לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2005, 01:09
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
מנקודת המבט שלי-
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כן, 5 בספטמבר 1997"

הארוע קרה בדיוק חודשיים לפני הגיוס שלי, אחד מהמסוקים נחת במנחת רמב"ם וחיילים מהבסיס הסמוך במחזור מעליי הוזעקו כדי לעזור בפינויו, מיד לאחר מכן נערכה להם פגישה עם פסיכולוג...
אחד מההרוגים היה מעירי ונכחתי בהלויה שנערכה ביום שישי, למזלי זו הייתה ההלויה הצבאית האחרונה שבה נכחתי. על סא"ל יוסי קורקין שמעתי פעמים רבות במהלך השרות שלי- הוא היה מפקד נערץ ואביו לימד רבים מחברי ליחידה במבואות ים.
מה שהכי זכור לי מהמקרה זה הכתבה על הלוחם היחיד שלא נפגע וניהל לבדו את האש ואת הכוונות המסוקים תוך העברת דיווחים בקשר בקור רוח מדהים. אני לא יודע אם אדם נורמלי היה מצליח לשמור על קור רוח במצב כזה ועוד תוך ניהול סימולטני של כמה משימות שבכל מצב נחשבות למסובכות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2005, 18:19
  arabkiller arabkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.04
מידע על הפרשה המיוחדת שלאחר האסון...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatKalisT שמתחילה ב "איתמר איליה , רז טבי-זכרונם לברכה"

ב-5 בספטמבר 1997 נתקל כח של הקומנדו הימי במארב מחבלים באנצריה שבלבנון. בפשיטה זו נהרגו 12 מלוחמי השייטת. לאחר חילוץ גופות הלוחמים, נותרו בידי החיזבאללה שרידי גופתו של סמ"ר איתמר איליה ז"ל, כמו גם שרידים מגופותיהם של סמ"ר גיא גולן ז"ל וסמ"ר רז טבי ז"ל.
לאחר כשנה במסגרת עסקת חילופי שבויים, הוחזרו שרידיו של איתמר איליה לישראל, ולצידם שרידיהם של גיא גולן ורז טבי. עובדה זו לא הובאה לידיעת משפחות גולן וטבי, ולימים התברר כי שרידי גופות של יקיריהם הוכנסו לקבריהם בהסתר ובחשכת הליל, ללא שנערך להם זיהוי כראוי וללא שהדבר נודע למשפחות. מיד לאחר שנודע הדבר, פתחו המשפחות במאבק שמטרתו להביא את בניהם למנוחת עולמים, כראוי וכיאה ללוחמי הקומנדו הימי. במסגרת מאבק זה הוגשו מספר עתירות:
- עתיר לבג"צ בה דרשו המשפחות להקים ועדת חקירה שתחקור את פרטי הפרשה. לאור זאת הוקמה על ידי הרמטכ"ל ושר הבטחון ועדה בראשות השופט בדימוס צבי טל. ועדה זו קבעה כי הזיהוי היה נכון, וכי הלוחמים הובאו למנוחת עולמים באופן ראוי.
- לאור זאת, הוגשה עתירה לבג"צ שדרשה לפתוח את הקברים ולבצע בשרידים בדיקת די אן איי. למרות התנגדות הצבא וחלק ממשפחת טבי, אישר בית המשפט העליון לפתוח את הקברים ולבצע בדיקה זו, דבר שהוביל לאישוש החשש שאבכן הוחלפו אבריהם של הלוחמים. ממצאים אלו אף הובילו להקמת ועדת חקירה חדשה, בראשות השופט בדימוס אליהו וינוגרד.
- גם לאחר אישוש זה, סירב הצבא לפתוח את הקברים ולהכניס את השרידים לתוך ארון הקבורה עצמו. לפיכך הוגשה עתירה נוספת לבג"צ, שדרשה את הכנסת חלקי האיברים לתוך ארונות הקבורה עצמם והן את קיום הלוויה ממלכתית ללוחמים ובקשת סליחה של המדינה על הפגיעה בכבודם. העתירה התקבלה.
- הוגשה עתירה לבג"צ להעברת האלוף נבון, הרב הראשי לצה"ל , מתפקידו, - לאור תפקודו הכושל בפרשה, ולאור כך ששלל את דרך הזיהוי הגנטי ודבק בזיהוי אנתרופולוגי , דבר שהוביל לטרגדיה זו. גם עתירה זו התקבלנה והאלוף נבון נאלץ לעזוב את תפקידו.
- בעקבות עתירות אלו נקבעו נהלים הן לזיהוי חללים והן לגבי הודעה למשפחות והן לגבי הטיפול בקברי לוחמים.
ישן 31-01-2005, 08:29
צלמית המשתמש של קיבינימט_קום
  קיבינימט_קום קיבינימט_קום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.02
מידע על רז ואיתמר, לא ממש. אבל על צבי גרוסמן:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatKalisT שמתחילה ב "איתמר איליה , רז טבי-זכרונם לברכה"

אני הכרתי אישית את צבי, שהיה סגן מפקד הפשיטה ונהרג שם.
הוא היה אדם מיוחד וחייל מעולה. חכם מאוד,משקיען, עם כושר מנהיגות, כוח וכושר גופני מדהים.
(למרות שלא נראה איזה הרקולס). בטוח שהוא היה מגיע לגדולות.
אם תרצה פרטים עליו, יש ממש בקצרה כאן:

http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp?t=515027

יש גם ספר שפורסם, ובו יש את כל המכתבים שכתב בשירותו הצבאי.

שמרתי והקלטתי כל פרט שמצאתי על האירוע ויש לי גם תמונות שצולמו שם ע"י
מקורות זרים ומראים את הציוד שלקחו איתם.
(לא אפרסם את כולם, כי מראים שם גם חלקי גוף).

פעם פורסם כי מטרת הפעולה הייתה חוסאן אל אמין, פעיל באמל.
לפי מה שאני יודע זה בכלל לא נכון.

משהו נוסף שלא כולם יודעים זה שכמה חודשים אחרי האירוע,
אני חושב שבינואר 1998, נהרג הבן של נסראללה בהתקלות עם כוח מיוחד אחר בלבנון.
הגופה נחטפה לישראל והיתה קלף מיקוח יותר משתלם לנסראללה להחזיר יותר מהר
את חלקי הגופות של שני חיילי השייטת שהיו בידיהם.
בצוות שביצע את זה היה חבר מאוד קרוב של צבי.

התמונות שאפשר להציג: (פורסם גם בטלוויזיה הישראלית)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר