמה שלי", אבל כמובן שביחיד הכל מובן, וגם מבוטא נכון.

אם אני צריך רבים, אני בעצם הוגה את המילה האנגלית בצורה שגויה ולכן מדבר כמו ילד בן 3 שרק לומד שפה טכנית. פילמים זה הדבר הכי עילג שאפשר להגיד. אם את צריכה סרטי צילום, את תגידי FILMS עם ה"אס". למה? ככה! מאותה הסיבה שמראש בחרת להשתמש באנגלית לתאר את המוצר שאת רוצה לקנות.

לכן עדיף להשתמש בשפה עברית, ומראש להכניס לראש לדבר על "סרט" או "סרט צילום".
אפשר להשתמש במילה פילם מבלי להשמע עילג במידה ואתה מדברת על סרט בודד (מלשון יחיד).

עוד מהפינה של אבשלום קור - את המילה דו"ח מבטאים DOH, אבל בשפה העברית יש לבטא כל מילה שמסתיימת בח' בפתח. ולכן צורת הביטוי התקנית של המילה (ולא של ראשי התיבות) צריכה להיות DUAH
כמו פתוח, רוח, תפוח, לקוח - RUAH, TAPUAH, PATUAH, LAKUAH
כמו גם () פתח, לקח, PATAH, LAKAH.
מכאן שדוח איננה מילה בפני עצמה, גם אם אנחנו מבטאים אותה וכותבים אותה כמילה.
היא לא נחשבת כיוצא מן הכלל, לכלל שכל מילה שמסתיימת בח', נגמרת בהתטעמת AH.

ישן 21-03-2007, 11:23
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי kiler9 שמתחילה ב "תודה ש"הרסתם" לי את האשכול......"

קילר יקירי, זה לא שהתכוונו להגיב על התמונות אבל היינו עסוקים בוויכוחי לשון (מתן, מזמן לא שמחתי כ"כ לדמיין חומוס מרוח על פרצוף. תודה, אודי), זה פשוט שאם לא היה כאן את הוויכוח הזה - לא היינו מגיבים.
לי, למשל, לא היה מה להגיב על התמונות (אני מצטערת), אבל רציתי להעיר על הפילים. כנראה שגם אצל השאר זה היה ככה, והם הגיבו לי.

ועכשיו, במחשבה שניה, יש לי מה להגיב על התמונה של החתולה: יופי של תמונה. אהבתי את הקומפוזיציה והתפיסה.
לגבי האיכות הטכנית של התמונות: מבחינתי היא מוכיחה שצילום דיגיטלי בהחלט מגיע, ואף עוקף, את איכות הצילום האנלוגי.

ומצטערת אם נפגעת מהוויכוח הזה, או מההספמה באשכול שלך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר