לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2007, 14:30
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד] וכנראה..."

מה הקשר שנאת חינם או פוליטיקה? האם כל הערה שכוללת את המילה "מתנחלים" (הם בעצמם המציאו את הכינוי הזה, ורק כשנהיה לו שם רע עברו להשתמש ב"מתיישבים") ולא כוללת השתתפות נלהבת באורגיית האהבה העצמית של המגזר (שכנראה לא כל כך אהוב על כל השאר, אחרת מפלגת-סופרמרקט בראשות עסקן עכברושי-למראה לא הייתה מקבלת כל כך הרבה מנדטים רק על סמך הבטחה מעורפלת לדפוק גם את המתנחלים וגם את הערבים, שגם הם לא אלופי הפופולריות) בהכרח מלאה ב"שנאת חינם"?

היו תלונות (לטעמי, מתחסדות) של מתנחלי חברון על סחלב בדיוק על הרקע הזה? היו. אי אפשר להגיד שלא היו בכלל כי אחרת לא הייתי שומע עליהן מכמה מקורות שונים וקשה לי להאמין שכולם משקרים. גורמים שונים בקרב מתנחלי חברון ואורחיהם מאוד לא אהבו את המבנה המעורב של היחידה, הביעו מחאות בנושא ואף היו מקרים של כל מיני הצקות קטנות לחיילים עצמם.

ביחידות אחרות שומרים נרדמו? נרדמו. במחדל ובמעשה נגרמו אבידות בנפש או כשלונות מבצעיים? נגרמו. את הנח"ל אף אחד לא פירק אחרי ליל הגלשונים או פרשת חטופי ג'יבריל.

אבל לא תלונות של מתנחלים ולא האירוע בעמדת השמירה הביאו לפירוק היחידה, גם אם תרמו לה - לפי הגרסה שאני מכיר, הסיבה המרכזית (המשתנה המסביר, השאר הם מסייעים) היא הצורך שנוצר בכוחות מ.צ. במקום אחר (מעברים) מחד, והדרישה לכשירות חי"ר מבצעית גבוהה יותר בקרב החיילים המוצבים בחברון מאידך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2007, 21:20
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מה הקשר שנאת חינם או..."

וכנראה גם כי מתנחלים צדקנים הפעילו לחצים על הצבא בגלל שהיחידה הייתה מעורבת וכללה בנים ובנות, רחמנא ליצלן.

וכנראה גם כי שמאלנים יפי נפש הפעילו לחצים על הצבא בגלל שהיחידה הייתה מעורבת וכללה בנים ובנות, נשבע בעמוס עוז.

וכנראה גם כי צפונבונים מתחסדים הפעילו לחצים על הצבא בגלל שהיחידה הייתה מעורבת וכללה בנים ובנות, כאילו זה נורא כאילו.

וכנראה גם כי דרוזים פרימיטיביים הפעילו לחצים על הצבא בגלל שהיחידה הייתה מעורבת וכללה בנים ובנות, בזקנו של הנביא.

ועוד, ועוד, זו לא טענה כלפי העובדות (למרות שניתן להתווכח גם עליהן), זו טענה כלפי ניסוחים וטרמינולוגיה שיוצרת רגשי אנטי כלפי מגזר מסויים.

ישן 13-10-2007, 03:39
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תגובה לכולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossi190 שמתחילה ב "שאלה לגבי יחידות סחלב, סירפד וסייפן"

על הפוליטיקה אני לא אגיב, אני רק אבקש להשאיר אותה מחוץ לדיון.

פלוגות יל"ס (יחידה השלטת סדר) הוקמו כנגזרת של הסכמי אוסלו - המטכ"ל חשב מראש על הדך האופטימלית לפנות מתיישבים והגיע למסקנה שלחייל רגיל אין את הסמכות החוקית שיש לש"צ, ולעומת זאת מג"ב ניתפס כאלטרנטיבה לא איכותית מספיק. לאחר הקמת סחל"ב שונו משימות היחידה והיא הופנתה לפעילות קבע בגזרת חברון. מאוחר יותר הוקמה סירפ"ד שפעלה בגזרה המרכזית ואח"כ הצפונית של רצועת עזה, ואחרונה הוקמה סייפן שתפסה את איזור מכבים-רעות.

ככלל, סבלו כל היחידות מבעיה שליטה מפוצלת: האחריות האג"מית היתה של החטמ"ר בו ישבה היחידה, לעומת האחריות המקצועית והשיוך החילי של מ"צ. משבר הפירוק והקמה-מחדש של סירפ"ד חודשים אחדים לאחר תחילת פעילותה היה תוצאה ישירה של בעיה זו, והיא הורגשה בצורה כזו אחרת ע"י כל היחידות.

למרות שאישית מעולם לא סבלתי מבכיינות או רחמים-עצמיים, אני כן יכול להעיד שכל יחידות יל"ס היו בנות חורגות בתוך חמ"צ, וזכו ליחס בהתאם. אני בהחלט מאמין שהחיל לא ידע להעריך את המוטיבציה והאיכות של חיילי היחידות, ולראיה פגע ובגד בהן פעם אחר פעם. מן הסתם חלק מהמקרים נעשו מתוך הסתכלות מערכתית כלשהיא, זה עדיין לא מנחם את החייל בתחתית הסולם שחוטף את הסטירה בלחי.

משיחה שניהלתי עם הקמצ"ר בחודש יוני האחרון, ניתן להבין שאין כל כוונה להקים גוף שיטורי-מבצעי דומה למודל יל"ס. תו"ל ההפעלה של יח' המעברים שונה מזה של יל"ס והוא הרבה יותר ממוקד ומוכוון-תפקיד. יחידות יל"ס יכולות לנוח על משכבן בשלום - את מה שעשינו, אף אחד לא יוכל לקחת מאיתנו (כולל מיקרו-עוזי מפלסטיק )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר